Aky vosk na striebornu metalizu?

Fórum o všetkom, čo vás zaujíma ...

Moderátor: Elvis

milos
začiatočník
Príspevky: 211
Dátum registrácie: Streda, 27. Mája 2009, 19:08
Bydlisko: Poprad

Re: Aky vosk na striebornu metalizu?

Príspevok od používateľa milos » Sobota, 8. Decembra 2012, 14:16

no tak to nerad by som niečo dokafral :D ten set som dal lebo som porovnaval cenu.Je pravda že som to obzeral ale som sa preto nerozhodol tiez mam radsej ak si mozem vybrat sam.S tym marketingom mas uplnu pravdu.Čo to som nastudoval-nieco aj s tvojho vlakna :D
takze musim vybrat sampon-s tym by nemal byt problem mal by stacit ph neutralny, nejaky clay plus lubrikant tu ak mam povedat pravdu tak som mimo, lestenku neviem bud autoglym alebo dodo juice tu sa rozhodujem medzi abrazivnym alebo neabrazivnym a potom vosk- ten myslim dodo juice vydel som take mensie balenia nestali vela tak na zaciatok by hadam boli akurat no a uteraky a mikrovlakna tak to sa priznam to som este velmi nesledoval a ani neviem kolko by som ich potreboval tu som tiež mimo :D je mi jasne že budem si musiet vybrat sam ale možno nejaka rada by nebola zla :D
skusim ešte pozriet tu UK stranku možno ma niečo osvieti 8)
Toyota Corolla E12 1.4 VVTi

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Aky vosk na striebornu metalizu?

Príspevok od používateľa spider207 » Sobota, 8. Decembra 2012, 19:10

sampon - riesil som z Drogerie Markt (ci DW? no proste obycajna drogeria), tam je taky fajny nejaky med ci co a je krasne PH neutral.. pouzivam a nemam najmensi problem, dobre peni, pekne voni, vosk nezmiji.. :) a cena hadam 1,50€ ci kolko, uplne smiesna..
clay - mam nejaky z ebay-u a nemam problem, cisti super, lepi sa nan vsetko mozne, ked je spinavsi vyuzijes stale napr na kolesa alebo podblatniky a pod miesta..
lestenka - ak rucne tak pokial sa nic nezmenilo tak top je AG Super Resin Polish.. niekde na UK detailingovom fore ci kde som cital porovnanie rucnych lesteniek a SRP bolo fakt neskutocne, najma po nejakych 4-5 prelesteniach.. ale ver tomu, ze po jednom budes mat dost (tiez som mal velke oci, ze auto 4x prebehnem.. :D ) Inak toto je asi jedno z mala co mi ubuda najrychlejsie, prvy krat ked som lestil tak ubudla asi 1/4 flase, teraz mam za sebou druhe lestenie a som tesne nad polovicou.. zalezi ako poctivo to robis a kolko nanasas, ale z detailingovej zostavy mi lestenka ubuda najrychlejsie..
vosk - vybral som nakoniec CG XXX Hard Core, vyhovovala mi vydrz, spotreba a pracovanie s nim..
clay lube - paci sa mi citrus bling bo ten vyuzivam ako clay lube, quick detailer a v pripade krizy ako ochrana laku (vosk) + je to aj cistic skla.. zalezi na pomere ako namiesas, ale tusim pri 1:4 je to aj na sklo a aj ako QDcko..
utierky - mikrovlankovych vyuzijes XY, sam mam mozno 6-8, ani neviem, ale tych nikdy nie je dost.. na niektore operacie kludne pouzijes aj 2, takze ak robis oplach, potom clay, potom lestenie, potom vosk, do toho motor, nieco v interieri.. prisam vacku aj 10 uzivis bez problemov (niekedy je fakt blbe cakat na to kym sa ti uschnu tie zo vcerajsieho dna).. na bezne veci ako sklo, QD a pod stacia podla mna aj menej hrube (s mensou gramazou), no pri lestenke som bol rad, ze AG poslal aj jednu fajnu mikrovlaknovku bo ta je fakt hruba a pri lestenke sa potrebujes do niecoho opriet.. tie tenke sa ti budu krutit, za chvilu budu cele dopatlane atd.. pri lesteni ma to hrubsie mikrovlakno zmysel, inde mi to zatial nejako nechybalo..
uterak - mam 1 susiaci a bral by som este miminalne jeden dalsi, ideal mat tak aspon 3.. pri umyvani je to velmi uzitocna vec, napr. ked iba ides oplachnut auto na wapke abo kde, tam by si kludne 2-3 vyuzil bez problemov..

Neviem ci som Ti napisal nieco nove co si sa v mojom vlakne nedozvedel, niektore veci nie su ziadne tip-top produkty, no svoj ucel splnia a ako mi potvrdil aj Janci Velas tak niekedy je to fakt len marketing a tahanie penazi.. on sam pouziva aj "neznackove" veci, samozrejme tam kde to nevadi.. ale ked dojde na lestenie tak tam uz v jeho ruke nic smejdove neuvidis ;-)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných