posúvanie/mykanie radiacej páky RAV4

Fórum o všetkom, čo vás zaujíma ...

Moderátor: Elvis

laura
nula
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Piatok, 5. Apríla 2013, 12:03

posúvanie/mykanie radiacej páky RAV4

Príspevok od používateľa laura » Utorok, 28. Júla 2015, 15:53

ahojte,
chcel by som Vas poprosit o radu, skusenost, ci je normalne, ze mi pri zaradenom 5.prevodovom stupni posunie radiacu paku dopredu-dozadu cca 4-5mm pri akcelerácii-decelerácii? Robilo mi to hned ako som auto kupil. RAV4 2,0 VVTi, 112kW, r.v. 2007, 74000 km. Odjazdil som necelych 20000km a zacalo mi vyhadzovat rychlost(5. prevodovy stupen)...Opotrebeny 5.kovy synchron, sukolie, na stalom prevode koleso, aj hriadel. Katastrofa...nedaval som to opravovat, lebo len material stal 1200-1300€. Kupil som repasovanu prevodovku za 680.-€. Teraz mi robi nieco podobne, len nie v takom rozsahu. Paka vibruje minimalne, ale sa posuva/myka. Chcem vediet len tolko, ci je to normalne u tejto prevodovky. 5. sukolie je zabezpecene poistkou, toto je mozna pricina, ale nie som si isty. Podotykam, ze na aute nejazdim v 5.ke pod 3000rpm, zo 4-ky preradujem nad 3000ot. Nemusi to byt len problemom RAV-ky, mozno mate takuto skusenost aj s inou Toyotou, ... Dakujem

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: posúvanie/mykanie radiacej páky RAV4

Príspevok od používateľa smutok » Utorok, 28. Júla 2015, 16:35

Kontrolovali sa silentbloky motora? Lebo toto mi pride prave na problem s nimi.
Inak k 5 prevodu by mal byt celkom v pohode pristup. Malo by stacit zhodit iba jeden kryt a netreba rozoberat celu prevodovku. Ale mozno v tomto pripade je potrebne to rozobrat cele.
Inak synchron je len na zrovnanie rychlosti hrriadeli pri preradovani, nema vplyv na vyhadzovanie prevodu. Ale pokial je zly tak by sa pri vyssich otackach a rychlom preradeni radi cez zuby.
Kazdopadne minimalne by som sa pozrel na starej prevodovke v akom je stave a pokial mas podozrenie tak otvorit novu a pozriet v akom stave je 5 prevod. Neviem kolko je tam miesta ale podla mna nebude butne ani prevodovku davat dole.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

laura
nula
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Piatok, 5. Apríla 2013, 12:03

Re: posúvanie/mykanie radiacej páky RAV4

Príspevok od používateľa laura » Utorok, 28. Júla 2015, 17:00

dakujem za odpoved "smutok"
staru prevodovku nemam, daval som ju kus za kus po prevzati repasovanej, ... na nej mi prave robilo toto iste, posuvalo radiacu paku v 5-ke pri akceleracii asi 5-6 mm a pri deceleracii spat, paka rezonovala, ... nevenoval som tomu nejak prilis pozornost, aj ked mi to vadilo...a nakoniec to bola vada prave 5-koveho prev. stupna, synchrony, ozubene kolesa so sikmym ozubenim, este aj koleso stáleho prevodu a predl. hriadel. Bojim sa len toho, ze toto co mi robi teraz je obdobny problem aj tejto repasovanej skrine. Cele sukolie je zaistene len poistkou, nie na pevno, prevod po blokovani synchronu je zaistený gulickou a pruzinkou. Potreboval by som len nazory ostatných a potvrdenie ci uz toho, ze je to zase v "riti", alebo ze je to OK a ma to takto "chodit" ...
Silenbloky motora su OK, nie su vybite, v iných prevodových stupnoch sa paka ani len nepohne. Ano je to ako pises, k 5-ke sa da dostat z boku, netreba davat dole skrinu. To vyradovanie rychlosti bol problem prave synchronu a vnútorného ozubenia kolies. Synchron dostatocne neblokoval, povolil a rozpojil ozubenie, koliesko buchlo do vidlicky a ta vyradila prevod. Pri zaradeni prebehlo vsetko OK, ziadne pazvuky ...

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: posúvanie/mykanie radiacej páky RAV4

Príspevok od používateľa smutok » Utorok, 28. Júla 2015, 18:15

Tak jedine otvorit a pozriet co s tym je. Synchron nedrzi prevod drzi ho vidlicka ktora je zaistena ako pises gulicku s pruzinkou ale pokial nemas problem v samotnych prevodoch nema preco to robit.
Kazdopadne paka sa nema preco hybat.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných