Strana 1 z 1
pieskovanie inak
Napísané: Sobota, 17. Novembra 2007, 23:05
od používateľa ToyoCarE
Zdar Toyotaci,,, na NDR programe ukazovali odstranovanie stareho laku a bordelu z podvozka nejakym mne neznamym sposobom,,, nebolo to klasicke pieskovanie,,, clovek bol v skafandri,,, ked to nalieval do nejakho sudka,,tak tz toho isla para,,, a to striekal na auto,,, ku podivu to funguje lepsie ako piesok,, pritom nezanechava odpad ako piesok,, tak ci niekto to pozna,, dik
Re: pieskovanie inak
Napísané: Nedeľa, 18. Novembra 2007, 00:18
od používateľa fajry
vola sa to vysokotlakove tryskanie sodou. Nie je to klasicke pieskovanie, ale kvazi "sodovanie". Sluzi na to nejaka ina latka, ako jemny piesok. Je to zevraj ucinnejsie ako s pieskom ... aj na SK sa to robi bezne. Zial ... clovek, ktory to robil v mojom okoli uz s tym nepracuje

Vysledok prace vsak bol velmi pekny!
Re: pieskovanie inak
Napísané: Nedeľa, 18. Novembra 2007, 00:38
od používateľa ToyoCarE
potesitelne,, len keby ze viem ,,,kto to robi
Re: pieskovanie inak
Napísané: Nedeľa, 18. Novembra 2007, 14:01
od používateľa fajry
Re: pieskovanie inak
Napísané: Utorok, 25. Decembra 2007, 17:36
od používateľa Pedro
jo je to pieskovanie pomocou sucheho ladu, resp. mikropeliet. Tieto firmy ten lad nakupuju u nas v Messer Tatragase. Aj Icetech.
Pracuje to tak isto ako piesok, akorat mikropeletky sa vyparia
Re: pieskovanie inak
Napísané: Utorok, 25. Decembra 2007, 18:51
od používateľa ToyoCarE
Pedro napísal:jo je to pieskovanie pomocou sucheho ladu, resp. mikropeliet. Tieto firmy ten lad nakupuju u nas v Messer Tatragase. Aj Icetech.
Pracuje to tak isto ako piesok, akorat mikropeletky sa vyparia
pekne,,, ked sa v tom vyznas,, tak treba na to nejaky specialny nastroj? Ci mi staci pieskovacka co mam? A kolko stoji kg toho ladu,, dikes
Re: pieskovanie inak
Napísané: Utorok, 25. Decembra 2007, 19:57
od používateľa Pedro
Uprimne povedane až tak do podrobna som sa touto otazkou nikdy nezaoberal
Mam za ulohu vo firme inu oblast.
Viem že sa to používa aj na tento účel, že to dodavame firmam,ktore sa tym zaoberaju, že vyrabame kocky, pelety, mikropelety no či treba špeci upravenú pieskovačku?! Skor si myslim že hej.. Možem pripadne preverit
Cena je momentalne až dobre pamatam 33sk bez DPH za kilo
Inu bližšie k technologii a k tomu ladu možeš čo to počítať aj tu
http://www.messer.sk/Prospekty/Suchy_lad.pdf
http://www.messer.sk/Produkte/Such___ad ... index.html