ubytok chladiacej kvapaliny

Fórum o všetkom, čo vás zaujíma ...

Moderátor: Elvis

Používateľov profilový obrázok
liguere
toyoťák
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Júla 2007, 22:54
Bydlisko: presov
Kontaktovať používateľa:

ubytok chladiacej kvapaliny

Príspevok od používateľa liguere » Štvrtok, 11. Marca 2010, 09:26

konkretne tu ide o avensis t22 s motorom 1.8vvti, ale problem je vseobecny, tak som sa rozhodol dat to do vseobecneho fora.
dlhsi cas pozorujem pomaly postupny ubytok chladiacej kvapaliny (cca za celu zimu zhruba od hornej rysky po spodnu). povodne som si myslel, ze to bude asi chladic, lebo som mal pred vyse rokom nehodu a som si myslel ze mozno ma odvtedy niekde malu prasklinku,ktoru sme vtedy neobjavili.
ALE, pri vcerajsej kontrole oleja som ako puk cumel na male kvapocky vody vyzrazane na mierke oleja....hned som chytil zatku do ruky, no a maslo je tam. trochen,ale predsa.
predbezne teda pocitam s vymenou tesnenia pod hlavou, ale otazka znie, ci niekoho napada este nieco, kde by mohla byt zrada.
kedze motor aj trochu oleja zere, asi to dam hned aj prekruzkovat, ked uz sa to rozobera....kua zase nebude na televizor....manzelka sa tesi

viete mi tak orientacne povedat, co by mohlo stat tesnenie pod hlavu a sada kruzkov? pracu tipujem na zhruba cely den, aj s tym prekruzkovanim...ale to uz podla dohody v servise (neautorizovanom samozrejme)
terazky avensis combi t25 1.8vvti
ex: RIP avensis combi t22 1.8vvti Obrázok
ex: e11 1.3 G6, UK = s vyrobnou chybou, volant na blbej strane

Používateľov profilový obrázok
liguere
toyoťák
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Júla 2007, 22:54
Bydlisko: presov
Kontaktovať používateľa:

Re: ubytok chladiacej kvapaliny

Príspevok od používateľa liguere » Pondelok, 15. Marca 2010, 17:04

je mozne ze robim zbytocnu paniku? jazdim vacsinou kratke trasy, cize by som tam mohol mat vodu skondenzovanu zo vzdusnej vlhkosti. to by riesilo emulziu na zatke. je takato kondenzacia odpovedou aj na tie mini kvapocky co som videl na mierke oleja?

nie je to ale vobec odpovedou na pomale tratenie sa vody z chladenia...

tak babo raď....
terazky avensis combi t25 1.8vvti
ex: RIP avensis combi t22 1.8vvti Obrázok
ex: e11 1.3 G6, UK = s vyrobnou chybou, volant na blbej strane

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: ubytok chladiacej kvapaliny

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Pondelok, 15. Marca 2010, 17:17

mala emulzia tam moze byt... sleduj olej, vodu... ak je to tesnenie prerazene trosku, behom nejakych kilometrov sa to prerazi viac, priznaky budu istejsie a ty to das vymenit, no mala emulzia a par kvapocok nic neznamena..
ale nech pridaju nazor motorari, ale ja by som si ztoho hlavu nelamal, ale sledoval to! .-) este pre istotu odsleduj, ked mas nastartovane a otvoris chladic, resp expanzku, ak je tlak, voda vyrazi pri pridani plynu... odporucam nie pri 90stupnovom motore, aby ta neobarila voda. ale trochu nech to teple je, predsa roztaznost je pri teplote... :-)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
liguere
toyoťák
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Júla 2007, 22:54
Bydlisko: presov
Kontaktovať používateľa:

Re: ubytok chladiacej kvapaliny

Príspevok od používateľa liguere » Utorok, 16. Marca 2010, 10:11

momentalne som vysmiaty ako leco...nepotvrdilo sa prasknute tesnenie pod hlavou.
to ale znamena, ze unik kvapaliny treba hladat inde...
terazky avensis combi t25 1.8vvti
ex: RIP avensis combi t22 1.8vvti Obrázok
ex: e11 1.3 G6, UK = s vyrobnou chybou, volant na blbej strane

milos
začiatočník
Príspevky: 211
Dátum registrácie: Streda, 27. Mája 2009, 19:08
Bydlisko: Poprad

Re: ubytok chladiacej kvapaliny

Príspevok od používateľa milos » Utorok, 23. Marca 2010, 17:18

dufam ze nepoviem blbost ale podobny problem som mal na felicii voda sa mi tratila vela liter za dva mesiace a zatka oleja to bola čista biela vazelina vtedy som kupil taky prašok uz si nepametam ako sa to volalo to som nasypal do motora potom som nechal 15 minut motor bezat a tie ciastocky mali najst a upchat vsetky prasklini a netesnost, s autom som potom este nabehal asi 80000km a voda sa už netratila. Vtedy som nerozmyslal co to spravy motoru a neviem ci by som to lial do toyoty ale felicii to vobec neubližilo, pomohlo to a jazdi do dnes.
Toyota Corolla E12 1.4 VVTi

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 46 neregistrovaných