Podsvietenie budíkov v Avensise 2003

všetko o tomto modeli
Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Podsvietenie budíkov v Avensise 2003

Príspevok od používateľa chmelo » Streda, 24. Januára 2007, 09:41

Zdravím všetkých toyoťákov, vedel by niekto ako, a či vôbec sa dá zmeniť farba podsvietenia budíkov v Avensise r.v. 2003? V mojej starej karolíne (Corolla r.v. 95) som zo žiaroviek podsvietenia palubky stiahol tie farebné prezervatívy a bolo vymalováno. Palubka mi potom svietila na bielo a bolo to supr čupr. Počítam, že v Avensise to bude asi o čosi ťažšie. Nemáte s tým skúsenosť?

Používateľov profilový obrázok
hanz
začiatočník
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Štvrtok, 14. Októbra 2004, 09:47
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hanz » Streda, 24. Januára 2007, 10:45

nemas nejaky navod na tu vymenu ziaroviek v pristrojovke?

na ebay som volakedy videl cele budiky na avensis 2003+ v modro cervenej farbe..

skus sa pozriet tam
avensis T25 2AD-FTV
ex corolla E12 1CD-FTV
ex corolla E10 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Nema problema

Príspevok od používateľa chmelo » Streda, 24. Januára 2007, 11:10

Je to pomerne jednoduché, len netreba to robiť nasilu. Najprv doporučujem dať volant čo najnižšie kvôli prístupu. Odskrutkuj dve skrutky, viditeľné odspodu, tie držia plastový rámik o vrch palubky. Potom vytiahni rámik budíkov, je na plechových klipoch ale ide to celkom ľahko. Treba ho postupne povyťahovať za spodnú časť /tam sú klipy/. Potom sa ti odkryje uchytenie budíkov niekoľkými skrutkami, tie odskrutkuješ /najlepšie magnetickým šrobovákom, aby ti nespadli do vnútra. Povytiahneš celé budíky a odpojíš konektory, ktoré sú zozadu. Tie sú blbovzdorné, takžen naspäť ich dáš jednoducho a nedajú sa pomýliť dierky. Zozadu si vycvakneš objímky a vymeníš žiarovky a môžeš to nahodiť naspäť. Pre istotu skontroluj po napichnutí konektorov či žiarovky svietia, aby si to nemusel rozoberať znova.
Drž si
Naposledy upravil/-a chmelo v Pondelok, 23. Marca 2009, 12:21, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
Sokol
Toyota guru
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Utorok, 18. Októbra 2005, 00:39
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Sokol » Streda, 24. Januára 2007, 22:26

odpojíš konektory, ktoré sú zozadu. Tie sú blbovzdorné, takžen naspäť ich dáš jednoducho a nedajú sa pomýliť dierky.


:D :D :D
Toyota RAV4 2,0,1AZ-FE,112kW,r.v.07 AT
ex:Toyota Avensis Liftback 3S-FE,2.0,16V,94kW,r.v.98
ex:Toyota Corolla 5D,4E-FE,1,3,16V,55kW,r.v.96

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Príspevok od používateľa chmelo » Štvrtok, 25. Januára 2007, 07:23

:shock: To vieš, niekedy sa v zápale boja zadarí :wink: :wink: :wink:

Používateľov profilový obrázok
wilson
Toyota guru
Príspevky: 1013
Dátum registrácie: Streda, 13. Apríla 2005, 10:52
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa wilson » Štvrtok, 25. Januára 2007, 12:57

Rastislav Chmelár napísal:...odpojíš konektory, ktoré sú zozadu. Tie sú blbovzdorné, takžen naspäť ich dáš jednoducho a nedajú sa pomýliť dierky. ...
...a jeden z tých troch bazmekov mi raz škrtol o kostru a potom som hodinu hladal vypálenú poistku..tak trošku opatrne, alebo odpoj baterku. mne sa nechcelo, bo mi radio do roboty kecalo :) . potom som to robil ešte pár krát (pod šťavou samozrejme, šak mám maturitu z elektriky) a už som o kostru ani raz necinkol.... a ten megnetický šrobovák je fakt gúd ajdí, lebo mne tiež jeden šrobik zahučal...
Rommster 1.2 TSI 2012
MB Vito 111 CDI 2004
Previa D-4D 2002
Ex: Mondeo MK3 2004, sedan, 2.2TDCI, Titanium X
Ex: E10 1997, sedan, 1.3 EFI

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 29 neregistrovaných