Aky vosk na striebornu metalizu?

Fórum o všetkom, čo vás zaujíma ...

Moderátor: Elvis

Miro86
panic
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Januára 2012, 20:06

Aky vosk na striebornu metalizu?

Príspevok od používateľa Miro86 » Nedeľa, 11. Marca 2012, 12:08

Ahojte. S akým voskom máte najlepšie skúsenosti? Potreboval by som to na striebornú metalízu, už sú na tom také slniečka...aby to pekne vyleštilo. Je to lepšie robiť ručne alebo s leštiacim kotúčom? Vďaka :roll:

Používateľov profilový obrázok
sonnicek
Toyota guru
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Utorok, 9. Novembra 2010, 19:51
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto

Re: Aky vosk na striebornu metalizu?

Príspevok od používateľa sonnicek » Nedeľa, 11. Marca 2012, 16:38

http://www.detailing.cz/ miro skus toto, inak na fore tu bolo toho popisane o detailingu mnoho kade tade treba hladat
Corolla 1.4 VVT-i, 71 kW, r.v. 2003, update 1.2.2012 priemerka na palubnom uz neukazuje nic :)

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Aky vosk na striebornu metalizu?

Príspevok od používateľa spider207 » Nedeľa, 11. Marca 2012, 19:22

vies to je ako pytat sa ktore auto je najlepsie alebo aka farba je najkrajsia atd.. kazdemu sedi nieco ine, zalezi co ocakavas (lesk, vydrz..).. sonnicek Ti dobre poslal link, tam si klikni na Produkty, Vosky a precitaj si nejake vlakno o konkretnom vosku.. a tiez samo treba mat predstavu co chces, ci nejaky prirodny vosk alebo syntetiku, takisto kolko chces do toho vrazit atd..
a este odporucam test co robil Janci Velas teraz nedavno, mozno Ti pomoze zorientovat sa..

Používateľov profilový obrázok
moschino
lexusák
Príspevky: 728
Dátum registrácie: Nedeľa, 7. Júna 2009, 23:00
Bydlisko: BA

Re: Aky vosk na striebornu metalizu?

Príspevok od používateľa moschino » Pondelok, 12. Marca 2012, 12:36

Chalani dobre poradili len: chces sa slniecok natrvalo zbavit ci ich iba prekryt? Chces investovat vela do udrzby auta? garazujes? Umyvas auto na umyvacke? Chces hlboky lesk, alebo dlhu vydrz? A k tvojej podstate otazky pouzil som swissvax mirage ako p. Velas a bol som neskutocne spokojny.... No vosk ti nezakryje slniecka tie treba bud prelestit, alebo menej efektivnou cestou zakryt lestenkov napr. Super resin, alebo lime prime....
EX: TOYOTA Corolla E11

ist das auto und LEXUS!

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Aky vosk na striebornu metalizu?

Príspevok od používateľa spider207 » Pondelok, 12. Marca 2012, 15:25

Sa priznám, že som nepozorne čítal, ja som myslel, že riešiš iba vosk. Ak chceš leštiť tak záleží v akom je to stave, moschino dobre radí, nejaké jemnejšie škrabančeky Ti zoberie aj Dodo Lime Prime Lite (neabrazívny), prípadne aj Lime Prime (ten je abrazívny) alebo AutoGlym Super Resin Polish atd.. Ručne sa viac nadrieš, s SRP sa ručne lepšie pracuje ako s Dodo LPL, na strojové treba mať nejaké stroje, tým nemyslím nejaku lestičku za 20€ z Lidla, ak chceš aby to za niecč stálo tak sa pohybujeme v cenách ďaleko cez 50€, skôr tak okolo 100€. Samozrejme kotúčiky, pastičky atd, v prípade zlého laku kľudne 3oj stupňové leštenie a tak daaaaale. Hovorím, študuj Anderko, študuj. Najmä si ujasni čo chceš a koľko si ochotný do toho vraziť. Potom sa môžeme baviť ďalej ;-)

Miro86
panic
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Januára 2012, 20:06

Re: Aky vosk na striebornu metalizu?

Príspevok od používateľa Miro86 » Piatok, 16. Marca 2012, 15:24

Dlhšie som tu nebol. Vďaka za odpovede, veľmi mi pomohli. Ako som ho v zime kúpil tak sa oňho teraz treba trochu postarať. Občas sa nájde nejaký ten väčší škrabanec. Chcel by som si to urobiť sám, niečim ošetriť lak aby zmizli slniečka a tie škrabance a potom to zavoskovať. Budem to robiť asi len ručne... :? neočakávam zase žiadne mimoriadne zázraky :D

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Aky vosk na striebornu metalizu?

Príspevok od používateľa spider207 » Piatok, 16. Marca 2012, 17:52

Ak ručne tak to naozaj budú len také kozmetické mini zmeny, trošku možno niečo zakryješ ale naozaj to nebude ako zrkadlo.. ja mám lak tiež v nie moc dobrom stave (z pohľadu detailingu), navyše na čiernej je fakt vidno úplne všetko, a každý čo sa do toho aspoň trošku vyzná tak mi povedal, že trvale sa to dá odstrániť jedine strojovo.. a potom nejakou leštenkou to už môžeš udržiavať aj ručne.. ale na začiatok určite stačí aj ručne, aspoň uvidíš čo to spravilo.. a ak sa jedného dňa rozhodneš ísť do toho naplno tak si to bud necháš spraviť alebo zainvestuješ a kúpiš si leštičku.. ale predtým si to na niečom nacvič lebo to nemusí dopadnúť najlepšie :D

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Aky vosk na striebornu metalizu?

Príspevok od používateľa spider207 » Sobota, 17. Marca 2012, 08:57

Ešte k tomu ručnému lešteniu, na detailingworld.co.uk je celé vlákno venované ručnému lešteniu.. odporúčam preštudovať (obrázky veľa napovedia)

Miro86
panic
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Januára 2012, 20:06

Re: Aky vosk na striebornu metalizu?

Príspevok od používateľa Miro86 » Utorok, 17. Apríla 2012, 22:11

Asi pred dvoma týždňami som s Autoglym super resin polish parádne ručne vyleštil auto =) síce na tej striebornej metalíze to moc nebolo vidieť ale mal som z toho dobrý pocit :lol: Nakoniec som to zavoskoval s Turtle wax Plus PTFE. Chcel som urobiť nejaké fotky ale krátko po finiši začalo pršať... :? Tento týždeň urobím nejaké foto s elektronmi a novými "trošku väčšími" gumami 8)

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Aky vosk na striebornu metalizu?

Príspevok od používateľa spider207 » Streda, 18. Apríla 2012, 16:03

Skoda toho Turtle, na SRP to chcelo nieco lepsie :) btw, kolko stoji? vsak vosky aj od lepsich znaciek nestoja nejake ukrutne peniaze, len sa treba kuknut kde sa da co zohnat.. ja som daval svojmu autu jarnu udrzbu teraz cez vikend :arrow: viewtopic.php?p=88866#p88866

Používateľov profilový obrázok
moschino
lexusák
Príspevky: 728
Dátum registrácie: Nedeľa, 7. Júna 2009, 23:00
Bydlisko: BA

Re: Aky vosk na striebornu metalizu?

Príspevok od používateľa moschino » Štvrtok, 21. Júna 2012, 14:54

EX: TOYOTA Corolla E11

ist das auto und LEXUS!

milos
začiatočník
Príspevky: 211
Dátum registrácie: Streda, 27. Mája 2009, 19:08
Bydlisko: Poprad

Re: Aky vosk na striebornu metalizu?

Príspevok od používateľa milos » Štvrtok, 6. Decembra 2012, 22:00

chalani viete mi poradit kde najlepsie nakupit pripravky na umyvanie? nasiel som na stranke detailing.cz celkom dobre ohlasy na xclean.sk alebo detailing-obchod.cz/ .Mate nejake tipy?
Toyota Corolla E12 1.4 VVTi

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Aky vosk na striebornu metalizu?

Príspevok od používateľa spider207 » Piatok, 7. Decembra 2012, 20:09

Ak ides objednavat viac (povedzme 3-4 pripravky, celkovo tak 50€ a viac) tak odporucam UK stranky, napr shinearamu. Dokonca postovne uz je len 8 libier, byvalo viac :) Mne to prislo asi za 4 dni, som sa smial ze rychlejsie ako slovenskou postou..
Zo svk stranok moze byt ten xclean, aj detailing-obchod.cz je myslim v pohode a este bol dobry shop aj v prievidzi, a-autokozmetika... z tej prievidze som chcel objednavat, ale ako som pisal, staci par produktov a je to lacnejsie z UK..

milos
začiatočník
Príspevky: 211
Dátum registrácie: Streda, 27. Mája 2009, 19:08
Bydlisko: Poprad

Re: Aky vosk na striebornu metalizu?

Príspevok od používateľa milos » Piatok, 7. Decembra 2012, 22:47

tak UK stranky mam trocha problem lebo nerozumiem američtine a ako sam tak pozeral podla toho co
mi prekladal ujo google tak tento set http://www.xclean.sk/surface-detailing- ... id-39.html mi vychadza o 4,80 lacnejšie v UK-postovne som neporovnaval asi podporim slovensky e-shop
Toyota Corolla E12 1.4 VVTi

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Aky vosk na striebornu metalizu?

Príspevok od používateľa spider207 » Sobota, 8. Decembra 2012, 11:04

no je to na tebe, ja som si set skladal sam bo mam rad ked mozem pripravok vyuzit aj na ine veci.. aj tuto je to casto len marketing a trepu ti do hlavy, ze ked kupis A od firmy X, tak musis k tomu kupit aj B, C, D od firmy X aby to dobre slapalo.. tym nehovorim, ze ten set je zly, ak ti vyhovuje tak kludne podpor aj domaci trh a skusaj :) a este predtym hlavne studuj, studuj, studuj.. nech tam nieco nedokafres :)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 45 neregistrovaných