Bezpecnostne sroby - pls help!!!

Fórum o všetkom, čo vás zaujíma ...

Moderátor: Elvis

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Bezpecnostne sroby - pls help!!!

Príspevok od používateľa spider207 » Sobota, 13. Októbra 2012, 16:09

Pani, mate prosim nejaky tip ako dat dole bezpecnostne sroby? Mam k tomu ten nadstavec ale netusim ci je to uz nejake vyhrkane alebo co, ale nejde mi to povolit. Dobre tam ten nadstavec nedrzi, dokonca sa akoby "smyka" ta jedna cast z druhej (nadstavec sa sklada z 2 casi navzajom spojenych). Som z toho cely nadseny a aby som pravdu povedal, je mi jedno ako to dam dole, kludne destruktivnym sposobom. Druhy krat tam tie vydrbane sroby nedam. Viete nejako pomoct? Zima sa blizi, kua.

Používateľov profilový obrázok
Mysiak
začiatočník
Príspevky: 296
Dátum registrácie: Sobota, 8. Novembra 2008, 15:42
Bydlisko: SVK

Re: Bezpecnostne sroby - pls help!!!

Príspevok od používateľa Mysiak » Sobota, 13. Októbra 2012, 17:33

Skus to odfotiť a hoď sem ako to vyzerá, aký typ bezp. srobov máš.
Auris 1.6,MT5

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Bezpecnostne sroby - pls help!!!

Príspevok od používateľa spider207 » Sobota, 13. Októbra 2012, 18:56

Myslim, ze nieco sa da vycitat z mojho pribehu, tam som daval par fotiek. Ono sa to asi poriadne dotiahlo, jeden som dal dole ale ostatné 3 su uplne mimo. Rozmyslam ci by s tym spravili nieco v pneuservise s pneumatickou pistolou, vsak origo nadstavec mam, len je otazne nakolko je to este schopne "zahryznutia" a teda povolenia.
Dalsou moznostou by bolo dohodnut sa s kolegami, ze by mi v robote navarili na tie sroby nejake matice a potom to klasickym klucom povolit, ale to by bolo asi pomerne zdlhave.. (nie, ze by som auto teraz nejako potreboval, no ale..)

Používateľov profilový obrázok
petsvk
panic
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Streda, 24. Augusta 2011, 17:25

Re: Bezpecnostne sroby - pls help!!!

Príspevok od používateľa petsvk » Sobota, 13. Októbra 2012, 19:01

Iba teoretická pomoc , ujo Google a telefonáty do pneuservisov , a napadla ma myšlienka navariť daku matku na ten bezpečnostný , ale to je i otazka materiálu šróbu , prehriatia elektrónu od zvárania ....

http://forum.autobazar.eu/bezpe-nostne- ... 15987.html
Ťoyota Yaris 1,3 2008

Používateľov profilový obrázok
stefan-celica
Toyota guru
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Septembra 2008, 20:07
Bydlisko: Slovensko

Re: Bezpecnostne sroby - pls help!!!

Príspevok od používateľa stefan-celica » Sobota, 13. Októbra 2012, 19:44

napada ma sekac a kladivo :mrgreen: (samozrejme nie odseknut srob ale povolit ho) urcite by to povolilo otazne je kolko trci srob vonku s disku potom by sa to dalo aj privarit matku srobu, potom este servis ak ti ten nadstavec na bezpecnostne sroby presmikuje len pri pouziti velkej sily razovy utahovak by to mozno povolil
Toyota Celica T20 ST202 129kw 3SGE McPherson :) 376 916km, Evans Coolants, K&N, PUR 80Sh
Renault Trafic 2.0dci M9R L2H1 toto auto my bol čert dlžný
Subaru Legacy AWD 2.0 boxer EJ20 318 000km

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Bezpecnostne sroby - pls help!!!

Príspevok od používateľa spider207 » Sobota, 13. Októbra 2012, 20:07

No ja neviem, snazim sa najst nejaku najmenej bolestnu metodu. Nerad by som zase dokafral disky, tie sroby sice pomerne trcia ale.. bezpecnostny mam na haku, nech sa rozpadne aj na milion casti (no vlastne to by sa mi celkom pacilo :D ). Mozno veru skusim zavolat do pneuservisu a spytam sa, potom asi kolegovia v praci a navaranie matice.. fakt hrom aby do toho udrel, kvoli bezpecnostnym srobom take starosti

Dam aj to foto, aj ked v mojom pribehu to je
Obrázok

Obrázok

Toho miesta tam nie je zase az tak vela, bal by som sa aby som neusekol nieco z disku alebo aj celeho auta.. je to dost na pikacu.

Používateľov profilový obrázok
moschino
lexusák
Príspevky: 728
Dátum registrácie: Nedeľa, 7. Júna 2009, 23:00
Bydlisko: BA

Re: Bezpecnostne sroby - pls help!!!

Príspevok od používateľa moschino » Sobota, 13. Októbra 2012, 21:36

Moznost a, natlces tisichranovu golu a povolis.... pred nedavnom som videl video na youtube
Moznost b, vezmes dva polkruhy a navaris asi tak metrove tyce na ne a ides
Moznost c, ak mas stitok od matic zajdes do toyoty a poslu nahradny kluc

Tak ma napada skus sa svorkra spytat ze co robia v servise ked zakaznik nema kluc tipujem b-cko
A mam tie iste matice a super sluzia a inak matice sa nikdy nezatahuju bezhlavo na fest a to hlavne bezpecnostne
EX: TOYOTA Corolla E11

ist das auto und LEXUS!

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Bezpecnostne sroby - pls help!!!

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Sobota, 13. Októbra 2012, 22:22

to su tie odomna? co sa stalo? umna to fungovalo super, kym som mal seriove kolesa.... hm..
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Bezpecnostne sroby - pls help!!!

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Sobota, 13. Októbra 2012, 22:25

navlec trubku (aka sa ti zmesti a co najlepsie pasne na vonkajsi priemer matky) na bezpecak a zvnutra prizvaraj... trciacu trubku hasakom odskrutkuj spolu s bezpecakom... a basta.
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
KLingO
začiatočník
Príspevky: 407
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 16:29
Bydlisko: KE
Kontaktovať používateľa:

Re: Bezpecnostne sroby - pls help!!!

Príspevok od používateľa KLingO » Sobota, 13. Októbra 2012, 22:56

problem moze byt v tom ze v tom nastavci ti presmykuje ta vnutorna cast s tym vzorcom ... mozno by stalo za uvahu zboka navrtat dieru a zavarit aby sa to nemohlo pretacat (lebo oni to len zlisovali dokopy)
______________________
Auris Hybrid TS 2013 Style
EX:Auris 2009 1,6Vmatic M/T ExNavi

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Bezpecnostne sroby - pls help!!!

Príspevok od používateľa spider207 » Nedeľa, 14. Októbra 2012, 10:20

hej Gabo, tie od teba.. neviem ci sa to prilis dotiahlo abo co, no povolil som len jeden..
KLingO dobre hovori s tou presmykovanim, ten orech ci co to je sa sklada z dvoch casti navzajom spojenych takym tisichranom.. a podla mna nie je normalne, ze to do seba ide pomerne lahko.. pretoze ked to nastavim na tu bezp. srob a chcem pootocit cez klasicky kluc tak sa ta jedna cast akoby zosunie viac do vnutra disku a tym padom namiesto toho aby mal ten tisichran plochu cca 2cm tak sa takmer vyzlecie.. a je jasne, ze sa inak pracuje ked tlacim na plochu par mm alebo par cm.. neviem ci sa da pochopit o com tu pisem :)
ide o to, ze doma nemam ziadne vybavenie, ani som vzivote nezvaral a pod, takze toto jedine nechat niekde spravit.. skusim obvolat pneuservisy si mi s tym vedia helpnut, ak nie tak skusim poprosit chalanov v robote, ze by tam cosi navarili.. bude to este zaujimave, kua

Používateľov profilový obrázok
Mysiak
začiatočník
Príspevky: 296
Dátum registrácie: Sobota, 8. Novembra 2008, 15:42
Bydlisko: SVK

Re: Bezpecnostne sroby - pls help!!!

Príspevok od používateľa Mysiak » Nedeľa, 14. Októbra 2012, 10:55

Skus ešte zobrať teplovzdušnú pištol a ten šroub nahriať, koľko sa dá a tak ho skušať povoliť (pozor aby si nespálil farbu na disku).
Auris 1.6,MT5

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Bezpecnostne sroby - pls help!!!

Príspevok od používateľa smutok » Nedeľa, 14. Októbra 2012, 11:05

Existuju taketo orechy na poskodene matice http://www.uni-max.cz/sada-nastavcu-na- ... -srouby/d/
Mavaju to v niektorych pneuservisoch a mohlo by to pomoct.
Alebo popros chalanov v roboe nech ti spravia to co pisal KLingO.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Bezpecnostne sroby - pls help!!!

Príspevok od používateľa spider207 » Nedeľa, 14. Októbra 2012, 13:07

ano, k takym orechom som sa aj ja dopatral len tie ceny hehe.. keby som chcel kradnut kolesa z aut, kde su permanentne bezp. sroby tak si to kupim :)
KLingO ma dobry napad, mozno aj to by slo, aj ked on nie je problem v tom, ze by to presmykovalo.. problem je v smere na to kolkom, proste v smere osi, ta jedna cast sa vysuva z druhej a tak nie je ta plocha dostatocna (proste sa ten nadstavec zosmykne, lebo sa nema do coho opriet).. zatial diky za rady chalani

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Bezpecnostne sroby - pls help!!!

Príspevok od používateľa spider207 » Pondelok, 15. Októbra 2012, 15:46

Problém vyriešený! Skočil som do profi-pneuservisu tu vo Zvolene, chlapík musel trošku pomajstrovať ale išlo to nakoniec povoliť. Posledný bezpečnostný mi odovzdával so slovami: "A môžete to celé rovno vyhodiť." Ako bonus bol, že za to ani nič nechcel, takže u mňa spokojnosť najvyššia.

Gabovi aj napriek tomu ďakujem za šróby, účel plnili na 120% (naozaj bežne dostupnými pomôckami nešli ani povoliť :D ).

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných