Aky je postup ked ma niekto "tukol"?

Fórum o všetkom, čo vás zaujíma ...

Moderátor: Elvis

Používateľov profilový obrázok
diana3
panic
Príspevky: 55
Dátum registrácie: Sobota, 25. Júna 2011, 10:35
Bydlisko: Bratislava

Aky je postup ked ma niekto "tukol"?

Príspevok od používateľa diana3 » Sobota, 10. Septembra 2011, 15:13

Caute @,

moj Auris ma este len 3 tyzdne a uz mam na pravej strane auta cca 1meter dlhy skrkanec cez oboje dveri :/ vyzera to tak, ze sa niekto snazil vycuvat s parkoviska avelmi skoro zacal tocit volantom :/

nastastie som si za stieracom nasla telefonne cislo. chcem sa vas opytat aky je postup. zavolam do poistovne oni mi asi daju nejaky termin kedy mam prist? mam to fotit ja? ci si to pofotia oni? mam aj havarijnu aj zakonnu poistku. co budem platit? nejaku spoluucast? ci to ide z poistky toho druheho? nemate s tym niekto nejake skusensti? nech aspon viem do coho idem...

dakujem
Toyota Auris, 1.6 Valvematic Luna + parkovacie senzory + cierne skla, biele. Kupene 22.8.2011

Používateľov profilový obrázok
sonnicek
Toyota guru
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Utorok, 9. Novembra 2010, 19:51
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto

Re: Aky je postup ked ma niekto "tukol"?

Príspevok od používateľa sonnicek » Sobota, 10. Septembra 2011, 17:34

treba v prvom rade zavolat na to cislo a dohodnut sa stym clovekom co je na druhom konci ako to chcete riesit, a samozrejme treba vypisat spravu o nehode pofotit a odovzdat poistovni, poistky mas v jednej alebo dvoch poistovniach? spoluucast sa plati pri havarijnej poistke vtedy ak si si spravila skodu na aute sama alebo nepoznas vinnika
Corolla 1.4 VVT-i, 71 kW, r.v. 2003, update 1.2.2012 priemerka na palubnom uz neukazuje nic :)

Používateľov profilový obrázok
petsvk
panic
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Streda, 24. Augusta 2011, 17:25

Re: Aky je postup ked ma niekto "tukol"?

Príspevok od používateľa petsvk » Sobota, 10. Septembra 2011, 17:50

Ťoyota Yaris 1,3 2008

Používateľov profilový obrázok
scream
toyoťák
Príspevky: 753
Dátum registrácie: Pondelok, 7. Marca 2011, 09:28
Bydlisko: Kosice

Re: Aky je postup ked ma niekto "tukol"?

Príspevok od používateľa scream » Sobota, 10. Septembra 2011, 20:03

urcite si to daj opravit z havarijnej poisty (je to vyhodnejsie pre teba), zaplatis spoluucast, ktoru ti potom preplatia zo zakonnej poisty toho, co ti auto poskodil.
Swift Sport ZC32S
Mazda 626 2002 1.8
ex:Accord Cl9 2.4 Vtec-i
ex:Celica 7A-FE
ex: Felicia 1.3 1999

Používateľov profilový obrázok
diana3
panic
Príspevky: 55
Dátum registrácie: Sobota, 25. Júna 2011, 10:35
Bydlisko: Bratislava

Re: Aky je postup ked ma niekto "tukol"?

Príspevok od používateľa diana3 » Sobota, 10. Septembra 2011, 20:59

poistene to je v dvoch poistovnach. pani je Komunalna ja som Alianz.

@scream. preco je to lepsie? ved ked to pojde vsetko z jej poistky, nie je to to iste ako by sa to zaplatilo z havarijnej a potom preplatena spoluucast? aky je v tom rozdiel? nie je to prve este jednoduchsie?
Toyota Auris, 1.6 Valvematic Luna + parkovacie senzory + cierne skla, biele. Kupene 22.8.2011

Používateľov profilový obrázok
sonnicek
Toyota guru
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Utorok, 9. Novembra 2010, 19:51
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto

Re: Aky je postup ked ma niekto "tukol"?

Príspevok od používateľa sonnicek » Nedeľa, 11. Septembra 2011, 11:05

v allianze by ty to mali spravit na kluc ak sa nemylim za tie prachy co tam platis, itez mam havarinku a kukal som ceny. No ja vidim problem vtom ze pani ma komunalnu poistovnu ktora to bude natahovat a predlzovat a vykrucat sa ztoho ako sa da, urcite si to ale sprav cez havarinku ako hovoril scream ked sa pani priznala budes to mat rychlejsie a lepsie
Corolla 1.4 VVT-i, 71 kW, r.v. 2003, update 1.2.2012 priemerka na palubnom uz neukazuje nic :)

Používateľov profilový obrázok
KLingO
začiatočník
Príspevky: 407
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 16:29
Bydlisko: KE
Kontaktovať používateľa:

Re: Aky je postup ked ma niekto "tukol"?

Príspevok od používateľa KLingO » Nedeľa, 11. Septembra 2011, 11:56

pokial mas vinnika tak lepsie ist cez havarijnu ... tebe netreba mat ziadne peniaze
- das auto obhliadnut
- das auto opravit v autorizovanom servise (vacsinou maju zmluvy s poistovnami) - takze nic neplatis
- vsetky prachy aj so spoluucastou si tvoja poistovna bude vymahat sama od poistovne vinnika
- nebudes mat ziadny malus na poistke ani nic take

takze vo vysledku to budes mat rychlejsie a bez zbytocnych natahovaciek
______________________
Auris Hybrid TS 2013 Style
EX:Auris 2009 1,6Vmatic M/T ExNavi

Používateľov profilový obrázok
diana3
panic
Príspevky: 55
Dátum registrácie: Sobota, 25. Júna 2011, 10:35
Bydlisko: Bratislava

Re: Aky je postup ked ma niekto "tukol"?

Príspevok od používateľa diana3 » Nedeľa, 11. Septembra 2011, 13:38

no ja som v pondelok chcela ist s tou pani do jej poistovne, cize takto to musim riesit cez havarijku vo svojej, tak?
Toyota Auris, 1.6 Valvematic Luna + parkovacie senzory + cierne skla, biele. Kupene 22.8.2011

Používateľov profilový obrázok
scream
toyoťák
Príspevky: 753
Dátum registrácie: Pondelok, 7. Marca 2011, 09:28
Bydlisko: Kosice

Re: Aky je postup ked ma niekto "tukol"?

Príspevok od používateľa scream » Nedeľa, 11. Septembra 2011, 19:43

tak... este bol niekedy zasadny rozdiel v tom, ze z havarijnej mal clovek narok na nahradu dielu v plnej vyske a pri zakonnej sa ratali diely s amortizaciou... neviem, ci to plati aj teraz... dalsia vec je, pri zakonnej vacsinou musis vytiahnut peniaze z vreca a nasledne si ich narokovat v poistovni dotycneho, co ta poskodil.... pri havarijke vacsinou nevytiahnes ani cent a myslim, ze aj k plneniu dochadza rychlejsie kedze nikto necaka vacsinou na peniaze a materialy tolko ako pri zakonnej.
Swift Sport ZC32S
Mazda 626 2002 1.8
ex:Accord Cl9 2.4 Vtec-i
ex:Celica 7A-FE
ex: Felicia 1.3 1999

Používateľov profilový obrázok
Thomas
Toyota guru
Príspevky: 1388
Dátum registrácie: Piatok, 11. Mája 2007, 15:25
Bydlisko: BA - Engerau

Re: Aky je postup ked ma niekto "tukol"?

Príspevok od používateľa Thomas » Nedeľa, 11. Septembra 2011, 20:31

Ak môžem poradiť tak si to daj z Kaska v ASP, všetky Toy v BA sú zmluvnými partnermi ASP (Autogrand, PPC, AWF), takže je jedno kde.
Nakoľko sa jedná o malú škodu, tak si to nafotia priamo v servise, nemusíš nikam inam behať, do poisťovne to nahlásiš telefonicky alebo internet takže zase nemusíš nikam ísť. Spoluúčasť si budeš musieť ale zaplatiť pri preberaní vozidla v servise, tá bude dodatočne refundovaná z PZP vinníka a Tebe dodatočne preplatená. Tak si akurát ustriehni aby to pani nahlásila v tej Komunálnej (zo zákona do 15dní)

Good luck ;-)
Toyota Celica 2,0 16v 1993 turbo4wd with swap JDM 3S-GTE
Stock engine, no EGR, Blitz nur Spec + A-M-A + downpipe=1bar, Tial Bov

Toyota Corolla 1,4 VVTi 2004

ex: 2x Celica AT180

Používateľov profilový obrázok
stefan-celica
Toyota guru
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Septembra 2008, 20:07
Bydlisko: Slovensko

Re: Aky je postup ked ma niekto "tukol"?

Príspevok od používateľa stefan-celica » Štvrtok, 15. Decembra 2011, 16:07

Dnes ma jeden starsi pan na fiat tempra krasne oskrabal, od predneho blatnika az po zadny blatnik prava strana, isiel som cez zelez. priecestie predomnou tempra pred nou nakladiak, cez rampy sa ide cca 20km-hod je to tam rozbite, tak som cakal par sekund ci sa vyberie pan predchadzat kedze nic dal som smerovku pridal plyn a ked som uz bol v druhom pruhu vedla neho len som pocul rachot(niekto nepozera ani do spataku ani vedla seba sice to bol mrtvy uhol ale ak by sa pozrel vedla seba urcite by ma zbadal ) a mierne zahupnutie pozriem do spataku odtrhlo mu naraznik bolo pocut sklo hned som zastavil, videm von cela prava strana o-ebana :evil: pan sa este rozculoval ze vraj som ho este bral na plnej, trval som na prichode policie, zhodnotili jednoznacne jeho zavinenie.

Zaujima ma pri veku mojej Celice aka je totalna skoda 16 rocneho vozidla moj odhad je 1500-2500 eur a ak by to bola totalna skoda nedostanem nic to by som bol v ... Ked ma poslu do Toyoty urcite si pekne zapitaju za opravu, ja by som opravu riesil svojpomocne zaujima ma vyska totalnej skody 16 rocneho vozidla ma niekto info?
Naposledy upravil/-a stefan-celica v Nedeľa, 18. Decembra 2011, 09:59, upravené celkom 1 krát.
Toyota Celica T20 ST202 129kw 3SGE McPherson :) 376 916km, Evans Coolants, K&N, PUR 80Sh
Renault Trafic 2.0dci M9R L2H1 toto auto my bol čert dlžný
Subaru Legacy AWD 2.0 boxer EJ20 318 000km

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Aky je postup ked ma niekto "tukol"?

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Štvrtok, 15. Decembra 2011, 16:57

jak ze nic nedostanes? aj ked je totalka, nieco proste dostat musis, ci nie? Tomas, ako to je? Ty si vtomto ako doma :-)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
Thomas
Toyota guru
Príspevky: 1388
Dátum registrácie: Piatok, 11. Mája 2007, 15:25
Bydlisko: BA - Engerau

Re: Aky je postup ked ma niekto "tukol"?

Príspevok od používateľa Thomas » Piatok, 16. Decembra 2011, 08:56

Štefan, v prvom rade uprímnú sústrasť..toto je nevýhoda starších áut..

TŠ sa asi nevyhneš, keď je to tak ako si napísal, celý bok..pri TŠ sa vyčísli všeobecná hodnota vozidla v čase nehody, od nej sa Ti budú odpočítavať zvyšky vozidla..to len tak v skratke.

Kde je on zákonne poistený?
Toyota Celica 2,0 16v 1993 turbo4wd with swap JDM 3S-GTE
Stock engine, no EGR, Blitz nur Spec + A-M-A + downpipe=1bar, Tial Bov

Toyota Corolla 1,4 VVTi 2004

ex: 2x Celica AT180

Používateľov profilový obrázok
stefan-celica
Toyota guru
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Septembra 2008, 20:07
Bydlisko: Slovensko

Re: Aky je postup ked ma niekto "tukol"?

Príspevok od používateľa stefan-celica » Sobota, 17. Decembra 2011, 11:26

je poisteny v Kooperative aj ja.

Podla mna by cena opravy nepresiahla trhovu cenu auto totalnu skoda (odhadom 2300eur) ale oni to urobia narocky tak aby to presiahlo totalnu skodu potom si odcitaju km vek vozidla a dostanem v najlepsom pripade 400eur :(
Toyota Celica T20 ST202 129kw 3SGE McPherson :) 376 916km, Evans Coolants, K&N, PUR 80Sh
Renault Trafic 2.0dci M9R L2H1 toto auto my bol čert dlžný
Subaru Legacy AWD 2.0 boxer EJ20 318 000km

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Aky je postup ked ma niekto "tukol"?

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Sobota, 17. Decembra 2011, 13:30

zvysok si pytaj od toho debila, co ta nabural... ;-)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 36 neregistrovaných