Zapisanie alternativnych diskov a pneu do TP

Fórum o všetkom, čo vás zaujíma ...

Moderátor: Elvis

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: Zapisanie alternativnych diskov a pneu do TP

Príspevok od používateľa ondrik » Štvrtok, 7. Apríla 2011, 20:51

kukni si na druhej fotke nad tabulkou celica je tabulka carina E T19 :-)
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

ToyoCarE

Re: Zapisanie alternativnych diskov a pneu do TP

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Piatok, 8. Apríla 2011, 00:48

mno a ked som kedysi volal to Etopu, ,tak tvrdili, ze Carinu nemaju,,, kolko ta to stalo?

Používateľov profilový obrázok
stenky
Toyota guru
Príspevky: 1852
Dátum registrácie: Piatok, 13. Marca 2009, 16:08
Bydlisko: Bratislava -=}Petrzalka{=-

Re: Zapisanie alternativnych diskov a pneu do TP

Príspevok od používateľa stenky » Piatok, 15. Apríla 2011, 01:34

chlopi aha co som nasiel. tot studanka mudrosti, uz to chce len dobrovolnika co to otestuje :D

http://www.centrumkolies.sk/rady/o-kole ... -preukazu/

vyberam:

Postup zápisu pre celý sortiment kvalitných značiek nie je nijako komplikovaný. Dôležitá certifikácia TUV je na ne vydaná, avšak samotný postup zápisu je odlišný ako pri značkách, ktoré majú dodatočné schválenie našim Ministerstvom. Základom je opäť certifikát TUV. Postup je nasledovný:

1) Máte
certifikát TUV, na ktoro je uvedený výrobca disku, model, konkrétny automobil + použité pneumatiky a podmienky montáže. Tento certifikát je potrebné, niekedy však nie nevyhnutne, preložiť do Slovenského jazyka. Takýto preklad nemusí byť úradný.

2) Navštívite STK, kde podľa paragrafu 49 odsek 2 písmena c) zákona 725/2004 Zz Stanica Technickej Kontroly overí praktickú montáž na dané vozidlo v súlade s podmienkami posudku TUV a vykoná kontrolu v rozsahu kontrolých úkonov 404 - kolesá a ich pripevnenie, 405 - disky, 406 - pneumatiky, ich konštrukcia a dezén. Následne Vám je vydaný tzv "protokol o zvláštnej kontrole STK". Poplatok je rádovo 4€ - 5€.

3) S týmto protokolom a certifikátom TUV navštívite Obvodný Úrad Dopravy v mieste svojho trvalého bydliska a za zákonný poplatok 50€ ( podľa zákona 145/1995 Zz ) vykoná schválenie komponentu a za finálny poplatok 6€ vykoná zmenu v technickom preukaze.

Tento postup je v súlade s paragrafom 15 platného zákona č. 725/2004 o podmienkach prepravy vozidiel na pozemných komunikáciách. Ak sa stretnete s akýmikoľvek prekážkami zo strany neochotných úradníkov ( neznalých svojej práce ) tak je najlepšou cestou sťažnosť na nadriadený orgán spolu s menom konkrétneho úradníka.

Takýmto postupom si zapíšete nasledovné značky diskov:

- AUTEC
- RONAL
- MAM
- KESKIN
- ADVANTI
- AVUS ( časť produkcie )
- BBS
- CARMANI
- ETA BETA
- GMP
- MOMO
- MSW
- OZ RACING
- OXIGIN
- TOMASON
- ALUTEC
- RIAL
- CMS
- BROCK
- ANZIO
- INÉ ( iné značky, musia mať však TUV certifikát pre konkrétny disk )

Nezabudnite na to najdôležitejšie. U nás predávame kvalitné disky so schválením a certifikátmi TUV na premávku na verejných komunikáciách. Každý takto označený tovar disponuje schválením TUV. Disky určené pre individuálne úpravy máme príslušne označené, tj ako jediný predajca Vás reálne informujeme o právnom stave tovaru, aký kupujete.

U nás žiaľ často máme pocit, že úradník nie je na to, aby nám pomohol, ale na to, aby nám ukázal, kto je tu pánom. Z toho pramenia aj časté chyby, ktoré sa v komunikácii s úradníkmi stávajú ( česť výnimkám, ktorý majú náš obdiv ).

* polícia so zápisom nemá nič spoločné, tam sa na zápis nepýtajte
* naštudujte si pozorne postup, aký popisujeme
* nedajte sa odradiť a vecne argumentujte
* nikdy sa nesnažte o zabezpečenie si dokladu na inú značku, ako máte - je to nelegálne
* na STK sa nepýtajte na zápis kolies, ale na vykonanie zvláštnej kontroly STK


Postupom času badáme v tejto oblasti obrovský progres. To, čo bolo pred rokom ešte takmer nemožné, je dnes už bežné. Zápis iných rozmerov pneu do TP prebieha hladko, pokiaľ sa držíte týchto rád tak sa legálne k tomu "svojmu" rozmeru do TP určite dostanete.


suma za zapis cca 60Eurokorun (za predpokladu ze certifikat dostaneme k diskom zadarmo)
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
patres
toyoťák
Príspevky: 543
Dátum registrácie: Sobota, 24. Júla 2010, 16:29
Bydlisko: nitra

Re: Zapisanie alternativnych diskov a pneu do TP

Príspevok od používateľa patres » Piatok, 15. Apríla 2011, 08:38

no tak trocha som sa pytal u Spisiakovych ,,debilov,,a jeden kamarat mi povedal ze musim si vybavit od automobilky povolenie aby som mohol zapisat vacsie kolesa a to som sa pobavil co mi povedal ze potvrdenie potrebujem priamo z automobilky kde sa auto vyrobilo a naznacil mi ze sa mam naucit po japonsky :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
druhy kamos - nehodovkar zase tvrdil ze v novom technicaku -karta s cipom nic nieje zapisane a teda nemaju ta ako skontrolovat a ze pokial nemas nejaky neprimerani rozmer kolies tak ta maju v prdeli...u nas v NR sa momentalne ma situacia tak ze maju jeden skener na tie karty aj to niekde v sufliku takze len kukne meno, ci je to auto ktore vidi pred sebou a to je vsetko...
ale osobne si myslim ze je trocha risk nedavat zapisat vacsie kolesa lebo cert by v tom nebol aby som nenatrafil na toho spravneho policajta co bude kontrolovat este aj vodu v ostrekovacoch
teraz som daval zapisat 17ky aj 18ky - dal som si tie najvacsie rozmery a pokial dam mensie nic proti tomu nemaju takze v pohode a cele ma to stalo 50 ecek
celica 7.gen-105kw vvti
celica 1.gen TA28 ST

Obrázok

ToyoCarE

Re: Zapisanie alternativnych diskov a pneu do TP

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Piatok, 15. Apríla 2011, 08:42

toto keby sa mi podarilo na Carinke vybavit,, tak ma budu dva dni vozit na furiku :D

alachachbar
panic
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Sobota, 26. Marca 2011, 13:36

Re: Zapisanie alternativnych diskov a pneu do TP

Príspevok od používateľa alachachbar » Piatok, 24. Júna 2011, 21:30

caute ja mam E10 rolku 96 rok no v ETOPE sa ten tip nenachadza viete mi proadit postup ako zapisat pneu 195/50 R15?..pisal som andyu ten mi dal webku na ALUTEC a tam som anšiel aj certifikat len ja mam disky DEZENT F a na ich oficialnej stranke nemam moj tip vozidla pritom na aluteci je :) sak kebyže mam certifikat od ALUCET tak polisi mi nebudu kukat značku diskov hadam :)
hlavne by som rad poprosel radu ako by som sa dokopal ku zapisaniu tych diskov dakuejm ;-)

Používateľov profilový obrázok
stefan-celica
Toyota guru
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Septembra 2008, 20:07
Bydlisko: Slovensko

Re: Zapisanie alternativnych diskov a pneu do TP

Príspevok od používateľa stefan-celica » Nedeľa, 26. Júna 2011, 17:22

ToyoCarE napísal:toto keby sa mi podarilo na Carinke vybavit,, tak ma budu dva dni vozit na furiku :D
Ty by si uz chcel "v dome kurit a mas akurat zaklady vykopane"
Toyota Celica T20 ST202 129kw 3SGE McPherson :) 376 916km, Evans Coolants, K&N, PUR 80Sh
Renault Trafic 2.0dci M9R L2H1 toto auto my bol čert dlžný
Subaru Legacy AWD 2.0 boxer EJ20 318 000km

miki 27
nula
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Nedeľa, 7. Augusta 2011, 12:51

Re: Zapisanie alternativnych diskov a pneu do TP

Príspevok od používateľa miki 27 » Štvrtok, 11. Augusta 2011, 22:10

Seruss

Super disky na tejto stranke a všetky sa daju zapisat do TP bez problemov


<a href="http://www.elektrony.sk/pneumatiky">pneumatiky a disky</a>

<a href="http://www.elektrony.sk">alu disky - elektróny</a>

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Zapisanie alternativnych diskov a pneu do TP

Príspevok od používateľa kuki » Piatok, 12. Augusta 2011, 10:01

Paradnu stranku mate. Klikal som asi minutu a nasiel som nasledovne perlicky:

1) Vyberiem Ford, potom Focus II generacie. A potom mozem upresnit vyber vyberom kodu generacie I resp. II. Nevybral som si uz generaciu?

2) Tvrdite, ze obe generacie sa vyrabali od 2004teho :-) Kto nepozna kody, moze tipovat.

3) Vyberiem II-hu generaciu (podla kodu) a vidim obrazok prvej :-)

4) Vyberiem prvu generaciu (podla kodu) a napise mi to, ze obrazok neni k dispozicii a vidim sedu Mazdu 6?!?!?!?!? :-)

5) Vyberiem spat II-hu generaciu, zmenim pozadovany priemer diskov z 15 na 16 palcov, potvrdim a uz sa pozeram na vseobecnu obrazovku s vyberom vyrobcu auta. :-)

Vymakane to mate. Ktozvie, co by som nasiel, keby som klikal viac ako minutu...

P.S. Ako namontujem disky zo styrmi dierami, ktore mi odporuca Vas konfigurator na moj Focus, ktory ma roztec 5x108????

Byt laik, urcite sa potesim, ze nemusim riesit technicke detaily a vsetko konfigurator spravi za mna. Ale ten Vas mi poradi horsie ako zlomyselny sused.

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

stewe9
panic
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Štvrtok, 2. Februára 2012, 23:23
Bydlisko: Veľký Krtíš

Re: Zapisanie alternativnych diskov a pneu do TP

Príspevok od používateľa stewe9 » Utorok, 13. Marca 2012, 19:35

Tu je to napísané aj vládne. Neštudoval som veľmi stránky dozadu, nakoľko aj posledný príspevok je už dosť starý. Ak to tam je tak to zmažte. Zdar
http://www.telecom.gov.sk/index/index.php?ids=95529
Toyota Corolla 1.6 Gti Liftback (E9), 1988, 92 KW (4A-GE)
Toyota Corolla 1.6 Gli Liftback (E10), 1993, 84 KW (4A-FE)
Seat Alhambra 1.9 TDi, 1999, 81KW teraz cca 110KW
ex: 4x Škoda 120L, 110R Coupe, 3x Celica

Používateľov profilový obrázok
tropi
začiatočník
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Pondelok, 16. Augusta 2004, 19:34
Bydlisko: Zohor

Re: Zapisanie alternativnych diskov a pneu do TP

Príspevok od používateľa tropi » Pondelok, 4. Mája 2015, 16:28

Caute chalani. Mozno trosku blba otazka. Ak zmenim len sirku disku za vacsiu treba riesit zapis do Tp. Povodne disky mam 5,5 sirku a pojdu 6 alebo 6,5. Priemer ostava. Dakujem.
Rozobrana-Toyota Corolla 1.3XL,liftback
rv.1990,E9
EX-Toyota Yaris 1.3vvti,rv.2008
Toyota Rav 4 ll ,2,0 vvti rv. 2005. AT

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Zapisanie alternativnych diskov a pneu do TP

Príspevok od používateľa smutok » Pondelok, 4. Mája 2015, 16:33

Teoreticky ano, prakticky som sa este nestretol s tym, ze by to niekoho zaujimalo pokial dodrzis rozmer pneu.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
tropi
začiatočník
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Pondelok, 16. Augusta 2004, 19:34
Bydlisko: Zohor

Re: Zapisanie alternativnych diskov a pneu do TP

Príspevok od používateľa tropi » Utorok, 5. Mája 2015, 14:14

Rozmer pneu. zostava snazim sa aj Et dodrzat. No ziadne disky z ET45 niesu dostupne a ak tak cez mesiac cakacka. Co som komunikoval z predajcom tak mi vie vystavit potrebne podklady k diskom co predava a cez odbor dopravy su zapisatelne do TP. TAk ak sa nepodary zohnat orig. disky tak potom jedine takouto formou.
Rozobrana-Toyota Corolla 1.3XL,liftback
rv.1990,E9
EX-Toyota Yaris 1.3vvti,rv.2008
Toyota Rav 4 ll ,2,0 vvti rv. 2005. AT

michaelis
panic
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Štvrtok, 20. Októbra 2016, 13:34

Re: Zapisanie alternativnych diskov a pneu do TP

Príspevok od používateľa michaelis » Štvrtok, 6. Apríla 2017, 14:05

Viete mi poradit ako to je teraz so zapisanim alt rozmerov do tp? Ak by som chcel zmenit uplne rozmer gum da sa dopisat aj to?

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: Zapisanie alternativnych diskov a pneu do TP

Príspevok od používateľa ondrik » Štvrtok, 6. Apríla 2017, 14:47

prave som to absolvoval na dvoch autach...
Napises mail do toyoty v Praze vole, info@toyota.cz , ze ake mozne rozmery kolies su na tvoje auto, prilozis im kopiu technicaku a oni ti napisu ake mozne disky a gumy je mozne dat na tvoje auto.
Potom im posles na SK ucet 25,20 eur, a oni ti vystavia potvrdenie na tvoje konkretne auto, ze taketo a taketo disky/gumy mozes mat. To ti poslu doporucene postou domov.
Ked ti to pride, zoberes velky a maly technicak, bielu kartu od PZP, vytlacis si OBOJSTRANNE malu ziadost fizlacku, napr, z netu, nech nemusis behat na inspektorat ( http://www.minv.sk/?zapis-pneumatik-a-r ... bor=208105 )
Potom sa cez net objednas na fizlarni, podla okresu v ktorom mas evidovane auto, nech nemusis na fizlarni presediet cely den vo fronte
https://portal.minv.sk/wps/portal/domov ... BIS9nQSEh/
poznac si ten PIN co ti vygeneruje na konci...
Prides na fizlaren, vytlacis si casenku cez PIN (predbehnes zopar ludi co tam cakaju) vytlacis si 12eurovy "kolok" a cakas ked ta zavolaju
Vnutri sa na nich pousmievas trosku, pochvalis sa ze toyota pyta iba 25,20 za take potvrdenie, vytlacia ti novy velky technicak a ides vysmiaty domov.
Do mesiaca ti pride postou domov maly technicak...

btv, fizlaren sa po novom vola Klientske Centrum... vo vacsich mestach... ale aj tak to bude furt Fizlaren :D
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní