Zapisanie alternativnych diskov a pneu do TP

Fórum o všetkom, čo vás zaujíma ...

Moderátor: Elvis

Používateľov profilový obrázok
miguellito
začiatočník
Príspevky: 470
Dátum registrácie: Nedeľa, 6. Júla 2008, 13:59

Re: Zapisanie alternativnych diskov a pneu do TP

Príspevok od používateľa miguellito » Streda, 16. Júla 2008, 11:37

:D na to napisanie som mal asi minutu :) :) takze tak ,no ale diky a ten certifikat uznaju v nemcine? ,lebo napr. v cechach to treba mat prelozene a napr.este si to musia dat aj potvrdit na STK,kde ti da technik po obhliadke potvrdenie.Inak aky je rozdiel medzi KBA certifikatom a TUV. lebo ja mam na svojich Borbertoch zboku vyrazene KBA a nejake cisla.viete o tom nieco? :?:
Mi Angelita CeliCa GTi 2.0 16 V-oltov:-), Morning Lemon Zltunka Designed by the Wind
Hlavne netreba stat vedla auta ktore je od vas 1,5metra a ide rychlostou 170km/h
mam fakt DAMNED car
yellow mambaaa

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Zapisanie alternativnych diskov a pneu do TP

Príspevok od používateľa AndyGTP » Streda, 16. Júla 2008, 17:24

mne to zjedli aj v nemcine, aj s navijakom, aj bez obhliadky, takze ja som svetly priklad toho, ze to naozaj ide.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Zapisanie alternativnych diskov a pneu do TP

Príspevok od používateľa Rasťo » Streda, 16. Júla 2008, 17:29

No Andy len problém je v tom, že budeš asi jediný... ;-)
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Zapisanie alternativnych diskov a pneu do TP

Príspevok od používateľa AndyGTP » Streda, 16. Júla 2008, 20:18

no neviem. stale tomu nerozumiem, ze preco by to zozrali iba mne? zadarmo? sexualne sluzby som im neposkytoval, ani vreckove lol

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Zapisanie alternativnych diskov a pneu do TP

Príspevok od používateľa Rasťo » Streda, 16. Júla 2008, 21:30

No na mňa čumeli jak báger na tvrdú hlinu, keď som prišiel len s vytlačeným TUV certifikátom - že potrebujem papier od Toyoty, že to bude OK - tak som sa na to vyprdol, kolesá som na auto nahodil a dodnes sa na nich v lete jazdí a je všetko OK...aj bez papierov... ;-)
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
miguellito
začiatočník
Príspevky: 470
Dátum registrácie: Nedeľa, 6. Júla 2008, 13:59

Re: Zapisanie alternativnych diskov a pneu do TP

Príspevok od používateľa miguellito » Štvrtok, 17. Júla 2008, 08:22

no lenze sranda je v tom ze teraz dostanem len ten jeden technicak a budem s nim jazdit v aute.no a ked ma zastavi nejaky strasne pozorny policajt tak som v haji.a hlavne od oktobra ked maju sprisnit tie postihy ,tak za takyto postih mi vezmu vodicak a este aj technicak a budem sa vozit asi na tave :D ,inak by ma ale velmi zaujimalo ,ze ci si to naozaj vybavil takto oficialne alebo si nedal aspontaky maly ,malicky uplatocek 8) .
Mi Angelita CeliCa GTi 2.0 16 V-oltov:-), Morning Lemon Zltunka Designed by the Wind
Hlavne netreba stat vedla auta ktore je od vas 1,5metra a ide rychlostou 170km/h
mam fakt DAMNED car
yellow mambaaa

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Zapisanie alternativnych diskov a pneu do TP

Príspevok od používateľa AndyGTP » Štvrtok, 17. Júla 2008, 17:00

ja uplatky nedavam. bol to oficialny postup bez akehokolvek kontaktu. a bolo to aj dost davno. ako vravim: ziadost o zmenu v TP + kolok + vytlaceny PDF certifikat so zvyraznenou castou ktora sa tykala mojho auta, v nemcine + navsteva fizlov a mam to zapisane v sekcii doplnky ci vynimky ci co toje.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
miguellito
začiatočník
Príspevky: 470
Dátum registrácie: Nedeľa, 6. Júla 2008, 13:59

Re: Zapisanie alternativnych diskov a pneu do TP

Príspevok od používateľa miguellito » Štvrtok, 17. Júla 2008, 19:48

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: takze chalani som neska obehal obtelefonoval a oimejloval co sa dalo v ceskoslovensku.a vec sa ma tak,ze k tomuto datumu tj.dnesku plati ze :
dopravne inspektoraty uz taketo veci nerobia a setko ide cez Obvodny ur. odd.dopravy,kde hadajte co, no ano chcu hlavne potvrdenie od toyoty,bez toho ani tuk,av Toyote hadajte co, no ho"no,aspon tu v tej slovenskej,zevraj keby mi to dal tak by porusil akysi zakon a ze ak sa mi nepaci ze mozem sa spytat na Ministerstve dopravy,:no to si piste ze sa spytam ze ktory zakon to musi chudak porusit aby mi mohol potvrdit alternativne disky na moju Celicu,. Na DI mi povedali ze oni uz len zapisu to co odsuhlasuje Obvodny Urad.Tomu borcovi v Toyote asi ani nedochadza ze asi by to v nemecku tie firmy Nemali povolene a ani schvalene v EU robit a vydavat tie certifikaty keby to bolo nelegalne.Sak by ich kua setky tie automobilky asi zalovali ,ze robia atesty na kolesa bez ich zvolenia a na ich auta.
Pisal som ale do prahy do Toyoty ,tak uvidim co mi odpisu,a pisal som aj na Alcar.cz,ze ci posielaju za poplatok uz prelozene tie certifikaty a zajtra mi odpisu. no a dovolal som sa neska aj do jednej Ceskoslovenskej firmy ktora je vyhradny dovozca diskov znaciek AEZ,ENZO.....a proste vela inych,a tam mipovedal ze ich centrala v cechach tieto certifikaty vydavy po cesky ak si u nich kupim disky,ale ze zajtra maju akurat rokovanie ohladom toho ze ci ich bude moct aj ich slovenska pobocka vydavat.Lebo na DI miu povedali ze ak sa to aj da ze urcite budem musiet mat original certifikatu s modrym podpisom proste perom a s orig.peciatkou,lebo ze taketo vytlacene veci z netu moze napodobit hocjaky typek napr. vo fotoshope-v com som im dal za pravdu,lebo to v nom nauzaj neni take tazke zkolazovat.no ale mi povedali na tom DI ze mi to uznat snad mozu aj pocesky takze preklad by mi odpadol.Na obvodnom mali neska zatvorene takze tam som im novinky nemohol predniest :( ,ale pochybujem ze by to s nimi pohlo.
Kazdopadne ak budem mat ten origo certifikat na tie kolesa ,a nebodaaaaaaj sa zadari s tou ceskou pobockou v prahe,tak im to tam pojdem drbnut na stol z metrovej vysky. :D .Jak zozeniem len ten certifikat bez potvrdenia od ceskej toyoty,tak to aj tak pojdem skusit.a snad sa to podari.ak nie tak pisem do japonska toyote ,a na centralu EU ,ze si zas nejaka blba republika v strede EU robi co sce, a jeko donedavna ked sa clovek mohol aj po...rat akym doviezol auto ,az kym sa nam EU nevyhrazala Europskym sudom,a ze nasa super publica nerespektuje oficialne V EU sade naokolo uznavany Certifikat.A ebnem to aj do setkych televizii do pc nech maju pruser v toyote sr ,mi to je uplne jedno ,v zivote sa uz na nich s nicim neobratim,a tie topanky mojej Celde zozenem oficialne aj keby som ich mal donest podpisane SATANOM. :twisted: :twisted: :twisted: ,hlavne je naprd to ze teraz mi daju len jeden technicak a tam to nebude zapisane,tak ked ma zastavia a cajt si to simne tak zbohom moj Technicky preukaz.alebo im zdrhnem sak na tych KIA-ch ma nemaju sancu chytit nba mojej Celice,jedine vrtulnikom,Tak ak uvidite v spravach Zlto celicu 5.gen. ako ju nahanaju tak to som ja - :D -tzn.ze po dobrom to neslo :D :D :D :D :D ciao bambiny.
Mi Angelita CeliCa GTi 2.0 16 V-oltov:-), Morning Lemon Zltunka Designed by the Wind
Hlavne netreba stat vedla auta ktore je od vas 1,5metra a ide rychlostou 170km/h
mam fakt DAMNED car
yellow mambaaa

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Zapisanie alternativnych diskov a pneu do TP

Príspevok od používateľa Rasťo » Štvrtok, 17. Júla 2008, 23:30

Chill out miguellito....
Náš absurdistan je svätejší ako svätý a žiaden úradník nikde neurobí niečo podľa zdravého rozumu a z vlastnej vôle, lebo sa pod každým trasie stolička - aj na cestu na záchod potrebujú povolenie a Standard Operational Procedures...
Ja si asi fakt počkám s kolesami na Kačenku až na to, čo sa bude diať po septembri - či ten nový zákon spôsobí fakt to, že budú šrotoviská plné otunených aut s väčšími diskami, kopa šoférov bez vodičákov a ako budú policajti postihovať zákonom nepostihnuteľné detváky, čo sa budú bicyklovať bez prilby pokiaľ ich rodičia budú v práci a preto budú zákonom nepostihnuteľní...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
miguellito
začiatočník
Príspevky: 470
Dátum registrácie: Nedeľa, 6. Júla 2008, 13:59

Re: Zapisanie alternativnych diskov a pneu do TP

Príspevok od používateľa miguellito » Piatok, 18. Júla 2008, 10:54

CHILL out nie je moj styl,ja sa vzdam azz po smrti, :D ,neska sla oficialna staznost na OKŠDD MDPT že su porusene moje prava ,a do 30 dní mi MUSIA PODLA ZAKONA TU žiadost preverit a poslat oficialne stanovisko. :o
Som postupoval ako mi napisal ten typek z Toyoty,ze si to mam overit na MDPT ak mu neverim,si borec asi myslel ze sa na to vy..em,ale nie a hladal som a hladal,a nic o tom ,ze vyrobca mi musi dat povolenie ,a este k tomu je tam napisane ze Slovensko moje rodne, po vstupe do EU sa zavazuje uznat homologizaciu alebo typove schvalenie na nejaku suciastku,system,alebo akukolvek vec na aute, vydane Na to schvalenou a certifikovanou organizaciou sidliacou v akomkolvek state EU,vsak preto aj ked si to date robit v cechach a mate to sice prelozene do cestiny ,tak je tam uvedene ,ze skuska prebehla v tom a tom stredisku a PODLA ZAKONOV SRN č. XXXXXXX!!!!!!!!!!!!atd atd....,ale tym ze je to v ramci unie tak to musi akceptovat kazdy clensky stat.
Kua neznasam sikanu a byrokraciu.donedavna ohladom toho dovozu ,az po dvojnasobnu vystrahu z EU sa to nejak uklepalo.Ateraz zas budu zo suciastkami problemy 2 roky alebo co?
Samozrejme ze som mozno nieco prehliadol a maju teraz v tejto platnosti tohto zakona pravdu,ale to neznamena ze je to zakon dobry,a ze neporusuje nase prava ako to bolo donedavna s tym dovoznym .to bol tiez zakon a u nas sa vsetci nan odvolavali ,a tiez bol sikanujuci a ziadal neopravnene veci.bohu daka za EU.inak by si tu s nami robili nasi uplne hocco.
si cem kupit aj lepsie brzdy a podvoizok a tiez maju TUV certifikat,a to mi ich akoze tiez nedovoli toyota nohodit zato ze som si ich nekupil u nich ?alebo obvodny urad ktory neuzna moc TUV certifikatu bez potvrdenia vyrobcu auta ,aj ked ho vobec nema ani u nas co odomna pozadovat,ked mam ten orig TUV.
Sak jasne ze pojde staznost aj na prislusny urad do EU :D ,e mam kamosov v Markize aj TA3,sak nech je prdel,nebudem cakat ani minutu ak som v prave. sak zomret mozem za tyzden a to si tu celiku ani neuzijem taku jak som si ju vysnival?
Som na nu cakal az moc dlho ,a stala ma na moj plat hodne penez,aj vybavovaciek uz doteraz.A ten technicak pri cestnej kontrole naozaj neosdovzdam,ma bud bude musiet zastrelit alebo chytit.sa zamknem v aute a donutra nemoze podla zakona :D ,ked som v prave tak mi nikdo paprere brat nebude,lebo zapisane to nemam koli tomu ze som si to nedal zapisat a neozelel tych 100sk ,ale preto ze mi to zapisat neceli z ich vymyslenych dovodov. 8)
Mi Angelita CeliCa GTi 2.0 16 V-oltov:-), Morning Lemon Zltunka Designed by the Wind
Hlavne netreba stat vedla auta ktore je od vas 1,5metra a ide rychlostou 170km/h
mam fakt DAMNED car
yellow mambaaa

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Zapisanie alternativnych diskov a pneu do TP

Príspevok od používateľa kuki » Piatok, 18. Júla 2008, 11:50

Ja to riesim uz 2 roky a bezuspesne. Ak sa ti to podari, poinformuj, rad postup zopakujem. Tiez by som nerad prisiel o TP. Inak na mna este svojho casu na policii kukal ten policajt, od ktoreho som chcel zapis vynimky, ze naco mi to vobec je. Som sa ho spytal, ze ako to mysli "ze naco". A on, ze to aj tak pri kontrole na cestach nepozeraju, ze to moze zaujimat tak akurat poistovnu. Lenze keby ma zastavili po septembri, urcite by si na mne vyskusali novy zakon v praxi. Minimalne kvoli tomu, ze by sa tesili, ze pod hrozbou straty TP im z toho radsej dam cosi do vrecka. Takze este raz, pis ako sa to vyvija. Inak, neviem, ci mate niekto ten TUV prelozeny, ale mojou skromnou nemcinou som zo zadnej strany vycital, ze tam je vysloveny prikaz pre policajtov, ze ak nie je ta vec, na ktoru to je TUV certifikat, zapisana v TP, tak to je povinny policajt zapisat!!!!
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

Používateľov profilový obrázok
miguellito
začiatočník
Príspevky: 470
Dátum registrácie: Nedeľa, 6. Júla 2008, 13:59

Re: Zapisanie alternativnych diskov a pneu do TP

Príspevok od používateľa miguellito » Piatok, 18. Júla 2008, 18:09

no vyvija sa to zatial velmi pomaly ale zatial myslim ze dobrym smerom ale fakt velmi pomaly,tak to necem zakriknut,zatial je to 4:1 pre nich ale ta 1 ma neska trosku potesila,ale fakt to necem zakriknut,ale hned to dam na forum ak sa nove dozvem. ;-)
Mi Angelita CeliCa GTi 2.0 16 V-oltov:-), Morning Lemon Zltunka Designed by the Wind
Hlavne netreba stat vedla auta ktore je od vas 1,5metra a ide rychlostou 170km/h
mam fakt DAMNED car
yellow mambaaa

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Zapisanie alternativnych diskov a pneu do TP

Príspevok od používateľa AndyGTP » Piatok, 18. Júla 2008, 21:37

Miguel, lubi sa mi ako do toho ides, mas moj respect a fandim ti. Fakt spravny pristup, guraz. Drzim palce.

A aby si mal zdravy usudok este viac pomyleny, tak len ti dam informaciu, ze pravdepodobne kazdy okres, kazdy DI kona uplne inak a svojsky. Od znamych mam dobre informacie, ze v Trnave v case COC prijimali aj nemecke originaly bez prekladov a takisto bola schodna ta "moja" cesta stara pri zapisovani diskov do TP. Mam to od ludi, ktori uz kopec aut podovazali zo SRN.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
miguellito
začiatočník
Príspevky: 470
Dátum registrácie: Nedeľa, 6. Júla 2008, 13:59

Re: Zapisanie alternativnych diskov a pneu do TP

Príspevok od používateľa miguellito » Sobota, 19. Júla 2008, 00:29

no ved ja viem ,minimalne jeden clovek mi potvrdil ze,pred cca.rokom a pol sa to dalo cez DI,-ten ma ale v sucastnosti velmi chabe kompetencie. :?
Mi Angelita CeliCa GTi 2.0 16 V-oltov:-), Morning Lemon Zltunka Designed by the Wind
Hlavne netreba stat vedla auta ktore je od vas 1,5metra a ide rychlostou 170km/h
mam fakt DAMNED car
yellow mambaaa

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Zapisanie alternativnych diskov a pneu do TP

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Sobota, 19. Júla 2008, 02:42

skus kontaktovat firmu ETOP na stranke veveveetopbodkask, oni ti sradostou poradia... ale len disky AEZ DOTZ DEZENT a ENZO sa daju u nas legalne cez tuto firmu dopisat do TP... Tvrdi to AT magazin!!! smelo do toho.
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných