Kúpa TOYOTA Avensis 2.0 D4D Combi

všetko o tomto modeli
gambler
panic
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Štvrtok, 9. Novembra 2006, 22:07
Bydlisko: Trnava

Kúpa TOYOTA Avensis 2.0 D4D Combi

Príspevok od používateľa gambler » Štvrtok, 9. Novembra 2006, 22:28

Zdrvím všetkých Japončíkov vyznávačov TOYOTY.
Práve som predal svoje prvé autíčko, ako inak Feldičku a dal som dokopi nejaké prašule a do dnešného dňa som nevedel, čo si mám kúpiť za vozídko. Dnes som sa skontaktoval s jedným chlapíkom, ktorý je ochotný mi z Talianska doviesť TOYOTA Avensis 2.0 D4D Combi, r.v. 2001, 81 KW, diesel.
Som pevne rozhodnutý pre toto vozídko, ale doteraz nemám s týmto autíčkom žiadne skúsenosti a tak vás veľmi pekne prosím, aby ste ma oboznámili s vašimi skúsenosťami s týmto vozídkom. Prosím aj s negatívnymi :D A rád by som sa dozvedel niečo o spotrebe preváckových nákladoch a pod. Tatko ma Hondu Civic a je to super autíčko a tak dúfam, že Toyota ma nesklame.
Toyota Avensis Combi 2.0 D-4D

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa fajry » Štvrtok, 9. Novembra 2006, 22:39

Ahoj. Vo firme mame niekolko Avensisov od rv. 2004. Vsetko su to vsak benzin 1.8 a 2.0. Mame sedan aj combi.

Co sa tyka pohodlia cestovania, priestoru pre cestujucich a vsetkych vymozenosti nie je co kritizovat. Vsetko sa mi zda pohodlne, presne na svojom mieste a bohovsky kvalitne urobene. Nic nehrka, nevrzga, nebucha.

Motor je super! Pri vyssich rychlostiach ho samozrejme pocut, ale ak sa clovek pohybuje po meste alebo v rychlostiach do 130km, tak je uplne tichy. Motor 1.8 ma priemernu kombinovanu spotrebu okolo 8litrov. 2.0 je na tom skoro rovnako (mozno o deci viac), ale citit o dost lepsiu dynamiku.

Za tie dva roky, co poznam tieto auta nemali ziadnu vacsiu poruchu - pravidelne servisne prehliadky a opravy po burackach. Inak nic - slapu ako hodinky. Samozrejme nepocitam vypalene ziarovky, vymena brzd a veci, ktore Toyota musela vymenit z vyrobnych dovodov.

Diesel nepoznam, tak ani neviem hodnotit. Mozem vsak povedat, ze tymto autickom krok vedla urcite neurobis. A ked mozem porovnat Hondu - Toyotu, tak Toyota je ovela viac konzervativnejsia, prepracovaniejsia, ale podla mna aj spolahlivejsia. Honda ma sportovejsi nadych, motor je ako pila - slape a slape. No viac sa kazi (nasa dcerska firma kupuje pre zmenu iba Hondy) - mali uz niekolko problemov ;-(

To je asi tak vsetko zatial ;-)
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

gambler
panic
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Štvrtok, 9. Novembra 2006, 22:07
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa gambler » Štvrtok, 9. Novembra 2006, 23:47

fajry napísal:Ahoj. Vo firme mame niekolko Avensisov od rv. 2004. Vsetko su to vsak benzin 1.8 a 2.0. Mame sedan aj combi.

Co sa tyka pohodlia cestovania, priestoru pre cestujucich a vsetkych vymozenosti nie je co kritizovat. Vsetko sa mi zda pohodlne, presne na svojom mieste a bohovsky kvalitne urobene. Nic nehrka, nevrzga, nebucha.

Motor je super! Pri vyssich rychlostiach ho samozrejme pocut, ale ak sa clovek pohybuje po meste alebo v rychlostiach do 130km, tak je uplne tichy. Motor 1.8 ma priemernu kombinovanu spotrebu okolo 8litrov. 2.0 je na tom skoro rovnako (mozno o deci viac), ale citit o dost lepsiu dynamiku.

Za tie dva roky, co poznam tieto auta nemali ziadnu vacsiu poruchu - pravidelne servisne prehliadky a opravy po burackach. Inak nic - slapu ako hodinky. Samozrejme nepocitam vypalene ziarovky, vymena brzd a veci, ktore Toyota musela vymenit z vyrobnych dovodov.

Diesel nepoznam, tak ani neviem hodnotit. Mozem vsak povedat, ze tymto autickom krok vedla urcite neurobis. A ked mozem porovnat Hondu - Toyotu, tak Toyota je ovela viac konzervativnejsia, prepracovaniejsia, ale podla mna aj spolahlivejsia. Honda ma sportovejsi nadych, motor je ako pila - slape a slape. No viac sa kazi (nasa dcerska firma kupuje pre zmenu iba Hondy) - mali uz niekolko problemov ;-(

To je asi tak vsetko zatial ;-)

Dik za info. Dufam, že sa nepopálim a kúpim dobrý stroj. Pre túto kúpu som sa rozhodol aj preto, že manželka má v robote Toyotu Carinu, rok výroby 1994, 2 l benzín, najzdené je na nej 450.000 km a šlape jak hodinky, interiér ako nový, keby som to nevidel, tak neuverím :shock: Takže je mi jasné, že Toyota s r.v. 2004 musí byť ako z rozprávky :D Škoda, že nemáš skúsenosti s dieslom, dúfam, že vidrží aspoň polovicu z benzínového. :D
Toyota Avensis Combi 2.0 D-4D

Používateľov profilový obrázok
kre
toyoťák
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Streda, 3. Mája 2006, 14:00
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kre » Piatok, 10. Novembra 2006, 09:26

skusal som novy avensis 2.2 d-cat, ma to kolom 180k, turbo zapina pri 2.000 otackach, kde sa zacina sranda, je prakticky jedno aka rychlost je tam zaradena, zatlaci ta do sedacky. chod motora je nadmieru kultivovany a nemal som k nemu ziadne vyhrady, nielen ja, ale ani servisaci (ktori su s nim spokojni, lebo im nerobi robotu navyse :)
Obrázok
Radšej mŕtvy ako druhý...

gambler
panic
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Štvrtok, 9. Novembra 2006, 22:07
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa gambler » Piatok, 10. Novembra 2006, 13:20

kre napísal:skusal som novy avensis 2.2 d-cat, ma to kolom 180k, turbo zapina pri 2.000 otackach, kde sa zacina sranda, je prakticky jedno aka rychlost je tam zaradena, zatlaci ta do sedacky. chod motora je nadmieru kultivovany a nemal som k nemu ziadne vyhrady, nielen ja, ale ani servisaci (ktori su s nim spokojni, lebo im nerobi robotu navyse :)


Myslím, že to máš nového tátoša a 2,2 180 k je iný odvaz, musím iba ticho závidieť. Ja som sa tiež rozprával s jedným chlapíkom čo to obhospodaruje a bol z toho v 7 nebi a to mal pred tým všelijaké autá od Passatov až po Fiaty.
Dúfam, že ten môj starší model D-4D 81 kw sa tiež nebude kaziť a s výkonom musím byť tiež spokojný veď pred tým som mal Feldičku 1,3 50 kw a to je kuva nejaký posun do predu nie ? Ak máte ešte niekto skúsenosti s motormi od Toyoty diesel, tak len pište som zvedaví :o
Toyota Avensis Combi 2.0 D-4D

Používateľov profilový obrázok
drgi
Vševed
Príspevky: 2734
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Februára 2005, 21:50
Bydlisko: doma.
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa drgi » Piatok, 10. Novembra 2006, 13:29

otec ma Corollu r1991, 1.8 49kw atmosfericky diesel, 225 000 km.
spotreba 5.3, isli sme plne nalozeni (4 dospeli + plny kufor) cez Alpy: pod 120 trosku nevladal, tak sme isli 120-130. ale vtedy to zozralo trosku viac, cca 6 litrov.

ak si das pozor, aby to auto bolo v poriadku, budes sa iba vozit a vozit a vozit...
'miatka' : Mazda MX-5 Sportive, 2001 (NBFL), 1.8, 128 000 km

gambler
panic
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Štvrtok, 9. Novembra 2006, 22:07
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa gambler » Piatok, 10. Novembra 2006, 14:27

drgi napísal:otec ma Corollu r1991, 1.8 49kw atmosfericky diesel, 225 000 km.
spotreba 5.3, isli sme plne nalozeni (4 dospeli + plny kufor) cez Alpy: pod 120 trosku nevladal, tak sme isli 120-130. ale vtedy to zozralo trosku viac, cca 6 litrov.

ak si das pozor, aby to auto bolo v poriadku, budes sa iba vozit a vozit a vozit...
Dik. Ak dostanem ešte zopár takýchto odoziev, tak už ani nazaváham a dám si to doviesť. Už sa neviem dočkať kedy si za to budem môcť sadnúť a budem sa voziť a voziť a voziť .....
Toyota Avensis Combi 2.0 D-4D

Používateľov profilový obrázok
wakkee
Toyota guru
Príspevky: 1312
Dátum registrácie: Streda, 1. Júna 2005, 09:42
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa wakkee » Piatok, 10. Novembra 2006, 14:53

mal som avensis 98 2.0 benzin, okrem pravidelnej udrzby nebolo co riesit, spolahlive a priestranne auto.
Today, Tomorrow, To ..... to co je? (R)
Speed's just a question of money. How fast can you go?

Opat Toyota
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Elvis
Toyota guru
Príspevky: 1989
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 12:30
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Elvis » Piatok, 10. Novembra 2006, 16:34

wakkee ti aj povie ze sex je v poho prevadzkovatelny na zadnych sedackach (dufam ze to necita sucasny majitel hahaha)
Obrázok
Autá, ľudia, príbehy. Vyberáme tie najlepšie témy, príbehy a živé prenosy z motoršportu. volant.tv

Používateľov profilový obrázok
wakkee
Toyota guru
Príspevky: 1312
Dátum registrácie: Streda, 1. Júna 2005, 09:42
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa wakkee » Piatok, 10. Novembra 2006, 19:34

Elvis napísal:wakkee ti aj povie ze sex je v poho prevadzkovatelny na zadnych sedackach (dufam ze to necita sucasny majitel hahaha)
elvis si na nedostatok priestoru nestazoval a to sme vyskusali vela poloh :wink:
Today, Tomorrow, To ..... to co je? (R)
Speed's just a question of money. How fast can you go?

Opat Toyota
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
riso
panic
Príspevky: 137
Dátum registrácie: Utorok, 24. Októbra 2006, 09:52
Bydlisko: Nitra, Trnava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa riso » Piatok, 10. Novembra 2006, 21:15

moj velmi dobry znamy ma Toyotu Avensis 2004 diesel 2.0, vyborne auto. Ale ja by som do starsieho avensisa na naftu nesiel.

dobre, dobre...som benzinovy. :D
Toyota Corolla Compact E11 (1999), 1332 cm3, 63 kW, 3d

gambler
panic
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Štvrtok, 9. Novembra 2006, 22:07
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa gambler » Sobota, 11. Novembra 2006, 22:15

riso napísal:moj velmi dobry znamy ma Toyotu Avensis 2004 diesel 2.0, vyborne auto. Ale ja by som do starsieho avensisa na naftu nesiel.

dobre, dobre...som benzinovy. :D

Rišo dik za tvoj názor, normálne si ma tou poslednou vetou naplašil, lebo stále tu nikto nepovedal názor resp. skúsenosť s tým motorom, čo chcem kúpiť 2l D4Da ty si napísal, že starší diesel by si nekupoval. Z toho na konci som však chvalabohu usúdil, že máš rád benzin, ktorý je určite lepší v jazdných vlastnostiach ako diesel, ale ja mám už rodinku a relatívne malí plat a tak skôr pozerám aj na tu spotrebu a preváckové náklady.
A ešte k tomu miestu na zadných sedadlách /wakkee a Elvis/ je to super lebo mám dva metre a žena je tiež vysoká 1,8 m a človek nikdy nevie, kedy to na neho príde :D
Toyota Avensis Combi 2.0 D-4D

Používateľov profilový obrázok
wilson
Toyota guru
Príspevky: 1013
Dátum registrácie: Streda, 13. Apríla 2005, 10:52
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa wilson » Nedeľa, 12. Novembra 2006, 14:08

tak v tvojom prípade ti bude aj new RAV malá :D
a staršieho diesla sa neboj, životnosť je na ňom isto dlhšia ako na benzíne. ja som tiež odrastený na benzíne, ale na D4D by som sa nechal nahvoriť...
Rommster 1.2 TSI 2012
MB Vito 111 CDI 2004
Previa D-4D 2002
Ex: Mondeo MK3 2004, sedan, 2.2TDCI, Titanium X
Ex: E10 1997, sedan, 1.3 EFI

Používateľov profilový obrázok
Thorius
panic
Príspevky: 78
Dátum registrácie: Nedeľa, 5. Novembra 2006, 22:02
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa Thorius » Pondelok, 13. Novembra 2006, 11:23

gambler : ak si este nekupil tak si davaj pozor na talianske auta ( pouzivane talianmi) pretoze oni su do jedneho ferraristi a jazdia stylom plyn-brzda-jklakson! Viem o com hovorim - robim totiz v Taliansku :-)
JAPAN CARS RULEZ!

COROLLA 1,4 D4-D WAGON E12T

Používateľov profilový obrázok
wakkee
Toyota guru
Príspevky: 1312
Dátum registrácie: Streda, 1. Júna 2005, 09:42
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa wakkee » Pondelok, 13. Novembra 2006, 11:53

gambler napísal:
A ešte k tomu miestu na zadných sedadlách /wakkee a Elvis/ je to super lebo mám dva metre a žena je tiež vysoká 1,8 m a človek nikdy nevie, kedy to na neho príde :D
ja mam 193cm a sedel som v pohode na zadnych sedadlach, takze co sa tyka priestoru, nie je co riesit. A aj som tam prevazal dlhe predmety uplne v pohode.
Today, Tomorrow, To ..... to co je? (R)
Speed's just a question of money. How fast can you go?

Opat Toyota
Obrázok

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 32 neregistrovaných