Ako jazdit s 2.0TD?

Fórum o všetkom, čo vás zaujíma ...

Moderátor: Elvis

Používateľov profilový obrázok
epto
panic
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Streda, 16. Apríla 2008, 22:51

Ako jazdit s 2.0TD?

Príspevok od používateľa epto » Piatok, 25. Apríla 2008, 10:51

Zdravim.

Aky je najlepsi sposob jazdenia s 2.0TD?
Pri jazd z kopca brzdit morom alebo vyradit rychlost a spustat sa na neutrali ( a brzdit nohami?)

Aky rozsah otacok je najvhodnejsi z hladiska spotreby a z hladiska dynamiky (pri predbiehani)?
Je dobre jazdit na 5. prevodovom stupni ustalenou rychlostou 60km/h? (pri 1200 ot./min)

Cervenu oblast na otackomeri mam 5200 ot./min. Na ake otacky je zdrave motor vytacat kratkodobo pri predbiehani?
Je 4000 strop (pri 4000 je max. vykon motora)?
Je lepsie tocit to na trojke nad 4000 alebo preradit na stvorku?

Viem ze mam vela otazok, ale predtym som mal Favorita jednobodove vstrekovanie a tam mi bolo vcelku vsetko jasne
(max. vykon pri 5500 ot./min co bol aj zaciatok cerveneho pola na otackomeri)

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Ako jazdit s 2.0TD?

Príspevok od používateľa chmelo » Piatok, 25. Apríla 2008, 12:58

Ad1. Hlavne ho netúruj, keď je studený...potom už sa dá pekne točiť a nevadí mu to.

Ad2. Ísť dole kopcom dlhodobo na brzdách je volovina, ale to by si už mal vedieť...prehreješ brzdy a si v péčku. Samozrejme treba "lyžovať" pri zaradenej rýchlosti.

Ad3. Pri predbiehaní ho samozrejme môžeš čo to vytočiť (keď je teplý) a neuškodíš mu, skôr by som ho netrápil na tých 1200 otáčkach....dal by si mu postupne pekne na frak...a prevodovke tiež.
Nemusíš sa báť, motor nieje z cukru, ale je zbytočné ho rvať nad úroveň otáčok, v ktorých má max. výkon...je to zbytočné. Ale zas na druhej strane ja osobne celé predbiehanie pácham na jednom prevodovom stupni...teda pokiaľ sa to dá.
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
hanz
začiatočník
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Štvrtok, 14. Októbra 2004, 09:47
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako jazdit s 2.0TD?

Príspevok od používateľa hanz » Sobota, 26. Apríla 2008, 10:37

ahoj

diesle zvyknu ppo dosiahnuti max vykonu rychlo vadnut..

skus si predbiehanie pri zaradenom jednom prevod. stupni a potiahni vysoko ho nad 4000 ot. a potom skus pocas predbiehania radit kusok za max vykonom.. uvidis ze vytacat ho nema zmysel. (variantu 1 by som ale neriesil s autom v protismere - vlastna skusenost)

diesel zvykne klamat telom - fajna dynamika od 2000 clovek zvyknuty z vysokootackoveho benzinu si potom podvedome mysli ze ma este vela rezerv, ale vacsinou okolo 4000 ot. potom uz konci spas.

takze: ako hovori chmelo, pod 1500 ee (motor tym zbytocne trapis) a nad 4000 uvidis ze to uz nema velmi zmysel

ja jazdim normalne medzi 2000 - 3000, predbiehanie cca 2500 - 4000, ale tiez mi chvilu trvalo kym som si na to zvykol.
avensis T25 2AD-FTV
ex corolla E12 1CD-FTV
ex corolla E10 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
epto
panic
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Streda, 16. Apríla 2008, 22:51

Re: Ako jazdit s 2.0TD?

Príspevok od používateľa epto » Sobota, 26. Apríla 2008, 22:09

Dik za odpovede, tak nejako som si ich predstavoval. :D

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 43 neregistrovaných