Zapisanie alternativnych diskov a pneu do TP

Fórum o všetkom, čo vás zaujíma ...

Moderátor: Elvis

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa AndyGTP » Piatok, 23. Marca 2007, 13:52

ano ale prizvukuj im to, fizli lubia zabudat a robit preklepy do TP!!!! resp. pri prepisovani alebo ziadosti si vyplnujes udaje sam..

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Cero
panic
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Utorok, 19. Decembra 2006, 14:00
Bydlisko: BA - Petrzalka
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Cero » Piatok, 23. Marca 2007, 14:28

Ja som uz u importera pytat potvrdenie na povolene alternativne rozmery bol. Osobne samozrejme. Tipek ochotny, hodinu sa tym zapodieval, ale aj tak ho*no z toho.
Celica T20 2.0 i 16V 125kW

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa kuki » Piatok, 30. Marca 2007, 15:46

tak to by ste neverili. Napisal som importerovi, ze ci mi na zaklade toho TUVcka mozu dat list pre fizlov, ze tam tie kolesa mozu byt v nadeji, ze u importera nebudu taki chuji ako bol ten fizel. A a oni mi na to, ze ten certifikat TUV len potvrdzuje, ze ta hlinikova vec, co som si kupil, je disk na automobil, ale ze to nehovori nic o tom, ze na aky. A ze na corollu e10 16ky nedoporucuju, lebo ze nebude spravny udaj na tachometri a ze sa budu opotrebovavat tlmice. Tak som im poslal ten TUV certifikat s tym, ze asi by tam nemali vsetky modely toyota a rozne rozmery pneumatik, keby to bol papier o tom, ze to je disk, ale ze to tam je kvoli tomu, aby ludia vedeli, ze kam ten disk s akou pneumatikou mozu namontovat. A potom som mu vysvetlil, ze tachac bude ok, kedze vonkajsi priemer kolesa ostal rovnaky a ze tlmice sa opotrebovavaju aj so seriovymi kolesami a proste ich len vymenim skor - aj tak ich budem menit len ak sa pokazia, nie??? A oni na to, ze ten TUV certifikat hovori len o tom, ze tam pasnu (ze sedi roztec atd..), ale ze nie o tom, ze tam aj mozu byt namontovane - no chapete tuto demenciu??? Naco by som potreboval TUV certifikat na to, co sa docitam v akomkolvek katalogu - ???? Naco by ten certifikat potom bol???? A naco by tam potom v dodatkoch uvadzali, ze ak rozmer pneumatiky, ktory je tam uvedeny nie je zapisany v TP, tak na zajklade zakona xxxxx su POVINNI ho policajti do TP dopisat?????? To si fakt nejaky za..any policajt ci predajca v toyote mysli, ze je dolezitejsi a mudrejsi ako TUV????
Naposledy upravil/-a kuki v Nedeľa, 1. Apríla 2007, 15:35, upravené celkom 1 krát.
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

Používateľov profilový obrázok
wilson
Toyota guru
Príspevky: 1013
Dátum registrácie: Streda, 13. Apríla 2005, 10:52
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa wilson » Sobota, 31. Marca 2007, 02:11

áno myslí, bohužial... predajca čo ti odpisoval, ti poslal len alibi-odpoved pretože keby sa mu vážne chcelo (prípadne bol správne motivovaný), tak by určite našiel miesto, kde by si tie info vedel overiť a potvrdenie vystaviť, keď už tomu sám nerozumie. a cajt je z kategórie byrocirkusu. takto nejako to tu funguje.
Rommster 1.2 TSI 2012
MB Vito 111 CDI 2004
Previa D-4D 2002
Ex: Mondeo MK3 2004, sedan, 2.2TDCI, Titanium X
Ex: E10 1997, sedan, 1.3 EFI

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa AndyGTP » Sobota, 31. Marca 2007, 16:08

je mi z toho na zvracanie. nagrc, zle, napicu. Vazne uprimnu sustrast, ale myslim, ze sa obrat na CESKEHO importera a laskavo ich upovedom a jebnutosti daneho pracovnika slovenskej toyoty, ak nie, tak potom toyota europe a bude.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Rasťo » Sobota, 31. Marca 2007, 17:01

Ty Kuki - napíš meno toho úradníka od SK importéra Toyoty. Nakoniec zistíme, že je to nejaký podradný managerik, ktorý má za úlohu u SK importéra hovoriť "nie, nedá sa". Inak som si istý, že najskôr dlho na webe hľadal čo to "E10" za menom Corolla vôbec znamená. :lol:
Ešte jeden nápad - ľudia u importéra sú manageri - nie technici - dám ruku do ohňa, že tí páni a dámy toho vedia o Toyotkách asi to, čo som vedel ja pre dvomi rokmi :oops: a sami sa hrdo vozia v kombi Fóbií s motorom HTP. :lol: Čo takto zájsť za predajcom, čo má autorizovaný servis a ICH popýtať o vystavenie nejakého potvrdenia, že ako áno - ten nový disk s takými a onakými pneu bude po technickej stránke OK? :idea: Isto sú tu - na fóre aj servisáci s atestom priamo od Toyoty... To by tie zelené policajné mozgy mohlo zlomiť - uvidí na pečiatke "TOYOTA" a možno bude razom kľud...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa kuki » Nedeľa, 1. Apríla 2007, 15:34

dakujem za napady. Mne je z toho tiez na .... tesil som sa ze mam kola a pneu s atestom TUV a ze to bude pohoda a je to presne naopak. Mal som si kupit kola ake chcem a kaslat na ich vhodnost, bol by som tam kde teraz, akurat by ma pohlad na ne este viac tesil.... rozhodne to nevzdam. Cajt povedal, ze to musi byt od importera, nie zo servisu a ze to musi byt po slovensky, takze vela z tych moznosti, co ste mi dali, pada. Ked sa naondam, tak si dam prelozit a overit ten certifikat, a ked tam uvidim napisane to, co si myslim ze tam je, tak s tym pojdem do toyoty, alebo rovno cajtom a neodidem, kym nezapisu. Skusim este lamat toyotaka. Inak, je to akysi Peter Trgina. A ked to nepojde normalnou cestou, tak si to vybavim inak a zase sa raz bohuzial presvedcim, ze to maju tazke ti, co chcu ist podla pravidiel.
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa AndyGTP » Nedeľa, 1. Apríla 2007, 17:00

v TUV mas napisane vsetky auta na ktore schvalili kolesa v autorizovanej skusobni TUV. To znamena ze ich skusali, hodnotili a SCHVALILI na tvoje auto. Mas tam dokonca v poznamkach aj ake skrutky mas pouzit na to (zvacsa sa dodavaju v skatuli s diskami) a dokonca aj strediace kruzky su tam napisane, ak stredovy priemer disku je iny. V tom TUV certifikate JE VSETKO akurat ze za odborny preklad tych stran das vela penazi!!!!! takze to nerob radsej, je to drahe. A ak nepochodis mas legalne pravo sa stazovat za porusenie tvojich prav EU obcana, pretoze si si kupil nieco co ti pasuje a nejaka zelena kurva na fizlici ani neschopny buzerantolog v toyota importerovi ktory o toyote nic nevie iba to ze tam robi a ze dostava od nich vyplatnu pasku ti v tom NEMAJU PRAVO ZABRANIT!!!!

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa kuki » Utorok, 3. Apríla 2007, 09:23

AndyGTP napísal:v TUV mas napisane vsetky auta na ktore schvalili kolesa v autorizovanej skusobni TUV. To znamena ze ich skusali, hodnotili a SCHVALILI na tvoje auto. Mas tam dokonca v poznamkach aj ake skrutky mas pouzit na to (zvacsa sa dodavaju v skatuli s diskami) a dokonca aj strediace kruzky su tam napisane, ak stredovy priemer disku je iny. V tom TUV certifikate JE VSETKO akurat ze za odborny preklad tych stran das vela penazi!!!!! takze to nerob radsej, je to drahe. A ak nepochodis mas legalne pravo sa stazovat za porusenie tvojich prav EU obcana, pretoze si si kupil nieco co ti pasuje a nejaka zelena kurva na fizlici ani neschopny buzerantolog v toyota importerovi ktory o toyote nic nevie iba to ze tam robi a ze dostava od nich vyplatnu pasku ti v tom NEMAJU PRAVO ZABRANIT!!!!
Presne to ma napadlo, musim si nastudovat, ze ci nahodou neni daky zakon, ktory povedzme priamo alebo nepriamo zavazuje clenske staty EU respektovat zakony EU a potom zistit, ze ci TUV ma take postavenie, ze plati v celej EU. Ak ano, napisem na policajne prezidium (alebo kam) staznost
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Rasťo » Utorok, 3. Apríla 2007, 13:26

Neviem či to náhodou nie je tak, že na certifikáte a disku by malo byť "CE". Inak pri našom vstupe do EU bolo ratifikované, že naše zákony budú "konzistentné" so zákonmi EU - však preto si pri STK pýtajú trojuholník s tou CE značkou...
Inak viem naisto, že poisťovňa Ti neurobí zmenu technického stavu v poistnej zmuve, pokiaľ nebudeš mať záznam v techničáku, takže jazdenie bez zapísania tých diskov je kvapku hazard.
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
Bolgi
panic
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Utorok, 13. Marca 2007, 18:03
Bydlisko: Bratislava - okolie

Re: Zapisanie alternativnych diskov a pneu do TP

Príspevok od používateľa Bolgi » Nedeľa, 3. Júna 2007, 12:31

a ked mam na v technicaku dovolene iba 175/65 R14 diskove a chcel by som si to dat prepisat na 195/50 R15 elektrony to sa da prepisat??? inak chcem to na yarisa ´04.
Toyota Yaris 1.0 (48kW) r.04

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Zapisanie alternativnych diskov a pneu do TP

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Nedeľa, 3. Júna 2007, 12:38

da sa to! :D
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
Bolgi
panic
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Utorok, 13. Marca 2007, 18:03
Bydlisko: Bratislava - okolie

Re: Zapisanie alternativnych diskov a pneu do TP

Príspevok od používateľa Bolgi » Nedeľa, 3. Júna 2007, 12:44

a postup je taky isty ako to tu je spominane predomnou? lebo tie plechace sa mi uz fakt nelubia :lol: :lol:
Toyota Yaris 1.0 (48kW) r.04

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Zapisanie alternativnych diskov a pneu do TP

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Nedeľa, 3. Júna 2007, 12:57

ano, mal by byt
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
tina
začiatočník
Príspevky: 159
Dátum registrácie: Streda, 16. Mája 2007, 11:42
Bydlisko: KK
Kontaktovať používateľa:

Re: Zapisanie alternativnych diskov a pneu do TP

Príspevok od používateľa tina » Pondelok, 4. Júna 2007, 18:16

no najvacia sou ze ked sme sa pytali na taku zmenu jedneho "znameho" fizla povedal ze to nieje mozne zmenit :lol:
Toyota Carina E, 2.0 GLi

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných