zle štartovanie

Fórum o všetkom, čo vás zaujíma ...

Moderátor: Elvis

ondro
panic
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Utorok, 20. Augusta 2013, 08:32

zle štartovanie

Príspevok od používateľa ondro » Streda, 19. Februára 2014, 10:45

Pozdravujem Všetkych toyotakov
Prosím o radu .
Po výmene tesnenia pod hlavou na corolle verso 2,2 D4D ,2008 auto zle štartuje ,ale ten problem bol už aj pred samotnou výmenou,myslel som že to bol problem toho tesnenia ale, pretrvava to stale .Prosím o radu čo by to mohlo ,byt kam sa pozriet čo najskôr od najenoduhšej zavady
Dakujem za rady

kono
nula
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Sobota, 31. Mája 2014, 15:21

Re: zle štartovanie

Príspevok od používateľa kono » Piatok, 18. Júla 2014, 18:33

PROSÍM Vás o radu

Vlastním Toyotu Rav 4 II 2006 85 Kw. Začal som mať veľmi záhadný problém so štartovaním môjho auta. Auto totiž to nechce chytiť hneď na prvý krát, no len pri štartovaní za studena. Počas celého dňa bez problémov štartuje (no niekedy chytí aj po 3 dňoch státia). Keď sa k tomu pridal aj "podivný zvuk s motora" ( http://www.youtube.com/watch?v=k5UnNcX_j4A) a zistil som že je to vo filtri, začal som upodozrievať palivový filter. Po napumpovaní pumpičky na vrchu palivového filtra sa stratil aj "podivný zvuk" a auto aj po dlhom státí okamžite bez problémov naštartuje. Tým som bol presvedčený že je určite problém v palivovom filtry, prípadne v kovovej nádobe v ktorej sa filter nachádza. Myslím si, že niekde uniká vzduch, pretože aj to problematické štartovanie znie ako keby nemal štavu.

Vymenil som batériu za úplne novú aby som vylúčil baterku. Volal som do Toyoty kde mi povedali že to budú SCV ventili. Ventily sa vymenili, no žiadna zmena, tak som auto zaniesol naspäť. Po dôkladnej diagnostike ktorá ukázala že auto úplne v poriadku, rozhodli sa pozrieť vstreky - bez problémov. Ostávalo dať čerpadlo na repas, no keďže som trval na tom že oni diagnostikujú chyby a nebudem platiť ich omyli, pred repasom čerpadla ho napojili priamo na naftu cez malý filter a čerpadlo fungovalo normálne. Rozhodli sa teda vymeniť nádobu palivového filtra za úplne novú. Auto by malo byť v poriadku.

Dnes som auto ledva naštartoval s absolútne rovnakým problémom (auto naštartuje, buď veľmi ťažko, alebo až na 2-3 krát, no potom celý deň štartuje ako nové). Vôbec nič ma nenapadá čo by to mohlo byť a v Toyote sú už z toho zúfalí.

Prosím Vás ak mal niekto niekdy rovnaký problém, prípadne má nápad čo by mohol byť zdrojom problému napíšte mi.

Ďakujem pekne.

ondro
panic
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Utorok, 20. Augusta 2013, 08:32

Re: zle štartovanie

Príspevok od používateľa ondro » Streda, 3. Septembra 2014, 10:48

Ahoj KONO
Prosím Ťa už máš ten problémový štart vyriešený
Ďakujem za odpoveď.

ondro
panic
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Utorok, 20. Augusta 2013, 08:32

Re: zle štartovanie

Príspevok od používateľa ondro » Utorok, 9. Decembra 2014, 21:07

AHOJ KONO
CHCEM SA SPYTAT ,AKY SI MAL PROBLEM S TYM STARTOM?

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných