Ako prehovorit cloveka, aby si kupil Toyotu? :)

Fórum o všetkom, čo vás zaujíma ...

Moderátor: Elvis

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Ako prehovorit cloveka, aby si kupil Toyotu? :)

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Nedeľa, 28. Augusta 2011, 10:19

zato som tam dal IS, aby si nerypal :-D... pozri si IS350... ISF :-D
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
sonnicek
Toyota guru
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Utorok, 9. Novembra 2010, 19:51
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto

Re: Ako prehovorit cloveka, aby si kupil Toyotu? :)

Príspevok od používateľa sonnicek » Nedeľa, 28. Augusta 2011, 10:38

Presne ako vravi chmelo ja som myslel na beznu klientelu na smrtelnika, nie na par ludi ktory chcu stoho spravit zbran na drifty a okruhy bavime sa tu o masovej vyrobe pre beznych ludi
Drgi naco ty bude silny motor v compakte v aurise alebo corolle ked snim jazdis vatsinou po meste a kupujes si take auto kvoli spolahlivosti a spotrebe?
A este fakt ze keby som chcel nieco poriadne na okruch alebo drift urcite nejdem do nejakej masovky, fuck the mainstream :mrgreen:

andi urcite driftu kraluje bmw? mozno tak v europe lebo sme 100rokov za opicami
Corolla 1.4 VVT-i, 71 kW, r.v. 2003, update 1.2.2012 priemerka na palubnom uz neukazuje nic :)

ToyoCarE

Re: Ako prehovorit cloveka, aby si kupil Toyotu? :)

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Nedeľa, 28. Augusta 2011, 12:23

treba si uvedomit, ze na NDR auta su lacne ND, tych aut je namraky,,, a je po nich dopy, ked nejakeho teenegera sa spytate ake auto bude chciet, kazdy sfleku povie, ze BMW,,, aj keby Toyota hned vyrobila nejake podobne auto,, tak by muselo vyzerat ako BMW,, pretoze to mladi chcu,, nehladia na nic,, ci vydrzi alebo nie, proste je to BMW,, aj keby malo byt napoly zhnite,, tak stale je to BMW,, nic sa s tym neda robit,,

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Ako prehovorit cloveka, aby si kupil Toyotu? :)

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Nedeľa, 28. Augusta 2011, 12:31

a tie ich fasa lacne ramena, co treba menit pomaly jak olej :-D :mrgreen:
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Ako prehovorit cloveka, aby si kupil Toyotu? :)

Príspevok od používateľa Srandista » Nedeľa, 28. Augusta 2011, 12:54

Lenze, Gabriel, to je to, nikoho to nezaujima... Tiez mam znameho, ktory si robi vodicak, a uplne s prehladom povedal, ze az si ho dokonci, kupuje Golfa, urcite Golfa a nic ine ako Golfa... Holt, nemci tu maju z nejakeho zvlastneho dovodu az bozsku povest, a s ludmi, co ich tak uznavaju, nepohne vacsinou nic...
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Ako prehovorit cloveka, aby si kupil Toyotu? :)

Príspevok od používateľa chmelo » Nedeľa, 28. Augusta 2011, 13:42

drgi napísal:
Gabriel Nagy napísal:nato, naco ho ma 350-370 Z, aby sme teda ostali pri sedanoch tak GS, LS, IS.... :-D
ano, taky GS alebo LS je cisto sportove auto ako niekedy byvalo bmw3, alebo sucasne bmw1 vsakze :)
co tak silny 2liter a viac v kompaktoch, teda nieco ako Corolla, resp. Auris?
Ináč toto štve aj mňa....napr. v Rollke by bola aspoň tá jednaosma celkom fajn....u Versa zas aspoň dvojliter...na dlhých cestách by spotreba bola určite lepšia ako u menších motorov. Keby tie motory Toyoťáci nemali, tak nepoviem ani slovo, ale oni ich majú a držia sa nejakých zaužívaných preferencií a neviem čoho....aspoň na výber pri kúpe by silnejšie motory mohli byť...to je tá istá pesnička ako pri štvorkolkách u AVE a tak podobne...človek by si aj priplatil, aj počkal, ale oni sú jak strelení....potom, že človekovia utekajú k Subaru, Škodovkám a tak podobne... :roll:
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
sonnicek
Toyota guru
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Utorok, 9. Novembra 2010, 19:51
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto

Re: Ako prehovorit cloveka, aby si kupil Toyotu? :)

Príspevok od používateľa sonnicek » Nedeľa, 28. Augusta 2011, 15:21

Nech si kazdy kupi po com tuzi je to jeho volba, kazdy trh je uplne iny v amerika napriklad VW vobec nepredava jedine co sa tam umiestnilo v nejakych tych tabulkach predaja je jetta ...

chmelo proste sa im to teraz neoplati lebo ludia nebudu cakat na nieco co mozu mat niekde inde a za ovela lepsiu cenu, podla mna zaspali dobu a jedine co maju dobre je prius, a HSD-cka (RAV, auris)
a tiez stym nemaju bohvieaku buducnost pretoze su to furt hybridy na benal
Corolla 1.4 VVT-i, 71 kW, r.v. 2003, update 1.2.2012 priemerka na palubnom uz neukazuje nic :)

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Ako prehovorit cloveka, aby si kupil Toyotu? :)

Príspevok od používateľa spider207 » Nedeľa, 28. Augusta 2011, 18:04

mne osobne zadokolky vyhovuju preto, lebo vykon ide na zadok a tak nemam informacie z prednej napravy zmiesane s vykonom.. vykon je na zadku, osobne mi pride, ze auto sa mi lepsie ovlada, lepsie komunikuje, a co si budeme hovorit, je s tym aj vacsia sranda :) samozrejme v zime treba opatrne, ale pokial clovek nie je pako a prisposobi jazdu stavu vozovky a svojim schopnostiam tak mu nejaka kontrola trakcie a pod blbosti ani nebliknu (samozrejme ak to auto vobec nieco take ma).. treba jazdit s rozumom a mat dobre gumy, tot vsjo.. cena nahradnych dielov mi pride u japoncov cca rovnaka ako pri nemcoch, samozrejme je rozdiel porovnavat diel na raritu typu AE86 a na bezneho 3koveho bavoraka (E46, E90).. ostatne, radsej zaplatim viac a vymenim len raz a mam pokoj, ako zaplatit menej a stale to menit dookola..

ale myslim, ze uz sme celkom OT, proste netreba presviedcat, nech si skusi, sadne do nejakej Toyotky, ak k tomu ale nema vztah a jednoducho mu tie auta nepasuju tak ho do toho netreba nutit.. ja som napr. alergicky na cely koncern VW a Audi, takze aj keby vyrobili neviem ake super auto tak by ma nikto nepresvedcil, ze si ho mam kupit..

Používateľov profilový obrázok
sonnicek
Toyota guru
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Utorok, 9. Novembra 2010, 19:51
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto

Re: Ako prehovorit cloveka, aby si kupil Toyotu? :)

Príspevok od používateľa sonnicek » Nedeľa, 28. Augusta 2011, 19:18

vidis spider a vies zdovodnit to svoje ze neznasas koncern VW a Audi? tak isto nemaju radi toyotu a lexusa :)
Corolla 1.4 VVT-i, 71 kW, r.v. 2003, update 1.2.2012 priemerka na palubnom uz neukazuje nic :)

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Ako prehovorit cloveka, aby si kupil Toyotu? :)

Príspevok od používateľa spider207 » Nedeľa, 28. Augusta 2011, 19:42

no ved ja to chapem a preto hovorim, treba si kupit co cloveku vyhovuje.. inak vw a audi nemam rad preto lebo mam zle skusenosti s ich vodicmi (aj ked toto moze byt priamo umerne tomu, ze ich jazdi vela = vyssia pravdepodobnost ze ked natrafim na blbca vodica tak bude sediet v aute takejto znacky), ako automobilka mi nemaju co ponuknut (fwd, nie dobra odozva do volantu, tfsi motory strach a hroza, kvalita materialov z mojho pohladu normal a oproti lexu nizsie, spolahlivost tiez nic moc atd), ma to fakt kazdy druhy blbec a ako som pisal vyssie - vacsinou tam naozaj za volantom je blbec :D ale inak v poho, ked niekomu take auto vyhovuje tak nech si ho kupi, kazdy sme iny.. mne takisto znamy nukal A4ku tusim okolo rv2000, motor spica 1.6ka, auto fakt zachovale, o tom potom, cena cca 2tis€ (ale asi este + dovoz a papiere na sk), ale jednoducho to auto sa mi nepacilo ani zvonku, ani zvnutra, ani motoricky a keby som ho kupil tak na neho nadavam este teraz.. takze este raz, nikoho nepresviedcat, treba vyskusat, zviest sa, treba sa v tom citit dobre..

Používateľov profilový obrázok
drgi
Vševed
Príspevky: 2734
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Februára 2005, 21:50
Bydlisko: doma.
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako prehovorit cloveka, aby si kupil Toyotu? :)

Príspevok od používateľa drgi » Pondelok, 29. Augusta 2011, 08:03

sonnicek napísal:Presne ako vravi chmelo ja som myslel na beznu klientelu na smrtelnika, nie na par ludi ktory chcu stoho spravit zbran na drifty a okruhy bavime sa tu o masovej vyrobe pre beznych ludi
Drgi naco ty bude silny motor v compakte v aurise alebo corolle ked snim jazdis vatsinou po meste a kupujes si take auto kvoli spolahlivosti a spotrebe?
A este fakt ze keby som chcel nieco poriadne na okruch alebo drift urcite nejdem do nejakej masovky, fuck the mainstream :mrgreen:

andi urcite driftu kraluje bmw? mozno tak v europe lebo sme 100rokov za opicami
takze vykaslime sa na okrajove segmenty trhu, a robme iba SUV s dieslom, lebo to chce bezna klientela? ja viem ze toyota sa tomuto viacmenej prisposobila, a tak sa stalo,ze to nenavidene VW ma viac sportovych aut ako Toyota.
budes mozno prekvapeny ako je to s tou spolahlivostou, ale silnejsi motor nie je tak zatazovany ako slaby, takze toho vydrzi viac. to je okrem ineho dovod, preco 200 rokov stare ameriky s V8 motormi jazdia dodnes.


skus chvilu neriesit moje dovody, a najdi mi japonsky ekvivalent ku VW Scirroco, VW Golf R, Renault Megane Coupe GT, Clio Sport, . musi to mat plusminus rovnaky vykon a zrychlenie 0-100. a bud rad, ze som ti tam nedal zadokolky ako napr tato z videa ;)


http://youtu.be/LLyP6ha0G0A
'miatka' : Mazda MX-5 Sportive, 2001 (NBFL), 1.8, 128 000 km

ToyoCarE

Re: Ako prehovorit cloveka, aby si kupil Toyotu? :)

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Pondelok, 29. Augusta 2011, 10:18

ale sak ked nam automobilka nechce take auta vyrabat,, tak si ich mozeme urobit sami,,, nie vsetci chcu mat vykon stihacky,,, a kto chce,, moze si ho urobit,, su predsa moznosti,, napr co Cariny sa da dat cokolvek,, aj 3S-GTE,, a ucite ide urobit aj 4WD,, takze kto chce,, tak si pomoze... TOyota mala bbleho sefa, ,ktory chcel byt na prvom mieste na svete,, niekde som to cital... takze chceli urobit auta, ktore pojdu dobre na odbyt,, zakaznici Toyoty niesu na 90% mladi,, ale skor manageri,, obchodaci,, riaditelia,, a bezni ludia v strednom veku,, ti nepotrebuju mat pod sebou stado splasenych koni.., tot moj nazor

Používateľov profilový obrázok
drgi
Vševed
Príspevky: 2734
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Februára 2005, 21:50
Bydlisko: doma.
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako prehovorit cloveka, aby si kupil Toyotu? :)

Príspevok od používateľa drgi » Pondelok, 29. Augusta 2011, 11:17

urcite si budem kupovat auris a dva roky ho piplat, aby sa aspon priblizil meganu GT, ked ma to vo sucte bude stat ako dva megany GT :)
'miatka' : Mazda MX-5 Sportive, 2001 (NBFL), 1.8, 128 000 km

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Ako prehovorit cloveka, aby si kupil Toyotu? :)

Príspevok od používateľa spider207 » Pondelok, 29. Augusta 2011, 11:45

pani, treba si uvedomit na koho sa zamerala posledne roky Toyota a myslim, ze mozme s kludnym svedomim prehlasit, ze na mladych ludi co si chcu uzivat jazdu urcite nie.. skor stredna generacia, da sa povedat, ze skor taki vyjazdeni vodici, kludnejsi, co hladaju skor spolahlivost a komfort a nehonia si ego na kazdom koniku a tisicinke sekundy pri zrychleni.. kazda znacka sa casom nejako vyprofiluje, skus najst pri BMW nieco podobne ako Fabia.. preco nenajdes? Lebo sa proste na takych ludi nezameriavaju.. ostatne, mozno sa u Toyoty blyska na lepsie casy a FT86ka vyzera byt celkom schopne auto pre mladych ludi..

Používateľov profilový obrázok
sonnicek
Toyota guru
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Utorok, 9. Novembra 2010, 19:51
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto

Re: Ako prehovorit cloveka, aby si kupil Toyotu? :)

Príspevok od používateľa sonnicek » Pondelok, 29. Augusta 2011, 12:09

drgi ja som neriesil tvoje dovody, kazdemu srdce bije pre nieco ine a kazdy ma iny vkus, bohuzial mne sa nepaci mainstream a keby som chcel nieco sportovejsie urcite idem radsej do toho aurisa a piplem sa snim do aleluja ale tie ksichty keby si obiehal takeho Golfa R alebo Scirroco to by som si vsetko fotil :mrgreen:
Corolla 1.4 VVT-i, 71 kW, r.v. 2003, update 1.2.2012 priemerka na palubnom uz neukazuje nic :)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 21 neregistrovaných