Allegro.pl - skúsenosti??

Fórum o všetkom, čo vás zaujíma ...

Moderátor: Elvis

Používateľov profilový obrázok
mirec12
panic
Príspevky: 83
Dátum registrácie: Štvrtok, 16. Apríla 2009, 23:57
Bydlisko: Všade tam, kde je krásne mäkkúčko

Allegro.pl - skúsenosti??

Príspevok od používateľa mirec12 » Utorok, 8. Mája 2012, 18:42

Ahojte,
otestoval už niekto spoločnosť www.autofra.sk, kt. zabezpečuje kúpu dielov z Allegra.pl???
Aký je príplatok za takýto obchod?
Nejaké referencie? Fungujú ešte?

Potrebujem zohnať prevodovku do svojej IS200 - resp. jedno ložisko na hlavnej hriadeli, no je súčasťou obalu prevodovky ...u nás 1400€ :((

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Allegro.pl - skúsenosti??

Príspevok od používateľa spider207 » Utorok, 8. Mája 2012, 19:11

Skus pisnut tusim moschinovi, myslim ze to bol on co objednaval odtial kolesa na svoje ISko.. alebo potom aj dodof1 (alebo dodoF1?), takisto mi to odporucal takze by s tym mohol mat nejake skusenosti..
Co som sa ja dopocul tak cez autofra nie je problem, ale mensi problem moze byt na strane poliakov - moschino mal mat tie kolesa ako nove a ked mu prisli tak to zrovna tip-top stav nebol.. neviem no, ale zase na druhu stranu nejaky rating predajcov tam funguje, takze.. osobnu skusenost zatial nemam (zatial vzdy vsetko vyriesili znamy alebo ebay).

Ado
Toyota guru
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Streda, 27. Júla 2005, 09:10
Bydlisko: Tábor

Re: Allegro.pl - skúsenosti??

Príspevok od používateľa Ado » Utorok, 8. Mája 2012, 19:52

ja som cez nich objednával kožený volant na moju ravku a všetko bez problémov,a rýchle
Lexus RX 400h,2008
Ex:RAV 4 II (XA2) 2.0 VVTi 4WD,r.v.2004
Ex:Celica AT200,r.v.96
1.8,85kw
Ex:Celica AT180,r.v.92
1.6Sti,74kw

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Allegro.pl - skúsenosti??

Príspevok od používateľa chmelo » Utorok, 8. Mája 2012, 20:41

Spokojnosť....dokonca dnes mi akurát prišla sms, že mi ku nim prišiel balík a počítam, že do konca týždňa bude u mňa....aj Ľuboš z RK cez nich dosť nakupuje.
Treba si poriadne prečítať všetky podmienky a poplatky, nech potom niesi prekvapkaný, ale ako hororím.....sú v pohode a čo sľúbia aj splnia ;-)
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

dodoF1
panic
Príspevky: 84
Dátum registrácie: Streda, 10. Marca 2010, 20:50
Bydlisko: Žilina

Re: Allegro.pl - skúsenosti??

Príspevok od používateľa dodoF1 » Utorok, 8. Mája 2012, 21:14

Z mojej strany je len spokojnosť,aj keď je tam vždy riziko,že je to v horšom stave ako na fotkach.Môžem odporučiť.

Používateľov profilový obrázok
mirec12
panic
Príspevky: 83
Dátum registrácie: Štvrtok, 16. Apríla 2009, 23:57
Bydlisko: Všade tam, kde je krásne mäkkúčko

Re: Allegro.pl - skúsenosti??

Príspevok od používateľa mirec12 » Utorok, 8. Mája 2012, 21:25

OK, ďakujem chlapi.
Idem do toho....
bo pán dodávateľ dieľov z PL nemal problém doniesť prevodovku za 200 € a teraz už po 30 min. pýta 600€, ale so zárukou:) Tá záruka je mi na dve veci, ten poliak by ju aj tak neopravoval, bo by ho to zrujnovalo... ide mi len o to jedno ložisko, ostatné črevá prevodovky už mám nové z Toyoty, kde mi páni urobili dobrú cenu a čo som prekvapený, diely v SK sú lacnejšie než v CZ!

To, že fotky sú vždy krajšie je jasné, aj tu sa niektorí radi hrajú s Photoshopom :D :D :D

elado
panic
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Nedeľa, 8. Mája 2011, 23:11

Re: Allegro.pl - skúsenosti??

Príspevok od používateľa elado » Pondelok, 14. Mája 2012, 20:09

Poliaci sú špekulanti, mne sa stalo, že mi človek došiel do Varšavy a poliak zahlásil, že to nemá.
RX 350 F-sport;-)
ex is250 f-sport

Používateľov profilový obrázok
moschino
lexusák
Príspevky: 728
Dátum registrácie: Nedeľa, 7. Júna 2009, 23:00
Bydlisko: BA

Re: Allegro.pl - skúsenosti??

Príspevok od používateľa moschino » Utorok, 15. Mája 2012, 10:51

Potvrdujem ze poilaci su fakt spekulanti! ano kupoval som disky cez allegro.... Pekne na foto. Skutocnost? Maju uz novy lak... zalezi od poctivosti predajcu atd..... ale to hodnotenie funguje na polskej strane a da sa podla neho kupovat-a tu u nas na SK by som nemal obavy tovarzpolska.sk je okey spolahlivost... :mrgreen:
Inak co sa ti stalo s prevodovkov?
EX: TOYOTA Corolla E11

ist das auto und LEXUS!

Používateľov profilový obrázok
Dark
začiatočník
Príspevky: 268
Dátum registrácie: Štvrtok, 26. Októbra 2006, 19:14
Bydlisko: PN
Kontaktovať používateľa:

Re: Allegro.pl - skúsenosti??

Príspevok od používateľa Dark » Streda, 30. Mája 2012, 22:23

ja mam dobru skusenost aj sez autofra a priamo .....
. . . celica 1,6 16v 4A-FE 77kW/105k 1993 liftback . . .
Obrázok
ex:Toyota celica 1,6sti 77kW 1992 sedan us verzia
ex: Alfa Romeo 156 2.0 TS 114kW/155k 1998
ex: fiat 126 :) malo kW
ex: skoda 110R tuning

Používateľov profilový obrázok
mirec12
panic
Príspevky: 83
Dátum registrácie: Štvrtok, 16. Apríla 2009, 23:57
Bydlisko: Všade tam, kde je krásne mäkkúčko

Re: Allegro.pl - skúsenosti??

Príspevok od používateľa mirec12 » Piatok, 1. Júna 2012, 10:18

moschino napísal:Potvrdujem ze poilaci su fakt spekulanti! ano kupoval som disky cez allegro.... Pekne na foto. Skutocnost? Maju uz novy lak... zalezi od poctivosti predajcu atd..... ale to hodnotenie funguje na polskej strane a da sa podla neho kupovat-a tu u nas na SK by som nemal obavy tovarzpolska.sk je okey spolahlivost... :mrgreen:
Inak co sa ti stalo s prevodovkov?
Pri zaradení 2. a3. prev. stupňa mi občas šktrli rýchlosti o seba...synchróny na 2. a 3. prev. stupni úplne pustili. - nakúpil som teda nové synchróny, ložiská na hriadele a už aj komplet spojku z Toyoty (spojka už je modifikovaná, prítlačak je väčší)... cena 1300€ :))) Pri rozobratí prevodovky sme našli jedno ložisko na hriadeli, ktoré už malo tesne pred odchodom do dôchodku, tak som ešte chcel dokúpiť aj to....no keď že to rozmerovo atypické ložisko bolo len súčasťou obalu prevodovky...pýtali páni z Toyoty 1400€ za ten kus železa...tak som sa rozhodol kúpiť nejakú prevodovku z PL a odtiaľ to ložisko zameniť...

Prevodovka prišla z PL od Autofra (ďakujem za odporúčanie!) ...z modelu 2002, najazdených 55tis.míľ - vyzerá ako nová, žiadne známky poškodenia a ani vôle na hriadeli. Tak sme ju celú nahodili, dali nový olej a už jazdím...radí hladko a presne, bez nejakého odporu....cena prevodovky vrátane dobierky priamo do servisu 185,22€...no paráda:)....
takže teraz mám nové synchróny doma :)
...do rezervy:)
Chcel som dať do prevodovky nové diely, kt. som zakúpil, no kôli tomu ložisku, som bol nútený zohnať celú prevodovku....

Inak sa v 2003 robili zmeny na uchytení kulisy prevodovky, čiže ak by niekto chcel zameniť prevodovku, tak nech ju zoženie aj s kulisou, čiže s pákou. medzi sebou sa nedajú zameniť tie kulisy!!!!

Na anglických fórach extrémne kritizujú tieto prevodovky a označujú ich za tie najhoršie z jap. vozidiel, čo sa týka hladkého radenia rýchlosti. Nevydarila sa im, hlavne tie synchróny.
A všetky prevodovky, čo sú na predaj sú už raz rozoberané, na každej je naplácané toľké množstvo červeného silikónu, že to až pekné nie je!! .... ich kúpa je risk, no ešteže to nestojí tak veľa.

Otázka je, ako dlho vydrží....
Apropo, chyba nie je v medzikuse medzi sedadlom a volantom :)))

Apropo kulisa!!!! - z anglických prevodoviek je kulisa (páka) nasmerovaná na pravú stranu, čiže pre Európana je nutné ju odnitovať, otočiť a zanitovať, inak pri zaradení 5tky a 6tky budete pákou búchať do páky ručnej brzdy!!!

To len pre info :)

Používateľov profilový obrázok
Gabo
toyoťák
Príspevky: 972
Dátum registrácie: Streda, 31. Mája 2006, 16:53
Bydlisko: Nitra

Re: Allegro.pl - skúsenosti??

Príspevok od používateľa Gabo » Piatok, 1. Júna 2012, 12:33

Prave dnes som od nich dostal dva baliky, objednaval som prvy krat. Objednavka prebehla rychlo, promtne a bezproblemovo. Dokonca mi vyjednali v Autofra aj zlavu, co nie je ich povinnost.
Objednaval som rozvody a filtre na Citroen. Vyslo ma to o 120eur lacnejsie, ako keby som to kupoval u nas...

U mna 10/10.

Dobrych 400 hodnoteni som si na ich stranke precital :) To mi stacilo. Nesklamali ma.

Ked si na allegre, daj si vyhladat referencie predajcu a nesmie mat menej, ako 99% pozitivnych hodnoteni. Ak ma menej, pripadnu reklamaciu si s Poliakom musis vybavit sam... Ja som kupoval od jedneho, co ma 99,6% a druhy mal 99,9% :) A predanych mnoho tisic veci.
Toyota Auris TS Hybrid 2016
ex: Toyota Corolla e10 1995
ex: Honda Accord Tourer 2007

Používateľov profilový obrázok
kracken
toyoťák
Príspevky: 652
Dátum registrácie: Utorok, 25. Augusta 2009, 08:55
Bydlisko: BA

Re: Allegro.pl - skúsenosti??

Príspevok od používateľa kracken » Piatok, 1. Júna 2012, 14:19

tiez mam cez autofra asi nejakych 5 objednavok bezproblematickych... :)
„ıɯɐɥou ǝɹoɥ ǝɾ ʇoʍız ɾoɯ ʎlǝɔ ǝz ʇıɔod ɯɐɯ ʎpǝʞǝıu”

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných