poradte s kúpou toyoty

Fórum o všetkom, čo vás zaujíma ...

Moderátor: Elvis

michaelis
panic
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Štvrtok, 20. Októbra 2016, 13:34

Re: poradte s kúpou toyoty

Príspevok od používateľa michaelis » Utorok, 6. Decembra 2016, 11:48

Rasto tak to mas na jednej strane pravdu ale to je uz potom problem sofera :)

okop
nula
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Piatok, 2. Októbra 2015, 18:16

Re: poradte s kúpou toyoty

Príspevok od používateľa okop » Utorok, 31. Januára 2017, 04:50

chlapi pripojim sa k teme,
tiez potrebujem poradit s kupou auta.mam zaujem kupit nejakeho aurisa a benzin nakolko najazdim do 13ooo km rocne a od buduceho roku mozno este menej ak zmenim pracu. povodne som chcel okolo 5 rocneho ale co poviete na toto... https://www.autobazar.eu/toyota-auris-1 ... 31828.html ...je tam uz tych km naozaj vela? neveim kolko taky motor vydrzi. od auta ocakavam asi 10 rocnu sluzbu nakolko vrazanie penazi do auta aby som mal stale moderne nie je moj styl. zaujimat sa o to? momentalne mam 3 rocnu kiu ale serie ma tvrdy podvozok, az mam chut chodit radcej autobusom

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: poradte s kúpou toyoty

Príspevok od používateľa spider207 » Utorok, 31. Januára 2017, 16:42

Nuz, na 3 rocne auto sa mi to zda slusny najazd.. ak je v takom tip-top stave s uplnou historiou tak majitel urcite nebude mat problem poskytnut VIN. Nasledne si ho preklepni na Toyotackej historii a pripadne kontaktuj dealera co vie o tom aute.

Uplny protipol je tento Auris, sice 2008 ale pozri tie kilometre :)
https://ojazdenevozidla.toyota.sk/detai ... klad=ojete

Ak je ten 2008 Auris bez hrdze tak by som ho osobne bral radsej ako ten novsi, proste tie km nepopustia. Ale to je len moj nazor.

okop
nula
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Piatok, 2. Októbra 2015, 18:16

Re: poradte s kúpou toyoty

Príspevok od používateľa okop » Utorok, 31. Januára 2017, 19:04

takze radcej ho nechat tak. v kutiku duse som dufal ze ma budete presviedcat ze 200 tisic nie je ziadna tragedia :), kolega ma hondu civic a ma cez 200k a v klude ocakava ze mu este 150k vydrzi. myslel som ze toyota je na tom podobne. auris z 2008 sa mi zda uz stary, kedze ja ho planujem mat 10 a mozno aj o nieco viac. budem hladat dalej a mozno zas pytat nejaku tu radu. vdaka pani

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: poradte s kúpou toyoty

Príspevok od používateľa spider207 » Utorok, 31. Januára 2017, 19:22

ja nehovorim, ze by to bola zla kupa, mozno by Ti tych 10 rokov este posluzil, skor sa na to pozeram z pohladu opotrebovania komponentov a potencialnej udrzby auta co ma nabehanych 30t km versus 230t km. Ak mas ale poziadavku auto do 5 rokov a chces ho mat na dalsich 10-15, tak to by bolo idealne nieco s malym najazdom km kde mas pomerne vysoky predpoklad bezstarostneho uzivania. Ale take auto nebude stat 8-9tis km a tiez sa taky inzerat neobjavi dnes ani zajtra. To je trosku dlhodobejsia zalezitost, aspon podla mojich skusenosti.

IMHO - tych 10-15 rokov auto mat nebudes, mozno tak 5-8 rokov a pojdes do dalsieho. Ak kupis 5 rocne tak bude za 15 rokov vek 20 rokov a to uz bude "stara rachotina", ktora Ti nebude vyhovovat z XY hladisk, ak sa teda bavime o aute na kazdodenne pouzivanie (vynecham rozne srdcovky vikendovky a pod).

okop
nula
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Piatok, 2. Októbra 2015, 18:16

Re: poradte s kúpou toyoty

Príspevok od používateľa okop » Utorok, 31. Januára 2017, 20:04

za auto uz nechcem dat viac ako 10 tisic. kupoval som nove a u mna su to pri tom co ja najazdim vyhodene peniaze. a aj 10 rokov ho budem urcite mat...na vzhlade a modernosti auta si nepotrpim a manzelka nastastie tiez nie takze jedine co chcem je pohodlne jazdenie, zivotnost a lahke parkovanie a vraj toyota auris to poskytuje :). budem teda hladat lebo by som aurisa rad

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: poradte s kúpou toyoty

Príspevok od používateľa spider207 » Utorok, 31. Januára 2017, 20:45

Mozno to tych 10 rokov budes mat, ale vieme, ze clovek je tvor konajuci mnohokrat emocionalne a nie racionalne, takze si jedneho dna s mangelinou poviete, ze chcete skusit nieco ine a proste auto pojde prec.. ale mozem sa mylit :D

Napada mi jedina ponuka z poslednej doby co by Ti snad vyhovovala, ale priekupnici su vsade, najma na Slovensku, takze predtym za 9.990€ a teraz... vid https://www.autobazar.eu/toyota-auris-t ... 13972.html

georgize
panic
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Piatok, 18. Novembra 2016, 08:11

Re: poradte s kúpou toyoty

Príspevok od používateľa georgize » Streda, 1. Februára 2017, 12:05

@okop tak niekedy je dobre kupit aj lacnejsie, moja zena ma auto, ktore ju vyslo dokopy asi 3000 eur a ju zatial nesklamalo aj jej pekne v zime startuje vsetko

okop
nula
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Piatok, 2. Októbra 2015, 18:16

Re: poradte s kúpou toyoty

Príspevok od používateľa okop » Nedeľa, 5. Februára 2017, 18:45

pred tym 10 tisic a teraz za 12... ani som nezeregistroval ze nam tak rychlo stupla zivotna uroven :D, tolko nedam .
a co tak toto, https://www.autobazar.eu/toyota-auris-1 ... 87982.html, ale podla fotiek to je to fotene este v minulmo roku, asi v tom bude nejaky zadrhel

Používateľov profilový obrázok
Bebo
Toyota guru
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 14:36
Bydlisko: MT

Re: poradte s kúpou toyoty

Príspevok od používateľa Bebo » Nedeľa, 5. Februára 2017, 19:18

Nemusi byt zadrhel, len sa uz dlho predava a predajca 10.1. len spravil update inzeratu.
Toyota RAV4 Hybrid AWD Selection
Toyota Previa 2,4 XL

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: poradte s kúpou toyoty

Príspevok od používateľa spider207 » Nedeľa, 5. Februára 2017, 20:36

Opat by som zopakoval co som pisal predtym - VIN a overit co sa da. Co asi nebude lahke kedze to je dovoz a nie je na znackach. Vyhoda je, ze je to po FL takze Valvematic s 6st manualom co je znacny rozdiel oproti Dual VVT-i a 5st prevodovkou.

Používateľov profilový obrázok
davidosss
panic
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Pondelok, 17. Októbra 2016, 10:39

Re: poradte s kúpou toyoty

Príspevok od používateľa davidosss » Štvrtok, 9. Februára 2017, 17:22

Mate niekto skusenosti s Toyotou Yaris? Chcel by som ju pre partnerku, len neviem ci sa mi oplati ju kupit. Je dobre, ze je mensie, lebo akurat sa hodi pre nu ale to nie je vsetko. Auto by malo byt dobre a dlho vydrzat a preto sa vas pytam ci nemate skusenosti s nim a ci nahodou nie je moc kazive

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: poradte s kúpou toyoty

Príspevok od používateľa spider207 » Piatok, 10. Februára 2017, 20:35

Yaris ktora generacia? A kazove.. Kazde auto sa moze pokazit, ale ked on bolo dobre starane tak nevidim dovod preco by na tom mala byt Yariska horsie ako ine auta resp. Toyoty. Samozrejme za stav a overenu historiu sa plati, vid tato Yariska. A za tu cenu bratu mozes mat kludne Corollu E120.

deezzer
panic
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Utorok, 29. Novembra 2016, 11:39

Re: poradte s kúpou toyoty

Príspevok od používateľa deezzer » Piatok, 24. Marca 2017, 09:08

Tiež som tomu dosť nepochopil, prečo by mal byť yaris nejak kazový.. Každé auto môže chytiť nejakú pliagu a je jedno, či to bude bmw alebo toyota. A hlavne ak kupuješ auto z druhej ruky to je mačka vo vreci v každom prípade

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: poradte s kúpou toyoty

Príspevok od používateľa spider207 » Piatok, 24. Marca 2017, 17:04

Ano, ale aj starsie auto sa da kupit s overenou historiou a da sa povedat, ze v stave noveho. Aneb mozno kupujes macku vo vreci, ale to vrece je dost priesvitne :) Ale tiez taketo auto nebude na prvych strankach bazarovych vyhladavacov...

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných