problem: blikaju smerovky

Fórum o všetkom, čo vás zaujíma ...

Moderátor: Elvis

Používateľov profilový obrázok
cahir
MX-5 guru s malým zmrdom
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: Sobota, 1. Januára 2005, 12:39
Bydlisko: Bratislava

problem: blikaju smerovky

Príspevok od používateľa cahir » Piatok, 25. Mája 2012, 10:45

caute. dnes rano ma po otvoreni garaze vital rozblikany lexus. som nechapal, ze ci som pri odchode nejak nezapol vystrazne smerovky. ale nezapol. i tak blikali. ako som zapol zapalovanie, prestali. podla zvuku relatko to nezapina, to cvakne iba ked ich zapnem normalne gombikom.
skusil som odpojit baterku ze nech sa resetne ecu ale nepomohlo. vyzera to na elektriku a bable podla mna.
nastartovane, alebo zo zapnutym zapalovanim to nerobi. dal som jazdu do roboty a ked som vypol motor, tak to neblikalo. aspon na pristrojovke mi nic neindikovalo, na rozdiel od situacie v garazi. ale ked som zvonku mrkol na auto, tak smerovky svietili - respektive blikali tak vysokou frekvenciou, akokeby jemne svietili.

nemate napad, co mrknut? ja som v tomto lama.
ako docasne riesenie som vybral poistku k smerovkam, nech to zbytocne nesvieti.. :-(
ex: Corolla E12 1.4VVTi
ex: Mazda Miata Obrázok
Lexus IS200 Obrázok
Honda PCX

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: problem: blikaju smerovky

Príspevok od používateľa smutok » Piatok, 25. Mája 2012, 10:48

Prebehol by som pre istotu poistky. Rozmyslam ci by to nemohlo robit aj relatko k smerovkam, kazdopadne by som ho skusil vymenit. No a potom jedine co ma napada, je neaky problem s alarmom pokial ho mas alebo centralom a to uz sa na to musi niekto odborne kuknut.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: problem: blikaju smerovky

Príspevok od používateľa ondrik » Piatok, 25. Mája 2012, 12:33

ak blikaju tak rychlo ako keby stale svietili, tak to bude zle rele/prerusovac.
Ked blikaju, kukni ci nemas niektoru ziarovku vypalenu
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

dodoF1
panic
Príspevky: 84
Dátum registrácie: Streda, 10. Marca 2010, 20:50
Bydlisko: Žilina

Re: problem: blikaju smerovky

Príspevok od používateľa dodoF1 » Piatok, 25. Mája 2012, 20:37

Nechcem ťa strašiť Cahir,ale mne toto robilo keď som mal chybnu riadiačku čo je dole pri poistkách.Po jej vymene mi to už nikdy chvalabohu neurobilo.Popritom sa začal srať central,sťahovanie okien atď.Kdesi som to tu písal.

Používateľov profilový obrázok
cahir
MX-5 guru s malým zmrdom
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: Sobota, 1. Januára 2005, 12:39
Bydlisko: Bratislava

Re: problem: blikaju smerovky

Príspevok od používateľa cahir » Nedeľa, 27. Mája 2012, 19:59

no ine neduhy mi to nerobi. ono to dokonca aj prestalo. ako som mal pol dna vytiahnutu poistku pre smerovky. osobne to vidim na relatko. este som sa nedostal ku kontrole kablov od rele ci nie je izolacie niekde poondena. sak uvidim. ak to bude este blbnut, skusim vymenit rele. neviem co to stoji ale snad to nebude velka polozka.
ex: Corolla E12 1.4VVTi
ex: Mazda Miata Obrázok
Lexus IS200 Obrázok
Honda PCX

Používateľov profilový obrázok
cahir
MX-5 guru s malým zmrdom
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: Sobota, 1. Januára 2005, 12:39
Bydlisko: Bratislava

Re: problem: blikaju smerovky

Príspevok od používateľa cahir » Pondelok, 6. Augusta 2012, 15:36

UPDATE: v den odchodu na dovolenku ma rano opat prekvapil blikajuci lex. dost blby pocit. privstat si a zistit, ze nieco neni ok.
rozhodol som sa to ignorovat a v pripade odparkovaia vyberat poistku. no pri prvej zastavke este v BA som kopol (skor len tak tukol) nohou do krytu, kde sa nachadza inkriminovane rele a ... problem solved. zatial som sa toho ani nedotykal, ale uz mam po dovolenke, cesta uplne ok, cez veeelmi vela svajciarskych horskych prechodov, tak to skusim otvorit ze co ... ale aspon viem, ze je to "tam" v tej skrinke. a DUFAM, ze je to iba relatko.
ex: Corolla E12 1.4VVTi
ex: Mazda Miata Obrázok
Lexus IS200 Obrázok
Honda PCX

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných