Odporúčaný servis / mechanik

Fórum o všetkom, čo vás zaujíma ...

Moderátor: Elvis

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Odporúčaný servis / mechanik

Príspevok od používateľa AndyGTP » Streda, 1. Decembra 2010, 11:39

Craken napísal:
AndyGTP napísal:to s tymi 2 firmami som nevedel, asi to ma Palo rozdelene na predajcu a servis. To je jedno, Craken: osobne skusenosti len ciastocne, auto mi nerobili, ale bral som nich nejake diely kedysi, ale viacerym ludom tu z fora servisovali a servisuju auta. Su urcite odbornici, vozia aj OEM Toyota diely, takze je na vyber. Servis som zvnutra videl, pred TTS zrazom poslednym, a prebiehala tam slusna modernizacia. Podla mna su dost skuseni, dobre vybaveni a urcite lacnejsi nez vsetky 3 autorizovane servisy bratislavske
a ceny OEM Toyota dielov su nizsie ako v autoriz. servisoch?
potvrdzujem, co pise Teer7. Podliezt sa da vsetko, ale tu maju naozaj oproti autorizovanym lepsie ceny, lebo si na tom zakladaju a vozia to sem zvonku po vlastnej osi. Ale bezne spotrebaky (filtre, platnicky) by som riesil aj tak aftermarketovymi vecami, tam je cena este nizsia a kvalita je takmer rovnaka, v niektorych pripadoch identicka. Insie je, ked ma niekto viac penazi a pre dobry pocit chce davat veci s krabickou Toyota / Lexus :)

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Craken
panic
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Štvrtok, 15. Apríla 2010, 16:59

Re: Odporúčaný servis / mechanik

Príspevok od používateľa Craken » Streda, 1. Decembra 2010, 12:14

takze pre dopyt ohladne ceny ND im staci iba napisat mail?
apropo ake dosticky a kotuce by ste doporucili na Avensis?

Používateľov profilový obrázok
teer7
začiatočník
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Apríla 2008, 21:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Odporúčaný servis / mechanik

Príspevok od používateľa teer7 » Streda, 1. Decembra 2010, 13:43

Craken napísal:takze pre dopyt ohladne ceny ND im staci iba napisat mail?
apropo ake dosticky a kotuce by ste doporucili na Avensis?
odporucam radsej telefonat, cislo som ti poslal do SS.
Lexus RX400h (2008)
Toyota Corolla Verso 1.6 VVTi (2003)
ex: Toyota Previa 2.4 GL (1997)
ex: Toyota Previa 2.4 GL (1995)

jozinko
panic
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Nedeľa, 28. Novembra 2010, 20:08

Re: Odporúčaný servis / mechanik

Príspevok od používateľa jozinko » Utorok, 1. Februára 2011, 14:04

Ahojte,
konecne mam trocha casu - mechanik z Vajnor sa osvedčil, ďakujem ešte raz za kontakt. Keby niekto chcel (šikovného spoľahlivého mechanika a naozaj DOBRE ceny), mozem vrele odporucit a poslat cislo. Urobil mi vyfuk (odrezal hnile priruby a zvaril objimkou - cize som nemusel menit drahe diely vyfuku, ktore su stale plne funkcne) a vymenil sviecky (co si asi viaceri robime sami, ale ked mal uz auto v dielni, preco nie... :) ). Okrem toho technicka prehliadka auta - vie sa s clovekom naozaj seriozne porozpravat a poradit v podstate vo vsetkom (okrem elektriky, na to sa nespecializuje, aj ked zakladne veci z el. ovlada).
este raz vdaka.

Panda
panic
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Piatok, 6. Augusta 2010, 10:24

Re: Odporúčaný servis / mechanik

Príspevok od používateľa Panda » Piatok, 4. Februára 2011, 16:12

Caute,
chcel by som sa s vami podelit o dvoch zrucnych mechanikov, ktori maju dobry pristup a skusenosti s toyotami alebo japonskymi autami. Kedze stale mam trvale bydlisko v Poprade a za pracou chodim do Kosic na tyzdnovky alebo ako sa mi chce, tak som si nasiel v kazdom meste zrucneho mechanika. Nizsie uvadzam miesto kde mozte najst ich servisy. Obaja su sukromnici, ktori si zalozili vlastne servisy. Da sa s nimi skonzultovat nakup nahradnych dielov, poradia a pozhanaju nahradne diely. NEmaju problem ani s montazou vami zakupenymi dielmi. Niekedy je problem sa k nim dostat alebo objednat sa, pretoze maju dost vela objednavok. Ja som sa k nim dostal tiez len cez referencie a odporucania inych a zatial som spokojny. Nebudem tu uvadzat ani ich mena ani cisla na mobil, ale v pripade potreby zaslem kontakty na email.

Poprad: za zimnym stadionom, za velkym rybnikom, vedla byval niekedy TenExpres sklad.
  • Chalan je velmi ustretovy, da sa s nim dohodnut nacomkolvek. Objedna alebo namontuje. Ak sa vam zda cena ND velka skusa najst inu alternativu.
  • Prevedene opravy na mojej cecilke: alternator (diodovy mostik a uhliky, nie som si isty ci to robil on alebo ma na to niekoho), sviecky, termostat (ten som povodne ani nemal - motor bol mimo mesta stale studeny), komplet rozvody aj s napinacou klatkou, vodna pumpa, palivovy filter, olejovy filter s vymenou oleja, celkova vymena chladiacej kvapaliny a vycistenie chladiaceho systemu s chladicom, zvarany vyfuk, montaz noveho vyfukoveho potrubia (koplet celeho aj s katom), ktora sa v sucasnosti riesi.
Kosice: od zeleznicnej stanice smerom k zeleznicnej nemocnici a dalej na dzunglu,posledna odbocka do prava pred zeleznicmym priecestim do dzungle. Servis ma v takom dvore
  • Takisto je to ochotny a skuseny mechanik. Pokial mam dobre informacie sam mal niekedy celicu 5.genGT4. Pracoval ako mechanik v nejakej rally. Teraz ma Toyotu carinu alebo nieco take. U neho je len problem ze je dost zaneprazdneny.
  • Prevedene opravy: vymena tesnenia v hlavnom spojkovom valci, vyrobena sruba na mieru na utiahnutie servo cerpadla, vymena servo kvapaliny, vymena servo remena, 2x vymena spojkovej kvapaliny, oprava spinaca na stahovanie okna u vodica, po reklamacii spojky vymena creva hlavneho spojkoveho valca bez naroku na odmenu :shock: co som ostal uplne prekvapeny
Tolko moje skusenosti s mechanikmi v Poprade a Kosiciach.

Prajem vela stastnych kilometrov a najlepsie bez akychkolvek servisov ;-)
__________________________________________________________
Avensis Wagon, T25, 2,2 D-4D, 2007 + Celica 5.gen, ST182, 3S-GE, 1990
Moto: páľ gumu nie dušu 8-)

mitchooo
nula
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Piatok, 13. Júla 2012, 18:39

Re: Odporúčaný servis / mechanik

Príspevok od používateľa mitchooo » Streda, 1. Augusta 2012, 22:30

Zdravím nadšencov Toyoty. Chcel by som sa spýtať či nrpoznáte nejakého dobrého mechanika v nitrianskom kraji. Alebo či by se mi vedeli pomôcť s mojou Avensiskou T22 2.0D-4D. Zle štartuje a motor točí len do 3000 ot/min. Dostane sa aj vyššie ale až po dlhšom čase a len na volnobehu. Pri zaradenej rýchlosti stáca výkon úplne až zdochíňa. V Toyote v Nitre povedali že sú to trysky ale tie boli na tlakových skúškach a tam bolo zistené že sú v poriadku. Ďaľšie diagnózy sú buď skočený rozvod alebo čerpadlo. Poraďte keď Vás niečo napadne. Vopred ďakujem

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Odporúčaný servis / mechanik

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Streda, 1. Augusta 2012, 22:56

ahoj, taka banalitka, pozeral si vzduchac? pri dizli aj vzduchovi vela spravi, ak sa vymeni... netvrdim ze tvoj problem je vnom, len kuk pre istotu :-)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

pinki
panic
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Utorok, 21. Augusta 2012, 11:01

Re: Odporúčaný servis / mechanik

Príspevok od používateľa pinki » Nedeľa, 26. Augusta 2012, 18:22

hladam schiopneho mechanika v oblasti trencina kto poznate poradte ,

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných