Pomoc pri výbere auta

Fórum o všetkom, čo vás zaujíma ...

Moderátor: Elvis

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Pomoc pri výbere auta

Príspevok od používateľa jarson » Piatok, 29. Augusta 2014, 15:15

kuki:
clovece su aj vynimky, mythosa osobne nepoznam, tak nemozem sudit, ale osobne som mal za cely zivot len 3 auta ( teda vlastne) a vsetky u mna dozili. Resp. to tretie stale mam a nechystam sa ho zbavit :)
A prve som kupoval vo veku 22rokov. Proste naozaj su typy co nemenia auta po roku, a mozno som mythosovi krivdil.
A mozno som mal iba stastie na auta co sa nekazili a nebol dovod ich menit.

Mimochodom, jedna Civic 1.5 84KW mi stoji za domom, prave sa vratila z repasu zadnych falcov a vazne uvazujem , ze ju prubnem za kolko by ju pustili ( sorry mythos, nie pre Teba). Uz stoji vonku na ulici a to je neklamny znak , ze je na rade ( tu rodinu zbezne poznam , vzdy maju 3 auta a to ktore zostane na ulici je vzdy v kratkej dobe na predaj. Okrem toho tam maju s poradovym cislom 3 Nissan Primeru 2.0, s poradovym cislom 2 nejaku novu toyotu a poradove cislo 1. to najnovsie neviem- zatial som si nevsimol :D )
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

mythos_07
panic
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Streda, 20. Augusta 2014, 21:32

Re: Pomoc pri výbere auta

Príspevok od používateľa mythos_07 » Piatok, 29. Augusta 2014, 17:12

OK. Však to je všetko v pohode. Mne by bolo aj tak V blízkom mesiaci ešte na nič, nakoľko by som sa nemohol ešte voziť. A určite by ma to len zvádzalo. Ale tak pre informáciu zisti v akom je stave a koľko za ňu chcú a daj vedieť keď aj SS, nech mám reálnu predstavu. Veľmi sa poteším.

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Pomoc pri výbere auta

Príspevok od používateľa jarson » Piatok, 29. Augusta 2014, 17:49

mythos , sorry ale tato hondicka uz ma svojho kupca , teda ak ju budu chciet pustit a za kolko :D
Musis hladat inde ;-)
Inak okial si. Keby som na nieco narazil , mohol by som ti dat echo. Len aby to nebolo na druhej strane republiky, chapes.



edit:
tak z hondicky nic nebude... nepustia ani bohovi, ostava tam kde bola doteraz.
No urobili mu to celkom pekne, keby ze neviem, ze mala nacate falce, nepovedal by som , ze je opravovana. Narozdiel od mojej Cariny, ktoru "majster" ( ruky mu dolamem!) riadne do...bal :(
Naposledy upravil/-a jarson v Sobota, 30. Augusta 2014, 18:26, upravené celkom 1 krát.
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

mythos_07
panic
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Streda, 20. Augusta 2014, 21:32

Re: Pomoc pri výbere auta

Príspevok od používateľa mythos_07 » Piatok, 29. Augusta 2014, 22:26

SS.

Dá sa nejako odhlučniť viac interiér ako je? Ak áno ako a cca. koľko by to vyšlo?

Používateľov profilový obrázok
teer7
začiatočník
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Apríla 2008, 21:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Pomoc pri výbere auta

Príspevok od používateľa teer7 » Nedeľa, 31. Augusta 2014, 21:51

mythos_07 napísal:SS.

Dá sa nejako odhlučniť viac interiér ako je? Ak áno ako a cca. koľko by to vyšlo?
ano, jasne, ze sa da. cena zavisi od toho, co chces vytlmit. niekomu stacia len dvere, niekto si da urobit aj podlahu, stropy, motorovu prepazku, a pod. a tiez zavisi, cim to vytlmis. asi najlepsi produkt na to je dynamat extreme, ktory sa vo velkom baleni (bulk pack) da na nete zohnat okolo 160 $ + doprava + DPH, pripadne clo, ak to presiahne sumu 150 €. a cenu tiez ovplyvni, ci si to vies urobit sam, alebo to bude robit nejaky servis. dynamat je urceny najma na audio ucely, ale velmi ucinne potlaca aj aerodynamicky hluk.
Lexus RX400h (2008)
Toyota Corolla Verso 1.6 VVTi (2003)
ex: Toyota Previa 2.4 GL (1997)
ex: Toyota Previa 2.4 GL (1995)

mythos_07
panic
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Streda, 20. Augusta 2014, 21:32

Re: Pomoc pri výbere auta

Príspevok od používateľa mythos_07 » Pondelok, 1. Septembra 2014, 08:31

Super. Takže potom už len bude otázka v akom stave bude, a teda či sa to bude oplatiť spraviť.

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Pomoc pri výbere auta

Príspevok od používateľa Rasťo » Utorok, 14. Februára 2017, 09:58

Nazdar ľudkovia...nechcem zakladať zbytočne nové vlákno, keď téma v podstate sedí...potrebujem vaše názory...
Takže situácia sa má tak, že ma onedlho čakajú tri roky brutálneho dochádzania na týždňovky - týždenne najazdím viac ako 1000 km, z toho cca 700 km dialnice.
Na MR-ke to budem schopný jazdiť len zo začiatku, lebo už nie som najmladší a 7 hodín za volantom toho auta dva krát za týždeň by bol záber, ktorý by som dlhodobo isto nebol schopný dávať. Kačena je dobrá v zime do roboty a z roboty, ale na dlhé jazdy (hlavne so špotrovým podvozkom) to nie je vôbec vhodné. Ostáva doma RAV-ka a Yariska. RAV-ku chcem nechať isto doma, lebo ako žena tak svokra sú bez nej stratené (hlavne ženská psychika - "veľké auto je dobré auto") no a na litrovej Yariske jazdiť také vzdialenosti...by som asi zošalel...
Neostava mi asi nič iné, ako zadovážiť si ďalšie auto a prípadne predať niečo z toho čo mám. Teraz nemienim riešiť predaj, ale kúpu niečoho čo tie tri roky a nábeh cca 200 tisíc prežije s čo najmenšími investíciam a pri kúpe ma to nezruinuje. Keďže budem mať dosť limitovaný rozpočet (cca 6000€), napadla ma prvá generácia Lexusu IS 200. IS 220d som zatiaľ zavrhol kvôli "spoľahlivosti" motorov. Žena zas chce RX-ko, ale mne sa tie ohavy vôbec nepáčia, aj keď motorizácia toho, čo by som finančne možno utiahol - RX 300, je v celku zaujímavá.
Prečo benzín? - lebo to auto budem kupovať ako ojetinu mimo SR (ostane celé tri roky na cudzích značkách) s možnosťou odpočtu DPH/VAT a hlavne budem do neho črpkať benál bez DPH a spotrebnej dane, takže spotreba nie je priorita číslo jedna.
Popravde sa zatiaľ prikláňam k IS 200. Aký je váš názor? Stojí za zamyslenie aj niečo z koncernovej Toyoty?
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Pomoc pri výbere auta

Príspevok od používateľa jarson » Utorok, 14. Februára 2017, 19:04

Staru 3 litrovu camry. To by bola moja volba.
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

Používateľov profilový obrázok
treelonek
panic
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Pondelok, 21. Novembra 2016, 14:07

Re: Pomoc pri výbere auta

Príspevok od používateľa treelonek » Streda, 15. Februára 2017, 13:04

Aj si si vybral nejaké auto, či ešte hľadáš? Mne trvalo kým som si auto kúpil asi pol roka

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Pomoc pri výbere auta

Príspevok od používateľa spider207 » Streda, 15. Februára 2017, 17:59

No na taky najazd treba hlave auto vo vybornom technickom stave. IS200 z hladiska pohodlia urcite nebude problem, skor je otazne co sa da vonku zohnat - v akom stave a za kolko. Ta Camry je dobry napad, mozno aj Avensis-ka by stacila, ale neviem v akych cenovych relaciach sa pohybuju.

Používateľov profilový obrázok
davidosss
panic
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Pondelok, 17. Októbra 2016, 10:39

Re: Pomoc pri výbere auta

Príspevok od používateľa davidosss » Piatok, 17. Februára 2017, 11:56

No moj znamy si kupil auto ako zvnutra bolo pohodlne v dobrom stave vsetko, len zospodu bolo zhrdzavene. Ako je mu to nevadilo ale ked sa mu tam zacala diera robit, to uz bol problemik

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Pomoc pri výbere auta

Príspevok od používateľa Rasťo » Utorok, 21. Februára 2017, 15:00

Staru 3 litrovu camry. To by bola moja volba.
No podľa toho akú starú...
No na taky najazd treba hlave auto vo vybornom technickom stave.
To mi je jasné...preto by som najradšej išiel do niečoho čo má aspoň akú-takú spoľahlivosť starej Toyoty spred roku 2000.
...mozno aj Avensis-ka by stacila.
Ľubo má práve jednu v dielni - T25, ale zas 1ZZ-FE...aj keď ani to by nebol asi až taký prúser, keďže vyvložkovanie bloku nebude za krkolomnú cenu...a to by z toho auta mohol byť celkom slušný "držiak".
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Pomoc pri výbere auta

Príspevok od používateľa spider207 » Utorok, 21. Februára 2017, 17:35

Camry-nu XV20, nejaky rocnik 1997, mal svokor s 2,2l motorom a to bolo paradne vozenie. Ale 3.0 V6 musi byt este lepsia (aj svokor vtedy lutoval, ze ma "len" 2,2ku a nie 3.0 :) ).
Ta Ave je presne ako pises, ak by bola v dobrom stave a vyhral by si "ZZ lottery", tak by to bolo myslim tiez dostojne vozenie. Zalezi aj kolko mas casu na hladanie, dobre kusky a za dobre peniaze sa nevyskytuju kazdy den.

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Pomoc pri výbere auta

Príspevok od používateľa jarson » Utorok, 21. Februára 2017, 19:06

Staru som myslel v duchu hesla " ked toyotu, tak japonsku, ked nie japonsku, tak do roku 2000" 8)
Kolko je tu prispevkov o camry?
Kolko z nich riesi nejake technicke problemy? :idea:
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

georgize
panic
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Piatok, 18. Novembra 2016, 08:11

Re: Pomoc pri výbere auta

Príspevok od používateľa georgize » Štvrtok, 23. Februára 2017, 13:36

tak nova Toyota Corola je dizajnovo super a ma mnozstvo vyhod ako napriklad svetelny senzor, halogenky, sedem palcovy m,ultimedialny displej, ale aj system riadiacej stability vozidla, co nema kazde auto. Cenovo sa pohybuje okolo tych 13 az 14 000 eur si myslim.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 8 neregistrovaných