Zadný vs. predný náhon - výhody,nevýhody a hlavne skúsenosti

Fórum o všetkom, čo vás zaujíma ...

Moderátor: Elvis

Používateľov profilový obrázok
Elvis
Toyota guru
Príspevky: 1989
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 12:30
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Zadný vs. predný náhon - výhody,nevýhody a hlavne skúsenosti

Príspevok od používateľa Elvis » Streda, 19. Mája 2010, 22:37

stefan-celica napísal:Zadny nahon prejde zakrutu vzdy rychlejsie ako predohrab?
to mas odkial? Neexistuje to takto povedat vo vseobecnosti. Napriklad prednokolky od Hondy alebo Renaultu su kurva rychle a to nemaju ani nejaky extra vykon...
Skor sa da povedat, ze zadnokolka ma lepsie rozlozenie hmotnosti kedze motor je viac posunuty do stredu.
Obrázok
Autá, ľudia, príbehy. Vyberáme tie najlepšie témy, príbehy a živé prenosy z motoršportu. volant.tv

Používateľov profilový obrázok
stefan-celica
Toyota guru
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Septembra 2008, 20:07
Bydlisko: Slovensko

Re: Zadný vs. predný náhon - výhody,nevýhody a hlavne skúsenosti

Príspevok od používateľa stefan-celica » Štvrtok, 20. Mája 2010, 06:46

Tak bludil som po hondaklube.sk a tam sa navazal jeden ko---ot z BMW klubu do Hondy a statocne ju tam pourazal asi koli tomuto videu: http://www.bmwklub.sk/videa/bmw-s-motor ... 89446e2502 To ze dali japonci vs "ryzovy nakyp" do BMW V-Tec motor ako keby zahanbili bavo. Najvyssia pocta aka sa bavu dostala :D

Ale k Veci ak sa vam to nebude chciet citat jednoducho a strucne bavoraci sa vyjadrili ze prejdu zakruty rychlejsie a s lepsim pocitom ako hociaka Honda pradohrab. A ze najlepsia kombinacia je jedna naprava riadena druha hnana...

Ja by som si to s dakym bavom okrem rady M v pohode rozdal v tych zakrutach kua :lol:
Toyota Celica T20 ST202 129kw 3SGE McPherson :) 376 916km, Evans Coolants, K&N, PUR 80Sh
Renault Trafic 2.0dci M9R L2H1 toto auto my bol čert dlžný
Subaru Legacy AWD 2.0 boxer EJ20 318 000km

Používateľov profilový obrázok
Elvis
Toyota guru
Príspevky: 1989
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 12:30
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Zadný vs. predný náhon - výhody,nevýhody a hlavne skúsenosti

Príspevok od používateľa Elvis » Štvrtok, 20. Mája 2010, 17:04

neviem, taketo debaty su pekne o nicom. dnesne hothatche hnane na predok su velmi vyvazene auta, navyse uz dost casto sa vybavuju samosvorom. Taky Renault Megane R26R je kruto rychle auto a naposledy kamos na nom zajazdil na Slovakiaringu lepsi cas, ako na BMW e46 M3.
Obrázok
Autá, ľudia, príbehy. Vyberáme tie najlepšie témy, príbehy a živé prenosy z motoršportu. volant.tv

Používateľov profilový obrázok
stefan-celica
Toyota guru
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Septembra 2008, 20:07
Bydlisko: Slovensko

Re: Zadný vs. predný náhon - výhody,nevýhody a hlavne skúsenosti

Príspevok od používateľa stefan-celica » Štvrtok, 20. Mája 2010, 20:34

Len Hondaci (niektori) priznali ze na BMW v zakrute nemaju ale na rovinke im to daju preto moja otazka.
Toyota Celica T20 ST202 129kw 3SGE McPherson :) 376 916km, Evans Coolants, K&N, PUR 80Sh
Renault Trafic 2.0dci M9R L2H1 toto auto my bol čert dlžný
Subaru Legacy AWD 2.0 boxer EJ20 318 000km

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Zadný vs. predný náhon - výhody,nevýhody a hlavne skúsenosti

Príspevok od používateľa grexos » Piatok, 21. Mája 2010, 07:26

mozeme sa riadit aj metodou koho nedobehnem na ceste toho prebhenem v servise ze ano :) (renaul a spol :))

chmelo idealne bude to asi vyskusat a spravis si nazor.
lexus vs cortina budu uplne ine zazitky a pritom zakladny koncept je rovnaky motor v pradu nahon vzadu

osobne ale najviac tuzim po 4x4 :P
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Zadný vs. predný náhon - výhody,nevýhody a hlavne skúsenosti

Príspevok od používateľa chmelo » Utorok, 25. Mája 2010, 10:02

No stopro je ideálne si to vyskúšať a najlepšie tak pol roka až rok, kým človeku auto prirastie k zadku a má možnosť jazdiť v rôznych podmienkach...zima, leto...ale nie každý má takú možnosť...preto som to načal, nech sa vyňadria ľudia, ktorí z dlhodobejšieho hľadiska vedia porovnávať ;-)
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Zadný vs. predný náhon - výhody,nevýhody a hlavne skúsenosti

Príspevok od používateľa spider207 » Nedeľa, 22. Augusta 2010, 12:33

jazdil som a stále si rád zajazdím na bratovej staručkej klasike BMW e30 318i.. ked do neho presedlám z felcky tak je to akoby som skočil do 2 triedy lepšieho auta, aspoň čo sa pocitu z jazdy týka.. krásne vyvážené, čitateľné, predok kontoluješ volantom, zadok plynom.. v zime som s tým zatiaľ nešiel, ale brácho s tým nemá problém vyjsť ku babke do takého celkom (ne)pekného kopčeka, treba mať citlivejšiu nohu na plyne, ale inak pohoda.. keby si mám vybrať FWD vs RWD - jednoznačne beriem RWD.. mám rád autá čo so mnou kominukujú a jazda s RWD je úplne iný zážitok..
k tomu prejazdu zákrut - nie je to len o pohone, ide o celkové rozloženie hmotnosti (IS200ka abo BMW to majú takmer ideál 50:50) a tiež o pomere výkon/váha.. je rozdiel šinúť sa zákrutami s 2t kravou alebo s autom čo má napr 1000 abo 1200kg.. však prečo je Miata dlhodobo považovaná za najlepší roadster? bo má klasickú koncepciu motor vpredu pohon vzadu, nízko ťažisko a hlavne je ĽAHKÁ (v porovnaní s ostatnými roadstermi).. s takýmto autom prejdeš tie zákruty úplne inak ako s 2t autom, aj ked bude mať 3l-4l motor.. cahir by Ti o tom určite vedel porozprávať ;-)

Používateľov profilový obrázok
stefan-celica
Toyota guru
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Septembra 2008, 20:07
Bydlisko: Slovensko

Re: Zadný vs. predný náhon - výhody,nevýhody a hlavne skúsenosti

Príspevok od používateľa stefan-celica » Štvrtok, 3. Februára 2011, 11:58

Neviete ake rozlozenie hmotnosti ma Celica GT 6gen.?
Toyota Celica T20 ST202 129kw 3SGE McPherson :) 376 916km, Evans Coolants, K&N, PUR 80Sh
Renault Trafic 2.0dci M9R L2H1 toto auto my bol čert dlžný
Subaru Legacy AWD 2.0 boxer EJ20 318 000km

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 33 neregistrovaných