Vola v riadeni.

Fórum o všetkom, čo vás zaujíma ...

Moderátor: Elvis

PavelChovanec
panic
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Piatok, 20. Januára 2012, 23:42

Vola v riadeni.

Príspevok od používateľa PavelChovanec » Utorok, 23. Júla 2013, 20:35

Caute. Mam dost velku volu v riadeni. Tj stvrt otacky volantu a koleso sa nepohne. Spojovacky mam v poho. Aj tycky od riadenia vyzeraju byt v poho. Olej v serve je. Zacalo to asi pred mesiacom. Ale to len trosku som to citil tak na 1-2 cm ked som pohol volant. Postupne sa ta vola zvacsuje. Da sa to nejako opravit? Alebo treba nove riadenie? Toyota carinaE 1994.

Používateľov profilový obrázok
drgi
Vševed
Príspevky: 2734
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Februára 2005, 21:50
Bydlisko: doma.
Kontaktovať používateľa:

Re: Vola v riadeni.

Príspevok od používateľa drgi » Utorok, 23. Júla 2013, 23:03

V akom stave je matica na volante a klby na tyci riadenia? Ta od volantu k hrebenu.
'miatka' : Mazda MX-5 Sportive, 2001 (NBFL), 1.8, 128 000 km

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Vola v riadeni.

Príspevok od používateľa jarson » Streda, 24. Júla 2013, 09:17

mohol by to byt uvolneny jeden z krizov na riadiacej tyci od volantu ( v najlepsom pripade) az po zdevastovane zuby na hrebeni riadenie ( v najhorsom pripade).
To prve vies relativne lahko skontrolovat - jeden kriz - ten co spaja tyc volantu s riadenum - vidno pekne ked otvoris kapotu. ten druhy si nie som isty ci takto budes vediet skontrolovat.
Co sa ubov tyka , asi by ti to aj klepalo , keby boli opotrebovane. Tak ci tak, toto sa da pozriet jedine rozborkou riadenia samotneho a to doma isto robit nebudes. Takze specializovany servis na riadenia. ALE TO AZ KED VYLUCIS VSETKO OSTATNE.
TAK VELA ZDARU.
mimocodom nezadrhava ti riadenie ? myslim ci nahodou akoby nejde chvilami tazko. Ak ano, urcite pozri ten kriz.
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

PavelChovanec
panic
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Piatok, 20. Januára 2012, 23:42

Re: Vola v riadeni.

Príspevok od používateľa PavelChovanec » Utorok, 20. Augusta 2013, 20:11

No. Konecne sa mi podarilo najst trochu casu a pozriet sa na to. A zistil som nasledovne. Vsetky sroby na tyci od volantu su ok a aj riadenie samotne je ok. Hybe sa mi cele riadenie. Tam kde je domcek riadenia, tak tam maju byt 2 sroby ktorymi je to upevnene do napravy. Je tam len jeden a aj to nieje urcite original, ( niekto sa s tym predtym asi hral a chcel to opravit ). Ten bol uvolneny. Som ho pritiahol a auto ide celkom v poho,az na to ze to drzi len na jednom srobe. Ten druhy sa tam ani neda zasrobovat. asi je strhnuty zavit na matke ktora je zrejme privarena vovnutri napravy alebo je uplne odtrhnuta. Ale myslim ze je uplne odtrhnuta lebo srob mi tam padne uplne doprazdna. neviem ako sa to da opravit. Prve ma napadlo ze prevrtam napravu uplne a dam dlhy srob a zospodu pritiahnem maticou ale neviem ci je to dobry napad. Poradte teraz :D

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Vola v riadeni.

Príspevok od používateľa jarson » Streda, 21. Augusta 2013, 11:14

myslim, ze si to nasiel. To co popisujes to podla mna kludne može robit. Co sa týka opravy- neviem ako to tam vyzera - ale napadlo ma zavarit otvor v matke, navrtat novy ( ale iba podla povodneho - nie krizom cez napravu) a do otvoru narezat novy zavit. No? mohlo by byt?
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

PavelChovanec
panic
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Piatok, 20. Januára 2012, 23:42

Re: Vola v riadeni.

Príspevok od používateľa PavelChovanec » Streda, 21. Augusta 2013, 22:43

No lenze ta matka tam nieje. Je odtrhnuta a asi je niekde v naprave. Nenasiel som ju.

tofak
Toyota guru
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Júna 2008, 21:22
Bydlisko: Košťany nad Turcom (skoro MT)

Re: Vola v riadeni.

Príspevok od používateľa tofak » Štvrtok, 22. Augusta 2013, 09:25

Neostava ti nic ine, len to prevrtat durch a dat tam matku(kup antikorovy srob aj matku) lebo naprava je z dvoch casti a asi najprv do vrchnej privaria tu matku a potom to zvaria dokopy.
Este je tu taka moznost, ze by ti niekto dobry zvarac navaril tu matku do diery, ktoru by si zvecsil tak aby sa tam ta matka vosla, ale na aute tam urcite nebude pristup.
Tym ze to prevrtas to zas az tak neoslabis.
0. od 24.11.2018 aj UFO - 1,8 i-Vtec 103kW
1. Corolla E11 - 4ZZ-FE
2. Carina TA62 (r.v.1982) - 3T
Ex: Starlet darca EP 82- 4E FE
Ex: Starlet EP82-2E E,swap 4E FE(62 kW)
Ex: Carina 2- 4A FE(74 kW)
Ex: Carina E- 4A FE(85 kW)
Ex: Corolla AE86- 4A GE

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Vola v riadeni.

Príspevok od používateľa jarson » Piatok, 23. Augusta 2013, 23:14

no a co tak jednoducho zavarit tu diertu, nanovo prevrtat, ale nie celkom , len tak ako to bolo povodne a tam potom narezat zavit. to by sa najviac podobalo povodnemu uchyteniu.
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

PavelChovanec
panic
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Piatok, 20. Januára 2012, 23:42

Re: Vola v riadeni.

Príspevok od používateľa PavelChovanec » Sobota, 24. Augusta 2013, 09:25

No ano to by bolo najlepsie. Ale vies mi povedat ako sa tam dostanem bez toho aby som odmontoval napravu? Ved tam nieje miesto na take veci robit.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných