STK po novom - VOTDAFAK???

Fórum o všetkom, čo vás zaujíma ...

Moderátor: Elvis

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

STK po novom - VOTDAFAK???

Príspevok od používateľa chmelo » Streda, 4. Novembra 2009, 09:40

Už ste počuli, čítali, dedukovali o tej novej zmene v technických a emisných kontrolách??? Zhruba ide o to, že liprcajti budú ťahať info od Slovdekry a na základe toho budú posielať upomienky, pripomienky a pokuty tým, ktorí nemajú platnú TK a EK.
Nevidím v tom závažný problém u normálne behajúcich áut, ale čo mi žerie nervy je, že na to doplatia aj ľudia, ktorí majú v garáži v štádiu renovácie celkom zaujímavé kúsky a takých poznám niekoľko.
Prišiel s tým kamarát, ktorý už pár rokov skladá celkom peknú embéčku tisícku. Je to na bielych značkách, zaplatená poistka, ale prepadnutá STK, lebo auto je rozobraté. Do úvahy by pripadlo dočasné odhlásenie, ale to zas nieje možné, pokiaľ nemá STK a EK. Tak....a babo raď :roll:

Je to zas pekný ťah od hentého strapatého icika a jeho kumpánov, lebo nevidím dôvod, aby auto, ktoré stojí celý rok v garáži muselo mať TK a EK...načo??? Ako argument beriem, že sa zosúlaďujú smernice s EU, ale takto narýchlo? To je možné naozaj len u nás :evil:

Ak máte nejaké info, tak to sem capnite, nech sme zas o niečo múdrejší ;-)
Dík a držte si ;-)
Naposledy upravil/-a chmelo v Streda, 4. Novembra 2009, 09:54, upravené celkom 1 krát.
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

zk24
Chrumka
Príspevky: 419
Dátum registrácie: Streda, 1. Apríla 2009, 11:08

Re: STK po novom - VOTDAFAK???

Príspevok od používateľa zk24 » Streda, 4. Novembra 2009, 09:53

Pocula som o tom. Myslela som vsak ze na docasne odhlasenie nie je treba platnu STK... co mi pri rozobratych autach pride ako dost.... nepremyslene ;-)

Vsetkym co maju doma v garazach auta prajem silne nervy.

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: STK po novom - VOTDAFAK???

Príspevok od používateľa chmelo » Streda, 4. Novembra 2009, 09:56

Dobre, že si sa ozvala....som si spomenul, že včera si na čete nahodila toto:
http://tvnoviny.sk/bin/article.php?arti ... l_items=22
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: STK po novom - VOTDAFAK???

Príspevok od používateľa grexos » Streda, 4. Novembra 2009, 09:58

presne tak je to u mojej cortiny. poistka zaplatena a tu onema stk/ek - naco ? ved stoji na podperach, motor polorozobraty, interier ziadny... banda chujov tam hore sedi
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

zk24
Chrumka
Príspevky: 419
Dátum registrácie: Streda, 1. Apríla 2009, 11:08

Re: STK po novom - VOTDAFAK???

Príspevok od používateľa zk24 » Streda, 4. Novembra 2009, 09:59

chmelo napísal:Dobre, že si sa ozvala....som si spomenul, že včera si na čete nahodila toto:
http://tvnoviny.sk/bin/article.php?arti ... l_items=22

Hej hej.. toto je z jula tusim. Este boli aj novsie info... niekedy pred tyzdnom som zachytila nieco. Skusala som googlit, ale v ani jednych TV noviach som to uz nenasla... sakra... tam bolo presne povedane koho sa to tyka.

Používateľov profilový obrázok
Youngblood
začiatočník
Príspevky: 198
Dátum registrácie: Streda, 20. Júna 2007, 19:11
Bydlisko: Dunajská Streda / Bratislava

Re: STK po novom - VOTDAFAK???

Príspevok od používateľa Youngblood » Streda, 4. Novembra 2009, 18:31

Ja mam jednu celicu (totálku) už dočasne vyradenu z evidencie na 2 roky... Čo akože teraz dostanem pokutu že som s tym vrakom nešiel na STK??? No je mi z tych chujov do plaču, ale od smiechu... Už fuckt nevedia s čím buzerovať pracujúcich a dane platiacich ludí!!!
Toyota Celica TS23, VVTL-i (2ZZ-GE)
Ex:Toyota Celica T23, VVT-i (1ZZ-FE)
If U dont fight, U lost allready!!!
トヨタ セリカ

zk24
Chrumka
Príspevky: 419
Dátum registrácie: Streda, 1. Apríla 2009, 11:08

Re: STK po novom - VOTDAFAK???

Príspevok od používateľa zk24 » Streda, 4. Novembra 2009, 18:33

Youngblood napísal:Ja mam jednu celicu (totálku) už dočasne vyradenu z evidencie na 2 roky... Čo akože teraz dostanem pokutu že som s tym vrakom nešiel na STK??? No je mi z tych chujov do plaču, ale od smiechu... Už fuckt nevedia s čím buzerovať pracujúcich a dane platiacich ludí!!!

Ja si myslim ze ak ju uz mas vyradenu z evidencie, tak nie. Ak ti teda tie dva roky nevyprsali.

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: STK po novom - VOTDAFAK???

Príspevok od používateľa AndyGTP » Streda, 4. Novembra 2009, 19:17

povodne som nechcel nic k tejto teme pisat, lebo viem o tom dlhsie, nezakladal som ziaden topic, lebo by tam boli iba same invektivy. Samozrejme, ze v tvojom texte som sa, Chmelo, nasiel az 2x, to je hadam jasne... neviem, kedy ma to postihne cele, snad dovtedy autovrakovisko spojazdnim. Momentalne sa strasne premaham, aby som to tu nezasypal tymi najhrubsimi nadavkami na ich adresu, ale vy si to nezasluzite...tak sa premaham..

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

ToyoCarE

Re: STK po novom - VOTDAFAK???

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Štvrtok, 5. Novembra 2009, 07:50

tak to ste ma nepotesili,, mam v grazi 3 roky auto,, na ktore nemam moc casu,, poistka prepadla asi pred dvoma rokmi,, ale tu by som vedel este poriesit,, odhlasit som to chcel doscasne,, ale pan k..t uradnicky mi povedal ze kym nezaplatim za byvalu majitelku ktora neplatila poistku rok v inej poistovni na inych SPZ tak mi auto neodhlasi,, poslal som ho do teplych krajin (doslovne) a isiel prec,, zistoval som si to potom,, tak nema na to nijaky podklad v zakone,, ale to uz je jedno,, nedal som si to potvrdit unho pisomne.

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: STK po novom - VOTDAFAK???

Príspevok od používateľa chmelo » Štvrtok, 5. Novembra 2009, 11:24

Youngblood napísal:Ja mam jednu celicu (totálku) už dočasne vyradenu z evidencie na 2 roky... Čo akože teraz dostanem pokutu že som s tym vrakom nešiel na STK??? No je mi z tych chujov do plaču, ale od smiechu... Už fuckt nevedia s čím buzerovať pracujúcich a dane platiacich ludí!!!
Ty by si problém nemal mať, lebo je dočasne odhlásená....vtip je v tom, že keby si ju chcel odhlásiť teraz, ako špekuloval môj kamarát, tak ju neodhlásia, lebo nemáš STK...Hlava XX :roll:
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: STK po novom - VOTDAFAK???

Príspevok od používateľa chmelo » Štvrtok, 5. Novembra 2009, 11:29

AndyGTP napísal:povodne som nechcel nic k tejto teme pisat, lebo viem o tom dlhsie, nezakladal som ziaden topic, lebo by tam boli iba same invektivy. Samozrejme, ze v tvojom texte som sa, Chmelo, nasiel az 2x, to je hadam jasne... neviem, kedy ma to postihne cele, snad dovtedy autovrakovisko spojazdnim. Momentalne sa strasne premaham, aby som to tu nezasypal tymi najhrubsimi nadavkami na ich adresu, ale vy si to nezasluzite...tak sa premaham..
Kľudne si mohol....aspoň by sme to už mali viacmenej rozdýchané....veď práve, že keď som to počul, tak som si spomenul na teba, grexoša a vám podobných a preto ma to tak nasralo :evil:

Debatil som o tom ešte s jedným kamošom, ktorý tvrdí, že zas vymysleli niečo, čo nemôžu reálne technicky zvládnuť, lebo Slovdekra je online cca rok, takže keď beriem, že klasická TK platí dva roky, tak budú mať cca 50 % údajov, ale to je len hypotéza....skôr sa budeme musieť radiť múdrosťou, že kto chce psa biť, palicu si nájde...bohužiaľ :roll:
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
Samuel
začiatočník
Príspevky: 459
Dátum registrácie: Utorok, 20. Mája 2008, 18:30
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: STK po novom - VOTDAFAK???

Príspevok od používateľa Samuel » Utorok, 10. Novembra 2009, 21:55

Neviete nahodou po kolkych dnoch posielaju upomienky/pokuty ?
Celkovo je to ale choroba, najradsej by som im volaco vyviedol :evil:
Toyota Auris 1,6 Valvematic: 1ZR-FAE 6 M/T Navi Exclusive
Hyundai Accent 97 1,5 12V HB

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: STK po novom - VOTDAFAK???

Príspevok od používateľa chmelo » Utorok, 10. Novembra 2009, 22:38

Môžeš trikrát hádať...podľa toho, čo som počul, čítal a videl, tak hneď v prvý deň po skončení platnosti TK a EK :evil:

A ak som včera večer dobre pochopil môjho zúriaceho suseda, tak sú veľmo aktívni...druhý sused totiž sfásol 166 brmbolcovú pokutu za poondiateho skútra, ktorý aj tak celú zimu stojí v garáži a obaja to nejak nemohli rozdýchať....

Každopádne sa chcem poďakovať v mene širokej motoristickej verejnosti tomu strapatému jelimanovi a tým kozojebcom, čo okolo neho furt poletujú za tak pozitívne opatrenia....veď čo poteší v tomto skoro predvianočnom období viac ako mastná pokuta. Ale čo....ja by som navrhoval, nech tie pokuty proste vysolia všetkým...aj tak sme len poondiatí darmožráči a vozíme si panské rite v limuzínach a vôbec....nech rovno odklepnú prezumpciu viny a nech nás všetkých zavrú...čo zavrú, nech nás povešajú, aby neboli zbytočne vysoké výdavky na väznice....kua, ale som sa rozohnil....musím hodiť studenú sprchu :roll:
Naposledy upravil/-a chmelo v Streda, 11. Novembra 2009, 07:43, upravené celkom 1 krát.
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
Samuel
začiatočník
Príspevky: 459
Dátum registrácie: Utorok, 20. Mája 2008, 18:30
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: STK po novom - VOTDAFAK???

Príspevok od používateľa Samuel » Streda, 11. Novembra 2009, 00:06

Hm, takže žiadna lehota ? Čakal som aspoň trápnych 15 dní +/-...
chmelo vystizne ;) zdielam Tvoj nazor..
Toyota Auris 1,6 Valvematic: 1ZR-FAE 6 M/T Navi Exclusive
Hyundai Accent 97 1,5 12V HB

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: STK po novom - VOTDAFAK???

Príspevok od používateľa chmelo » Streda, 11. Novembra 2009, 08:07

V jeho prípade išlo o to, že skúter kupoval nový a mal ísť po štyroch rokoch na TK....dostal to obratom, takže žiadne prdenie sa s lehotami....som zvedavý, ako to celé bude prebiehať :roll:
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných