Vyroba rezervneho kluca

Fórum o všetkom, čo vás zaujíma ...

Moderátor: Elvis

emel
panic
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Nedeľa, 13. Júna 2010, 23:59
Bydlisko: Kosice

Vyroba rezervneho kluca

Príspevok od používateľa emel » Sobota, 10. Júla 2010, 11:45

Ahojte toyotaci,
chcel by som sa Vas opytat, aky je postup, ked si chcem dat vyrobit nahradny kluc ale aj s dialkovym ovladanim a imobilizerom na Toyotu Corollu 1.4 D-4D, r.v. 2005.
Je potrebne zaniest auto do autorizovaneho servisu? Kolko by to priblizne stalo? Ako dlho by som bol bez auta?
Skusal som uz aj volat na kontakty, co som nasiel na stranke autokluce.sk ale nik mi to tam nedviha... Mate s nimi niekto skusenosti?
Vdaka za kazdu radu

Používateľov profilový obrázok
Mysiak
začiatočník
Príspevky: 296
Dátum registrácie: Sobota, 8. Novembra 2008, 15:42
Bydlisko: SVK

Re: Vyroba rezervneho kluca

Príspevok od používateľa Mysiak » Sobota, 10. Júla 2010, 14:18

Zajdi do toyoty s tým klúčom čo ti ostal (prípadne ak si dostal plastový pásik ku klúčom na ktorom je vyrazené číslo). Asi bude potrebné aj auto, kôli imobilizéru. Ja by som moc iným výrobcom nedôveroval,(pokial by som ich nepoznal). :)
Auris 1.6,MT5

Používateľov profilový obrázok
shuster
panic
Príspevky: 140
Dátum registrácie: Štvrtok, 5. Júna 2008, 12:59
Bydlisko: PO
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyroba rezervneho kluca

Príspevok od používateľa shuster » Nedeľa, 25. Júla 2010, 19:18

Ja som si nahradny kluc objednal u predajcu Toyoty ale programoval mi ho moj mechanik. Keby som skor vedel ze v klucovej sluzbe u nas v PO maju kluc aj s kompatibilnym chipom za polovicnu cenu ako v toyote, tak si ho kupim radsej v kluciarstve. Aj tak mi ho tam museli podla originalu vyrezat.

Inac komedia je sledovat programovanie nahradneho kluca :-D
Sašenka (Lexus IS 200)
Terezka (Toyota Paseo)
ex: Škoda Rapid 136L
HŇEŚKA JUTRE TOYOTA (abo LEXUŚ - ta ňe?)

Používateľov profilový obrázok
alfa976
panic
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Utorok, 4. Decembra 2007, 18:11
Bydlisko: Žilina

Re: Vyroba rezervneho kluca

Príspevok od používateľa alfa976 » Sobota, 28. Augusta 2010, 20:40

shuster napísal:Ja som si nahradny kluc objednal u predajcu Toyoty ale programoval mi ho moj mechanik. Keby som skor vedel ze v klucovej sluzbe u nas v PO maju kluc aj s kompatibilnym chipom za polovicnu cenu ako v toyote, tak si ho kupim radsej v kluciarstve. Aj tak mi ho tam museli podla originalu vyrezat.

Inac komedia je sledovat programovanie nahradneho kluca :-D

Ja mam original z USA dovezeny nenaprogramovany kluc aj s cipom na moj Lexus. Vies kolko ta stalo to programovanie? Ja som tiez zistil ze by to vedeli aj u nas kompatibilne nahraduit lacnejsim klucom aj s cipom, ale uz je neskoro. V Toyote za to programovanie pytaju nehorazne peniaze. A mam problem zohnat niekoho co by mi to vedel naprogramovat. Alebo vies mi dat na niekoho kontakt? Dik.

Používateľov profilový obrázok
shuster
panic
Príspevky: 140
Dátum registrácie: Štvrtok, 5. Júna 2008, 12:59
Bydlisko: PO
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyroba rezervneho kluca

Príspevok od používateľa shuster » Sobota, 28. Augusta 2010, 23:12

alfa976 napísal:
shuster napísal:Ja som si nahradny kluc objednal u predajcu Toyoty ale programoval mi ho moj mechanik. Keby som skor vedel ze v klucovej sluzbe u nas v PO maju kluc aj s kompatibilnym chipom za polovicnu cenu ako v toyote, tak si ho kupim radsej v kluciarstve. Aj tak mi ho tam museli podla originalu vyrezat.

Inac komedia je sledovat programovanie nahradneho kluca :-D

Ja mam original z USA dovezeny nenaprogramovany kluc aj s cipom na moj Lexus. Vies kolko ta stalo to programovanie? Ja som tiez zistil ze by to vedeli aj u nas kompatibilne nahraduit lacnejsim klucom aj s cipom, ale uz je neskoro. V Toyote za to programovanie pytaju nehorazne peniaze. A mam problem zohnat niekoho co by mi to vedel naprogramovat. Alebo vies mi dat na niekoho kontakt? Dik.
No ja som platil este v korunach 500
Sašenka (Lexus IS 200)
Terezka (Toyota Paseo)
ex: Škoda Rapid 136L
HŇEŚKA JUTRE TOYOTA (abo LEXUŚ - ta ňe?)

Používateľov profilový obrázok
Deyna9
nula
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Utorok, 8. Októbra 2013, 09:59
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyroba rezervneho kluca

Príspevok od používateľa Deyna9 » Piatok, 6. Decembra 2013, 09:41

Ahojte, prosim o radu... v poslednej dobe mi drhne zamok, otvaram to klasicky vlozenim kluca do zamky, mykam az ledva sa otvori a ledva ho zas vytiahnem von... myslela som ze bude problem v kluci a ked som porovnala kluc, ktory sa pouziva uz 10 rokov (rok vyroby auta 2003) VS nahradny kluc co mam doma schovany (nikdy nepouzivany), tak je to tisic a jedno samozrejme... ten nepouzivany ma vsetky zubky, zatial co ten stary je uplne zjazdeny. Preto by som si pre istotu chcela dat spravit nahradny kluc do zasoby respektive rozmyslam ci sa na moje auto da spravit dialkovy kluc.

Co som sa bola pytat v autogrande, tak kluc by stal 53,04 €. Dialkove vraj nevedia. Co som volala na autokluce.sk, tak ze okolo 70 € aj s pracou by bol kluc... a ze dialkovy by sa dal, za cca 100 €. No ale kedze bol maximalne neochotny a neprejavoval ziadnu proaktivitu, tak som v dalsej komunikacii nevidela zmysel. Vedel by niekto o niekom normalnom a ochotnom a zaroven s ludskymi cenami?

Zaroven mam skor pocit, ze sa mi rozsypava zamka, len neviem ci je to skutocne tak. Kebyze mam este toto riesit, tak zas ci mi vie niekto odporucit dobru firmu...

Dakujem za odpovede :-D

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyroba rezervneho kluca

Príspevok od používateľa grexos » Piatok, 6. Decembra 2013, 10:09

central sa da urcite domontovat len neviem ci sa ti to uplati. horsie to je s klucom spravit sa to da ale co si pamatam lacne to nie je zrovna no mozno sa veci casom zmenili. V toyota sa zvyklo nechavat nakodovat kluc a stalo to tak 60e
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Používateľov profilový obrázok
Deyna9
nula
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Utorok, 8. Októbra 2013, 09:59
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyroba rezervneho kluca

Príspevok od používateľa Deyna9 » Piatok, 6. Decembra 2013, 11:17

Teraz som vytelefonovala na odporucanie jeden servis v BA a vedia mi to spravit vraj za 90 eur s pracou aj s dvomi dialkovymi klucmi. Ze women friendly servis :) Tak skusim tam zabehnut osobne nech sa mi na to pozru a uvidim co bude lepsie dat spravit. Ale ked samotny kluc stoji tak vela, tak asi nemal zmysel rozmyslat nad klucom, ale dat tam rovno central.

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyroba rezervneho kluca

Príspevok od používateľa smutok » Piatok, 6. Decembra 2013, 11:27

Potom daj referenciu ked tak, urcite sa to niekomu zijde.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: Vyroba rezervneho kluca

Príspevok od používateľa ondrik » Piatok, 6. Decembra 2013, 12:06

Deyna9 napísal: Ze women friendly servis :)
:mrgreen:

Inak, okolo tych 80-90 to robia aj tu po okoli (TN-ZA), univerzalny central na 4 dvere s dialkovym.
Ak to das robit, odfot potom pls ake ovladace ti dali...
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

Používateľov profilový obrázok
Deyna9
nula
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Utorok, 8. Októbra 2013, 09:59
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyroba rezervneho kluca

Príspevok od používateľa Deyna9 » Piatok, 6. Decembra 2013, 12:07

Jasne dam echo ako to dopadlo. Ale kedze ja central mam, tak potrebujem iba dialkove... a to stoji s dvomi dialkovymi klucmi 40 eur plus praca = 90 eur :lol:
A vsade inde to stoji tiez 40 eur a servisna hodina okolo 20 eur/hodina. Takze este spekulujem :)

Používateľov profilový obrázok
Deyna9
nula
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Utorok, 8. Októbra 2013, 09:59
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyroba rezervneho kluca

Príspevok od používateľa Deyna9 » Piatok, 13. Decembra 2013, 08:45

Robili mi to teraz v utorok cca 300 m od bytovky kde byvam (Prievoz kusok od Britu). Cena 80 eur s dvoma ovladacmi, je to Keetec CZ 100 (typ ovladaca RC MOTO), 2 roky zaruka.
http://img9.rajce.idnes.cz/d0901/9/9171 ... .jpg?ver=0

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: Vyroba rezervneho kluca

Príspevok od používateľa ondrik » Piatok, 13. Decembra 2013, 09:05

vpohode, hentie su celkom oki. Mal som obavu aby ti nedali ten najlacnejsi cinsky shit za 5€
;-)
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

Používateľov profilový obrázok
Deyna9
nula
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Utorok, 8. Októbra 2013, 09:59
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyroba rezervneho kluca

Príspevok od používateľa Deyna9 » Piatok, 13. Decembra 2013, 09:19

Tak toto je tiez taky lacny plast na pohlad aj dotyk, ale fajn ze je to take drobne a konecne viem otvorit dvereee juchuu :lol:
Uz mi to spadlo aj na zem a prezilo uplne v pohode :)
Este som sa chalaniska v servise chcela opytat na denne svietenie, lebo mi nejde, zapne to iba parkovacky, ale ked som sklerotik.. :roll:

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 44 neregistrovaných