Pri akych rychlostiach najcastejsie preradujete? + medziplyn

Fórum o všetkom, čo vás zaujíma ...

Moderátor: Elvis

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Pri akych rychlostiach najcastejsie preradujete? + medzi

Príspevok od používateľa Srandista » Štvrtok, 1. Decembra 2011, 12:49

@sonnicek: nechcem sa s tebou hadat, ale opat mi to neda... To ze na okreske v pohode ides 90 je uplne pochopitelne, zas tak maly motor nemas, ale prosim nesnaz sa mi tvrdit, ze mas pri tom taku vykonovu rezervu, ze zatlacis plyn do podlahy (bez podradenia) a zacnes adekvatne zrychlovat na predbiehaci manever... To ti neuverim uz len preto, lebo mam podobne vykonne auto ako ty, a viem, ze nieco take si rozhodne nemozem dovolit...

A na margo toho spomalenia a zaradenia sa za predbiehane auto... Neviem ci to robis casto, ale z vlastnych skusenosti viem, ze to v mnohych situaciach ani len nie je mozne... Kolko krat pri predbiehani za tebou vybehne dalsie auto, ktore sa ti chyti za chvost, popripade nevybehne, ale posunie sa na tvoju predchadzajucu poziciu... A co potom? No potom mozes bud dokoncit prediehaci manever, zazit celnu zrazku dvoch vozidiel, vytlacit z cesty predbiehane vozidlo alebo to pichnut do priekopy pri ceste (ak tam teda nahodou nie su vysadene stromy, to je ten horsi pripad)... Ja nepotrebujem zavodit, ale z tychto moznosti naozaj radsej beriem tu prvu... A preto vravim, ze mat vykonnejsie auto ako sedy priemer, a mat tak vdaka tomu vykonovu rezervu je dobre, nie je to o zavodeni, ale aj o tvojej bezpecnosti na ceste... To ze su medzi nami ludia, ktory vykon motora namiesto toho, aby rozumne vyuzivali, zneuzivaju, nemeni nic na tom, ze podla mna koni pod pravackou nie je nikdy dost...
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Pri akych rychlostiach najcastejsie preradujete? + medzi

Príspevok od používateľa spider207 » Štvrtok, 1. Decembra 2011, 15:29

kuki - isiel som v Mondeu ST220.. kym som nepoznal BMW a Lex IS200 tak som myslel, ze je to dobre auto :D ale nie, vykon bol celkom v pohode, len to islo na blbu napravu :D v zakrutach proste bolo poznat, ze to ide po cumaku von, komunikacia tiez nebola uplne to prave.. ale tak celkovo to bolo najlepsie auto co som dovtedy skusal :) k tym autam - ja zase nevidim zmysel kupovat nove, da sa zohnat aj nejaky rok, dva, tri starsie a za polovicnu cenu.. samozrejme treba natrafit a vsetko si preverit, ale z vlastnych skusenosti viem, ze sa to da (teraz nenarazam na moje auto, aj ked aj to je celkom dobry priklad).. je to zase len otazka pohladu, pre mna hot hatch nic neriesi, momentalne prevladaju srdcove zalezitosti tak mam ISko, ked budem musiet riesit rodinu resp kazdu korunu tak mozno ISko vymenim za nieco ekonomickejsie.. ale celkovo to Max dobre zhrnul, kazdy mame na to iny pohlad a nazor, Ty si spokojny, ja som spokojny, kazdy sme kupili co nam vyhovuje a tak to ma byt 8) chleba aj tak lacnejsi nebude :mrgreen:

Používateľov profilový obrázok
sonnicek
Toyota guru
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Utorok, 9. Novembra 2010, 19:51
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto

Re: Pri akych rychlostiach najcastejsie preradujete? + medzi

Príspevok od používateľa sonnicek » Štvrtok, 1. Decembra 2011, 16:13

ja sa tiez nechcem hadat kazdy mame iny nazor beriem, ja sa uz tesim na poriadnu robotu bubaky z nej a nejaka ta emerka alebo celica pojde urcite domov :mrgreen:
Corolla 1.4 VVT-i, 71 kW, r.v. 2003, update 1.2.2012 priemerka na palubnom uz neukazuje nic :)

Používateľov profilový obrázok
stefan-celica
Toyota guru
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Septembra 2008, 20:07
Bydlisko: Slovensko

Re: Pri akych rychlostiach najcastejsie preradujete? + medzi

Príspevok od používateľa stefan-celica » Štvrtok, 1. Decembra 2011, 20:48

Max11 napísal:Ja si myslim, ze je uplne zbytocne sa tu hasterit. Je to vsetko cisto ciste len vec osobnych preferencii a moznosti. Kazdemu vyhovuje/paci sa nieco ine, niekto ma garaze 2, niekto ani jednu, niekto ma rodinu, niekto nie, niekto ma penazi na rozdavanie, iny planuje kazdy jeden nakup potravin... a co je este dolezitejsie, nazory sa zvycajne s vekom menia :lol:
Cize ak to mam v kratkosti zhrnut: Kazdy sa riadi hlavne tym, to co vyhovuje JEMU a preto netreba hladat vseobecne platnu pravdu, pretoze ta zvycajne neexistuje ;)
A dost bolo filozofie, bo to uz sme uplne OT.
;)
Toyota Celica T20 ST202 129kw 3SGE McPherson :) 376 916km, Evans Coolants, K&N, PUR 80Sh
Renault Trafic 2.0dci M9R L2H1 toto auto my bol čert dlžný
Subaru Legacy AWD 2.0 boxer EJ20 318 000km

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Pri akych rychlostiach najcastejsie preradujete? + medzi

Príspevok od používateľa kuki » Piatok, 2. Decembra 2011, 00:12

ja sa tiez vobec s nikym nechcem hadat. A pravdu povediac, keby ste to nespomenuli, tak ma ani nenapadne, ze by sme sa mali hadat. Beriem to tak, ze si vymiename nazory a skusenosti (a uznam, ze v zlej teme :-) ). Vobec netvrdim, ze mam patent na rozum, alebo ze mam pravdu a vy nie. Chcel som len ako majitel Hot Hatchu, ktory sluzi ako jedine auto v rodine, povedat moj pohlad na vec. A sprostredkovat tym, ktori mozno take nieco zvazuju, informaciu o tom, ze to neni odveci napad a ze nepreklinam den, kedy som ho objednal, ale presne naopak :-)

Srandista - zas mi neostava nic ine, len suhlasit

spider207 - Chapem tvojmu porovnaniu. Ja ale nemam Mondeo ST220 :-) Ano, so zadokolkou by bolo viac srandy a je to lepsia koncepcia. Ale moje auto velmi dobre maskuje koncepciu a aj ked ho fyzika donuti vyjst s farbou von, korekcia plynom veci rychlo rozriesi. A zo zadokolkou by som si netrufol ist tak blizko limitu, ako s mojim autom. A objektivne je viac nez rychle. A je neskutocne hrave. A daleko predci moje soferske schopnosti. A to sa mi paci. Ze za cenu, kde BMW este ani len nezacina mam auto, ktore je rychle, vyborne vybavene, prakticke, podla mna ovela dravejsie vyzerajuce a sofersky desne pritazlive. A na okreske nedostane debakel ani od 2x tak draheho BMW. A presne si to pochopil - to, co pises vo svojom podpise plati aj pre mna - zijem svoj sen. 3 roky som o nom snival a teraz je moje. A som stastny a nemenil by som. Presne tak, ako ty.
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

Používateľov profilový obrázok
stefan-celica
Toyota guru
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Septembra 2008, 20:07
Bydlisko: Slovensko

Re: Pri akych rychlostiach najcastejsie preradujete? + medzi

Príspevok od používateľa stefan-celica » Piatok, 2. Decembra 2011, 09:35

ake mas auto?
Toyota Celica T20 ST202 129kw 3SGE McPherson :) 376 916km, Evans Coolants, K&N, PUR 80Sh
Renault Trafic 2.0dci M9R L2H1 toto auto my bol čert dlžný
Subaru Legacy AWD 2.0 boxer EJ20 318 000km

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Pri akych rychlostiach najcastejsie preradujete? + medzi

Príspevok od používateľa Srandista » Piatok, 2. Decembra 2011, 10:04

Ford Focus ST, ma to v podpise lahko zamaskovane ;)
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Pri akych rychlostiach najcastejsie preradujete? + medzi

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Piatok, 2. Decembra 2011, 10:15

sused mal RS... zralo mu to aj travu kolem... ale aj islo neskutocne.
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Pri akych rychlostiach najcastejsie preradujete? + medzi

Príspevok od používateľa spider207 » Piatok, 2. Decembra 2011, 15:16

kuki, ja zase celkom chapem Tvoju volby, o tom potom (za plotom :D ).. uprimne, ked uz by som zvazoval nejaky hot hatch, asi tiez skoncim pri nejakom Focuse, co sa tyka zabavy tak su to este jedna z mala predokoliek ktore su take ako pises - hrave, zabavne.. samozrejme aj technika sa posunula a (dnes uz starsie) Mondeo ST220 je ina kava ako novy Focus ST.. takze nemam problem uznat, ze aj nieco take by ma mohlo chytit za srdce a mohla by to byt aj moja volba, keby som neriesil pohananu napravu :) ten Focus vs BMW je presne o tom co kto preferuje, ci (udajnu) prestiz a zadny nahon, alebo mu staci aj FWD a vyblbne sa (mozno) rovnako a za polovicnu cenu, ako spominas.. je to len vec preferencii.. inak uprimne - celkom by som sa zviezol s takym STckom, by ma zaujimalo ako to pokrocilo odvtedy co som mal nieco take male a vykonne v ruke.. btw, z predokoliek sa mi este nenormalne pacil svojim chovanim a komunikaciou CT200h, to by som si naozaj vedel predstavit ako take rodinne auto, s ktorym by sa dalo aj obcas zasportovat.. samozrejme ale keby tam hodili silnejsi motor, ale inak podvozok mal daleko na viac.. v kombinacii s hybridnym pohonom ideal aj do mesta na nakupy a pod, keby bol silnejsi motor tak (v pripade nutnosti) ozeliem aj to, ze to nie je RWD :)
inak kuki - je to krasne ked sa sny plnia, ze? ;-)

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Pri akych rychlostiach najcastejsie preradujete? + medzi

Príspevok od používateľa kuki » Sobota, 3. Decembra 2011, 21:31

Gabo - RS MkI alebo MkII? MkII ma pisanu papierovo este mensiu spotrebu ako ST a mne ST zerie menej, ako by papierovo malo, cize je to asi o tom, co to auto denne zaziva a ako ho majitel vyuziva. Ak by som ho mal ako vikendovku len na jasenie, tak by to veru vyzeralo inak...

spider207 - krasne si to zosumarizoval. Mondeo ST220 ma kamarat, tka viem porovnat. Je to rychle auto, ale po vsetkych strankach maksie, menej ostre a civilnejse ako ST. O citelny kus, Na druhej strane, po BA je az prekvapivo komfortne, naozaj mimoriadne. Zaujemcov o zvezenie uz mam, pisem si ta do zoznamu :-) Aj ked teda cestu do ZV mavam tak mozno raz za rok :-( A ano, presne viem, co tmy myslis - je to vskutku krasne a doprial by som to kazdemu, aby si mohol splnit nejaky velky sen.
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Pri akych rychlostiach najcastejsie preradujete? + medzi

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Sobota, 3. Decembra 2011, 21:58

na okruhu mu to zralo nad 25... inak do 20... RS MKII
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Pri akych rychlostiach najcastejsie preradujete? + medzi

Príspevok od používateľa kuki » Pondelok, 5. Decembra 2011, 18:04

Gabo, na okruhu zere aj ST 25+. Ale to druhe cislo, to jednoducho nie je mozne. RSo ma +- rovnaku spotrebu ako ST, aj papierovo aj realne. Mozno max tak nejakeho pol litra navyse oproti ST. Na okruhu zere 25+, na okreskach, ak ides "co to da" a nerespektujes povolene rychlosti (jazdis povedzme do 200), tak zere nieco vyse 15. Ak dodrzujes rychlosti, ale stale ides naplno ked pridavas, tak zere cca 12. Tolko isto zere v meste, ked si uzivas motor. Inak v meste 10-11, tesne pod 10 ked sa snazis ist plynulo a predvidavo. Mimo mesta 8-9 ked ides s davom a predbiehas iba tych, co naozaj idu pomalsie, ako je povolene.

Ak tvoj sused mal mimo okruh do 20, tak bud motor na noc nezhasinal, alebo jazdil ako... Navyssi priemer na spritmonitore je nieco cez 16 a typicky priemer pre RS je 11,5, pre ST 11. Ja mam za poslednych povedzme 8 nadrzi cca 9.4, aj s jaseniami na Babe, Terchovej, Hutach...
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Pri akych rychlostiach najcastejsie preradujete? + medzi

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Pondelok, 5. Decembra 2011, 19:34

tak 15 je stale do 20 :-D fakt, toto su info od neho... moje IS300 preco zerie 15 lahkou nohou? alebo zeby taka lahka nebola? .-D
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Pri akych rychlostiach najcastejsie preradujete? + medzi

Príspevok od používateľa kuki » Pondelok, 5. Decembra 2011, 21:55

:D Si ma normalne rozosmial, dakujem :-) Mas uplnu pravdu, 15 je do 20 :-) Ono nakoniec, ked ma do 1000 koni, tak si to aj do tych 20 moze potiahnut :-)

Ty mas 15 s lahkou nohou? To mi skor znie, ze niekto si uziva stado pod kapotou. Mal si Mr.S-ovi povedat, ze ISko kupis iba ak namontuje tazne a prida k nemu gratis cisternu s benzinom :-)

No a aby sme sa po par dnoch vratili k teme, kedy preradujes, ze mas taku spotrebu? :mrgreen:
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Pri akych rychlostiach najcastejsie preradujete? + medzi

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Pondelok, 5. Decembra 2011, 21:59

tazne patri na fordy a s tankovanim zatial problemi nemam... :-D... 5-6tis....
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 38 neregistrovaných