Stacanie tachometra

Fórum o všetkom, čo vás zaujíma ...

Moderátor: Elvis

Používateľov profilový obrázok
clearess
panic
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Utorok, 15. Novembra 2016, 11:29

Re: Stacanie tachometra

Príspevok od používateľa clearess » Štvrtok, 20. Apríla 2017, 11:35

A tak myslim, ze si s tym daju ludia teraz pokoj ked za to hrozia dost mastne pokuty nemyslite? Aspon ja by som take neriskoval. To sa neoplati

Používateľov profilový obrázok
farnell
panic
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Pondelok, 25. Januára 2016, 14:44

Re: Stacanie tachometra

Príspevok od používateľa farnell » Štvrtok, 20. Apríla 2017, 12:11

Ťažko povedať. V tomto som skôr skeptický.

Používateľov profilový obrázok
Bebo
Toyota guru
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 14:36
Bydlisko: MT

Re: Stacanie tachometra

Príspevok od používateľa Bebo » Piatok, 21. Apríla 2017, 01:29

clearess napísal: Štvrtok, 20. Apríla 2017, 11:35 A tak myslim, ze si s tym daju ludia teraz pokoj ked za to hrozia dost mastne pokuty nemyslite? Aspon ja by som take neriskoval. To sa neoplati
Ten zakon tym, ze postihuje len bazare a pravnicke osoby stoji za hovno, vysledok je taky, ze aj "bazaristi" auta ponukaju ako fyzicke osoby, na ktore sa ten zakon nevztahuje, takze ucinok zakona je skoro nulovy. Tiez si myslim, ze celkovy stav auta je dolezitejsi ako udaj na tachometri, ale z principu keby som zistil (pred kupou), ze ma chce niekto odrbat s kilometrami, nastali by pochybnosti, ci ma neodrbava aj pri inych veciach a auto by som nebral. Asi som stara skola, ale serioznost a dovera, aj ked sa dnes moc nenosia, su pre mna dolezite veci ;-).
Toyota RAV4 Hybrid AWD Selection
Toyota Previa 2,4 XL

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Stacanie tachometra

Príspevok od používateľa smutok » Piatok, 21. Apríla 2017, 09:20

Ja nesledujem bazare casto, ale kedze teraz jedno auto zrovna predavam, tak som pozeral aj ine inzeraty a podla mna ten zakon priniesol urcite zlepsenia. Co si pamatam, tak bezny najazd 10 rocneho auta bol okolo 114 000 km, teraz ked som pozeral, tak bezne boli okolo 200 000 co je vacsinou velmi blizke realite.
Bohuzial problem je ale v hlavach ludi, ktori maju pocit, ze auto po 250 000 km je zrele do srotu a radsej si zoberu istotu po dochodcovi ktory s velkym dieslakom jazdil len cez vikendy do kostola a za tych 10 rokov natocil az neuveritelnych 90 000 km a tam je to pred sa istota, ved v nemecku su len dochodcovia.
Kym si ludia nezvyknu, ze auto v dnesnej dobe dokaze kludne najazdit tych 300 000 az 500 000 km bez vyraznych investicii, tak sa auta budu staciat a ludia ich budu kupovat radsej, ako tie co maju podstive km.
Proste kym si ludia neuvedomia, ze km musia zodpovedat rokom a cenovej hladine v ktorej auto hladam, tak ziaden zakon nic nezmeni, lebo vzdy bude cesta ho obist. Ale najvacsim prinosom by nebol zakon ale centralna evidencia najazdenych km do ktorej by boli zapojene aj neautorizovane servisy kde by sa zdruzovalai informacie o servisnych prehliadkach a bol by do nej jednoduchy pristup pre verejnost ako je napriklad overenie STK.

A kedze som sa rozpisal, tak na koniec vam napisem velmi jednoduchy sposob ako omladit auto bez toho aby na to niekto prisiel. Stocit km pred kazdou servisnou prehliadkou a TK/EK a je to vybavene a este aj na serviskach v autorizaku usetris, lebo tam prides napriklad len na kazdu druhu.

PS. Rozpisal som sa hlavne preto, lebo az teraz som zistil ako velky problem je predat za normalne peniaze 12 rocny 3 dverak s 230 000 km na tachometri.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
robusejo
panic
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Streda, 23. Novembra 2016, 12:42

Re: Stacanie tachometra

Príspevok od používateľa robusejo » Streda, 26. Apríla 2017, 11:41

to som si nevsimol, ze by sa nejak zmenili pri inzeratoch km aale tak je to mozne kto by to riskoval bud ho preda s tolkymi km alebo nie vsak ked si vezmete bars jake haraburdy sa predavaju a predaju sa

Používateľov profilový obrázok
hugot
panic
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Štvrtok, 24. Novembra 2016, 09:59

Re: Stacanie tachometra

Príspevok od používateľa hugot » Utorok, 2. Mája 2017, 13:02

Zeby sa ludia zacali bat, ako tak mozne to je ale moc by som sa k tomu nepriklanal. Najlepsie je si poriadne postavit kupnu zmluvu a potom je clovek ako tak ochraneny, aj keby na nieco prisiel

Používateľov profilový obrázok
Bebo
Toyota guru
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 14:36
Bydlisko: MT

Re: Stacanie tachometra

Príspevok od používateľa Bebo » Utorok, 2. Mája 2017, 22:22

Ako si zmluvou chraneny? Ze sa budes s niekym 10 rokov sudit? Pravo bude (malo by byt) sice na tvojej strane, ale v reale budes aj tak v riti.
Toyota RAV4 Hybrid AWD Selection
Toyota Previa 2,4 XL

Používateľov profilový obrázok
lajos
panic
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Streda, 29. Marca 2017, 10:55

Re: Stacanie tachometra

Príspevok od používateľa lajos » Streda, 3. Mája 2017, 13:40

no su za to teraz pokuty ale no to nie je nejako lahko dokazatelne, tak ako bolo napisane, budes s niekym sudit 10 rokov a aj tak ti to nezaruci ze vyhras, treba si proste davat pozor na to odkial kupujes auto a hotovo
„Žena musí vedieť mlčať. Manželstvo bez mlčania je ako auto bez bŕzd.“

Používateľov profilový obrázok
farnell
panic
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Pondelok, 25. Januára 2016, 14:44

Re: Stacanie tachometra

Príspevok od používateľa farnell » Streda, 3. Mája 2017, 16:49

Umysel je tazke dokazat....
A rovnako tak je tazke dokazat ,ze za dany stav nesie vinu predosly majitel od ktorého kupujete. Hlavne ak auto vlastni iba kratko.
Alebo nevlastni pretoze ho kupil na kseft.
Takisto ho on kupil v dobrej viere od dakoho rovnako ako ho Vy kupujete od neho.
Takze stale je to na dlhe lakte.

Používateľov profilový obrázok
DusanF
panic
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Štvrtok, 27. Apríla 2017, 10:32
Bydlisko: vsade dobre doma naj

Re: Stacanie tachometra

Príspevok od používateľa DusanF » Streda, 3. Mája 2017, 19:51

@farnell vies to by ma netrapilo, ze uz ho mozno predosly majitel tak kupil bo ako vies aj on si to mohol dat pozriet a skontrolovat ja by som mal zmluvu s nim a bolo by na nom, ci by hladal majitela auta, od ktoreho ho kupoval on

Používateľov profilový obrázok
farnell
panic
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Pondelok, 25. Januára 2016, 14:44

Re: Stacanie tachometra

Príspevok od používateľa farnell » Streda, 3. Mája 2017, 19:56

A na tebe by bolo dokázať úmysel....
A jednoduché riešenie je vyhnúť sa autám ktorých predaj dakto sprostredkováva a sú dovezené z vonka dakym iným.

Používateľov profilový obrázok
Hajro
panic
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Utorok, 25. Apríla 2017, 10:30

Re: Stacanie tachometra

Príspevok od používateľa Hajro » Pondelok, 8. Mája 2017, 09:13

@farnell tak to by som netvdil, ze maju stocene km len tieto auta. ludia su spekulanti a proste ak chce, tak ich stoci. Ale tak vsetko sa da cez vin zistit, takze by som v tom problem nevidel
rychlost bola v poriadku, len zakruta bola prilis tesna

Používateľov profilový obrázok
majky
panic
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Pondelok, 23. Januára 2017, 14:02

Re: Stacanie tachometra

Príspevok od používateľa majky » Streda, 10. Mája 2017, 13:53

problem nie je to zistit ale tak by ma tiez poriadne nasralo, ak by ma chcel niekto takto osmeknut a keds si predstavis, ze by si mal za auto cestovat cez pol slovenska tak to nie je len tak

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Stacanie tachometra

Príspevok od používateľa spider207 » Štvrtok, 11. Mája 2017, 06:09

Ako mlady som tiez km neriesil, ale dnes ked pozeram auto tak ako nove kupene v SR a pomerne jasnou servisnou historiou. Mne osobne sa celkom paci myslienka Toyoty/Lexu a moznost overenia historie vozidla cez VIN. Netvrdim, ze je to vseliek, ale urcite to co-to o aute povie.

Používateľov profilový obrázok
samieson
panic
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Streda, 22. Marca 2017, 20:03

Re: Stacanie tachometra

Príspevok od používateľa samieson » Utorok, 16. Mája 2017, 09:55

no tak mna by to nastvalo v kazdom pripade aj keby auto stalo ja neviem 3000€ predsa len, by mali byt aj predavajuci trocha ferovejsi by som bol povedal
„Rýchlejšie, rýchlejšie, rýchlejšie, kým vzrušenie z rýchlosti neprekoná strach zo smrti.“

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných