VV Auto Horná Streda - Autorizovaný servis Toyota - recenzia

Fórum o všetkom, čo vás zaujíma ...

Moderátor: Elvis

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

VV Auto Horná Streda - Autorizovaný servis Toyota - recenzia

Príspevok od používateľa AndyGTP » Piatok, 29. Apríla 2005, 22:03

Takze dnes som bol v hornej strede pri piestanoch, vo firme VV Auto, autorizovany distributor, servis Toyota.

Moje ocakavania sa naplnili a som vysostne spokojny. Napisem niekolko dovodov, PRECO IST s autom akurat sem.

* individualnu pristup k zakaznikovi
* velmi ochotni ludia, mili, ustretovi
* kvalitne sluzby

Prisiel som na 8-30 rano. Po dlhej a obsaznej diskusii s prijimacim technikom /p. Moravčík ale aj p. Miček - obracajte sa na nich/ som odovzdal asi o 9h auto. Usadili ma do ich Snack baru s tym ze som bol ochotny pockat na auto. Nuda ma nezrala, mal som dobru naladu, takze predpokladana hodina ukoncenia prac 12h mi nevadila. Odisiel som odtial 11h, aj to som znovu kecal o vsetkom moznom co mi napadlo a co ma zaujimalo o nahr.dieloch.

Nechal som si vymenit rozvodovy remen /1209 bez DPH, praca 1250 bez DPH/, kupil som si do zasoby olej.filter /249 bez DPH/ a nakoniec som aj zainvestoval do novej baterie Delphi 48Ah, original velkost japonska, 3r zaruka /2100 bez DPH/. Som nesmierne stastny, lebo mi povedali ze auto som kupil vo vybornom stave, nic mu nie je, nechal som si ho kompletne prezriet - podvozok, brzdy, vyfuk, elektrika, motor /cena prehliadky pred STK 490 bez DPH/. Takze mam potvrdene ze auto je ok, to je dolezite. Ceny co uvadzam su pre vas, nie je to sucast recenzie, ak vas zaujima, 1000 sk je geometria tusim, komplet kontrola s vymenami na Yaris pri 75 000 km je 3000 sk a podobne.

Co sa tyka ich pristupu ku mne, bol som milo prekvapeny.Povedal som im ze mnoho blavakov chodi ku nim, lebo su spokojnejsi s ich sluzbami.Velmi ferovo sa zastal kolegov v BA servisoch. Povedali mi ze aj oni maju nespokojnych klientov /1 pripad zo 100 sa stane ze nedojde objednany ND v dohodnutej lehote a sedliak robi humbuk/, ale to je normalne, ved existuju ludia ktorym nikdy nevyhoviete a okrem toho, je dalsia skupina ludi, ktori jebu na svoje auto, nemenia filtre kvapaliny kedy treba a potom frflu na servis ked im nevedia lacno opravit kompletne dosrane auto.V BA je ale vela klientov a servisy sa nemusia az tak uhanat o ich udrzanie. V hornej strede si ich hyckaju, staraju sa o cloveka aby sa k nim vratil. Predsalen, horna streda nie je BA. Ak toto cita pracovnik PPC, autograndu alebo AWF, nech to neberie ako utok na svoju firmu, je to cisto pozitivny zazitok od konkurencie, v PPC AG a AWF som nebol, zatial otvorene nesudim.

PAcilo sa mi dalej, ze na akukolvek prkotinu co som sa spytal, mi bolo umoznene nahliadnut do toyotackeho softveru, kde som si pozrel svoju corollu rozpitvanu na minikusky a prakticky kazda blbina co mi napadla sa da objednat, ukazat na monitore, zistit ci bude pasovat, ci je nutna original alebo ci mozem skusit aj aftermarket products. Napr. mala lista na boku dveri - plastovy kusok mi chyba na lavom blatniku. Da sa objednat do 3 dni najneskor, ina vec je ze to stoji 300 sk, ale to uz je ina vec:)))))))))))))) aj odlupeny napis Corolla, ci znak toyoty si mozete objednat, hocico. Naviac sa mi paci ze sa vam venuju ak mate zaujem vidiet original toyotacke doplnky na vase auto, na moju E111 ich je nasrane dost, samozrejme ale ze su dost drahe.

Dalsia vec je ze sa mi dostane objektivneho vyberu z roznych moznosti. Tak napr. odborne poradenstvo co sa mi dostalo je na nezaplatenie - olejovy filter, mali ste pravdu, treba kupovat vylucne u toyoty, lebo uz mali zakaznikov ktorym noname filter pretekal. Brzdy, kotuce, platnicky a vsetky jadrove zalezitosti na ktorych visi vasa bezpecnost a zivot, treba davat toyota. Uviedli mi priklady odstrasujuce. Ale paradoxne-predstavte si ze neznackovu plecharinu mi povedal, ze to este ujde, ze to nie je az take hrozne, lebo jediny defekt moze byt rozmer, ktory opticky nesadne. Stale vsak plati TOYOTA GENUINE PARTS. Takze tieto rady z praxe su len takou alternativou. Co sa tyka vymeny spojky, ak chcete novu, zaplatite cez 10 000 sk, ale mozete sa rozhodnut pre spojku original zn.Toyota avsak repasovanu. Tu vam origos namontuju oni a vyjde na 6-8000. Takze myslite na to ak ste nahodou o tom nevedeli /ak hej tak pardon!/

Co sa tyka baterie, takisto mi nik do hlavy netlkol ze musim mat iba predpisany japan rozmer, ze je to blbost. Dokonca aj v tescu si mozem kupit bateriu, drevom podlozit a podobne. Ale dostalo sa mi priatelskych rad, ze zrusili zmluvu s Boschom, predavaju uz iba Delphi a vrelo mi ju odporucili, ze nezradi, ze je dobra, co koniec koncov som uz vedel. Cize plesol som sa po vacku a dal som na bateriu o 600 sk viac nez som povodne zamyslal. Co uz.

Dalej som si spomenul na palivovy filter. Tuto mi trosku viac odporucali origos filter. Takze tym ktori ste vahali davam do pozornosti tento nazor. Vzduchovy filter mi povedali sami ze si mam dat uplne hocijaky, nie toyotacky za 700 ci kolko. Ak vas to zaujima, kabinovy filter /tj pelovy na E11, ale aj E10 tusim/ stoji 1050 sk tusim. To je dost drahe. Zmuro kupil neznackovy za vyse 500, takze to sa oplati.

Potom este na zaciatku mi ochotne mrkli lak, poradili co staci zalestit, co by stacilo so stetcekom a na co by uz stetec nestacil /mam na jednej casti tak mini poskodeny lak/. Co sa tyka autokozmetiky, cockpit spray aj cistic flakov calunenia stoja 220-270 sk, ale s usmevom mi bolo poradene ze dole to pojde aj s lacnejsimi. Ale na ten skrvno odstranovac bych vsadil, rovnako aj ten palubovko lestic moze byt original dobry.

no snad som vas neutyral takym clankom dlhym, ak si spomeniem na daco, este dopisem

PS-suma sumarum. VRELE ODPORUCAM. Naozaj, sem sa ist oplati, ten pristup a ochotny, dobry servis stoji za to. Potvrdili sa mi referencie od znameho a aj z tohto fora. Vdaka

PPS-moja corollka bola hepi, lebo videla asi 7 svojich skulavych sestriciek, dokonca jednu 1,6 G6 ciernu, vo vybave, velmi sexi. Piestany boli dnes zaplavene corollami a vytunenymi hondami... zaujimave
Naposledy upravil/-a AndyGTP v Sobota, 10. Februára 2007, 13:55, upravené celkom 1 krát.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
CelicaNR
Toyota guru
Príspevky: 1599
Dátum registrácie: Utorok, 3. Augusta 2004, 16:44
Bydlisko: Bratislava, Slovakia
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa CelicaNR » Nedeľa, 1. Mája 2005, 19:01

No super, Andy, vidim, ze ked budes pisat taketo recenzie, tak ta budeme posielat ako testovacieho zakaznika do vsetkych Toy servisov na slovensku :lol: hahahhaa...

Ale dik moc za tvoj postreh, zase poda rozhlad o servisoch na SK.

Bruni: co keby si ty ties zasiel spravit taky vyskum niekam na vychodne slovensko, presov/kosice ? :wink:
Sweet and sexy..
tobe CH-R 1.8 Hybrid ... 11.1sec@0-60mph
Octavia RS 2.0 ... 6.9sec@0-60mph
exDucati 0.8 Monster ... 4.2sec@0-60mph
exCelica 2.0 GT with 3SGE ... 7.6sec@0-60mph

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa AndyGTP » Nedeľa, 1. Mája 2005, 21:20

ooo :oops:

dakujem za pozitivne ohodnotenie. No veru, ak budete chciet pojdem a napisem:))

zabudol som jednu vec, kedze neviem kedy a co dodrziavala v ramci planu udrzby byvala majitelka, dohodli sme sa ze idealne bude zacat sa starat o auto /co sa tyka vymen kvapalin, sviecok, filtrov.../ od 120 000 km. Mam sotva 110 000, takze este casu dost. A toyota ako vyrobca vobec, dost odporuca dodrziavat pravidelnost a hlavne suhru menenia kvapalin filtrov, tak ako je predpisane podla planu udrzby. Je to jeden z predpokladov dlhej zivotnosti auta.

co sa tyka tej spojky, napadlo mi: Aktualna je vymena az pri 150 000 km zhruba, vtedy sa konci jej zivotnost. Takze u toyky vam daju repasovanu origos spojku, aj so zarukou samoska.

a dost ma prekvapilo, ze moj motor vraj toyota skonstruovala tak, aby v zime nikdy nezamrzol /okrem aliasky asi/ a ze bohato staci mineralny olej 15w. To ma prekvapilo, ja mam totiz v aute /uz som ho tak kupil/ synteticky 5w-40 tusim. Vraj je to vyhadzovanie penazi, ze ten motor bol v podstate navrhnuty pre mineralny olej. No to som fakt nevedel

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
drgi
Vševed
Príspevky: 2734
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Februára 2005, 21:50
Bydlisko: doma.
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa drgi » Nedeľa, 1. Mája 2005, 23:21

AndyGTP napísal:ooo :oops:
a dost ma prekvapilo, ze moj motor vraj toyota skonstruovala tak, aby v zime nikdy nezamrzol /okrem aliasky asi/ a ze bohato staci mineralny olej 15w. To ma prekvapilo, ja mam totiz v aute /uz som ho tak kupil/ synteticky 5w-40 tusim. Vraj je to vyhadzovanie penazi, ze ten motor bol v podstate navrhnuty pre mineralny olej. No to som fakt nevedel
rozdiel medzi syntetickym a mineralnym olejom je iba v cene a mnozstve aditiv. aditiva ti zlepsuju vlastnosti oleja - viskozitu, dlhsiu zivotnost a odolnost pri vysokych teplotach, ochrana voci korozii... ale v mineralnom oleji su tiez, a celkom dost. okrem toho, zakladovy olej syntetickeho je tiez iba cisty mineralny olej.

celkom si ma potesil s tou recenziou, uz som sa zoparkrat docital, ze je to dobry servis, skoda ze je tak od ruky.

drgi
'miatka' : Mazda MX-5 Sportive, 2001 (NBFL), 1.8, 128 000 km

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa AndyGTP » Pondelok, 2. Mája 2005, 08:12

dik za vysvetlenie oleja:)

hmm podla mna to nie je az tak od ruky. Ti co su z TT a okolia, pripadne TN alebo NM to maju v poho. No ja byvam teraz v PK a spravil som hore dole po 70km tusim.. to ale nie je az take priserne. Ved tam pojdes raz za sto rokov:)

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

COROLLA TS

NAJ servis???

Príspevok od používateľa COROLLA TS » Pondelok, 13. Júna 2005, 12:11

A skúsili ste už páni servis v ZA, AT Toyota?
To by ste čumeli, aký je prístup tam... :lol:

Používateľov profilový obrázok
Thorius
panic
Príspevky: 78
Dátum registrácie: Nedeľa, 5. Novembra 2006, 22:02
Bydlisko: Žilina

Re: NAJ servis???

Príspevok od používateľa Thorius » Sobota, 25. Augusta 2007, 20:04

COROLLA TS napísal:A skúsili ste už páni servis v ZA, AT Toyota?
To by ste čumeli, aký je prístup tam... :lol:
Moj a Ty si kto? Pracovnik z AT ? Tak pozdravujem, lebo takych obmedzencov som davno nevidel, teda servisakov ( predajcovia su ina kava)
To su teda fasa chlapi ked na nich musis tlacit cez obchodneho riaditela ( este ze sme na slovensku a vsetko sa da robit po znamosti, vsak , :-))

Inak prehliadku po troch rokoch sa chystam aj ja ist robit do VV Auto, dufam, ze budem tiez tak milo prekvapeny ako kolega
JAPAN CARS RULEZ!

COROLLA 1,4 D4-D WAGON E12T

Používateľov profilový obrázok
johnC
toyoťák
Príspevky: 583
Dátum registrácie: Pondelok, 20. Februára 2006, 19:12
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: VV Auto Horná Streda - Autorizovaný servis Toyota - recenzia

Príspevok od používateľa johnC » Nedeľa, 26. Augusta 2007, 00:06

no moja tam vyrastala a aj sa kupila
-a tak preto mam 15w a vsetci sa tomu cuduju ale ok
- preto mam po nejakej fasa buracke cele dvere vo farbe aj so spetnymi a kridielkom ale very fine a nikto by nepovedal ze to bolo burane dokonca ani oni
-alebo preto som mal debilnu gelovu Delphi baterku ktoru chvalili a ktoru som dal po poklese napetia preventivne kamaratovi a on nanu za par dni nadaval jak svina pretoze bola cez zimu stale vybita dokonca ju aj autoradio zachv vybilo (prosto minimalna zivotnos ale hlavne ze je bezudrzbova) len na tej velkosti nieco bude....
-ktovie preco som mal zodrate uhliky na startery
-menenu spojkovu lamelu vraj bez pritlacnej casti a preto ju mam taku citlivu ale nevadi
bol som tam 2x ako celkom fine, lebo maju tam hlavne v databazi celu moju servisnu knizku a ja ju nemam!

mozno by to bola sranda zalozit temu na kazdy servis ako napr. recenzia Toyota Autocentrum Nitra
-dal som si pri takej preventivke umyt motor sak za 150 preco nie, len tam nebolo napisane ze za 15min tak po 3/4 hod mi ju priniesol okrem ineho aj s vydrhnutymi gumami (kobercami)
-s technikom sme pozerali v databaze komplet veci na moju pristrojovku s otackomerom a cenou co sme sa nakoniec zhodli ze sa za 12000 neoplati
-bars ake orig. blbiny tiez vedia objednat ale urcite nie priniest ani v HornejS. na druhy den
atd..

zhrnul by som to asi tak ze bez peknych reci dnes ziadna firma nemoze existovat, len by mohli dat na zaciatku navyber : chcete odrbavaci mod alebo povedat pravdu na rovinu za znizenu cenu
Toyota Corolla E11/Scott Reflex 10/noKia/Lunex DCM-fz7/Logitech-mouse/Verbatim FDD/Adibas/Mentos/Primeros
.... ideal for mňa !

stano
nula
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pondelok, 24. Septembra 2007, 09:54

Re: VV Auto Horná Streda - Autorizovaný servis Toyota - recenzia

Príspevok od používateľa stano » Štvrtok, 27. Septembra 2007, 12:36

prvykrat som na fore a povedal som si ze okrem vrzgajucich pasov, skary medzi radiom a palubovkou a rozonovanim odkladacej skrinky ako prvu uvediem moju skusenost s VV Horna Streda.......teda som tam volal s tym ze okrem 90 tis. prehliadky (prvej v SR po dovoze jazdenej E12 D4D Kombi) chcem ceknut aj tu skaru nad radiom a par drobnosti.....trepal som sa z BA do Hornej Stredy prave kvoli dobrym recenziam....

vysledok...

s drobnostami typu radio, vrzgajuci pas a pod. ma poslali slusne do riti ze sa to neda alebo ze to treba cele rozmontovat a ze to bude treba robit cely den tak mozno nabuduce ale nevedia ci to bude lepsie

vobec nechapem v com by mal byt tento servis lepsi nez ostatne..prijimaci technik v kuse pobehoval a absolutne nemal cas sa mi venovat...v showroome je pod vystavenymi autami pavucina co mi je uplne jedno ale o niecom to hovori...ked uz sa teda previezt kvoli servisu 100 km tak nech to ma nejaky zmysel..ono je to servis uplne OK akurat neviem preco by som ho mal pokladat za lepsi nez ostatne..takze tak

Používateľov profilový obrázok
wakkee
Toyota guru
Príspevky: 1312
Dátum registrácie: Streda, 1. Júna 2005, 09:42
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: VV Auto Horná Streda - Autorizovaný servis Toyota - recenzia

Príspevok od používateľa wakkee » Štvrtok, 27. Septembra 2007, 13:29

skoda, ze si necital aj ine thready, si si mohol usetrit cas a km. Stacilo ist do AWF na mierovej.
Today, Tomorrow, To ..... to co je? (R)
Speed's just a question of money. How fast can you go?

Opat Toyota
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: VV Auto Horná Streda - Autorizovaný servis Toyota - recenzia

Príspevok od používateľa AndyGTP » Štvrtok, 27. Septembra 2007, 20:57

odvtedy co som tam bol ja stano sa vela veci zmenilo, okrem ineho maju novy vacsi showroom uz dlhsiu dobu a menej musia bojovat o zakaznikov ako vtedy. Dari sa im. Mozno aj nestihaju. Vsimni si datum kedy som to pisal.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
AlfGordon
začiatočník
Príspevky: 346
Dátum registrácie: Pondelok, 21. Novembra 2005, 16:31

Re: VV Auto Horná Streda - Autorizovaný servis Toyota - recenzia

Príspevok od používateľa AlfGordon » Pondelok, 1. Októbra 2007, 14:03

Alibisticka poznamka Andyho ;-) svedci len o jednom - vsetko dobre sa jedneho dna doku*vi.
Vlastna skusenost zatial hovori v prospech AWF. Z troch Toyota servisov v BA jednoznacne najlepsi.
Pokial ide o vrzganie pasu, v AWF mi pomohli. Narvi tam nejake WD-cko, mozno pomoze. "Dieru" medzi radiom a pristrojovkou nastastie zatial nemam.
Corolla kombi 1,4 D-4D, 66kW
Auris 1,33 Dual VVT-i, 74 kW
Avensis T27

stano
nula
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pondelok, 24. Septembra 2007, 09:54

Re: VV Auto Horná Streda - Autorizovaný servis Toyota - recenzia

Príspevok od používateľa stano » Sobota, 6. Októbra 2007, 23:49

k vrzgajucemu pasu som si sadol minuly vikend...po tom co chceli v Hornej Strede kvoli tomu auto na cely den a rozpravali mi pribeh ako budu davat cele sedadlo von a z neho prec celunenie (technik sa viezol a pocul ako a kde to vrzga)......

prstami som ocekoval jak to tam je vymyslene a pocuval odkial presne ide zvuk...WD minule nepomohlo ale dal som tomu este jeden pokus a fukol ho presne na miesto kde je taka mala zarazka na rameno na ktorom je zamok pasu a pre istotu este hodil trosku vazeliny...odvtedy som v klude a konecne nevrzgam....za nula korun do pat minut

ta "diera" medzi radiom a palubovkou je taka pozdlzna skara medzi plastovym ramom radia a radiom cca 3 mm - myslim ze sa to tu v nejakej teme uz riesilo...a aj na jednom UK fore o Toy som to uz cital spominane...uz som sa rozhodol ze na to kaslem a zvyknem si ale kedze mam prvykrat Toy tak som z toho mierne prekvapeny lebo ked som sa rozhodoval jake auto vezmem tak som vybral Toy kvoli tomu ze je to vraj fakt kvalitka a taka malickost (navyse extremne casta lebo o nej vedia vsetci servisaci..) zbytocne kazi dojem...nieco im v Japonsku pri dizajnovani uslo ale u Japoncov je asi slabsi interier - nielen dizajnovo - sucast balika vyvazeny vyssou kvalitou zvysnych veci ... alebo nie? .... (dnes som hovoril s jednym znamym .. pred 5 mes. kupil Avensis a uz bol 4krat v servise lebo odchadza elektronika) --- kurva dufam ze to su len vynimky a u inych znaciek je to ovela horsie?!?!?!?!...alebo je to trend?:))

Používateľov profilový obrázok
Ralok
panic
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Piatok, 10. Februára 2006, 22:19
Bydlisko: HC
Kontaktovať používateľa:

Re: VV Auto Horná Streda - Autorizovaný servis Toyota - recenzia

Príspevok od používateľa Ralok » Sobota, 27. Októbra 2007, 00:17

Pred pár mesiacmi sa v Hornej Strede vymenil majiteľ, možno preto tá zmena :roll:
Avensis T22 (150 k ;-) )

TomasVFR
nula
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Streda, 10. Novembra 2010, 18:41

Re: VV Auto Horná Streda - Autorizovaný servis Toyota - recenzia

Príspevok od používateľa TomasVFR » Štvrtok, 11. Novembra 2010, 09:14

Ahojte. Chcel by som sa opýtať aké sú vaše skúsenosti s týmto servisom čo sa týka klampiarčiny a hlavne lakovania.Potrebujem dať opraviť šuchnutý yaris a som z PN takže to mam najbližšie.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 34 neregistrovaných