Odchylka tachometra.

Fórum o všetkom, čo vás zaujíma ...

Moderátor: Elvis

Používateľov profilový obrázok
Legon
Toyota guru
Príspevky: 1417
Dátum registrácie: Nedeľa, 22. Júna 2008, 02:58
Bydlisko: Jarok
Kontaktovať používateľa:

Odchylka tachometra.

Príspevok od používateľa Legon » Nedeľa, 3. Novembra 2013, 20:56

Je zavisla od rozmeru pneumatik ...
Ak mi teda ukazuje vyzsiu rychlost, tak mi aj vzdialenost ukazuje vacsiu ?

To znamena ze mi naskakuju "rychlejsie" km ? cize cim vacsia odchylka tachometru (rychlosti), tak tym nepresnejsie meranie km ?

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Odchylka tachometra.

Príspevok od používateľa smutok » Pondelok, 4. Novembra 2013, 07:53

Ano.
Standardna odchylka na osobnych autach by mala byt 6 km/h.
Ta je vnesena vyrobcom a je rovnaka pri roznych rychlostiach.
Odchylka sposobena pneumatikami sa meni s rychlostou, cim rychlejsie ides, tym vacsia odchylka.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
Legon
Toyota guru
Príspevky: 1417
Dátum registrácie: Nedeľa, 22. Júna 2008, 02:58
Bydlisko: Jarok
Kontaktovať používateľa:

Re: Odchylka tachometra.

Príspevok od používateľa Legon » Pondelok, 4. Novembra 2013, 11:17

Mne sa zdad ze sa trosku zvacsuje rychlostou, pri 50 to mam cca 53 a okolo 90 to mam tych spominanych 96 na tachaci.

Ide mi hlavne ci aj vziadialenst je tym skreslena, lebo som si vsimol ze na corolle to mam do prace skoro 10 km a na celice 9 km to iste Banovce Celica ledva 70 a corolla 75 km a cesta vzdy ta rovnaka ... Ked si tak pre seba pocitam spotrebu, lebo manzelka nici corollu cca 1km s deckami do prace/skolky a 1 km spat tak jej vychadzala spotreba cez 10l na 100km :D ale ked som ju zobral 2 krat tieto sviatky do BN tak sa pekne uhrala na 6l...

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Odchylka tachometra.

Príspevok od používateľa jarson » Pondelok, 4. Novembra 2013, 13:12

presne tak. meni sa to podla použitých kolies. pocitadlo kalkuluje s urcitým daným obvodom kolesa tak ako je vypocitany pri predpisaných kolesach a pneu. napriklad Carina ma povolene 14/185/65 a tiež 15/195/55. V oboch pripadoch je obvod rovnaký. Ked ale das kolesa ine napr. 17 palcove , alebo naopak 13-ky ( len teoreticky - osobne si neviem nieco take napr.na Carine predstavit :lol: ) potom v pripade ak obvod prekroci povolenu odchýlku , ktora je 5%, dojde k znatelnemu skresleniu aj udaja o prejdených km a tým aj počítanej spotreby phm.
Cisto teoreticky sa to meni aj ked mas predpisane pneu už len ich opotrebenim. Ak ma nova vzorku hlboku 9mm a zjazdi sa na 1,8mm už je tu tiež relevantný rozdiel na obvode kolesa. Stale je to ale v tolerancii 6%, teda sa stým de facto pocita.

prepoctove pomôcky napr.tu:

http://www.tuning.sk/converter_wheels.php

mimochodom k spotrebe: neda mi nepochvalit sa - pocas sviatkových cca 500km po pribuzenstve z východu mi Carina urobila ( je pravda že za výdatneho prispenia zleho počasia, prepchatých cies a policajtov) priemerku 5,5 na 100. No co už - stara vylietana 1.8 a pozrime sa - staci slusne jazdit
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

mutno5
nula
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pondelok, 13. Augusta 2012, 11:57

Re: Odchylka tachometra.

Príspevok od používateľa mutno5 » Štvrtok, 21. Novembra 2013, 10:38

zaujmave použil som en konvertor pneumatik a čo mam nove 15 tak to vachádza na chlp rovnako ako stare 14-ky takže dobrý rozmer som kupil aj ked uplne na nahodu :D
Toyota Paseo 1.5i

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných