Zaujimave okresky SR

Fórum o všetkom, čo vás zaujíma ...

Moderátor: Elvis

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Zaujimave okresky SR

Príspevok od používateľa kuki » Utorok, 25. Marca 2014, 08:47

V aprili ma caka zasluzena dovolenka. No a kedze na nu pojdem sam, tak jeden z hlavnych motivov je cinnost, na ktoru som nemal uz dlho poriadne cas - uzit si auto. Dovolenku stravim na Liptove a vymyslel som si, ze uz z cesty tam si spravim prijemny zazitok. A tak nebudem spatit celne sklo dialnicnou nalepkou, ale pojdem na Liptov po okreskach. No a aby to stalo za to, tak cestou chcem povymetat zname aj nezname soferske klenoty SR.

Problem je, ze ako spravny Blavak, najvychodnejsi bod SR, ktory poznam, je Avion Shopping Park. Konzultoval som teda trasy zo serverom najkrajsiecesty.sk a vytvoril pracovny navrh trasy tam aj spat. Rad by som ho teraz konzultoval s vami, co SR mate prejazdene krizom krazom. Za kazdy tip na dobru cestu, ktora je +- po trase BA-Liptov budem vdacny. Alebo naopak, ak na mojej trase vidite nieco, comu sa vyhnut (rozbita cesta a podobne) tak ma prosim upozornite. Vopred dakujem vsetkym.

Trasa tam:

Obrázok

Trasa spat:

Obrázok
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

Používateľov profilový obrázok
Mysiak
začiatočník
Príspevky: 296
Dátum registrácie: Sobota, 8. Novembra 2008, 15:42
Bydlisko: SVK

Re: Zaujimave okresky SR

Príspevok od používateľa Mysiak » Utorok, 25. Marca 2014, 16:12

Cez tú prvú trasu chodievam dost casto(az od Trencina, Banovce,Prievidza) ked sa chcem vyhnut Ziline a Strecnu. Fajn cesta menej aut, nie je nejako rozbitá, ale lepsie je ist za svetla ako po tme. Akurat cez Prievidzu v spicke je to prehustene, tak ako vsade.
Auris 1.6,MT5

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Zaujimave okresky SR

Príspevok od používateľa AndyGTP » Utorok, 25. Marca 2014, 21:38

kuki napísal:...ako spravny Blavak...
OT: kuki toto prosim ta hadam nieeeeee :roll:

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Zaujimave okresky SR

Príspevok od používateľa grexos » Utorok, 25. Marca 2014, 23:18

spravny Bratislavcan sa nenazve Blavakom kamo, Blava je taka riecka elebo potom pri TT. Anyway ja som tam bol v Liptovskom Hradky na dovolenke s rodinou minuly rok ale po dialnici ...
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Zaujimave okresky SR

Príspevok od používateľa chmelo » Streda, 26. Marca 2014, 07:28

Nevidím presne, či sa budeš ťahať aj cez Čičmany, tam je to super....čekni si aj novú cestu z Oravskej lesnej na Výchylovku, alebo naopak, do TO chodím zo ZA cez Kľak, ale už je to tam dosť zozmlátené, potom napr. pekná spiatočka by bola vrchom cez Kubín na Zázrivú a Ťarchavú, ale celkovo je tam dosť spojovačiek, ktoré sú pekné a fajn....alebo Ti Andy môže dať jeho trasu skratkou cez Poľsko :mrgreen:
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Zaujimave okresky SR

Príspevok od používateľa chmelo » Streda, 26. Marca 2014, 07:47

Alebo to potiahnuť ešte vyššie na Námestovo a v Lokci to trtnúť doľava na Novú a Starú Bystricu a vlastne sa dostaneš po tej novej ceste z Oravskej Lesnej na Vychylovku a potom na Krásno nad Kysucou a tadiaľ....

Ale byť Tebou, tak sa úplne vyprdnem na hlavný ťah z Martina na LM a strihol by som to cez Ťarchavú na Zázrivú, alebo ešte vyššie cez tú Oravskú cestu a potom do LM sa spustiť z Podbieľa ;-)
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Zaujimave okresky SR

Príspevok od používateľa AndyGTP » Streda, 26. Marca 2014, 08:52

chmelo napísal:....alebo Ti Andy môže dať jeho trasu skratkou cez Poľsko :mrgreen:
neryp vole :D:D to teda bola cesta.. ale Kuki ma na to "zle" auto, hento si treba preletiet v sychravom pocasi a na niecom smerom k 3.5t, aby to malo ten spravny smrnc a adrenalin :mrgreen:

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Zaujimave okresky SR

Príspevok od používateľa chmelo » Streda, 26. Marca 2014, 10:01

Hihihi....nedalo mi :mrgreen:
Jojo...tieto výlety do neznáma majú svoje čaro ;-) Je fakt, že na okreskách a hlavne smerom na všelijaké horské prechody treba dávať bacha na kvalitu ciest, ale to už je hádam všade tak, ale keď to človek nepozná, tak ho to môže celkom rozhodiť....alebo rovno rozhodiť geometriu :lol:
A súhlas, že moc tvrdé auto je na týchto cestách vyslovene na prd....užil som si to kedysi s tou kompresorovou Rollou a bola to vyslovene hrúza....človek si to viac užije na štandardnom aute....napr. cestu ZA - TO cez kľak si viac užijem na Palculiene, alebo AVE....to je radosť jazdiť a aj časovo je to viacmenej rovnako. Keď som išiel na tom čiernom bazmekovi, tak som sa furt musel vyhýbať jamám a obiehali ma kadejakí hadi na pažrútoch a škodovkách :mrgreen:
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Zaujimave okresky SR

Príspevok od používateľa kuki » Streda, 26. Marca 2014, 14:36

AndyGTP napísal:
kuki napísal:...ako spravny Blavak...
OT: kuki toto prosim ta hadam nieeeeee :roll:
Priznam sa, ze mi vobec nezapaluje tuto ze o co ide :-( Z Bratislavy som, Blavakom ma nazyvaju... Mozno by bola lepsia formulacia "pravy Blavak" miesto "spravny Blavak". Kazdopadne to cele bolo myslene ironicky zartom a fakt sa nechytam, ze co na tom je zle...

K veci. Dakujem velice pekne vsetkym za pripomienky. Vazim si kazdu radu. Vcera vecer som nezavisle na tom prehodnotil trasu a vidim, ze rozmyslame vsetci podobne, lebo je v sulade s radami od vas. Idem ale najprv porade odpovedat.

Mysiak - vdaka. Samozrejme, obe cesty pojdem cez den/rano, jednu z nich navyse cez vikend, cize snad bude doprava ok.

grexos - vdaka. no ja som tam bol uz po dialnici asi 452x. Horom aj dolom. Tak aj preto sa mi nechce zas ist tu istu trasu a vymyslam spestrenie.

chmelo - vdaka za viacere rady. Cicmany su v trase zahrnute ;-) Klak som vcera kukal a presne ako pises - radsej som ho vyradil z kandidatky :-) Vychylovku poznam, Focusom som ju este nesiel, ale tu si nechavam na leto - jednak je uz troska moc mimo trasu a druhak budem mat v lete cestu do Namestova, tak vtedy zas povymetam Bystrice aj Vychylovku aj cokolvek ine, co sa primota :-) Trasu Parnica - Terchova mam dobre najazdenu este aj na Corolle. Nadherna cesta, fakt. A veru som sa rozhodol ist tade.

Co sa zaujimavych priesmykov tyka, tak dakujem ale nescem :-) Ked bol Focus novy, tak sme na ceste z Dolneho Kubina chytili horiaci autobus a otocili nas chlpati, ze mame ist do LM cez Vysny Kubin - Osadku - Lucky. No to vam bolo radosti. odvazil som sa ist max 30km/h a brzdil som secky Fabie a Kie za mnou.

Aktualne som rozhodnuty pre taketo trasy:

Tam:

Obrázok

Spat:

Obrázok
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Zaujimave okresky SR

Príspevok od používateľa chmelo » Streda, 26. Marca 2014, 14:45

Ak to dobre chniapem, tak tá prvá varianta je ísť na Nováky cez Hradište a druhá cez ....za pána si neviem spomenúť na tú dedinu, kde je veľkoobchod s bajkami....Osľany sú to :mrgreen: Ja chodím cez Hradište....je to krajšia cesta a menej dedín a medzi Hradišťom a Novákmi sú pekné rovinky a aj kopčeky so zákrutami....
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Zaujimave okresky SR

Príspevok od používateľa chmelo » Streda, 26. Marca 2014, 14:56

kuki napísal:Priznam sa, ze mi vobec nezapaluje tuto ze o co ide :-( Z Bratislavy som, Blavakom ma nazyvaju... Mozno by bola lepsia formulacia "pravy Blavak" miesto "spravny Blavak". Kazdopadne to cele bolo myslene ironicky zartom a fakt sa nechytam, ze co na tom je zle...
Toto som už s Grexom aj Andym riešil.....furt sa oháňajú, že Blava je rieka a nie mesto a že keď idem do Blavy, tak nejdem do Bratislavy....ale chyťme sa za srdce....ste Blaváci a hotovo....ako ja som už desať rokov Čuhár, manželka je bývalá Žocharka a dcéra sa narodila v Bagdade :mrgreen: Proste Blava nééé? ;-)
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Zaujimave okresky SR

Príspevok od používateľa kuki » Streda, 26. Marca 2014, 15:16

chmelo, vdaka za objasnenie vsetkeho aj dalsi typ :-) Najlepsie bude, ked nedam obrazky, ale link na google mapy. takze:

Tam:

https://www.google.com/maps/dir/48.1481 ... 0?hl=en-US

Spat:

https://www.google.com/maps/dir/Liptovs ... 0?hl=en-US
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Zaujimave okresky SR

Príspevok od používateľa chmelo » Streda, 26. Marca 2014, 15:30

Napr. k tej Bystrici....Šturec je fajn, ale radšej chodím cez Hornú Štubňu a Kremnicu a potom ak by si sa vracal cez Zvolen hore na Bystricu, tak vynechať hlavnú cestu a fuknúť to poza Hron na Veľkú Lúku na Čerín a potom hore na Mičinú....tadiaľ som chodil na bajku, keď som bol vo Zvolene na intráku....je tam hodne ciest takých zabudnutých....ale to by si mal asi fakt veľkú obchádzku

Na ten Trenčín - Bánovce by som sa vyrezignoval...príde mi to také o ničom...
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Zaujimave okresky SR

Príspevok od používateľa kuki » Štvrtok, 27. Marca 2014, 08:56

Dik chmelo. Som to prebehol ocami na mape a vyzera to dobre. Ale Sturec nemozem vynechat, ten som nikdy v zivote este nesiel. A s tym Trencinom som to nepobral. Sak na Trencin nejdem vobec.
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Zaujimave okresky SR

Príspevok od používateľa chmelo » Štvrtok, 27. Marca 2014, 09:57

Jáj takto....ak si Šturec ešte nešiel, tak ho určite skús...ako nieje to "vopruz", len mám Kremnicu radšej, len dávaj bacha na rozbitú cestu. Už som tam dlhšie nešiel, ale cca pred rokom či dvoma tam bolo pár rozbitých miest. Jo a keď budeš schádzať už dole na BB, tak tam často merajú zelení....na mieste, kde sa pripája cesta z Donovalov ;-)
Na druhej strane zas má Šturec plus v množstve zákrut a celkom rytmických, takže OK....jo a pozor na štrk po zime ;-)
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných