Kolesa, Pneumatiky (defekty), atd.

Fórum o všetkom, čo vás zaujíma ...

Moderátor: Elvis

Používateľov profilový obrázok
shuster
panic
Príspevky: 140
Dátum registrácie: Štvrtok, 5. Júna 2008, 12:59
Bydlisko: PO
Kontaktovať používateľa:

Kolesa, Pneumatiky (defekty), atd.

Príspevok od používateľa shuster » Utorok, 31. Marca 2009, 11:33

Tak som si nechal prezut uz letne gumy. Kedze zatial nemam zvlast disky tak mi to prezuvaju, co je podla mna dobre, lebo to aspon vyvazia a presne natlakuju.
Ale pri vymene sa zistilo, ze som mal celu zimu v letnej gume samorezku. Nic nesfukovalo az po vybrati - defekt.
Predtym som opravu gumy este nevidel.
Servisak do diery strcil nejaku gumenu hadicku prelozenu na poly. Strkal to z vonkajsiej strany.
Pneumatiku hned nafukal zalozil a hned som na nej odysiel.
Viete mi niekto poradit, ci je to bezna oprava?
Opakujem, este som to predtym nevidel.
Je na takto opravenej gume nejake rychlostne obmedzenie.
Ta pneumatika je teraz v predu (byvala zadna - menej zodreta).
Sašenka (Lexus IS 200)
Terezka (Toyota Paseo)
ex: Škoda Rapid 136L
HŇEŚKA JUTRE TOYOTA (abo LEXUŚ - ta ňe?)

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Kolesa, Pneumatiky (defekty), atd.

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Utorok, 31. Marca 2009, 12:41

to bol kaucukovy knôt, alebo nieco take... standardny postup je vybrat samozreku, chytit vrtacku, prevrtat pneumatiku (pneu je stale nafuknuta, len cez dieru unika tlak), uz ked to ma prevrtane, chyti ten knot a natlaci ho, tu ihlu vytiahne, knôt oreze zarovno s pneu a mas to hotove ... :-) bezne riesenie. to zalezi na defekte, servisak to posudi. mne sa zatial nic na takto opravenej pneu nestalo a jazdim denne 400km...
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Kolesa, Pneumatiky (defekty), atd.

Príspevok od používateľa Rasťo » Utorok, 31. Marca 2009, 12:45

V pohode
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
shuster
panic
Príspevky: 140
Dátum registrácie: Štvrtok, 5. Júna 2008, 12:59
Bydlisko: PO
Kontaktovať používateľa:

Re: Kolesa, Pneumatiky (defekty), atd.

Príspevok od používateľa shuster » Utorok, 31. Marca 2009, 12:49

Presne tak to robil.
Ma taka guma potom nejake rychlostne obmedzenie?
Povodne je to T (190km/h). Len pre prehlad, mozem ist tolko?
Sašenka (Lexus IS 200)
Terezka (Toyota Paseo)
ex: Škoda Rapid 136L
HŇEŚKA JUTRE TOYOTA (abo LEXUŚ - ta ňe?)

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Kolesa, Pneumatiky (defekty), atd.

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Utorok, 31. Marca 2009, 13:08

no to je dobra otazka. ten defekt opravil.. kedze dieru prevrtal, (vrta to preto, aby tam neboli nejake trhlinky, ktore by mohli pokracovat v trhani sa) a natlacil knot, odlepit by sa to nemalo. a ak aj ano, tak cca tak isto ako keby si pri 190 dostal plynuly defekt, nic prijemneho. ale lepsie ako na durch..
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Kolesa, Pneumatiky (defekty), atd.

Príspevok od používateľa Rasťo » Utorok, 31. Marca 2009, 13:31

Myslím že vzhľadom k rýchlostnému maximu Pasea je to v pohode... ;-)
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

splat
panic
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Streda, 4. Marca 2009, 10:03
Bydlisko: Žilina

Re: Kolesa, Pneumatiky (defekty), atd.

Príspevok od používateľa splat » Štvrtok, 2. Apríla 2009, 17:45

No ked sme uz pri tej teme kolesa akurat pozeram ze musim kupit nove letne pneu. Pozeral som vseliake testy dost ma zarazilo ze aj znacky ktore pokladam za horsie sa v tychto testoch umiestnili dost vysoko, preto celkom vaham ze ake kupit. Investovat do nich o par euracou viac a mat kvalitne alebo usetrit a mat podla testu rovnako kvalitne? Moc tym testom neverim tak fakt neviem. Ake mate vy skusenosti s vasimi pneu?
Avensis D-4D 2.0l ( Berta )
EX Octavia TDI 1.8l ( Adela )
EX 807 HDI 2.2l ( Carmen )

Používateľov profilový obrázok
shuster
panic
Príspevky: 140
Dátum registrácie: Štvrtok, 5. Júna 2008, 12:59
Bydlisko: PO
Kontaktovať používateľa:

Re: Kolesa, Pneumatiky (defekty), atd.

Príspevok od používateľa shuster » Piatok, 3. Apríla 2009, 00:37

Ja mam Fuldy Carat Attiro. Celko dobre su (185/60/R14). BTW: celu zimu som mal v jednej z nich samorezku a nevyfucala. Takze tesni dobre :-D (Zimne pneu som mal len v predu, lebo "nane love"). Teraz som ich uz v ponuke nevidel.
Nikde ale netestuju moje oblubene Toyo T1-R RF. No podla vzorky dezenu budu mat minimalne nizky valivy odpor.
Keby ste mali niekto odkaz na test tychto pneumatik, tak dajte sem.
Uvitam aj ine testy.

Jeden dam aj ja: http://auto.sme.sk/c/4365620/adac-hodno ... atiky.html
Sašenka (Lexus IS 200)
Terezka (Toyota Paseo)
ex: Škoda Rapid 136L
HŇEŚKA JUTRE TOYOTA (abo LEXUŚ - ta ňe?)

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Kolesa, Pneumatiky (defekty), atd.

Príspevok od používateľa jarson » Nedeľa, 12. Apríla 2009, 21:15

neviem ci to sem vobec patri, alebo ci sa tu nenachadza o tom samostatna tema, ale spytam sa. Asi takto - ako tak citam vsetky tie "kolesove" prispevky, napadlo ma co je vlastne lepsie? plechace alebo hlinikove kolesa? Ake su vyhody a nevyhody jednych voci druhym? Co mudreho o tomto by ste vedeli?
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Kolesa, Pneumatiky (defekty), atd.

Príspevok od používateľa smutok » Utorok, 14. Apríla 2009, 09:17

Pokial jazdis ako bezny clovek, tak okrem vyzoru ti hlinikove disky nic nedaju, bude to take iste ako s plechacmi.

Zliatinove disky maju asi tieto vyhody:
lepsie chladenie brzd, jednoduchsie cistenie vnutornej casti disku, lepsia vizualna kontrola kotucovych brzd.
V pripade kvalitnych zliatinovych diskov je to aj vacsia tvrdost disku, nizsia hmotnost.

Plechove disky su lacnejsie, menej nachylne na poskodenie (diskutabilne), lahsie opravovatelne, lacnejsie vyvazenie.

Dalsia vec, ze od urciteho rozmeru plechove disky uz nezozenies, co som pozeral tak max R17.

Z mojich osobnych skusenosti, sa mi zda, ze mi auto lepsie drzi v zakrute so zliatinovymi diskami, aj ked je to asi skor rozdelnym ET, ze mam teraz vlastne asi o 10 mm viac vysunute kolesa ako povodne.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
mimo
Mimo prevádzky
Príspevky: 948
Dátum registrácie: Utorok, 28. Júna 2005, 21:00
Bydlisko: Bratislava a okolie :-)
Kontaktovať používateľa:

Re: Kolesa, Pneumatiky (defekty), atd.

Príspevok od používateľa mimo » Štvrtok, 16. Apríla 2009, 09:39

Nechcem sa vyjadrovať k tech. veciam , na to sú tu iný odborníci , ale je fakt že keď moju Carinu prezujem z tých zimných plecháčov na letné Al disky tak je hned krajšia o 200% ;-) :mrgreen:
Toyota RAV 4 2,0 VVT-i (112 kW) Obrázok
Toyota Yaris 1.0 VVT-i (48 kW) Obrázok
ex:
Toyota Carina E 1.8 SW Obrázok
Corolla E10 1.4 XLi combi
Corolla E9 1.6 GTi

Používateľov profilový obrázok
mochovec
záhorák
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Piatok, 30. Januára 2009, 15:44
Bydlisko: Bratislava\Myjava

Re: Kolesa, Pneumatiky (defekty), atd.

Príspevok od používateľa mochovec » Streda, 22. Apríla 2009, 22:29

očúvajte čo sa mi dneska stalo:

frajerka si zmyslela že ideme na nákupy do Tesca, nič neobvyklé :D ako tak ideme blavou nezdá sa mi chovanie Päťky na ceste v tom zmysle že som musel často korigovať smer jazdy aj keď sme išli po rovnej ceste. Po cca 5km jazdy to bolo neúnosné až tak že auto vibrovalo a bolo veľmi nepokojné, vedel som že neni dobre tak som žašiel na benzínku a skontroloval kolesá. Na moje počudovanie...ľavé predné koleso celkom prázdne :( tak som to prezul na dojazdovku, ale:

1) ked som dal kolo dole, pneumatika bola v takom stave, že nedržala na disku, medzi krajom disku a pneumatiky bolo min 3cm vôle
2) nedalo mi to a gumu som dofúkal na cca 1 atmosféru a samozrejme že fučala aj ked som nezistil odkial, lebo na nej nebolo evidentne vidno žiadnu dieru či dierku
3) no dofúkal som to na 2 a pol atmosféry, guma sa roztiahla, kraje lícujú z diskom a čuduj sa svete drží...

mám ju stále v kufri a ráno hned skontrolujem ako na tom je ale chcem sa spýtat:

je možné že ak má nízkoprofilová guma nižší tlak, je schopná sa odlepit od disku a vyfučat komplet??

mám tam nahodené gumy toyo proxes ts 205/40 R17 na diskoch 7,5J

predchádzajúci majitel mi hovoril že gumy by som mal fúkat min na 3 atmosféry, tu sa to ludom nezdalo, tak som ich nafúkal cca na 2,8 pred 2 týždnami. Odvtedy som jazdil len raz aj to len z račka k polusu čo sú max 2km :). Moja dalšia otázka:

može guma za dva týždne tak povolit, že sa počas jazdy odlepí kraj gumy od disku a vyfučí komplet?? neni v tomto prípade rozmer disku robený na väčší rozmer plášťa gumy??

dík za rady, ak by ste niečo nepochopili napíšte, dovysvetlíme si to.
Toyota Corolla E11, 1.6 G6

Používateľov profilový obrázok
liguere
toyoťák
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Júla 2007, 22:54
Bydlisko: presov
Kontaktovať používateľa:

Re: Kolesa, Pneumatiky (defekty), atd.

Príspevok od používateľa liguere » Štvrtok, 23. Apríla 2009, 07:50

2,8 a 3 nie je zase az taky rozdiel, aby ti to spravilo to co pises. moj osobny tip - niekde ti to fuci, pomaly pomalicky. pises, ze si to pred nejakym casom nafukal a potom vlastne nejazdil. cize tipujem ze si ani nemal velmi prehlad o stave pneu. ona ti asi pomaly spustala, stracala tlak pocas tych 2 tyzdnov a potom zatazou za jazdy ti to povolilo. ako verim tomu ze na nizkoprofilovej si to len tak clovek nevsimne, ze je uz skoro vyfucana. ono nafukana je 4 cm od zeme a vyfucana 3,5 vsak. kebyze mas balony a stratis polovicu tlaku, to je vidiet krasne.
ja by som ti odporucil kontrolovat v nej tlak tak asi kazdy treti den a uvidis,ci sa straca.
dufam,ze si ju tymi 5 km jazdy na vyfucanej nezlikvidoval
terazky avensis combi t25 1.8vvti
ex: RIP avensis combi t22 1.8vvti Obrázok
ex: e11 1.3 G6, UK = s vyrobnou chybou, volant na blbej strane

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Kolesa, Pneumatiky (defekty), atd.

Príspevok od používateľa smutok » Štvrtok, 23. Apríla 2009, 08:49

No rozmyslal som ci nemas velky disk, ale podla odporucani je na rozmer 205/40 R17 je sirka disku v rozsahu 7.0 - 8.0
Takze tam problem nebude. Priklanam sa k nazoru liguere, takze si kontroluj ci sa nesfukava.
Vyzula sa ti koli tomu, ze si isiel na sfuknutej pneumatike. Inac odporucam navstivit s tym kolesom pneuservis, nech ti to nasadia znovu a rovno aj skontroluju ci niekde nefuci.

Nedalo mi to a pohladal som neake stranky ohladne kolies a diskov
Vsetky zakladne informacie o pneumatikach a diskoch: Tyre Bible
Vaha jednotlivych diskov: http://www.wheelweights.net/ a http://www.wheelspecs.com/
na tej druhej stranke su hlavne obrazky.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
Thomas
Toyota guru
Príspevky: 1388
Dátum registrácie: Piatok, 11. Mája 2007, 15:25
Bydlisko: BA - Engerau

Re: Kolesa, Pneumatiky (defekty), atd.

Príspevok od používateľa Thomas » Štvrtok, 23. Apríla 2009, 12:34

Stalo sa mi niečo podobné, kúpil som minulé leto kolesá, R17, pneu 215/45. Nahodil som, jazdil a zistil som že sa mi stráca tlak, cca tak každé 2 týždne som dofukoval..ale neriešil som to, myslel som že len nejaká skrutka v pneu alebo niečo podobné...
Ako náhle sa však ochladilo, september, október, pri ceste do práce mi na križovatke vodič vedľa stojaceho auta na červenej povedal že mám defekt. Namiesto do práce som išiel ku kamošovi do servisu, vystúpim..guma skoro placka, po kontrole tlak 0,3. Pri jazde som si to vôbec nevšimol, bolo to zadné koleso...
Tak som poprosil chalanov nech mi to pozrú kade to fučí...striekali mydlovú vodu, hľadali, a nič...po chvíli som si všimol ako voda stiekla na okraj disku že to bublinkuje tam...
Čiže prasknutý disk, s ochladením sa kov stiahol, prasklina sa zväčšila a namiesto 2 týždňov som bol na pumpe každé 3 dni :?
Toyota Celica 2,0 16v 1993 turbo4wd with swap JDM 3S-GTE
Stock engine, no EGR, Blitz nur Spec + A-M-A + downpipe=1bar, Tial Bov

Toyota Corolla 1,4 VVTi 2004

ex: 2x Celica AT180

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných