Klepanie ventilov

všetko o tomto modeli
Používateľov profilový obrázok
Emco
panic
Príspevky: 56
Dátum registrácie: Pondelok, 24. Júla 2006, 09:25
Kontaktovať používateľa:

Klepanie ventilov

Príspevok od používateľa Emco » Utorok, 19. Júna 2007, 11:07

Zdravim,

mam Avensis r.v. 98, motor 3SFE. Pri volnobehu pocujem z motoru jemne klepanie. Neviem presne co by to mohlo byt. Ventily ? Hydrovahatka ? Pouzivam olej Valvoline SynPower 5w-40.
Vdaka za radu.

E.
Toyota Avensis T22, '98 3S-FE

ToyoCarE

Re: Klepanie ventilov

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Utorok, 19. Júna 2007, 14:23

mozu to byt len vstriky,,, tie trocha klapkaju,,, ale moze to byt aj uplne nieco ine

Používateľov profilový obrázok
Emco
panic
Príspevky: 56
Dátum registrácie: Pondelok, 24. Júla 2006, 09:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Klepanie ventilov

Príspevok od používateľa Emco » Utorok, 19. Júna 2007, 14:45

Vstriky ? Co to presne znamena ?
Toyota Avensis T22, '98 3S-FE

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Klepanie ventilov

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Utorok, 19. Júna 2007, 14:55

vstrekovace....
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
Emco
panic
Príspevky: 56
Dátum registrácie: Pondelok, 24. Júla 2006, 09:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Klepanie ventilov

Príspevok od používateľa Emco » Utorok, 19. Júna 2007, 15:07

No dobre to som pochopil ale co sa s tym da urobit ? Je to nieco kriticke co by som mal vyriesit hned ?
Toyota Avensis T22, '98 3S-FE

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Klepanie ventilov

Príspevok od používateľa chmelo » Utorok, 19. Júna 2007, 15:20

No nejaký ten zvuk motor vydávať musí :D Ide o to, či je to počuť ako silné kovové klepanie, alebo len také bežné ševelenie. Môj avensis na studeno klepká viac a po zohriatí už len tak naozaj ševelí. Pokiaľ ti počas jazdy motor nevydáva silné klepanie, tak je to v pohode.
Možno to bude znieť smiešne, ale skús motor (naštartovaný) popočúvať stetoskopom. Nemal by si pritom počuť žiadne nepravidelné a silné zvuky. Proste len cvakanie. Skúšal som to a je to veľmi zaujímavé a dokonca by som povedal aj príjemné. To je úchylka, čo :D
Na Karolíne som mal problém s klepaním ventilov pri cca 4tisíc otáčkach. Dal som v Toyote skontrolovať nastavenie ventilov no bolo to OK. Keď som sa spýtal, čo to môže robiť, tak som dostal odpoveď, že zlé nastavenie predstihu zapaľovania (Karolína mala rozdeľovač). Na otázku, či teda skontrolovali predstih, tak som dostal jednoznačnú odpoveď. Tipni si akú... Šak som chcel len skontrolovať nastavenie ventilov...
No ništ, kamoš mi to nastavil a bolo to v pohode. Kua, som sa nejak rozpísal :D
Drž si
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
Emco
panic
Príspevky: 56
Dátum registrácie: Pondelok, 24. Júla 2006, 09:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Klepanie ventilov

Príspevok od používateľa Emco » Utorok, 19. Júna 2007, 15:40

Jo, podobnu uchylku pocuvania motoru som si priniesol uz od skodovky. Ale robim to kusom dreva - dobry vodic zvuku. :D Je to len cvakanie, ziadny kovovy zvuk. Xcem len vediet, ze ak to vychadza od vstrekovacov ci to je nieco co treba urgentne riesit...aby som nahodou neposkodil motor. Pravda je, ze uz som urobil asi 20k km vedomi si toho zvuku a vsetko je ok. No ale radsej sa xcem uistit ako neskuor banovat. Takze ak ma niekto podobne skusenosti sem s nimi. :)
Toyota Avensis T22, '98 3S-FE

Používateľov profilový obrázok
hanz
začiatočník
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Štvrtok, 14. Októbra 2004, 09:47
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Klepanie ventilov

Príspevok od používateľa hanz » Utorok, 19. Júna 2007, 17:19

na corolle tiez pocujem pri cca 3500 otackach take zvlastne klepanie / hrkotanie.. odstranilo sa to pouzitim 98 okt benzinu...
avensis T25 2AD-FTV
ex corolla E12 1CD-FTV
ex corolla E10 4E-FE

ToyoCarE

Re: Klepanie ventilov

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Utorok, 19. Júna 2007, 21:20

myslim,, ze je nepravdepodobne,, ze by to mali byt ventile,, zalezi podla mnozstva najazdenych km,, ,ale moze sa stat aj ta moznost,, ze auto ma 100 000 a ventile klepu,, ale skor nie

r1a2s3t4o5
panic
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Pondelok, 28. Mája 2007, 17:13

Re: Klepanie ventilov

Príspevok od používateľa r1a2s3t4o5 » Utorok, 19. Júna 2007, 21:46

Ked som cital o olejoch, tak tam bolo ze pri dlhom pouzivani mineralneho oleja sa vytvoria usadeniny.
Tieto usadeniny potom "vadia" chodu motora a sposobia klepanie. Staci prejst na kvalitnu plnu
syntetiku, ktora tie usadeniny rozpusti a auto by malo ist lahsie, bez klepania.

Rasto

P.S. ja som take klepacie problemy tiez riesil ked som mal este benzin. Teraz na naftaku ma to az tak netrapi. Stale lejem do auta plnu syntetiku.
Toyota Avensis D4-D 2.0TD 02'

Používateľov profilový obrázok
drgi
Vševed
Príspevky: 2734
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Februára 2005, 21:50
Bydlisko: doma.
Kontaktovať používateľa:

Re: Klepanie ventilov

Príspevok od používateľa drgi » Utorok, 19. Júna 2007, 22:47

r1a2s3t4o5 napísal:Ked som cital o olejoch, tak tam bolo ze pri dlhom pouzivani mineralneho oleja sa vytvoria usadeniny.
Tieto usadeniny potom "vadia" chodu motora a sposobia klepanie. Staci prejst na kvalitnu plnu
syntetiku, ktora tie usadeniny rozpusti a auto by malo ist lahsie, bez klepania.
asi si necital pozorne, pretoze to co pises, nie je sposobene pouzivanim 'mineralneho' oleja ale zanedbanim udrzby.
a v serioznom clanku o oleji sa urcite nebude pisat o 'mineralnom' ci 'plne syntetickom' oleji :wink:
'miatka' : Mazda MX-5 Sportive, 2001 (NBFL), 1.8, 128 000 km

ToyoCarE

Re: Klepanie ventilov

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Utorok, 19. Júna 2007, 22:49

mineralny olej som lial do prvej Celdy,,, a najazdili sme na nom (samo ze pravidelne meneny) skoro 500 000,, a ventily zacali trocha klepkat az ku koncu,,, nebude to olejom

Používateľov profilový obrázok
Sokol
Toyota guru
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Utorok, 18. Októbra 2005, 00:39
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Klepanie ventilov

Príspevok od používateľa Sokol » Streda, 20. Júna 2007, 07:00

Ak mu to klepka za studena a neskor to mizne-podla mna je to O.K.
Na Corollke mi to klepkalo,kym sa nezohriala,ale na Avensise to ani nebadam.
Toyota RAV4 2,0,1AZ-FE,112kW,r.v.07 AT
ex:Toyota Avensis Liftback 3S-FE,2.0,16V,94kW,r.v.98
ex:Toyota Corolla 5D,4E-FE,1,3,16V,55kW,r.v.96

Používateľov profilový obrázok
wakkee
Toyota guru
Príspevky: 1312
Dátum registrácie: Streda, 1. Júna 2005, 09:42
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Klepanie ventilov

Príspevok od používateľa wakkee » Streda, 20. Júna 2007, 08:08

r1a2s3t4o5 napísal:Tieto usadeniny potom "vadia" chodu motora a sposobia klepanie. Staci prejst na kvalitnu plnu
syntetiku, ktora tie usadeniny rozpusti a auto by malo ist lahsie, bez klepania.
ano mas pravdu, rozpusti sa ti usadeny karbon, motor dostane volu, hluk sa zvysi a auto pojde lahsie rovno do servisu. Zazil som to na vlastnej kozi, ked mi iniciativny mechanik namiesto polosynth dal fullsynth do motora co mal nalietanych cca 200tis km. Po cca 500 km mi to drncalo ako diesel.
Today, Tomorrow, To ..... to co je? (R)
Speed's just a question of money. How fast can you go?

Opat Toyota
Obrázok

ToyoCarE

Re: Klepanie ventilov

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Streda, 20. Júna 2007, 08:12

moj kamarat,, co ma servis na TOyoty tunak pri Ziline hovori,, ze cim je starti motor,, tym by tam mal ist trocha hustejsi olej,, teda ak tam niekto lial 5W-40 a ten motor ma nalietanych viacej km,, tak by bolo lepsie ak by tam zacal davat hustejsi,, co znamena aj 15W-40,,, uz teraz viem,, ze sa to nebude pacit viacerym,,,, ale ten clovek sa ozaj vyzna,, robil predtym sefa servisu v Toyote,,,

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných