Prosba o radu:Trip Žilina-Kurdějov,ČR

Fórum o všetkom, čo vás zaujíma ...

Moderátor: Elvis

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Prosba o radu:Trip Žilina-Kurdějov,ČR

Príspevok od používateľa Max11 » Utorok, 28. Júna 2011, 16:38

V sobotu sa chystam na firmenu akciu zo Žiliny do malej obce v ČR s názvom Kurdějov. Cieľová dedinka sa nachádza cca 50km pod Brnom. Ak sa tu nájde niekto, kto má skúsenosti s cestovaním týmto smerom, ocením každú radu, pretože s mojimi skúsenosťami so šoférovaním mimo kraj to bude veľká zábava :lol:

Žilina - Trenčín pôjdem určite po diaľnici D1
No ďalej neviem či je lepšie potiahnúť čo najviac po slovensku alebo či ísť na E50 cez Drietomu ,prípadne cez Holíč a ísť povedľa dialnice.
Budem vďačný za každú radu ;-)

PS: Držte palce, aby som nevyhodil navigáciu z okna, pretože teta z NDrive ma hlas totálne ako mrzuté predavačky z jednoty pamätajúce hlboký socializmus :lol:
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Prosba o radu:Trip Žilina-Kurdějov,ČR

Príspevok od používateľa grexos » Utorok, 28. Júna 2011, 21:01

Uprimne ak nie si velmi skuseny chod proste po dialnici az pokial sa da :) cez tt-senica-holic je to kambodza cez kopu dedin,
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

ToyoCarE

Re: Prosba o radu:Trip Žilina-Kurdějov,ČR

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Utorok, 28. Júna 2011, 21:50

nechod na Trencin,, z ceskej strany to je dedina na dedinu,, ak ti mozem poradit,, tak id na Cadcu,, potom na Fridek Mistek,, a do Brna je urobena nova dialnica,, uplne ine jazdenie ako ist na Hrozenkov......

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: Prosba o radu:Trip Žilina-Kurdějov,ČR

Príspevok od používateľa Max11 » Utorok, 28. Júna 2011, 23:18

Podarilo sa mi stiahnut novu navigaciu, ktora funguje bezchybne, takze som z casti zachraneny :lol:
Dnes som presedel pri google maps asi pol dna a zatial najlepsie co mi vyslo je:
Zilina > D1 > Nove Mesto Nad Vahom > Myjava > Holic > Hodonin > E65 > Hustopece > Kurdejov resp. ciel.

Je to asi najkratsia trasa a udajne aj najrychlejsia podla GPS aj Gmaps (206km, 2:35 hod). Chcem usetrit co najviac paliva tak mi vyhovuje cesta mimo dialnice ,pretoze naposledy som na dialnici dal krutych 6,7 litra co je presne ako mam v technicaku kombinovanu spotrebu a to ma deprimuje :lol: Co sa tyka skusenosti tak to az take zle nie je ,no vzdy radsej ratam s najhorsimi podmienkami co sa casto aj vyplaca. Naposledy som z Brna po okreskach viezol plne auto spiacich ludi po velmi vycerpavajucej akcii cca od 11tej vecer do 3:00 rano a prezili sme :mrgreen:

A dakujem za rady chalani ;)
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Prosba o radu:Trip Žilina-Kurdějov,ČR

Príspevok od používateľa spider207 » Streda, 29. Júna 2011, 08:26

Mám zmapované všetky možné trasy keďže som v Brne študoval a občas tam mám aj v týchto časoch cestu.

1) Trasa cez Drietomu a Hrozenkov
- výhody: ideš zo ZA po diaľnici, potom odbočíš, je tam pár dediniek za hranicami, no okolo UH.Brodu a Hradišťa je postavený obchvat, pekný asfalt, pohodička, potom smer Bučovice.. krásna cesta cez Buchlovské hory, ak si rád užívaš športovú jazdu tak sa tam dá vyblázniť (samo treba rozmýšlať a neísť ako debil, fyziku neoklameš), proste krásne zákrutky a prostredie..
- nevýhody: na spotrebu asi nebudú ideálne Buchlovské hory

2) Smer Bytča a cez Makov
- výhody: do Bytče môžeš ísť po diaľnici, odtiaľ na Makov, celkom pohoda cesty až po diaľnicu, potom diaľnica až do Brna
- nevýhody: české diaľnice sú pekne rozdrbkané, krásne panelovky.. na precvičenie tlmičov ideálne, takisto Makov nebude ktoviečo na spotrebu

3) Smer Nové Mesto n.V
- ked boli obchádzky kdesi medzi Uh.Brodom a Uh. Hradišťom tak som chodil na Nové Mesto n.V. a potom na Moravské Lieskové, Strání a pod, to bola takisto fajn cesta krásnym prírodným prostredím, potom môžeš ísť cez Veselí nad Moravou a napojiť sa na UH. Hradište.. tam z UHH je dobrý nový asfalt, takže pohodka..

4) Smer Hodoním, Hustopeče
- tadiaľ som tuším išiel raz-dva krát, ale nejako ma to neuchvátilo, ale ani neurazilo.. moc si z toho nepamätám, ale keby mi tam niečo vadilo tak by som si spomenul..

5) Smer Čadca a Frýdek Místek
- to mi príde už dosť zachádzka, to už môžeš ísť rovno cez Bratislavu a "máš to v cajku" :D

Keďže som chodil priamo zo ZA tak si myslím, že to relatívne viem posúdiť čo a ako, byť Tebou tak by som rozmýšľal nad variantou 1) alebo 2) (jednoduchá trasa, trafíš aj bez navigačky, najmä variant 1) ), možno keby si bol z Čadce tak prečo nie aj varianta 5), ale to si myslím, že je v tvojom prípade skôr záložná varianta..

Tak či onak počítaj s cca 220km do Brna, nekukal som mapu kde je Kurdejov, ale tak počítaj pri predpisovej jazde min.2,5hod, pri pohodovej (diaľnica do 110) to je tak cca 3hod do Brna..

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: Prosba o radu:Trip Žilina-Kurdějov,ČR

Príspevok od používateľa Max11 » Streda, 29. Júna 2011, 14:06

Wow ,tomu vravim vycerpavajuca odpoved :lol: Dakujem Spider, dnes ku tomu este sadnem a popozeram vsetky varianty na gmaps ;-)
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Re: Prosba o radu:Trip Žilina-Kurdějov,ČR

Príspevok od používateľa fajry » Štvrtok, 30. Júna 2011, 16:04

V Kurdejove som bol cca pred dvoma tyzdnami. Isiel som z BA po dialnici az po Hustopece. Chcel som ist naspat po dedinkach, ale ked som videl co tam vsetko je, tak som to vzdal. Su to uzke cesticky, kopec dedin, ... Takze ako pise Grexos - treba ist co najviac po dialnici a najma si potom vybrat co najlepsie cesty cez malo dedin. Z toho Tvojho smeru to zial velmi nepoznam, ale poznam co su tam za cesty a ake dedinky.
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Prosba o radu:Trip Žilina-Kurdějov,ČR

Príspevok od používateľa spider207 » Piatok, 1. Júla 2011, 06:33

Z môjho pohľadu by som zvolil variantu 1) , na svk strane prevažne diaľnica a na českej síce obyč. cesta I. triedy, ale kvalitný nový asfalt, široká cesta že sa tam vojdú pomaly 4 autá vedľa seba, dediniek nie je tak veľa.. + môžeš sa zastaviť na jedlo napr. na Rasovej alebo na Buchlovských horách, tam je tiež fajná reštika (taká pekná drevenica ak ma pamäť neklame)..
Ani varianta 2) nie je zlá, ale na českej diaľnici Ťa to pekne vyklepe, tam to buď preletíš 200km/hod (a ani to si nie som istý či by stačilo) alebo sa s tým zmieriš a budeš si prdkať aj Ty do rytmu diaľnice.. namiesto varianty 2) by som volil ako záložnú variantu 3) ;-)

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: Prosba o radu:Trip Žilina-Kurdějov,ČR

Príspevok od používateľa Max11 » Piatok, 1. Júla 2011, 09:03

Povodne som chcel ist ako hovori Spider, tj cez Drietomu na E50 ale bola by to obchadzka a po E50 by som siel len kusok, pretoze Kurdejov je dost nizko pod Brnom a smeruju tam len male uzke cesticky. Jedina poriadna cesta ide popri dialnici 2 co ide okolo Hustopece. No uvidim este podla pocasia ,lebo by som musel ist cez Myjavu a tam su teraz zaplavy a kadejake ine dobroty. Kazdopadne bude to riadna "adventure" ... :lol:
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: Prosba o radu:Trip Žilina-Kurdějov,ČR

Príspevok od používateľa Max11 » Pondelok, 4. Júla 2011, 09:05

Cesta uspesne za mnou. Dakujem vsetkym za uzitocne rady ;)
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Prosba o radu:Trip Žilina-Kurdějov,ČR

Príspevok od používateľa spider207 » Pondelok, 4. Júla 2011, 12:59

Radi sme pomohli.. ;-) akú cestu si nakoniec zvolil?

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: Prosba o radu:Trip Žilina-Kurdějov,ČR

Príspevok od používateľa Max11 » Pondelok, 4. Júla 2011, 15:09

Nakoniec som sa vratil ku povodnemu planu:
Zilina > D1 > Nove Mesto Nad Vahom > Myjava > Holic > Hodonin > E65 > Hustopece > Kurdejov

Cesta bola super, bez nejakych vaznych problemov ak teda clovek nerata klasicke slovenske cesty triedy "tankodrom". Jedine co bolo neprijemne bolo pocasie cestou spat a obrovske kaluze v okoli okresu Myjava, ktore zakryvali celkom slusne jamy na ceste. GPS navigovalo perfektne az na dva razy ,kedy zamrzlo a prestalo navigovat co som si samozrejme hned nevsimol ,tak som si spravil par KM obchadzku :lol: Jedine co ma otravovalo bolo neustale prepinanie stieracov, kvoli sialene premenlivemu pocasiu a intenzity dazda :lol:
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Prosba o radu:Trip Žilina-Kurdějov,ČR

Príspevok od používateľa spider207 » Pondelok, 4. Júla 2011, 18:03

Tak v pohodicke, vsetko si zvladol.. neviem kolko jazdis na dlhsie trasy (napr ako toto Brno a dalej), ale par krat takto nieco otocis a potom uz neriesis.. mna celkom "vycvicila" cesta na dovolenku do Bulharska, to bola vynikajuca skola (a to som vtedy chodieval ZA-Brno x-krat do roka).. odvtedy mi je jedno kam idem, ci 30km alebo 300.. :)

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: Prosba o radu:Trip Žilina-Kurdějov,ČR

Príspevok od používateľa Max11 » Pondelok, 4. Júla 2011, 20:55

No po tejto skusenosti to citim trosku na sebe. Uz by som nemal take obavy keby som siel podobnu trasu. Moc praveze dialky nejazdim, pretoze nemam kam. Zvycajne len do Terchovej zo Ziliny, mesto a obcas do Trencina. Na vacsie dialky vyuzivam vlak, pretoze ma to vyjde lacnejsie. No teraz to bolo hromadnou dopravou totalne bez sance, takze som radsej zvolil auto :)
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 38 neregistrovaných