Pomoc pri výbere auta

Fórum o všetkom, čo vás zaujíma ...

Moderátor: Elvis

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Pomoc pri výbere auta

Príspevok od používateľa grexos » Pondelok, 25. Augusta 2014, 21:59

Do zahranicia za 2000e jedine ze by si tam nasiel nejaky vzacny kusok pretoze bezny dovoz ta bude stat 500e k cenovke auta. Co sa tyka Hondy alebo Toyoty nevidim dovod preco ta kamarat odhovara. ja mam 2x hondu a 2x toyotu a predtym som mal E11 liftback 4a-fe. myslim ze v sucasnosti je coroll menej napredaj ale preco to neviem sam, nejako tie e11 pomizli z inzeratov. na druhu stranu su to velmi spolahlive a trvace auta. Pri honde ale pozor na tu 1.5tku pretoze to je nejaky ecotec cize to malo zerie dost a neviem ci je az taky dynamicky ako tie 1.4 a 1.6. Kvalitativne je Toyota Top a Honda len kusok za nou takze sa urcite nemusis bat. Treba len kupit dobry kusok.
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Pomoc pri výbere auta

Príspevok od používateľa jarson » Pondelok, 25. Augusta 2014, 22:08

grexos: ver mi , ze tato 1.5 84kw je z nich naj co sa dynamiky tyka ;-)
mythos_07: na tvojom mieste by som si vytipovane auta najprv skutocne na vlastnej kozi vyskusal. Napr. par skusobnych jazd niekde v autobazaroch, pripadne ak mas moznost u nejakeho znameho. A ked uz , tak nie kolecko okolo bazara ale aspon 15-20km nech vidis ako ti to padne do ruky.
Mimochodom ja som napriklad skusal aj taky parameter , ze ci si sam za seba sadnem dozadu - splnila to len Carina a tak som sa k nej dostal, ze som sa na jednej previezol a uz som bol chyteny :D .
Teda so vedel co chcem podla vlastnej skusenosti a len co sa prva schopna objavila isiel som po nu.
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Pomoc pri výbere auta

Príspevok od používateľa grexos » Utorok, 26. Augusta 2014, 08:28

jarson dik za info, ja som si nebol uplne isty ako to je s jej vykonom
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Pomoc pri výbere auta

Príspevok od používateľa jarson » Utorok, 26. Augusta 2014, 12:00

no, ono sa to chova typicky po jasponsky :D
okolo tych 2000ot./min je to take dochodcovske auticko, ale potom sa deju veci. Zvlast okolo ( a vyssie) 4000/min. A hlavne taha to az do cerveneho. Teda samozrejme ak je to vsetko ako ma byt.
Nieco podobne ako aj toyoty - ja mam na Carine tento bod skoro presne 4000/min - zhasne economy (otvoria sa druhe klapky) a mas pocit ako by sa pripojil este jeden motor. Na rozdiel od hondy zial za 5500-6000/min to zase hasne a dealej sa uz nic vyrazne nedeje...
a hlavne ten hondovy motor je VTEC - teda variabilne casovanie ventilov made in honda :D
Potajomky rozmyslam ze si jednu zadovazim aj pre seba , mozno az ma Carinka opusti. Lenze tu zabije asi len totalka :lol:
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

mythos_07
panic
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Streda, 20. Augusta 2014, 21:32

Re: Pomoc pri výbere auta

Príspevok od používateľa mythos_07 » Utorok, 26. Augusta 2014, 17:49

Odhovára ma od toho pritom v tom isto nikdy nesedel.

Jeho dôvody sú že to je staré auto, drahé diely, slabé plechy a slabý motor.
On má Golfa IV 1.6 ...

staršie sú tie civic-i to je pravda (r.v. okolo 95 ... tie novšie 2003 a pod. sú dosť nevzhľadné vzadu - niečo ala Fabia ? :D), diely sú drahšie lebo sú kvalitné (druho výroba vraj takmer nieje), plechy to neviem posúdiť a ten motor si myslím že je vzhľadom na ľahšiu karosériu oproti jeho až, až silný dosť ...

Ak sa mýlim tak mi to vyvráťte. :)

Každopádne keď sa pozriem tak neviem s istotou povedať či by nebolo lepšiu kúpiť Civic 1.6 r.v. 2000 + ... do cenovky sa stále vmestím ak dobre viem.

S tým zahraničím som si to dosť rozmyslel po tom čo mi kolega ktorí nosil kedysi autá povedal ... že to nemusí ostať len pri 500€ za prepis (vraj + 300€ ak je to nad 80kw motor + ďalšie veci) ...

- sedan v poho ... 3D je fakt nepraktické auto ... :P

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Pomoc pri výbere auta

Príspevok od používateľa spider207 » Utorok, 26. Augusta 2014, 18:54

Jednoznacne sa chod previezt. Ja kym som kupil tak som si par aut vyskusal, nieco sa celkom dalo, nieco mi nesedelo.. stale to nebolo ono. A potom som sadol do IS200, otocil klucikom a hned som mal jasno :D

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Pomoc pri výbere auta

Príspevok od používateľa grexos » Utorok, 26. Augusta 2014, 19:27

kazde starsie auto ci uz honda alebo toyota alebo golf ma tie iste problem s mensou bezpecnostou. Iste diely mozu byt cenovo dhrasie ako pri skodovke ktora je na kazdom rohu ale na druhu stranu su tie auta kvalitnejsie cize az tak casto nemenis kazdu volovinu ak nekupujes uplne blato spomedzi nahradnych dielov. Urcite sa v tom chod povozit a vyskusat si co ti sadne ako radia chalani. neda sa to globalizovat. Ja mam H Civic 2014 - 1.8, H Stream 2001 - 2.0, Corollu GTi AE92 a TE71 GT a mal som E11, svokra ma E10, tiez ju casto jazdim. kazde z nich ma nieco do seba. Pokial nechces investovat viac ako 2000e tak sa musis uspokojit s tym ze budes mat starsie auto ktore uz nebude az tak bezpecne a samozrejme sa bude prejavovat aj ista uvana materialu ale kvalitativne bude stale na tom lepsie ako nejaky stary golf.

ps: prave som si pozrel ceny nahradnych dielov u nasho dodavatela a ceny su priblizne rovnake ak nie dokonca aj vyhodnejsie na civic 1.6 Vti ako na golf 1.6 (brzdy, filtre, remene klinove)
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

mythos_07
panic
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Streda, 20. Augusta 2014, 21:32

Re: Pomoc pri výbere auta

Príspevok od používateľa mythos_07 » Streda, 27. Augusta 2014, 17:41

Jasné že sa musím v aute previezť aby som vedel či mi je v ňom príjemne alebo nie. :)

Teraz však si však predčasne vyjasňujem čo áno a čo nie.

spider207 IS200 je veru parádne vozidlo ale spotreba nieje pre mňa

grexos
dostal som postrašenie v podobe hrdzavenia ... vraj hodne veľké problémy môžu mať niektoré 1.5-ky Civic-i. :(

Plánoval som si jazdiť tak rok na niečom staršom a potom si zaobstarať čosi novšie ... presnejšie Mazdu 3 (žiaľ zase problém z koróziou inak som to bral ako TOPku).

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Pomoc pri výbere auta

Príspevok od používateľa jarson » Streda, 27. Augusta 2014, 18:08

ano, mas pravdu, honda civic tejto generacie mala vrodenu chybu co sa tyka korozie zadnych lemov a prahov. Preto som aj pisal , ze musis najst kus kde tento problem nebude.
Ale ak si chcel Mazdu 3 , tak vedz , ze zadne falce na civicu su nic proti "rozkladu" tejto mazdy.

Inak neuraz sa, mozmo nemam dnes dobry den ale neda mi par riadkov :
- ak hladas auto na 1 rok, ktoreho sa potom zbavis, je uplne jedno co kupis. Vezmi prve co sa nerozpadava pred ocami a ma relativne novu STK a hotovo. Viem si predstavit jeho dalsi osud ...nema zmysel obetovat na toto fakt dobre auto- sorry za nazor.
Hlavne ber take coho sa potom rychlo zbavis - teda vyberaj medzi ikonamy postpubertalnych zacinajucich "supervsevediacichčipovacíchtuningznalcov"....teda minimale aspon Golf, Alfa, Audinka ... a co tak BMW?
....a normalne auta budeme riesit az si tym prejdes a pochopis.
Nic v zlom.
... mam kolegu ,ktory riesil toto iste pol roka - mlady chalanisko s cerstvym vodicakom - ked som zistil ako to ma vlastne v hlave nastavene, radsej som mu nic neradil - nakoniec pochopil , ze najlepsie auto je to fotríkove.

a aj ked to moze vyzniet ironicky myslim to vazne. Inak sa moze stat, že len zbytocne prides o peniaze.
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Pomoc pri výbere auta

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Streda, 27. Augusta 2014, 18:40

spider207 napísal:Jednoznacne sa chod previezt. Ja kym som kupil tak som si par aut vyskusal, nieco sa celkom dalo, nieco mi nesedelo.. stale to nebolo ono. A potom som sadol do IS200, otocil klucikom a hned som mal jasno :D
;-) ;-) ;-)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Pomoc pri výbere auta

Príspevok od používateľa spider207 » Štvrtok, 28. Augusta 2014, 19:32

mythos_07 napísal:spider207 IS200 je veru parádne vozidlo ale spotreba nieje pre mňa
Plánoval som si jazdiť tak rok na niečom staršom a potom si zaobstarať čosi novšie ...
Myslel som vsobecne, princip.. ;-)

jarson - absolutny suhlas. Tiez som kupoval az neskor a bolo to tak lepsie, aj ked mal som aj kus stastia - vtedy som este netusil, ze onedlho budem mat rodinku. No keby som kupil nieco stare polorozpadnute tak do toho nasypem viac ako za novsie a nakoniec aj tak predam a kupujem ine, rodinne. Takto som to so stastim vyriesil naraz a zabil 2 muchy jednou ranou. Ale nieco to stalo, ziadnych 2tis za auto.

mythos_07
panic
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Streda, 20. Augusta 2014, 21:32

Re: Pomoc pri výbere auta

Príspevok od používateľa mythos_07 » Štvrtok, 28. Augusta 2014, 20:31

No aby som uviedol veci na spravnu mieru. Nemienim kúpiť auto ktoré má 90% mladých lebo viem aký sú ľudia a všeobecne hlavne mladý nerozumný. Riešil som Civica s jedným pánom a mimo tú hrdzu a prípadne spotrebu oleja je mi mimoriadne sympatický a verím tomu, že ak by som narazil na dobrý kus tak by som si ho nechal pokiaľ by u mňa neumrel.

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Pomoc pri výbere auta

Príspevok od používateľa spider207 » Štvrtok, 28. Augusta 2014, 21:10

Človek mieni, život mení ;-)

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Pomoc pri výbere auta

Príspevok od používateľa kuki » Piatok, 29. Augusta 2014, 12:05

V principe suhlasim s jarsonom. Kup cosi, co s malou stratou po roku-dvoch lahko predas a na ten rok-dva to bude bez starosti typu STK, velke investicie do oprav alebo velke prevadzkove naklady. Po tom case budes ovela lepsie vediet, co chces skutocne, a dalsie auto kupis uz podla toho. Ze by to auto u teba dozilo, tomu sa mi nechce verit. Potreby sa cloveku menia, cim je mladsi, tym prudsie... za 2-3 roky budes v uplne inej situacii a budes mat uplne ine potreby...
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

mythos_07
panic
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Streda, 20. Augusta 2014, 21:32

Re: Pomoc pri výbere auta

Príspevok od používateľa mythos_07 » Piatok, 29. Augusta 2014, 13:45

Pri horšom výbere vraj môže civic do 2 rokoch komplet skorodovať. :-(
Novšie autíčka vraj oveľa rýchlejšie strácajú hodnotu.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných