Tmavé fólie na zadnom okne

Fórum o všetkom, čo vás zaujíma ...

Moderátor: Elvis

Tmavé fólie na oknách

Mám na zadnom okne tmavú fóliu
17
49%
Mám tmavé fólie, ale nie na zadnom okne
2
6%
Nemám na oknách tmavé fólie a ani nechcem
5
14%
Nemám na oknách tmavé fólie, ale chcel by som ich
9
26%
Na zadnom okne by som ich zakázal
2
6%
 
Celkom hlasov: 35

Robo
začiatočník
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Utorok, 21. Novembra 2006, 11:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Tmavé fólie na zadnom okne

Príspevok od používateľa Robo » Utorok, 22. Januára 2008, 08:21

Neviem ako vás, ale mňa ide občas uchytiť, keď sa dostanem za auto, ktoré má na zadnom okne fólie čierne ako noc a nič cez neho nevidím dopredu. Pokiaľ to je ešte niečo vačšie, človek sa cíti ako za kamiónom. Neviem ako vy, ale ja mám určite lepší pocit, keď viem čo sa deje vpredu a práve naopak, niekoľko krát som už dobrzďoval očami za podobným autom. Ja viem, treba dodržiavať odstup, ale občas človeka ani nenapadne, že takýto "čierny jazdec" dá na rovnej ceste plné brzdy a človek ani nevie komu sa má za to poďakovať, keď do predu nič nevidí...

No úplný hardcore je, ak má nejaký tuuuner tmavé sklá v kombinácii s načierno nastriekanými brzdovými svetlami :evil: ...to sa potom ťažko fízlom vysvetluje, že som dodržiaval odstup, len som ani nevedel, že niekto predo mnou brzdí...
Toyota AVENSIS T25 1.8 VVTi
http://www.fotofot.sk

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Tmavé fólie na zadnom okne

Príspevok od používateľa chmelo » Utorok, 22. Januára 2008, 08:27

Hovoríš mi z duše ;-)
Tiež semtam uvažujem o fóliách, ale hlavne kvôli deckám pri dlhých cestách, nech sa vzadu nepečú. Na to však netreba skoro nepriehľadné fólie, cez ktoré viac menej nič nevidno, či už smerom dnu, alebo von.
Zastriekané zadné svetlá ani nejdem komentovať :evil:
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Tmavé fólie na zadnom okne

Príspevok od používateľa Rasťo » Utorok, 22. Januára 2008, 08:31

Na Kačenku plánujem fólie so zrkadlovým efektom. Osobne si myslím, že fólie - hlavne tie s nízkou priepustnosťou svetla sú viac nebezpečné pre ľudí, čo sa v takto ofóliovanom aute vozia, ako pre tých, čo idú za takýmto autom...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Robo
začiatočník
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Utorok, 21. Novembra 2006, 11:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Tmavé fólie na zadnom okne

Príspevok od používateľa Robo » Utorok, 22. Januára 2008, 08:35

Rasťo napísal:Na Kačenku plánujem fólie so zrkadlovým efektom. Osobne si myslím, že fólie - hlavne tie s nízkou priepustnosťou svetla sú viac nebezpečné pre ľudí, čo sa v takto ofóliovanom aute vozia, ako pre tých, čo idú za takýmto autom...
Rasťo, za zrkadlový efekt, ti budú vodiči za tebou určite vďační :roll: ...len aby to raz niekoho nenaštvalo natoľko, že to vyrieši nejakým kameňom :lol:
Toyota AVENSIS T25 1.8 VVTi
http://www.fotofot.sk

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Tmavé fólie na zadnom okne

Príspevok od používateľa Rasťo » Utorok, 22. Januára 2008, 09:04

Robo klíííd - zadné okno je tak uložené a tvarované, že sa sami hádam oslňovať nebudú... :lol: Navyše tie fólie, ktoré chcem, až taký silný ten zrkadlový efekt nemajú... ;-)
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Re: Tmavé fólie na zadnom okne

Príspevok od používateľa fajry » Utorok, 22. Januára 2008, 09:12

folie by som nezakazal. Zakazal by som vsak uplne najtmavsie (nepriehladne) a so zrkadlovym efektom. Je to velmi nebezpecne. Velakrat sa mi stava, ze sa pozeram aj "cez auto" na to, ci mozem predbiehat, co sa deje vpredu ... Pokial vychytim pred sebou nejakeho kretena s uplne ciernymi foliami, tak by som ho zavrazdil.
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

Používateľov profilový obrázok
wakkee
Toyota guru
Príspevky: 1312
Dátum registrácie: Streda, 1. Júna 2005, 09:42
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Tmavé fólie na zadnom okne

Príspevok od používateľa wakkee » Utorok, 22. Januára 2008, 09:19

a co robis ked ides za nakladakom a nevidis cez neho? :)
Today, Tomorrow, To ..... to co je? (R)
Speed's just a question of money. How fast can you go?

Opat Toyota
Obrázok

gmork
panic
Príspevky: 109
Dátum registrácie: Utorok, 21. Septembra 2004, 16:27

Re: Tmavé fólie na zadnom okne

Príspevok od používateľa gmork » Utorok, 22. Januára 2008, 10:09

nastriekane brzdy tiez neriesim :evil: ale s foliami som zatial problem nemal na inych autach a na svojom nemam.
- co som sa parkrat viezol na aute s foliami tak z vonku boli cierne a z vnutra skoro ako keby tam ani neboli.
- urcite som radsej ked cez auto predomnou vidim ale mas dodrzovat odtup a riadit sa autom ktore ide pred tebou, tak ako povedal wakkee cez kamion tiez nevidis
Ford Focus 1.8 '99
ex.: Toyota Carina II 1.6 XLi 16V '89

Robo
začiatočník
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Utorok, 21. Novembra 2006, 11:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Tmavé fólie na zadnom okne

Príspevok od používateľa Robo » Utorok, 22. Januára 2008, 10:14

wakkee napísal:a co robis ked ides za nakladakom a nevidis cez neho? :)
wakee, no ked idem za nakladakom, tak idem za nakladakom a on za to chudak nemoze. Ide ale skor o to, ze tu mame kopec nezmyselnych predpisov a myslim si, ze pokial konkretne auto nema vzadu miesto okna plech, je blbost dovolit zamurovat ho nejakou ciernou foliou... myslim ze by sa tym urcite znizil pocet nedobrzdeniek a pokrivenych naraznikov...
Toyota AVENSIS T25 1.8 VVTi
http://www.fotofot.sk

ToyoCarE

Re: Tmavé fólie na zadnom okne

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Utorok, 22. Januára 2008, 10:58

ako casto potrebujes vidiet cez auto dopredu? a nevadi ti ked ma nacelnom okne zrkadlo,, ked ma pod nim milion cinkrlatiek,,, ked vpredu sedia dvaja dvojmetrovi a vzadu traja dalsi taki,,, to ako uvidis,, ked budes sa sustredit na to co je vpredu? a aj tak,,, ked ides takto blizko aby si videl,, tak nedodrziavas vzdialenost,, a nepomzoe ti ani keby mal vzadu 10 brzdovych svetiel,,, vzdy predbieham len ked je to maximalne bezpecne,,, takze spoliehat sa na to, ze nudem vidiet cez auto dopredu,,to by som nikdy sa na to nespolahol,,, vies kolkokrat sa mi stalo, ze na krizovatke som cez vlastny A stlpik nevidel auto, ,a co ked ho nezbadas cez A stlpik na aute pred tebou,, potom budes koho obvinovat?

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Re: Tmavé fólie na zadnom okne

Príspevok od používateľa fajry » Utorok, 22. Januára 2008, 11:16

co robim, ked idem za nakladiakom? Idem za nakladiakom a tomu prisposobujem jazdu.

Ja som tu nenapisal, ze som nalepeny za autom! Ja som napisal, ze cierne folie by som zakazal. Bezne v beznej premavke vyuzivam moznost pozriet sa cez auto! Mimo mesta je to celkom ok, ale v meste je to ine. A toto netvrdim len ja, ale x ludi, ktorych poznam. Velmi vela ludom vadia uplne tmave skla ... Je to kvoli bezpecnosti, kvoli chodcom ... urcite je lepsie, ked vidim aj dalej ako len pred frnak mojho auta. Jazdim opatrne a dodrziavam potrebny odstup!

Ked dnes pojdete niekam autom, tak si to prosim vsimajte a potom tu napisete nieco ine!
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Tmavé fólie na zadnom okne

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Utorok, 22. Januára 2008, 11:40

tak tak ako fajry pise... mimo mesta je to ok, ze mimo ;-) da sa... ale v meste to vadi aj mne... Preto som radsej jazdil dodavku v meste, videl som co sa deje predomnou a dalo sa jazdit sviznejsie a hlavne bezpecnejsie!
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Tmavé fólie na zadnom okne

Príspevok od používateľa grexos » Utorok, 22. Januára 2008, 12:05

tiez suhlasom s fajrym. mavam obcas podobny problem. ved aj v autoskole nas ucili pozerat sa co deje pred autom co je predomnou. proste mat prehlad byt pripraveny. kdezto cierne okna mi v tom vadia. vlastne aj ked ide nakladak alebo dodavka mi to vadi ze idem za nou. ani nie koli tomu ze by isli pomaly ale ze nevidim. Vtedy chodim radsej s vacsim odstupom.
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Používateľov profilový obrázok
mimo
Mimo prevádzky
Príspevky: 948
Dátum registrácie: Utorok, 28. Júna 2005, 21:00
Bydlisko: Bratislava a okolie :-)
Kontaktovať používateľa:

Re: Tmavé fólie na zadnom okne

Príspevok od používateľa mimo » Utorok, 22. Januára 2008, 14:06

tak ako som čítal som jeden z tých ktorých nenávidíte :( fólie som mal na každom aute a toto nie je výnimka :shock: a na zadnom mám presne tie najtmavšie aké sa dali dať...
a dôvody ? v prvom rade ked mi to čierne auto stojí na slnku tak sa interiér tolko nezohrieva,nieže by som tvrdil že tam je chládok ale to teplo je znesitelnejšie, mám to odskúšané na chorvátskom slnku, ked som tam bol jeden rok ešte s bielou E10 a nemal som fólie a po roku už s fóliami a verte že je to rozdiel ... za dalšie , neoslepujú ma autá za mnou jazdiace ( myslím ked je tma a majú pustené svetlá aj dialkové :D ) ... za dalšie , nikto mi nevidí čo mám v aute ( v tme je to absolútne nepriehladné ) resp v kufry ,ked som dal fólie tak som roletku hned vyrazil z auta ako nepotrebnú vec :lol:
argument že z auta s fóliami je dozadu zlý výhlad je absolútna pixovina , je to otázka zvyku nič viac,teraz ked náhodou šoférujem auto ktoré nemá fólie tak sa v ňom cítim ako v nasvietenom výklade :mrgreen:

a na záver... skúste uhádnuť či v tej bielej corole niekto sedí na zadných sedadlách :?: za spolujazdcom ...

Obrázok

odpoved áno sedí :lol:

a aby som nebol v offtopicu :lol: ked ide predo mnou auto z fóliami a samozrejme nič nevidím tak si dávam väčší odstup ako vždy ked je predo mnou kamión,dodávka alebo auto z tak zasratím sklom že nemusí mať ani fólie :mrgreen: a aj tak nič nie je videť ;-)
Toyota RAV 4 2,0 VVT-i (112 kW) Obrázok
Toyota Yaris 1.0 VVT-i (48 kW) Obrázok
ex:
Toyota Carina E 1.8 SW Obrázok
Corolla E10 1.4 XLi combi
Corolla E9 1.6 GTi

Používateľov profilový obrázok
drgi
Vševed
Príspevky: 2734
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Februára 2005, 21:50
Bydlisko: doma.
Kontaktovať používateľa:

Re: Tmavé fólie na zadnom okne

Príspevok od používateľa drgi » Utorok, 22. Januára 2008, 15:25

ked dobehnem kamion, alebo nieco co ma cierne folie, tak to raz-dva obehnem a dalej neriesim...
'miatka' : Mazda MX-5 Sportive, 2001 (NBFL), 1.8, 128 000 km

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 42 neregistrovaných