Podsvietenie spinacov el. stahovania okien

všetko o tomto modeli
Používateľov profilový obrázok
epto
panic
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Streda, 16. Apríla 2008, 22:51

Podsvietenie spinacov el. stahovania okien

Príspevok od používateľa epto » Štvrtok, 17. Apríla 2008, 15:03

Zdravim.

Mam Toyotu Avensis r98 2.0TD.

s autom som spokojny akurat mi vadilo, ze spinace elektrickeho stahovania okien nie je v tme vobec vidno.
podsvietene bol len spinac vodica a ostatne sa utapali v tme, co mi dost vadilo.
Jedneho vecera som zmienovane spinace vymontoval, ze sa na to pozriem...

Najprv som odskrutkoval co sa dalo az mi ostal len plosak so samotnymi spinacmi.
Ten bolo treba odspajkovat od spodneho plastoveho kusu.
Chce to dobru odsavacku :)

Na podsvietenie AUTO spinaca bola pouzita zelena LED dioda. Nahradil som ju modrou.
Pre ostatne LEDky som nasiel vhodne miesto na DPS. Vyvrtal som diery a LED spolu s omedzovacim odporom (680R) osadil na DPS.
Vyska LED nad plosakom je taka aby precnievali cez diery vyvrtane v hornom kryte (vid obrazky).
LEDky su priemeru 3mm.
Do samotneho vrchneho krytu spinaca som vyvrtal (do tej priehlbiny) 1mm otvor, ktory som zapchal priesvitnym silikonom.

Vysledok je vidiet na obrazkoch.
Nakoniec, kvoli slabemu podsvieteniu napisu AUTO som LEDku upravil podla ostatnych a povodny svetlovod od zelenej LEDky som vyhodil.

Podsvietenie je jemne a neposobi rusivo pri soferovani v noci. Vacsie otvory na krytoch spinacov by znamenalo via svetla - intenzivnejsie svetlo, co by mohlo v noci nepriemne posobit.

Este slubene foto:

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok


ospravedlnite nizsiu kvalitu niektorych fotie (nezaostrene) - fotak to niekedy nezvlada zaostrit a nekontroloval som to popri praci, az ked so fotky pozeral v kompe.
Naposledy upravil/-a epto v Piatok, 10. Októbra 2008, 15:03, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Podsvietenie spinacov el. stahovania okien

Príspevok od používateľa Rasťo » Štvrtok, 17. Apríla 2008, 15:13

Wow - prvý príspevok a už praktické rady a skúsenosti...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Re: Podsvietenie spinacov el. stahovania okien

Príspevok od používateľa fajry » Štvrtok, 17. Apríla 2008, 16:15

vyzera to krasne. Chvalim a zaroven dakujem za hodnotny prispevok. Takto by mali vyzerat vsetky prispevky na fore. Niektori ludia by sa mohli od Teba ucit!

Btw: kolko Ti trvala tato operacia "svietace LEDky"?
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Podsvietenie spinacov el. stahovania okien

Príspevok od používateľa chmelo » Štvrtok, 17. Apríla 2008, 21:15

Supiš pupiš, parádny návod ;-) Ešte si doštudujem čo sú všetky tie elektrofonické udělátka a možno to spácham podobne...prípadne sa konečne pustím do tej palubky na AVE :roll:
Fakt paráda ;-)

Možno ešte keby si spravil rekapituláciu ako vo Varí vám to..."čo budeme na prípravu chutného podsvietenia ovládačov elektrického sťahovania okien potrebovať". To by takým elektro nemtudom jedincom ako som ja určite pomohlo :roll:

Fajry, nebolo by fakt na čase urobiť samostatný chlievik pre návody? Asi by bola škoda, keby sa takéto niečo miešalo s "obyčajnejšími" príspevkami a mám pocit, že napr. toto by využili aj ľudia s inými modelmi ;-)
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
epto
panic
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Streda, 16. Apríla 2008, 22:51

Re: Podsvietenie spinacov el. stahovania okien

Príspevok od používateľa epto » Štvrtok, 17. Apríla 2008, 23:19

Dakujem za pochvaly...

Praca trvala asi 4 hod a to vratane skumania ako to vlastne nedestruktivne rozobrat a hladania tych spravnych miest na prispajkovanie LED diod.

LEDky su modre, 3mm priemer, vysokosvietive.
Odpor je 680R co pri 12V dava zhruba 17mA a pri 14.4V 21mA. Povoleny pru tecuci LEDkou je 20mA.
Tych 21mA bude v skutocnosti menej, nakolko som nezapocital ubytok napetia na LED.
Vacsie LEDky by sa nemuseli vojst do horneho plastoveho krytu.

Co sa tyka funkcnosti - nezaznamenal som ziadne vedlajsie ucinky co sa tyka stahovania okien.
Pri stlaceni blokovania stahovania okien okrem vodicovho, vsetky LED zhasnu.
Ostane svietit len vodicov spinac.
Po vytiahnuti klucika zo zapalovania LEDky este asi minutu svitia a potom zhasnu.
Tak isto zhasnu pri otvoreni dveri.

Pozeral som aj na spinace na ostatnych dverach, ale tam nie je ziaden plosak ale spinac je priamo na konekore kabla.
Tam este musim pospekulovat ako to vyriesit.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 39 neregistrovaných