Odídený Xenon na T Avensis, palubný počítač?

všetko o tomto modeli
lopino
nula
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Sobota, 20. Decembra 2008, 21:47

Odídený Xenon na T Avensis, palubný počítač?

Príspevok od používateľa lopino » Piatok, 2. Januára 2009, 23:10

Zdravím vás všetkých Toyoťákov.
V prvom rade prajem vám všetkým šťastný nový rok 2€€9.

Pridal som sa aj ja ku rodine toyota s mojim avensisom 2,0 D4D v kombi, rv 2005.
Mám ho už 2 týždne :D a práve dnes mi odišiel pravý xenon. :lol:
Na internete som si našiel firmu v Bánovciach n. Bebr - Autoxenon, ktorá za pomerne príjemnú cenu predáva náhr. xenon výbojky.
Ja by som chcel vedieť, či mal niekto už takýto problém a či sa dá riešiť aj inakšie (napr. prečistenie kontaktov ,... xenony som ešte nemal !) alebo problém nevyrieši ani invest do nových výbojok.

2. Trošku som si preklepol palubný počítač, ktorý vyhodnocuje spotrebu paliva. Mám k nemu trochu výhrady.
Podľa návodu, jeho vyhodnocovanie je každé 2 sek, čo môže spôsobiť stratu niektorých dát práve v tomto čase.
Moja spotreba podľa počítača je 4,9l/100km. Pri tankovaní do plna som zistil, že spotreba skutočná je okolo 5,8l/100km.
Máte niekto už podobnú skúsenosť ako ja?
Ozaj, pokiaľ niekto chcete ušetriť na nafte, doporučujem tankovanie v rakúsku, cena nafty sa pohybuje okolo 0,94€/liter. Voči naším pumpám ušetríte min 3,00sk/liter, pri 40litroch je to 120sk teda skoro 4 €šušne.

Ďakujem vopred za podnetné pripomienky pre nové T-bejby.

elcar
panic
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Štvrtok, 3. Apríla 2008, 22:45

Re: Odídený Xenon na T Avensis, palubný počítač?

Príspevok od používateľa elcar » Štvrtok, 8. Januára 2009, 21:47

Keď ti môžem poradiť skús prehodiť výbojky, tak zistíš či je vadná výbojka alebo zdroj VN (ballast). Mne, to s tou spotrebou tiež tak vychádza, asi o liter menej ,chvíľu som to sledoval ale už ma to prešlo. Spotreba je aj tak dobrá vzhľadom na hmotnosť auta.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných