Jarna renovacia pomozte prosim

Fórum o všetkom, čo vás zaujíma ...

Moderátor: Elvis

Používateľov profilový obrázok
Sebastian
začiatočník
Príspevky: 150
Dátum registrácie: Sobota, 31. Mája 2008, 22:01
Bydlisko: Banska Bystrica-Nemce

Jarna renovacia pomozte prosim

Príspevok od používateľa Sebastian » Streda, 20. Februára 2013, 10:15

Ahojte chlapci
Idem urobit jarnu renovaciu na mojej corollke e12
Motor je tam 1,4 71kW, rok vyroby 2002
Idem menit kotuce predne aj zadne, platnicky,olej,sviecky,filtre.
Chcel by som Vas krasne poprosit o radu na konkretne tipy ake znacky a typy mam zvolit.
Dakujem vopred za pomoc pri vybere.
Je to auto ktore si urcite nehavam takze nechcem kupovat veci ako niektory pred predajom.

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Jarna renovacia pomozte prosim

Príspevok od používateľa smutok » Streda, 20. Februára 2013, 10:44

Ja by som isiel nasledovne:
brzdy EBC alebo Black Diamond podla preferencii.
Ale skor asi EBC ultimax kotuce a greenstuff platicky
Sviecky brisk, denso alebo ngk.
Olej akykolvek normalnej znacky a za rozumnu cenu viskozita 5W-40 alebo 5W-30, specifikacia SL alebo SM pripadne ACEA 3.
Olejovy filter Union Japan s tymi zatial dobre skusenosti a super cena. Pelovy by som dal s aktivnym uhlim na znacke v podstate nezalezi Vzduchovy som daval podla ceny ale rozmyslam, ze na buducu vymenu dam original, len musim cenu zistit.
Inak veci beriem odtialbo www.nipponcars.sk a som s nimi velmi spokojny.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
Sebastian
začiatočník
Príspevky: 150
Dátum registrácie: Sobota, 31. Mája 2008, 22:01
Bydlisko: Banska Bystrica-Nemce

Re: Jarna renovacia pomozte prosim

Príspevok od používateľa Sebastian » Streda, 20. Februára 2013, 11:07

Okik dakujem zatial krasne.
O Nippon samozrejme viem. No tieto konktretne tipy dielov a ich znacky ma zaujimali. Zaujimaju.

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Jarna renovacia pomozte prosim

Príspevok od používateľa AndyGTP » Streda, 20. Februára 2013, 11:56

ahoj, no smutok ti to velmi dobre zhrnul. Pri tych brzdach si treba polozit aj otazku, ze ci chcem seriove a na vzhlade a vykone mi az tak nezalezi, alebo ocenim napriklad pritazlivy vzhlad drazkovanych kotucov a ich lepsi brzdny ucinok. Niekomu tieto veci nic nehovoria a tazko ho presvedcit na upgrade brzd, pricom je to jedna z najdolezitejsich veci na aute. U niekotrych typov drazkovanych kotucov (zvacsa tych najvykonnejsich) treba ratat s mierne zvysenym hlukom pri brzdeni (rotacny sum kotucov pri kontakte s brzdiacimi platnickami v zabere), odmenou je vsak vyssi brzdny ucinok. Vacsina drazkovanych kotucov sa dodava (a odporuca kombinovat) uz aj s platnickami ktore maju lepsiu zmes (zvladnu vacsiu zataz, vyssie teploty), naviac je mozne znizit kvalitnymi platnickami aj prasnost, takze disky su cistejsie nez pri makkej a lacnejsej seriovej zmesi. U vykonnejsich kotucov byva tiez antikorozna povrchova uprava (fosfatacia, pozinkovanie), ktora o nieco lepsie chrani kotuc a jeho casti pred hrdzavenim. Takze porozmyslaj, ktore veci by ta zaujimali, ale dobra kombinacia je aj to, co napisal smutok. Ponechat seriove kotuce a len dat lepsie platnicky. Aj tak sa da.

Sviecky by som odporucil tradicne Denso, ale kludne aj NGK ci Brisk. Olej akykolvek za dobru cenu, viskozita 5W40 na nase klimaticke podmienky velmi vhodna.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
Sebastian
začiatočník
Príspevky: 150
Dátum registrácie: Sobota, 31. Mája 2008, 22:01
Bydlisko: Banska Bystrica-Nemce

Re: Jarna renovacia pomozte prosim

Príspevok od používateľa Sebastian » Streda, 20. Februára 2013, 16:46

Andy dakujem.
No neviem ktore kotuce su take tie lepsie a drazkovane.Priznam sa ze uz dlhsie ich obzeram na drahsich modeloch aut no neviem ani kde hladat take tipy.Hladam aj kotuce lebo su tak tak na vymenu.
Zadne isto este neboli menene a to ma 140 000.
Vedel by si mi poslat nejake linky na obchody kde sa to da pozriet a pripadne objednat?
Bol by som povdacny.Najidealnejsi by bol jeden obchod kde vsetko naraz objednam.

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Jarna renovacia pomozte prosim

Príspevok od používateľa smutok » Streda, 20. Februára 2013, 17:25

Ved som ti napisal www.nipponcars.sk tam zozenias vsetko.
Pokail to nemaju na stranke tak im napis mail, ze co vsetko potrebujes.
Ja mam teraz nahodene Black Diamond 6 drazkove kotuce aj platnicky a osobne by som vyskusal kotuce ultimax ob EBC, mali by byt menej hlucne.
Neber dierkovane kotuce mozu praskat pri silnom zatazenia aj ked pri tvojom aute sa to pravdepodobne nestane.
Ja by som odporucal EBC ultimax a yellowstuff platnicky pokial nevadi vyssia prasnost, brzdia fakt paradne. Pokial chces aby moc neprasili tak bud EBC greenstuff alebo skor Black Dimond Fast Road. Pokial ti nevadi hlucnost pri brzdeni, tak chod do Black Dimond kotucov aj s platnickami. Mam ich teraz vpredu a su super, hlucne su pri prudsiom brzdeni z vacsich rychlosti ale pri beznej mestskej jazde ani nevies, ze tam mas drazky.
Ale pozor drazkovane kotuce a seriove platnicky maju trochu horsiu ucinnost pri slabsiom brzdeni. Drazky su na to aby odvadzali vypary ktore vznikaju pri prudkom brzdeni a tym zabezpecia lepsie priliehanie platnicky k brzdnej ploche, ale kedze maju mensiu brzdnu plochu kvoli drazkam, tak sqa odporuca pouzivat lepsie brzdne platnicky.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
Sebastian
začiatočník
Príspevky: 150
Dátum registrácie: Sobota, 31. Mája 2008, 22:01
Bydlisko: Banska Bystrica-Nemce

Re: Jarna renovacia pomozte prosim

Príspevok od používateľa Sebastian » Utorok, 26. Februára 2013, 18:07

Dakujem chlapci.
Tentoraz sme sa zhodli doma na zlatej strednej ceste a tak budu platnicky a kotuce ATE, olej Castrol 0w30 (taky tam bol), sviecky NGK a filtre ani neviem.Dal som objednavku v Autoprima u kamosa a povedal som ze kvalitovo stred.Takze takto vybral.A samozrejme ze cena zohravala velku mieru. A teda tu mi dal super.Takze asi tak.
Dakujem este raz za vsetky nazory.

Používateľov profilový obrázok
scream
toyoťák
Príspevky: 753
Dátum registrácie: Pondelok, 7. Marca 2011, 09:28
Bydlisko: Kosice

Re: Jarna renovacia pomozte prosim

Príspevok od používateľa scream » Utorok, 26. Februára 2013, 18:12

0W? jazdis do skandinavie?:) 5-10W uplne staci a mozno aj nieco usetris
Swift Sport ZC32S
Mazda 626 2002 1.8
ex:Accord Cl9 2.4 Vtec-i
ex:Celica 7A-FE
ex: Felicia 1.3 1999

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných