Vymena jednej gumy

Fórum o všetkom, čo vás zaujíma ...

Moderátor: Elvis

Používateľov profilový obrázok
Thomas
Toyota guru
Príspevky: 1388
Dátum registrácie: Piatok, 11. Mája 2007, 15:25
Bydlisko: BA - Engerau

Re: Vymena jednej gumy

Príspevok od používateľa Thomas » Piatok, 16. Novembra 2012, 11:19

..v podstate všetko uvedené je pravda, i keď nemôžem súhlasiť s Liguere čo sa týka následkov jednotlivých situácii..ako už bolo spomínané tak pre väčšinu áut a teda aj populácie je bezpečnejší šmyk nedotáčavý, ako Srandista uviedol, radšej trafím predkom strom ako od neho dostať facku z boku pri hodinách alebo si nechať rozpučiť kokos keď auto pôjde cez búdu...samozrejme existuje vela výnimiek (fwd/rwd) + každý ma svoje skúsenosti ale vo všeobecnosti je to určite lepšie.

Ale zase sme ťažko OT a bola by to debata na dlho ;-)
Toyota Celica 2,0 16v 1993 turbo4wd with swap JDM 3S-GTE
Stock engine, no EGR, Blitz nur Spec + A-M-A + downpipe=1bar, Tial Bov

Toyota Corolla 1,4 VVTi 2004

ex: 2x Celica AT180

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Vymena jednej gumy

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Piatok, 16. Novembra 2012, 11:30

skola smyku je urcite dobra vec pre ludi, ktori nemaju ako inak si ten smyk uzit :-D ja smykam za rok az az a to aj na 240tkach slickoch :-) na nieco aj tie preteky su dobre, clovek sa vyburi tam a aj spozna svoje auto a jeho spravanie sa v krizovych situaciach... (netvrdim zas, ze moze nastat situacia, ktoru nezvladnem, ale riziko je iste mensie).
takze zaver je teda taky, ze radsej nedotacavy, ako pretacavy... a preto tie lepsie pneu stale dozadu, bez rozdielu nahonu.
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
scream
toyoťák
Príspevky: 753
Dátum registrácie: Pondelok, 7. Marca 2011, 09:28
Bydlisko: Kosice

Re: Vymena jednej gumy

Príspevok od používateľa scream » Piatok, 16. Novembra 2012, 17:01

No takto, nove gumky pojdu dopredu, stare dozadu, a ked budu rovnomerne zjazdene, tak sa prehodia a potom sa naraz 4 kusy vyhodia a kupia nove:)

Jazdim 80% mesto, takze za mokra v 90 stupnovych zatackach a na deblinych klzkych prechodoch potrebujem mat hlavne grip v predu, taktiez aj brzdna draha na tom bude lepsie (chodci kaskaderi). Mimo mesto som na celice jazdil na 90%, obcas som sa zakrutou pekne sunul, ci uz predkom alebo zadkom, a vedel som cca kde ma auto hranice. Pri accorde som este posraty takto jazdit a dlho este budem, takze mimo mesto jazda tak na 80% bo sa bojim, ze to rozbijem:)

Dalsia vec pri pretacavom smyku je ESP, to robi ozaj zazraky a vypinam ho iba ked viem ze budem velmi prudko akcelerovat:) Pri nedotacavom tam akurat uberie vykon na pohananej naprave.
Swift Sport ZC32S
Mazda 626 2002 1.8
ex:Accord Cl9 2.4 Vtec-i
ex:Celica 7A-FE
ex: Felicia 1.3 1999

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných