Motorovy olej s MOS2 alebo bez

Fórum o všetkom, čo vás zaujíma ...

Moderátor: Elvis

Používateľov profilový obrázok
miguellito
začiatočník
Príspevky: 470
Dátum registrácie: Nedeľa, 6. Júla 2008, 13:59

Motorovy olej s MOS2 alebo bez

Príspevok od používateľa miguellito » Štvrtok, 23. Októbra 2008, 17:19

Takze porosim na uvod setkych aby mi tu nepisali ze ze mam najprv ceknut net-co ine som asi posledne dva dni robil :D
A davam to sem ,lebo mozno mi poradi niekto kto nema ceeelicu :D (toto je pre Fajry-ho) :)
cem dat do mojej 5.gen Celicy 10W40 Liqui MOLY-
lenze jeden je s prisadou MOS2 to je LM Leichtlauf,a druhy je bez nej to jest. LM Superleichtlauf,
myslim ze specifikacie API maju priblizne rovnake ak nie rovnake,
ale skusal ten olej s MOS2 niekto tu na fore?
Ja som chcel skor dat ten bez MOS2- neviem no moja ma 184000km najazdene, teraz tam bol tiez LM 10W40 len neviem ktory z nich dvoch,

neviem ci maju tieto oleje s MOS2 nejaku vyhodu aj pre Celicy,zevraj sa to skor pouziva na starsie auta(asi menej kvalitnych znaciek ako TOy :lol: ),ktore nemusia uz sem tam niekde tesnit alebo mozu uz mat opotrebovane sucasti v motore,.....
celda starsia je ale zase to prevedenie japonskych motorov-tie su myslim stvorene s dost velkou preciznostou :) tag nevem
do toho motora som v zivote nevidel nevem v akom je teraz stave co sa tyka vnutra a este som don olej nemenil takze nebudem most porovnat nejak moc tie zmeny a mam ho len cosi vyse 3 mesiacov.
myslim ze este FUCHS pridava MOS2-ak ten niekto poznate,je to olej TITAN CFE myslim,
a este neodporucajte mi tu ine znacky,pre LIQUI MOLY som uz rozhodnuty na 100% ,
hlavne by ma zaujimal nazor na TOYOTOVE MOTORY+ ta magicka prisada MOS2 8)
Naposledy upravil/-a miguellito v Piatok, 24. Októbra 2008, 23:39, upravené celkom 1 krát.
Mi Angelita CeliCa GTi 2.0 16 V-oltov:-), Morning Lemon Zltunka Designed by the Wind
Hlavne netreba stat vedla auta ktore je od vas 1,5metra a ide rychlostou 170km/h
mam fakt DAMNED car
yellow mambaaa

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Motorovy oles s MOS2 alebo bez

Príspevok od používateľa chmelo » Piatok, 24. Októbra 2008, 08:11

Presne tento olej, teda LM 10W-40 s MSO2 som kedysi použil do Rencíka namiesto pôvodného Kastrólu GTX3 a bol som maximálne spokojný. Niečo pomohla nižšia viskozita pri studených štartoch, niečo hádam aj to MSO2 a čosi určite aj ten placebo efekt :mrgreen:
Ale vážne, bol som spokojný, motor bežal hladšie a keďže má Karolína nabehané cez 300tisíc a olej papká viac ako Karolína I, tak o ňom vážne uvažujem pri budúcej výmene.
Tuto som ho našiel asi v najlepšej cene:
http://www.autosuciastky.com/shop/index ... d_kateg=29
zaujímavé je, že 15W-40 je drahší ako 10W-40 :roll:
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
miguellito
začiatočník
Príspevky: 470
Dátum registrácie: Nedeľa, 6. Júla 2008, 13:59

Re: Motorovy oles s MOS2 alebo bez

Príspevok od používateľa miguellito » Piatok, 24. Októbra 2008, 23:33

ono vyrobit kvalitny mineral je asi narocnejsie ako primiesat tam synteticke sucasti nezavisle vyrobene v labaku,to je jedno
inak uz som sa spojil aj s byvalym majitelom z ceskeho fora ,zevraj tam mam teraz ten s prisadou MOS2,tak ju asi nejdem trapit a dam jej ho znovu 8)
ale hodne ma zaujal tento az na tu cenu SYNTHOIL RACE TECH GT1 10 W-60,ten zevraj spickovo maze aj v lete ked to tam fakt sala jak peklo,
plus asi aj pri vysokych otackach teda asi bude lepsie mazat aj ked pojde v nich auto dlhsiu dobu hm.....a nebude sa trhat film resp.nebude na to asi taky nachylny.
zimne cislo ma tiez 10W tak nevem nevem,mozno skusim na leto potom ,lebo je to 60ka zase ,ktovie co by to urobilo, ten by ma zaujimal preco je taky drahy,bo ked uz Liqui Moly da takuto cenu na olej tak to uz teda musi byt kua OLEJ.!!!!a este ma API SL a to je myslim lepsie ako SH/SJ zejo
inak nevem nevem ale my tu pri cadci mame taku predajnu-maloobchodnu a tam stoji ta 5 litrovka s MOS2 toho Leichtlaufu 800sk
aj tie OSRAM NIGHTBREAKERY tam stali menej ako inde a aj ako v e-shopoch,hm celkom dobra haluz,tu mat take neco.ktovie odkial beru tovar :D
Mi Angelita CeliCa GTi 2.0 16 V-oltov:-), Morning Lemon Zltunka Designed by the Wind
Hlavne netreba stat vedla auta ktore je od vas 1,5metra a ide rychlostou 170km/h
mam fakt DAMNED car
yellow mambaaa

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Motorovy olej s MOS2 alebo bez

Príspevok od používateľa chmelo » Pondelok, 27. Októbra 2008, 15:22

Hmmm, myslím, že pokiaľ nemáš nejaké brutal masTurbo a nejazdíš rallye, tak je ten 10W-60 zbytočný....o zime ani nehovorím :roll:
Nebuď labuť a prezraď konkrétne, o ktorú predajňu ide. Určite by sa to šiklo viacerým (napríklad mne :mrgreen: ) ;-)
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
MIREKK
začiatočník
Príspevky: 161
Dátum registrácie: Nedeľa, 2. Apríla 2006, 11:07
Bydlisko: SN
Kontaktovať používateľa:

Re: Motorovy olej s MOS2 alebo bez

Príspevok od používateľa MIREKK » Pondelok, 27. Októbra 2008, 16:29

Presne ako hovori kolega nado mnou 10w60 je v normalnom seriovom aute uplne zbytocna. Oleje s tym oznacenim sa pouzivaju iba v upavenych autach a hlavne v motorkach. Takze by to boli zbytocne vyhodene peniaze daj tam radsej tu 10w40.
http://www.4age.net
ex car:Toyota Corolla E9 Gti 3D Hatchback, engine:4AGE 20 valve

Používateľov profilový obrázok
miguellito
začiatočník
Príspevky: 470
Dátum registrácie: Nedeľa, 6. Júla 2008, 13:59

Re: Motorovy olej s MOS2 alebo bez

Príspevok od používateľa miguellito » Pondelok, 27. Októbra 2008, 19:55

no sak jasne ze teraz tam idem dat tu 10W40-ku,lebo uz ju mam doma :D
ale to len tak som filozofoval, a podla mna to nie je spec.len na motorky ,sak je to automobilovy olej,a je to pre normal smrtelnikov,sak kto jazdi rally tak ten asi nebude kupovat v takychto obchodoch oleje. 8)
a ked uz, tak su borci co do aut leju motorkovy olej ,ten je rovno robeny na narocnejsie pomery-kedze je do motorky,napr ELF-a tam niektory lejavaju.no ja nevem som len pocul.
a ta predajna je hned vedla Cadce smerom na Turzovku, je to Na Rakovej-U Sihelnika(to je nazov obce,nie predajne 8) ) hned vedla hlavnej cesty, taka malabudka -domcek s velmi sikmou strechou,je tam hned pri nom aj autobusova zastavka,, je tam velky napis ze Autotechna(alebo Mototechna, :) ) ale nevem presne nazov firmy,
ja som ten Liqui Moly u nich objednal,a vedia objednat aj ine veci od LM nie len oleje, nabuduce skusim tie pripravky na podvozky a take prkotiny ci to dokazu :D , lebo od LM sa v tychto koncinach dost blbo zhana,ta firma co je v Ziline na Hlinach je kapku dost divna,a v Bytci-Hrabovom som to zatial neskusal-tam je tiez spec.na Liqui Moly.
tu 5 litroivku LM 10W40 s MOS2 som dostal za 800SK presne ,stoji prevdepodobne aj u nich trochu viac,ale borec nemohol najst ten papierik kde si ma poznacil aj s tou cenou,tak mi to dal za tych 8 kilo.,lebo uz zavierali :D ,sa asi ponahlal,ale celkovo co som pozeral sem tam nejake veci tak skoro vzdy su tam lacnejsie ako inde.
Mi Angelita CeliCa GTi 2.0 16 V-oltov:-), Morning Lemon Zltunka Designed by the Wind
Hlavne netreba stat vedla auta ktore je od vas 1,5metra a ide rychlostou 170km/h
mam fakt DAMNED car
yellow mambaaa

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Motorovy olej s MOS2 alebo bez

Príspevok od používateľa jarson » Pondelok, 3. Októbra 2011, 22:24

na zdravie,
nechcem zakladat novu temu tak to dam sem. Zaujmaju ma avse skusenosti s olejmi s MOS2 s odstupom casu
teda ti ktori ich pouzivate (ci uz LM alebo aj ine), ako ste spokojni, ako dlho ho pouzivate ? Nejake porovnanie s nim a bez neho , ak ste mali rozobrany motor ,co to tam urobilo - dobre ci zle?...
samozrejme aj opacne skusenosti , ak su. Cize ak má niekto nazor , ze MOS2 nie , potom preco nie?
Najlepsie by bolo nejake konkretne veci ( názorov typu "kamarat povedal" a podobne je plny net)
dakujem
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Motorovy olej s MOS2 alebo bez

Príspevok od používateľa jarson » Štvrtok, 6. Októbra 2011, 17:52

no, ako sa zda MOS2 aspon v nasich koncinach, okrem niekolkych pokusov asi velke uplatnenie nenasiel... :)
nie ze by mi na tom zalezalo, bol som iba zvedavy...
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 32 neregistrovaných