Dovoz z Poľska (alebo aj Nemecka)?

Fórum o všetkom, čo vás zaujíma ...

Moderátor: Elvis

Používateľov profilový obrázok
struhlo
panic
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Streda, 19. Apríla 2017, 11:36

Re: Dovoz z Poľska (alebo aj Nemecka)?

Príspevok od používateľa struhlo » Piatok, 11. Augusta 2017, 09:05

@caesarx Uz si to aj riesil ci si sa na to nakoniec vykaslal? Lebo ja mam teraz vyhliadnute jedno auto v Polsku ale rad by som vedel kolko by ma to cele aspon tak priblizne vyslo
Lutost je zadarmo, zavist si treba zasluzit

Používateľov profilový obrázok
viktor74
panic
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Streda, 3. Mája 2017, 09:11

Re: Dovoz z Poľska (alebo aj Nemecka)?

Príspevok od používateľa viktor74 » Piatok, 11. Augusta 2017, 10:35

@struhlo no nejakych par stoviek si priprav jednoznacne, do nejake tisicky rataj ale zalezi na vela faktoroch, ides to riesit cele sam alebo chces aby ti ho doviezol niekto iny?

Používateľov profilový obrázok
Hajro
panic
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Utorok, 25. Apríla 2017, 10:30

Re: Dovoz z Poľska (alebo aj Nemecka)?

Príspevok od používateľa Hajro » Štvrtok, 17. Augusta 2017, 11:39

za dovoz z polska iba do tisicky? ja by som teda povedal nech si pripravi ovela viac. auto chces normalne doviest "po svojich" alebo inak?
rychlost bola v poriadku, len zakruta bola prilis tesna

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Dovoz z Poľska (alebo aj Nemecka)?

Príspevok od používateľa Rasťo » Utorok, 22. Augusta 2017, 08:29

Sorry ale už musím...ty pýýýčooo to súúú kecyyy...nejdem tu obhajovať poliakov, ale verte že ako ľudia sú rovnakí ako slovač a čo sa týka dopravy sú na tom sakra lepšie a to nie len infraštruktúrou, ale aj legilatívou.
Kamoš počul že kamoš videl...poliaci legalizujú kradnuté autá...poliaci sú blázni na cestách...poliaci sa vozia na šrotoch...
Kto z vás bol v PL ďalej ako na trhoch pár km od SK hraníc?
Momentálne pracujem v PL 600 km od môjho rodiska a smejem sa východniarom, ktorým trvá cesta z BA domov dlhšie ako mne, minú viac paliva a ešte zaň viac zaplatia. To hovorí dosť o ich cestnej infraštruktúre (najdlšia cesta je pre mňa vždy tých 70 km po SR).
STK v PL pre všetky autá každoročne...áno...dá sa prejsť na úplatok (tak ako u nás aj napriek kamerám na STKčkach), ale pri cenách práce a nárhadných dielov v PL to nikto nerieši - navyše na PL STK vám auto aj opravia (nie ako u nás, kde vás vyhodia).
V PL jazdia sakra novšie vozy ako na SR...to je ale spôsobené stigmou škodovky - tam ich moc nebehá a ľudia nie sú naviazaní na polonézy a fiatky. Proste nikto nerazí ideológiu, že servis a ND na škodu sú lacnejšie...preto nik nedrží pri živote prvé a druhá generácie fábií a oktávií ako u nás.
Ukradnuté auto v PL nezlegalizujete. Deje sa tam však to čo u nás - kradnuté autá sa rozoberajú a predávajú na diely - nie sme od nich ničím odchodní.
Napodiv tam v pohode prihlásite RHD auto z GB a behá ich tam hodne. Akurát ich majitelia platia sakra väčšie poistenie. Ale zas nie je problém zmerčíť supru, lotusa,...
Čoho sa dotkne ruka poľského mechanika...viem - môj vlastný výrok...musím sa ospravedlniť...nie sú mechanici ako mechanici. Je to ako u nás - ujček na dedine v garáži so zdvihákom, je rovnaký majsterko ako ten dedinský poľský...akýkoľvek normálnejší servis urobí rovnakú robotu ako tie u nás...a za sakra menej peňazí.
Tuning je kapitola sama o sebe. Mal som kolegu v robote čo jazdil šprinty s turbo fiatkou - možno ste ho niekedy videli...a ten to povedal jasne...keď sa zjavia na pretekoch poliaci, všetci môžu baliť saky-paky, lebo poliaci boli úplne iný level. Ja osobne som nejako extra otunených aut v PL nepostretal a to tam mám najazdené hodne, ale verím mu, lebo počúvam poliakov v robote čo sú schopní navaliť do aut peňazí...a nie do tuzzingu...
Poliaci jazdia ako blázni...musím nesúhlasiť...najnebezpečnejší vodiči sú blaváci a oravci. Áno - poliaci jazdia rýchlo, ale za tie roky čo chodím do poľska a tie už desaťtisíce km tam najazdených som videl len pár vážnejších nehôd a tie boli evidentne spôsobené nie rýchlosťou, ale počasím a pár somármi za volantom. Inak štatistiky nehodovosti v pomere k počtu obyvateľov sú podobné ako u nás. Čo sa týka mestských ťukancov - žijem v polmiliónovom poľsko meste s viacpruhovými kruháčmi (čo ani v BA nemáme), električkami a trolejbusmi a mestské ťukance tam napodiv nie sú často k videniu...autá tam jazdia čisté a s rovnými plechmi...
Poľskí kamionisti sú trochu iné kapitola - to mi verte - poľsko nepoľsko, cesta je vždy ich, lebo majú veľké autá...smerovky a späťáky sú len doplnok výbavy - to je pravda nie len v PL, ale aj u nás...čo musím poliakom vytknúť je to, že na diaľniciach nemajú zákaz predbiehania kamiónov a je bežné že kamión idúci 101 km/k predbieha iný kamión idúci 100 km/h...bežne aj 5 minút...na toto sú poliaci fakt experti...
No a tovary v PL sú na samostatný článok...ja osobne nosím pravidelne potraviny z PL, ale nosím aj niektoré veci zo SR do PL...napríklad nemajú rožky a normálne šaláty (o treske nehovoriac) a to mi vadí... :roll:
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
Kubino
panic
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Apríla 2017, 09:54

Re: Dovoz z Poľska (alebo aj Nemecka)?

Príspevok od používateľa Kubino » Utorok, 22. Augusta 2017, 10:20

Su to mozno len predstutky a umela predstava o tom, ako to tam funguje. Podla toho co pises, tam zjavne a preukazatelne maju mnoho veci nastavenych dokonca lepsie ako my.
„Rýchlosť ešte nikdy nikoho nezabila, náhle znehybnenie… to je to, čo ťa dostane.“

Používateľov profilový obrázok
Dusankoo
panic
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Piatok, 5. Mája 2017, 08:27

Re: Dovoz z Poľska (alebo aj Nemecka)?

Príspevok od používateľa Dusankoo » Utorok, 22. Augusta 2017, 12:22

Kamos kupoval auto v polsku a zatial si ho nevie vynachvalit, takze si myslim, ze to tam az take zle nebude

Používateľov profilový obrázok
Marco666
panic
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Pondelok, 8. Mája 2017, 10:06

Re: Dovoz z Poľska (alebo aj Nemecka)?

Príspevok od používateľa Marco666 » Streda, 30. Augusta 2017, 09:26

vsade je to rovnake, niekde ta ... a niekde kupis dobry kus - je to individualne a skor zalezi od predajcu ako samotnej osoby a ie od krajiny
Live my life

Používateľov profilový obrázok
rendik
panic
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Nedeľa, 21. Mája 2017, 14:00

Re: Dovoz z Poľska (alebo aj Nemecka)?

Príspevok od používateľa rendik » Štvrtok, 31. Augusta 2017, 09:55

tam ide skor o to ako sa ten clovek o to auto staral a nie o to z akej krajiny je auto alebo predajca. mozes kupit auto z polska, ktore ti vydrzi 10 rokov a mozes kupit na slovensku a vydrzi ti 5, to je hrozne individualne

Používateľov profilový obrázok
peketo
panic
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Streda, 31. Mája 2017, 09:33

Re: Dovoz z Poľska (alebo aj Nemecka)?

Príspevok od používateľa peketo » Štvrtok, 31. Augusta 2017, 10:46

to je taká fáma, že všetko z poľska musí byť zlé. veď tam predávajú také isté autá ako tu u nás len sa tam potom predávajú lacnejšie ojazdené, to je asi jediný rozdiel
toyota forever

Používateľov profilový obrázok
jokso
panic
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Júna 2017, 10:31

Re: Dovoz z Poľska (alebo aj Nemecka)?

Príspevok od používateľa jokso » Pondelok, 4. Septembra 2017, 10:18

Nepovedal by som, ze je to fama. Skor dlho rocne zle skusenosti, vsetci si pamataju kauzy s posypovou solou alebo polskymi kurencami. Je ale pravda, ze auta by sa nemali velmi lisit od tych nasich alebo rakuskych, len zase rakuske a nemecke si dovazame preto, ze oni maju lepsie cesty takze tie auta sa menej opotrebovaju ako u nas, tym padom su zachovalejsie. A v Polsku podla mna nemaju o moc lepsie cesty ako mame my ale zase nie som na to nejaky uplny odbornik.

kamikadze
panic
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Pondelok, 10. Júla 2017, 09:27

Re: Dovoz z Poľska (alebo aj Nemecka)?

Príspevok od používateľa kamikadze » Streda, 6. Septembra 2017, 12:49

tak jasne, ze si to vsetci pamataju ale to boli veci, ktore vyrabali alebo teda chovali poliaci, tieto auta sa vyrabaju inde a ide len o to, ze tam su lacnejsie ako u nas, preto si ich tam ludia chodia kupovat

samurajjj
panic
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Streda, 14. Júna 2017, 09:55

Re: Dovoz z Poľska (alebo aj Nemecka)?

Príspevok od používateľa samurajjj » Piatok, 8. Septembra 2017, 11:56

neviem ci to bude prave o cene. preco by si potom ludia chodili kupovat auta do nemecka? teda ojazdene? tam nie su o nic lacnejsie ako u nas a este su mnohokrat v lepsom stave takze si na tej cene aj prihodia a oni tam velmi radi vyuzivaju aj autorizovany servis a za to si tiez veida nieco prihodit

Používateľov profilový obrázok
radimm
panic
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Streda, 17. Mája 2017, 10:20

Re: Dovoz z Poľska (alebo aj Nemecka)?

Príspevok od používateľa radimm » Pondelok, 18. Septembra 2017, 13:37

Lenže to si už začali za prihadzovať aj na Slovensku, kedysi to tak vôbec nebolo a pozri sa teraz. Každý druhý čo predáva také novšie auto to už má napísané v inzeráte.

siskos
panic
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Sobota, 10. Júna 2017, 09:36

Re: Dovoz z Poľska (alebo aj Nemecka)?

Príspevok od používateľa siskos » Pondelok, 18. Septembra 2017, 14:39

Ved ale to je podla mna celkom logicke. Ked si na tom clovek da zalezat a fakt chodi poctivo do toho autorizaku tak ho to vyde o polovicu viac ako ked chodi do ineho servisu. Tak sa im netreba cudovat, ze potom chcu aspon cast tych penazi v podstate spat.

Používateľov profilový obrázok
robro
panic
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Piatok, 2. Júna 2017, 09:10

Re: Dovoz z Poľska (alebo aj Nemecka)?

Príspevok od používateľa robro » Utorok, 19. Septembra 2017, 08:54

len niekedy ani ten autorizák nie je žiadna výhra. koľké nespravia nič navyše ako obyčajný súkromný servis, len v podstate drahšie

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných