T22 2.0i - dusenie za studena

všetko o tomto modeli
Používateľov profilový obrázok
Emco
panic
Príspevky: 56
Dátum registrácie: Pondelok, 24. Júla 2006, 09:25
Kontaktovať používateľa:

T22 2.0i - dusenie za studena

Príspevok od používateľa Emco » Sobota, 1. Mája 2010, 16:45

Zdravim,

po nastartovani za studena sa motor dusi, absolutne nedrzi volnobeh. Po zahriati na pracovnu teplotu je vsetko ok. Viete mi niekto poradit v com je problem? Vedel by sa mi na to niekto v BA pozriet? Kod motora 3S-FE.

Vdaka,
E.
Toyota Avensis T22, '98 3S-FE

Používateľov profilový obrázok
Emco
panic
Príspevky: 56
Dátum registrácie: Pondelok, 24. Júla 2006, 09:25
Kontaktovať používateľa:

Re: T22 2.0i - dusenie za studena

Príspevok od používateľa Emco » Piatok, 14. Mája 2010, 10:19

Medzicasom som s tym bol na dignostike a pozrel sa mi na to moj mechanik. Diagnostika neukazala nic coho by sa dalo chytit. Mechanik len vycistil AGR ventil a spravalo sa to OK. Ale nie na dlho..
Teraz motorom cuka ked napriklad brzdim motorom alebo ked uplne jemne pridavam plyn. Startovanie je pre zmenu OK. Volnobeh raz ide raz nie. Opetovne startovanie za tepla sa niekedy tvari ako prechlastany motor.
Vemenene: olej, olejovy filter, vzduchovy filter, sviecky maju 6000km(BOSCH), kable tiez nove..
Chyba sa hlada dalej...
Toyota Avensis T22, '98 3S-FE

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: T22 2.0i - dusenie za studena

Príspevok od používateľa ondrik » Piatok, 14. Mája 2010, 21:11

Emco napísal:... sviecky maju 6000km(BOSCH), ...
skus ine sviecky, ngk, denso, alebo tak... roberta tu nikto moc nelubi :D
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

Používateľov profilový obrázok
Emco
panic
Príspevky: 56
Dátum registrácie: Pondelok, 24. Júla 2006, 09:25
Kontaktovať používateľa:

Re: T22 2.0i - dusenie za studena

Príspevok od používateľa Emco » Štvrtok, 30. Septembra 2010, 13:58

Rozuzlenie..

Chybu sa podarilo najst viac menej nahodou ale predsa. Aj vdaka tomasovi21 sa prislo na to, ze na chybe je ventil ktoremu sa nadava podtlakovy EGR regulator. Tento nefungoval spravne a pravdepodobne prilis dusil motor zbytocne otvorenym EGR ventilom. Odpojenim hadicky, ktora spajala tento regulator s EGR ventilom sa problem docasne vyriesil. Nedavno som kupil novy a vymenil ho. Problem uplne zmyzol a dokonca sa zlepsil cely chod motora. Motorom uz tak necuka za studena a cely chod+volnobech sa mi zda kultivovanejsi (moze byt samozrejme aj placebo efekt :). V kazdom pripade je ten ventil pripojeny aj priamo na sanie takze isto ovplyvnuje aj kvalitu spalovanej zmesi.
..takze jazdime dalej bez nejakej drahej opravy... :-)

@Tomas - vdaka za pomoc a ochotu.

E.
Toyota Avensis T22, '98 3S-FE

Používateľov profilový obrázok
Emco
panic
Príspevky: 56
Dátum registrácie: Pondelok, 24. Júla 2006, 09:25
Kontaktovať používateľa:

Re: T22 2.0i - dusenie za studena

Príspevok od používateľa Emco » Piatok, 29. Októbra 2010, 09:24

Takze problem sa vratil.. ergo bude v p.... EGR ventil samotny.. v Toyote xcu 250EUR.. kaslem nan.. :)
Toyota Avensis T22, '98 3S-FE

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných