Pri akych rychlostiach najcastejsie preradujete? + medziplyn

Fórum o všetkom, čo vás zaujíma ...

Moderátor: Elvis

Používateľov profilový obrázok
Samuel
začiatočník
Príspevky: 459
Dátum registrácie: Utorok, 20. Mája 2008, 18:30
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Pri akych rychlostiach najcastejsie preradujete? + medzi

Príspevok od používateľa Samuel » Piatok, 25. Novembra 2011, 09:05

Thomas napísal:Len taký poznatok z jazdy na E12 1.4, (poprosím aj majiteľov aby sa vyjadrili či je to normálne), totiž pri ubraní plynu si auto stále cca 1sekundu pridáva, čiže v podstate automatický medzi plyn 8) musel som si na to zvyknúť teraz jazdím systémom: noha z plynu, počkať chvílu kým sa ustália otáčky, spojka a dalšia rýchlosť (keď som to robil ako na "normálnom aute" :mrgreen: tak mi po odpojení spojky motor hučal v otáčkach ako nejakému zelenáčovi). Tým pádom úplne odpadá nutnosť brnkať do plynu pri preradovaní...toď môj poznatok.

Auris to ma rovnako. Dokonca v sekcii Auris sa tomu majitelia stazovali :)

Vdaka tomuto sa mi dari radit smerom hore uplne krasne plynulo, az na 1>2. Jednotka je prilis ostra a preto pri pokojnej jazde radim hned po prejdeni dlzky vozidla 2-ku. V opacnom pripade pri vytoceni vyssie, lietaju spolujazdcom hlavy.
Toyota Auris 1,6 Valvematic: 1ZR-FAE 6 M/T Navi Exclusive
Hyundai Accent 97 1,5 12V HB

Používateľov profilový obrázok
Gabo
toyoťák
Príspevky: 972
Dátum registrácie: Streda, 31. Mája 2006, 16:53
Bydlisko: Nitra

Re: Pri akych rychlostiach najcastejsie preradujete? + medzi

Príspevok od používateľa Gabo » Piatok, 25. Novembra 2011, 12:22

Samuel - mozno sa mylim, ale nie je to preto, ze suciastky v aute este nie su "rozjazdene", alebo tam uz mas 30 a viac tisic km?
Toyota Auris TS Hybrid 2016
ex: Toyota Corolla e10 1995
ex: Honda Accord Tourer 2007

Používateľov profilový obrázok
Samuel
začiatočník
Príspevky: 459
Dátum registrácie: Utorok, 20. Mája 2008, 18:30
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Pri akych rychlostiach najcastejsie preradujete? + medzi

Príspevok od používateľa Samuel » Piatok, 25. Novembra 2011, 18:11

Mam uz 37+, takze to nebude tym. Ma to nejaky automaticky medziplyn, hlavne pri rozbiehani na 1-tke. Asi aj kvoli nezdochnutiu..
Toyota Auris 1,6 Valvematic: 1ZR-FAE 6 M/T Navi Exclusive
Hyundai Accent 97 1,5 12V HB

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Pri akych rychlostiach najcastejsie preradujete? + medzi

Príspevok od používateľa kuki » Pondelok, 28. Novembra 2011, 12:04

Mne robi Focus presne opacnu vec a mozem povedat, ze je to rovnako na chuja ako ta, co opisujete vy. Ked chcem ist ako clovek, pianko, tak pri rozbehu na 1-ku dojde pri pustani spojky do nejakeho stavu, kedy akoby uplne stratil tah. Vobec nekucka ani nehuci ani sa nijako netrapi, je to skor akoby vam do pridkeho kopca zhasol motor. Proste uplne rychlo zacne spomalovat, hoci plyn je stale v rovnakej polohe a predtym sa normalne rozbiehal. No a toto trva asi 1 - 1,5 sekundy a potom sa zrazu chyti a pokracuje normalne. Otacky pri tom celom pritom nijak vyznamne nekolisu, cize to neni tym, ze ho dusim. Ak to vcas nezaregistrujem a podvedome pridam plyn, tak po tej sekunde, az sa spamata, zas vyrazi moc rychlo dopredu, lebo plynu ma privela :-)
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: Pri akych rychlostiach najcastejsie preradujete? + medzi

Príspevok od používateľa Max11 » Pondelok, 28. Novembra 2011, 13:27

Neviem ako Vam ale mne vcelku vyhovuje, to ako si Corolla sama riadi otacky ked treba :)
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Pri akych rychlostiach najcastejsie preradujete? + medzi

Príspevok od používateľa Srandista » Pondelok, 28. Novembra 2011, 14:00

No takto, neviem preco by malo vo vseobecnosti ludom vyhovovat spravanie, ktore nie je standardne pre vsetky auta...

Ked si nemal ine auto, a na svoje nedas dopustit (co zrovna o tebe Max vieme, staci si precitat tvoje posty o koncerne a viac menej aj lubovolnej inej znacke ako Toyota), je jasne, ze ti to pride v pohode... Ale ver tomu, ze az presadnes do ineho auta, tak to bude otravne, a snad po tom, co ich vystriedas viac uznas, ze nie to tvoje ma ok spravanie (kedze v ziadnom inom sa to tak spravat nebude)...
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
sonnicek
Toyota guru
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Utorok, 9. Novembra 2010, 19:51
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto

Re: Pri akych rychlostiach najcastejsie preradujete? + medzi

Príspevok od používateľa sonnicek » Pondelok, 28. Novembra 2011, 14:19

myslim si ze je to vsetko ok, a ma to asi aj nejaku funkciu ked to tam je nie?
Corolla 1.4 VVT-i, 71 kW, r.v. 2003, update 1.2.2012 priemerka na palubnom uz neukazuje nic :)

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: Pri akych rychlostiach najcastejsie preradujete? + medzi

Príspevok od používateľa Max11 » Pondelok, 28. Novembra 2011, 14:31

Srandista napísal:No takto, neviem preco by malo vo vseobecnosti ludom vyhovovat spravanie, ktore nie je standardne pre vsetky auta...

Ked si nemal ine auto, a na svoje nedas dopustit (co zrovna o tebe Max vieme, staci si precitat tvoje posty o koncerne a viac menej aj lubovolnej inej znacke ako Toyota), je jasne, ze ti to pride v pohode... Ale ver tomu, ze az presadnes do ineho auta, tak to bude otravne, a snad po tom, co ich vystriedas viac uznas, ze nie to tvoje ma ok spravanie (kedze v ziadnom inom sa to tak spravat nebude)...
Neviem ci sa da povedat, ze by som na svoje auto nedal dopustit :lol: Samozrejme, ze mam k nemu vztah, kedze som do neho investoval krvopotne zarobene peniaze ale vo vseobecnosti ho povazujem za absolutny priemer a je mi jasne, ze existuje X dalsich modelov aj ZNACIEK, ktore by sa mi soferovali podstatne lepsie.
Mal som moznost vyskusat uz kadeco, hoci vacsinu nie dlhodobo. Od Audi Allroad cez Passat 2006 combi ... mazda 323 (r.v. 97?). Kazde auto malo cosi do seba ,dokonca aj ta mazda, hoci posobila uz velmi biedne co sa tyka technickeho stavu. Na tych spominanych nemeckych mi vyslovene vadilo len moc preposilnovane riadenie a to ze sa jednalo o dieslove motorizacie, ktorym neviem prist na chut.
Ale to, ze mam alergiu na nemecke koncerny neznamena, ze by som na tie auta po vlastnej skusenosti s nimi nedokazal povedat nic pozitivne. Len by som si ich skratka dobrovolne nekupil. ZATIAL ... :mrgreen: Az pride nieco prevratne zo strany Francuzov, Nemcov, Afgancov ci Uzbekistancov... tak som ochotny vyskusat s radostou aj inu automobilku ;)

Tolko len na moju obhajobu aby sme zbytocne neriesili offtopic.
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Pri akych rychlostiach najcastejsie preradujete? + medzi

Príspevok od používateľa spider207 » Pondelok, 28. Novembra 2011, 19:39

vidim Max, ze mame podobne nazory na znacky :D ale ja viem tiez uznat, ze sa mi nieco paci aj na koncernovych autach.. sice to jedno-dve pozitiva nemozu vyvazit cely zoznam negativ, ale ked je co pochvalit a ocenit tak nemam problem :) ale ako pises Max - dobrovolne by som to tiez nekupil (zatial?) :mrgreen:

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Pri akych rychlostiach najcastejsie preradujete? + medzi

Príspevok od používateľa Srandista » Pondelok, 28. Novembra 2011, 21:13

Ja som donedavna razil podobnu Toyota only strategiu, ALE... Ako tu poniektori viete, ako svoje dalsie auto si predstavujem Corollu E12 TS... Podla mna super hot-hatch, ale napadlo mi... Co by som chcel po nom/co keby som chcel este daco vykonnejsie? No a tu som u Toyoty narazil... Toz posudte, tu su moje poziadavky: 4/5 dverovy hatchback alebo sedan, s atmosferickym benzinovym motorom s vykonom cez 200 koni, s nahonom vpredu alebo v zadu (cize nie 4x4), manualnou prevodovkou, popripade automatikou s padlami a samozrejme za rozumnu cenu... A nech kukak ako kukam, u Toyoty NIC taketo nie je, u Lexusu je IS-F a to je s cenovkou uplne dakde inde... Takze nech mam Toyotu akokolvek rad, musite uznat, ze v tejto kategorii vozidiel nic neponuka a chciet teraz kupit take auto, tak u nej nepochodim...
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Pri akych rychlostiach najcastejsie preradujete? + medzi

Príspevok od používateľa kuki » Utorok, 29. Novembra 2011, 08:27

chciet kupit take auto od hociakej automobilky, tak uz skoro nikde nepochodis. Ide o to, ze hot hatche uz dnes maju v drvivej vacsine turbo, najma ak po nich chces 200+ PS. Zbav sa poziadavky na atmosferu, ktoru sice chapem, ale stava sa nerealizovatelnou uz aj v teritoriu M-kovych BMW a nie este hot hatchov, a mas z coho vyberat. No a potom vyberies spravne, ako ja, a budes vysmiaty od ucha k uchu...
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

Používateľov profilový obrázok
Thomas
Toyota guru
Príspevky: 1388
Dátum registrácie: Piatok, 11. Mája 2007, 15:25
Bydlisko: BA - Engerau

Re: Pri akych rychlostiach najcastejsie preradujete? + medzi

Príspevok od používateľa Thomas » Utorok, 29. Novembra 2011, 08:54

kuki napísal:chciet kupit take auto od hociakej automobilky, tak uz skoro nikde nepochodis. Ide o to, ze hot hatche uz dnes maju v drvivej vacsine turbo, najma ak po nich chces 200+ PS. Zbav sa poziadavky na atmosferu, ktoru sice chapem, ale stava sa nerealizovatelnou uz aj v teritoriu M-kovych BMW a nie este hot hatchov, a mas z coho vyberat. No a potom vyberies spravne, ako ja, a budes vysmiaty od ucha k uchu...
Akurát tak Civic TypeR..

Inak ešte k tomu plynu na E12..už som si na to zvykol, resp. to neriešim..ale keby za mnou prišiel niekto že mi to vie odstrániť tak by som mu s radosťou zaplatil..niekedy sa treba previezť na nejakom staršom aute aby sme zistili že nie všetko čo je nové je lepšie (stará známa vec).
Jediným pozitívom (aj to takým polovičným) E12 oproti 13 rokov staršej Celice je že nieje je taká tvrdá..inak ma okrem toho že je novšia nič nenapadá :? ;-)
Toyota Celica 2,0 16v 1993 turbo4wd with swap JDM 3S-GTE
Stock engine, no EGR, Blitz nur Spec + A-M-A + downpipe=1bar, Tial Bov

Toyota Corolla 1,4 VVTi 2004

ex: 2x Celica AT180

Používateľov profilový obrázok
Legon
Toyota guru
Príspevky: 1417
Dátum registrácie: Nedeľa, 22. Júna 2008, 02:58
Bydlisko: Jarok
Kontaktovať používateľa:

Re: Pri akych rychlostiach najcastejsie preradujete? + medzi

Príspevok od používateľa Legon » Utorok, 29. Novembra 2011, 10:04

Thomas napísal:
Jediným pozitívom (aj to takým polovičným) E12 oproti 13 rokov staršej Celice je že nieje je taká tvrdá..inak ma okrem toho že je novšia nič nenapadá :? ;-)
Mastis mi brusko ? :D jj celica a najma tvoja je dost tvrda :)

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: Pri akych rychlostiach najcastejsie preradujete? + medzi

Príspevok od používateľa Max11 » Utorok, 29. Novembra 2011, 10:29

@Thomas - E12 Treba vnimat ako bezne auticko pre bezne pouzivanie ;) Oproti Celice tato bezna rollka okolo slova sport ani len nepresla (vynimkou je len Sport vybava, ktora tiez okrem nazvu moc sportova nebude) Ja som s tymto autickom spokojny hlavne preto, ze ZATIAL splna vsetko co od auta potrebujem... snad len okrem nedostatku vykonu pri sviznejsom obiehani :mrgreen: Cize je vcelku pochopitelne, ze okrem "novoty" oproti 13 rocnej Celice moc toho neponuka ;)

@Srandista - Toyota ma vseobecne velke diery v marketingu, takze aj ja osobne pokial by som zhanal nieco specialne, pozeram napriklad po Mitsubishi, Subaru, Mazde alebo Honde. Ved je to smiesne aby automobilka ako Toyota nemala na nasom trhu napriklad ekvivalent VW Sharanu alebo sportoveho Golf GTI ci ako sa tomu nadava :lol:
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Pri akych rychlostiach najcastejsie preradujete? + medzi

Príspevok od používateľa Srandista » Utorok, 29. Novembra 2011, 10:42

kuki napísal:chciet kupit take auto od hociakej automobilky, tak uz skoro nikde nepochodis. Ide o to, ze hot hatche uz dnes maju v drvivej vacsine turbo, najma ak po nich chces 200+ PS. Zbav sa poziadavky na atmosferu, ktoru sice chapem, ale stava sa nerealizovatelnou uz aj v teritoriu M-kovych BMW a nie este hot hatchov, a mas z coho vyberat. No a potom vyberies spravne, ako ja, a budes vysmiaty od ucha k uchu...
V mojich poziadavkach je spomenuty aj sedan... Cize napr. byvale BWM 330i s 260 konmi alebo este lepsie, Lexus IS350 s vyse 300 konmi by boli uplne vyhovujuce... Lenze Lexus sem IS350 nedodava, tak co zostava cloveku, co ma hentake poziadavky? Fakt len ten nemec...

Thomas: TypeR ma len 3 dvere...
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných