zadné brzdy na Avensise 2,0 D-4D , T22

všetko o tomto modeli
stanley
panic
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Piatok, 8. Júna 2007, 21:42

zadné brzdy na Avensise 2,0 D-4D , T22

Príspevok od používateľa stanley » Streda, 5. Septembra 2007, 08:00

Nazdar všetci.
Mám malý problém so zadnou kotúč. brzdou na mojom A.
Začala sa mi hriať, viac ako bolo zvykom. Nieje to kritické, no človek nikdy nevie.
Skúšal som to rozobrať, rozchodiť piestik no nepomohlo. Mám 7 dní novú STK a brzdy boli OK, ešte aj ručná. Samotný maník, čo mi to robil bol prekvapený.
Nemá niekto skúsenosti s niečím takýmto ?
STANLEY 2,0 D-4D T.Avensis, combi, r.v. 2001

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: zadné brzdy na Avensise 2,0 D-4D , T22

Príspevok od používateľa chmelo » Streda, 5. Septembra 2007, 08:10

Mrkni na vodítka a či nemáš po výmene platničiek zahumusený a zatlačený piest. Obe treba vyčiscic, rozhýbac, vodítka namascic a malo by to byc ;-)
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

stanley
panic
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Piatok, 8. Júna 2007, 21:42

Re: zadné brzdy na Avensise 2,0 D-4D , T22

Príspevok od používateľa stanley » Štvrtok, 6. Septembra 2007, 06:52

Dík za rady.
Toto som už spravil a nepomohlo.Uvidím čo prinesie čas.
Nazdar
STANLEY 2,0 D-4D T.Avensis, combi, r.v. 2001

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Re: zadné brzdy na Avensise 2,0 D-4D , T22

Príspevok od používateľa fajry » Štvrtok, 6. Septembra 2007, 07:59

Brzdy sa hreju? Disk je teply, je horuci alebo co konkretne sa hreje? Nepocujes ziadne pazvuky pri jazde? Suchanie platniciek ... lebo aj mna napada len to, co chmelo povedal.
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

stanley
panic
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Piatok, 8. Júna 2007, 21:42

Re: zadné brzdy na Avensise 2,0 D-4D , T22

Príspevok od používateľa stanley » Štvrtok, 6. Septembra 2007, 16:54

fajry napísal:Brzdy sa hreju? Disk je teply, je horuci alebo co konkretne sa hreje? Nepocujes ziadne pazvuky pri jazde? Suchanie platniciek ... lebo aj mna napada len to, co chmelo povedal.
Nazdar fajry :D
Bolo to takto. Idem z NR z STK- brzdy boli OK. Na pol ceste domov som počul divné pišťanie, šúchanie, vrzganie ... , zo zadnej brzdy. Zastal som,že to skontrolujem. Nič som nenašiel, len lavý kotúč bol oproti pravému o dosť teplejší. Doma som rozobral brz.strmeň a našiel som tam kamienok. To bol páchatel - zdroj tých zvukov. Všetko som pomykal, piestik čistý- ako nový, ručná fungovala ako má. Všetko som zložil dokopy. Povozil som sa na tom - cca 45 km a znovu lavá bola teplejšia ako pravá. Nie vrelá, že by sa varila brz.kapalina. Elektrón teplý nebol. Len ma ser.. ten rozdiel.
Podla mňa je chyba to, že sa piestik málo vracia a platničky sa šúchajú o kotúč. Vidieť to aj na brz.prachu na disku. Je vždy prvý špinavý.
Keď som piestik chcel rozbehať nedal sa mi stláčať do strmeňa, len zatočiť. Nie som si istý či to tak má byť - no asi to tak má byť kvôli ručnej brzde.

Čo ty na to hovoríš- hovoríte ???
STANLEY 2,0 D-4D T.Avensis, combi, r.v. 2001

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: zadné brzdy na Avensise 2,0 D-4D , T22

Príspevok od používateľa chmelo » Štvrtok, 6. Septembra 2007, 17:12

Piest by sa mal dať zatlačiť do strmeňa bez väčších problémov. Čo myslíš tým, že ide zatočiť?
Na Karolíne som rozhýbal piest takto:
Zhodil platničky, vybral som vodítka a strmeň som položil na nejakú vysokú podložku (v mojom prípade vedro hore dnom :roll: ) tak aby nevisel na hadičke. Do strmeňa medzi piest a protiľahlú stranu strmeňa som vložil kladivo (myslím, že to bola 800ka - to je moje obľúbené ;-) ) a to tak, že mi rúčka trčala pomedzi "uši" strmeňa smerom von - rovnakým smerom, akým sa piest vytláča. Ostal tam priestor dosť veľký aby sa piest vytlačil von, ale aby nevyšiel moc.
Potom som jemne stláčal brzdový pedál, aby sa piest vysunul. Handričkou namočenou v brzdovke som vyčistil piest, tvrdší saigon som jemne oškrabal drevenou paličkou a ešte raz vyčistil brzdovkou.
Piest som potom pomaly zatlačil tak, že som kladivo začal rúčkou páčiť, aby sa hlava kladiva začala priečiť medzi piestom a protiľahlou stranu strmeňa. Pár krát som to zopakoval a potom už piest išiel ľahko.
Dúfam, že to pomôže. Ak nie je v mojom postupe niečo košér, tak ma opravte, nech mi potom Stanley nepríde vyfučať gumy na aute :roll:
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Re: zadné brzdy na Avensise 2,0 D-4D , T22

Príspevok od používateľa fajry » Štvrtok, 6. Septembra 2007, 19:16

chmelo, chmelo lenze pozor! Na niektorych Toyotach sa piest nezatlaca, ale je ho potrebne zakrutit! Takto to bolo u Corolly E9 GTi a tiez u celici 2.0 4th generacie. Na E9 som menil zadne kotuce a ani za svet sme nevedeli zatlacit piest naspat. Az potom sme dosli na to, ze ho treba otacat a on sa sam krasne zatlaci dovnutra. Ako je to u Avensisu neviem, ale upozornujem, ze na niektorych autach to bolo takto.

Stanley - pokial disk nie je uplne vrely alebo horuci, alebo pokial nepocujes divne pazvuky tak skus troska pojazdit - niekolko sto km a uvidis ako je na tom teplota kolesa. Mozno treba, aby sa troska platnicky zosuchali.
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

Používateľov profilový obrázok
Ralok
panic
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Piatok, 10. Februára 2006, 22:19
Bydlisko: HC
Kontaktovať používateľa:

Re: zadné brzdy na Avensise 2,0 D-4D , T22

Príspevok od používateľa Ralok » Štvrtok, 6. Septembra 2007, 19:47

..... tu sa tiež spomínajú brzdy a čítal som o nich aj na inom mieste niekde na webe.
posielam link

http://www.tipcars.com/applications/mag ... mailem=ano" target="_blank" target="_blank
Avensis T22 (150 k ;-) )

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: zadné brzdy na Avensise 2,0 D-4D , T22

Príspevok od používateľa chmelo » Piatok, 7. Septembra 2007, 07:59

Človek sa učí celý život :roll: Preto ma to zaujalo s tým krútením. Len mi potom nejde do hlavy ako sa potom vráti, keď naň pôsobí len sila zo smeru platničky a pri zhodenom strmeni to nezatlačíš, ale len zakrútiš. Potom asi pri takýchto "vykrúcacích" piestikoch bude predsa len vačšie trenie pri uvoľnenom brzdovom pedáli.
Pokiaľ sa piestik aj zatáča, podľa mňa to treba len dobre vyčistiť, rozhýbať a bude to v pohode ;-)
fajry napísal:chmelo, chmelo lenze pozor! Na niektorych Toyotach sa piest nezatlaca, ale je ho potrebne zakrutit! Takto to bolo u Corolly E9 GTi a tiez u celici 2.0 4th generacie. Na E9 som menil zadne kotuce a ani za svet sme nevedeli zatlacit piest naspat. Az potom sme dosli na to, ze ho treba otacat a on sa sam krasne zatlaci dovnutra. Ako je to u Avensisu neviem, ale upozornujem, ze na niektorych autach to bolo takto.

Stanley - pokial disk nie je uplne vrely alebo horuci, alebo pokial nepocujes divne pazvuky tak skus troska pojazdit - niekolko sto km a uvidis ako je na tom teplota kolesa. Mozno treba, aby sa troska platnicky zosuchali.
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Re: zadné brzdy na Avensise 2,0 D-4D , T22

Príspevok od používateľa fajry » Piatok, 7. Septembra 2007, 09:13

chmelo: nad tym uvazujem do dnes, ale nedosiel som na to ... kedze nam to islo iba zatocit, ako to potom funguje v reale ...? :-(
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: zadné brzdy na Avensise 2,0 D-4D , T22

Príspevok od používateľa chmelo » Piatok, 7. Septembra 2007, 22:26

Kua kua, Fajry. Mám taký nápad, len to nehovor Stanleymu ;-) Vylákame ho kdesi na pivo a to najlepšie tu u nás, aby sme to mali blízko ku mne do garáže. V krčme ho strašne opijeme a my dvaja zatiaľ budeme sŕkať čistú vodu a tváriť sa, že ako tá slivka dneska píše.
Stanleyho hodíme do kufra jeho vlastného auta, auťák hodíme do garáže, brzdy rozoberieme a poriadne preštudujeme a ak sa podarí, tak aj zložíme :roll:
Pokiaľ to opravíme, tak sa samozrejme priznáme a budeme totálny kingovia a Stanley nás bude strašne moc uznávať a bude nám doživotne platiť rundy.
Ak sa to náhodou nepodarí, tak to zvalíme na zvrhlé chute samotného Stanleyho a kvetnato mu popíšeme jeho opilecký amok s tým, že sme mu dohovárali nech sa na to vybodne, ale že si nedal povedať a chcel to silou mocou opraviť.
Takže taký je plán, len to nevykecaj tomu Stanleymu ;-)
Drž si
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: zadné brzdy na Avensise 2,0 D-4D , T22

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Sobota, 8. Septembra 2007, 10:36

na 5gen celice 2.0 Gti ide zadny piestik vpohode stlacit do strmena, presne podla popisu Chmela som to aj ja cistil, a potom striekal, len ja som to mal odmontovane uplne...
Co sa tyka toho zahrievania sa, ak to nieje tak, ze mas disk, resp alu koleso horuce, a piestik sa ti vracia tak, ako ma, ani to neries, ono sa to behom par sto km upravi a bude to ok! aj ja po vymene brzd(a to mas skoro jedno, ci vymienas, alebo rozoberies- stale si to potrebuje "sadnut") som dosiahol ustalenie a dostatocne brzdenie po nejakych 200-500km...
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
drgi
Vševed
Príspevky: 2734
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Februára 2005, 21:50
Bydlisko: doma.
Kontaktovať používateľa:

Re: zadné brzdy na Avensise 2,0 D-4D , T22

Príspevok od používateľa drgi » Sobota, 8. Septembra 2007, 14:28

to zatocenie piestika na zadnej kotucovej brzde, nie je to nahodou kvoli samostelovaniu vole rucnej brzdy? aby rucna brzda zaberala stale rovnako, aj ked sa kotuc a platnicky o par milimetrov opotrebuju.
'miatka' : Mazda MX-5 Sportive, 2001 (NBFL), 1.8, 128 000 km

stanley
panic
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Piatok, 8. Júna 2007, 21:42

Re: zadné brzdy na Avensise 2,0 D-4D , T22

Príspevok od používateľa stanley » Utorok, 11. Septembra 2007, 17:21

Po dlhšom čase som znova tu.

Pre DRGI-ho.
Ten zakrúcací piestik je tam len kvôli ručnej brzde

Pre CHMELA.
Vymyslel si ,, brutálny ,, plán. :D :D :D
STANLEY 2,0 D-4D T.Avensis, combi, r.v. 2001

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: zadné brzdy na Avensise 2,0 D-4D , T22

Príspevok od používateľa chmelo » Utorok, 11. Septembra 2007, 22:19

Do rici, Stanley, kto ti to vykecal :shock: :shock: :shock:
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 21 neregistrovaných