Skola smyku - Slovakia Ring jar 2014 - kolaboracna akcia

Informácie o zrazoch a akciách, ...

Moderátor: Elvis

Zucastnil by si sa na skole smyku v Orechovej Potoni?

Ano
3
60%
Nie
2
40%
 
Celkom hlasov: 5

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Skola smyku - Slovakia Ring jar 2014 - kolaboracna akcia

Príspevok od používateľa Srandista » Piatok, 24. Januára 2014, 12:51

Ahojte.
Kedze robim takeho maleho stalkera na Fordackom fore, dostala sa ku mne informacia, ze sa planuje niekedy na jar (este v blizsie neupresnenom datume, predbezne prelom marca a aprila) skola smyku v Orechovej Potoni na tom mokrom kuse asfaltu, ktory sa nachadza vedla Slovakiaringu :) A kedze Fordaci su vesela kopa, nenahanaju vlastnikov ostatnych znaciek aut s vidlami a uz sme im raz s ucastou na akcii trn z paty tahali (pri merani vykonu), rozhodli sme sa s orgom na ich fore (ktory ma zhodou okolnosti Renault Twingo :D ), ze skusime spojit aj tuto akciu.

Dovod je ten, ze pri ucasti 10-12 ludi si vieme vydupat samostatnu skupinu, co by bolo super a samozrejme preferovane riesenie. Uvidime, nakolko budu do tejto akcie zhavy tunajsi ludia, ja za seba mozem povedat, ze v Driving academy maju fakt profesionalne zazemie a vybavenost a aj ked uz som tam na skole smyku bol, rad si ju zopakujem znova (tento krat uz s TSkou). Pripajam nejaky vycuc z ich stranky:

Kód: Vybrať všetko

Kurz bezpečnej jazdy pre verejnosť: ŠBJ - STANDARD
Trvanie kurzu    9.00 hod – 16.00 hod
Cieľ kurzu    Zvládnutie štyroch základných krízových situácií
Prínos kurzu    Istota pri vedení vozidla, ovládanie bezpečnostných a podvozkových systémov vo vozidle, lepšie predchádzanie krízovým situáciám
Určený pre    Individuálni, firemní a profesionálni vodiči
Cena    150,00 €

Objednať kurz »

Časový harmonogram kurzu:

08.45 - 09.00 hod. príchod a prezentácia účastníkov
09.00 - 10.00 hod. teoretická časť I. (výučbové priestory)
10.00 - 10.15 hod. prestávka
10.15 - 11.30 hod. teoretická časť II. (výučbové priestory)
11.45 - 12.30 hod. Obedová prestávka (Obed nie je v cene kurzu)
12.30 - 16.00 hod. praktický tréning (Centrum bezpečnej jazdy)
16.00 - 16.10 hod. Záver a vyhodnotenie kurzu

Štandardný kurz bezpečnej jazdy je poskytovaný širokej verejnosti individuálnych vodičov, firemných vodičov i vodičov profesionálov. Kurz pozostáva z teoretickej prípravy vo výučbových priestoroch a z praktickej časti realizovanej na profesionálnom simulačnom cvičisku, ktoré je jediné na Slovensku. Kurz sa začína privítaním účastníkov a počas audiovizuálnej teoretickej výučby formou vzájomnej diskusie sa vodiči oboznámia s technikou zvládnutia krízovej situácie na rovine a v zákrute, vysvetlia si princípy krízového brzdenia a manévrovania vozidla v zhoršených podmienkach, zadefinujú si možnosti zvládnutia nedotáčavého a pretáčavého šmyku, zistia či za volantom sedia správne a pochopia aj následky pri dopravných nehodách.

Po obedovej prestávke čaká každého vodiča intenzívny praktický tréning na profesionálnom simulačnom cvičisku. Základom sú šmykové plochy na ktorých nedochádza k opotrebeniu vozidla ani pneumatík! Pre každého vodiča individuálne prispôsobí inštruktor náročnosť jednotlivých cvičení priamo počas výučby z riadiaceho centra. Absolventi si vyskúšajú ako rastie brzdná dráha na rôznych povrchoch a pri rozdielnych rýchlostiach, ako sa správa vozidlo v nedotáčavom a pretáčavom šmyku, vplyv odstredivej sily vozidla v zákrute a iné. Veľký dôraz je kladený a zvládnutie nečakanej krízovej situácie a okamžitá (správna) reakcia vodiča. Po absolvovaní získa vodič väčšiu istotu pri vedení vozidla, bude vedieť predchádzať vzniku krízovej situácie a lepšie spozná technické možnosti svojho vozidla.

V závere kurzu zhodnotí inštruktor celý priebeh, účastníci vyjadria svoj názor a prínos do praxe.
Na vedlajsom fore prejavili predbezny zaujem zatial 4 ludia, tu by som bol prvy ja s tym, ze ako ucastnik kurzu by som absolvoval len prakticku cast, bez teorie. Skuste sa prosim vas vyjadrit, ci vas takato akcia zaujala, a ci by ste sa pridali. Urcite by sme to potom spojili s nejakou vecerou a pokecom, ako sa samozrejme na podobnych akciach patri.

Predbezni zaujemci:
Srandista - prakticka cast
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Skola smyku - Slovakia Ring jar 2014 - kolaboracna akcia

Príspevok od používateľa AndyGTP » Piatok, 24. Januára 2014, 13:01

Ja nie, lebo som to uz absolvoval.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Skola smyku - Slovakia Ring jar 2014 - kolaboracna akcia

Príspevok od používateľa smutok » Piatok, 24. Januára 2014, 19:09

Ja by som isiel na stage 2 aj s manzelkou, tu zakladnu uz mame absolvovanu.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných