Zapisanie alternativnych diskov a pneu do TP

Fórum o všetkom, čo vás zaujíma ...

Moderátor: Elvis

Používateľov profilový obrázok
kajo1
panic
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Štvrtok, 12. Júla 2007, 20:12

Re: Zapisanie alternativnych diskov a pneu do TP

Príspevok od používateľa kajo1 » Utorok, 22. Júla 2008, 23:25

miguelito napisal .... no neviem ako to bolo davno,lebo ked stratis technicak tak oni ti novy vystavia podla toho co maju ulozene v pocitaci o tebe a tvojom aute ;-)
bo tiez uz som rozmyslal ze ho nejak nemozem naist :D



...no vies ale k tomu potrebujes poznat policajta ktory ti ich napise do toho noveho TP

Používateľov profilový obrázok
miguellito
začiatočník
Príspevky: 470
Dátum registrácie: Nedeľa, 6. Júla 2008, 13:59

Re: Zapisanie alternativnych diskov a pneu do TP

Príspevok od používateľa miguellito » Streda, 23. Júla 2008, 19:20

no sak ale o tom vravim dnes uz zapisuju zmeny do TP na Obvodnom urade,a tam aj robia vydavanie novych,ci nie?
a nie na policii :)
Mi Angelita CeliCa GTi 2.0 16 V-oltov:-), Morning Lemon Zltunka Designed by the Wind
Hlavne netreba stat vedla auta ktore je od vas 1,5metra a ide rychlostou 170km/h
mam fakt DAMNED car
yellow mambaaa

Používateľov profilový obrázok
miguellito
začiatočník
Príspevky: 470
Dátum registrácie: Nedeľa, 6. Júla 2008, 13:59

Re: Zapisanie alternativnych diskov a pneu do TP

Príspevok od používateľa miguellito » Štvrtok, 24. Júla 2008, 10:42

do p.......................................,jako to ma fakt drbne,tak ono sa to da ale len na Celicy od 1992,tak ako je to v tabulkach,napr.na ETOP-e,aj ked ta moja ma ten isty podvozok a motor a kasnu,pre setkych je dolezity len rok vyroby.sak tez nevem preco to ti borci testovali len od 1992,sak 5.gen zacina od 89 sakra ,mi povedali ze nejake samostatne preverenie sa da zrobit-ale ani oni to nevedia isto,ze kde ale ze to urcite stoji hodne ze mozno aj 50 tisic.nemate niekto info o tom kde by sa to robilo a ci vobec na Slovensku,lebo napr v cechach to robia na STK,aj ked mate platny certifikat ,tak u nich to este musia overit technici z STK aby vam to mohli uznat v CR a zapisat do technicaku.
Mi Angelita CeliCa GTi 2.0 16 V-oltov:-), Morning Lemon Zltunka Designed by the Wind
Hlavne netreba stat vedla auta ktore je od vas 1,5metra a ide rychlostou 170km/h
mam fakt DAMNED car
yellow mambaaa

Používateľov profilový obrázok
miguellito
začiatočník
Príspevky: 470
Dátum registrácie: Nedeľa, 6. Júla 2008, 13:59

Re: Zapisanie alternativnych diskov a pneu do TP

Príspevok od používateľa miguellito » Štvrtok, 24. Júla 2008, 17:46

no a este som zistil ,ze aj ked mate od ETOP-u ten certifikat,tak aj tak vas mozu poslat na Obvodnom do p.....
Ked som videl co este mozu vyzadovat(samozrejme podla stupna debility konkretneho pracovnika),tak na Slovensku sa na to moze 99 percent ludi radsej rovno vykaslat a usetria si 2 tyzdne starostí,
proste tu este niekolko mesiacov alebo rokov v tom samotní uradnici budu mat bordel takze fakt zalezi ,len od toho aku ma typek naladu.dne s som obul 14ky lebo uz mam slovenske papere a nemam nervy na to ,som ju mal este len 6 dni a uz ma 3 krat stopli,kua si dam asi maskacovu farbu,odladim vyfuk,lebo idem 60 mimo obce na 2ke :D a typek ma zastavi a vravi ze pan vodic jazdite pomalsie,jako fakt buduci rok sa stahujem do ameriky a je...m cele slovensko.A vratim sa ked bude zo zakona existovat nejaka firma ,kde si clovek po zohnati hocakych diskov-aj ked mi ich dedo ukuje ,a po pristaveni hocakeho auta ,im ho tam proste xxx dni necham a oni ho otestuju a s JEDINYYYYYM papierom.certifikatom od nich pojdem na urad a tam mi to za par minut s usmevom dopisu.

tzn. ze sa uz nevratim nikdy :( :( :( :D :D :D
Mi Angelita CeliCa GTi 2.0 16 V-oltov:-), Morning Lemon Zltunka Designed by the Wind
Hlavne netreba stat vedla auta ktore je od vas 1,5metra a ide rychlostou 170km/h
mam fakt DAMNED car
yellow mambaaa

Používateľov profilový obrázok
miguellito
začiatočník
Príspevky: 470
Dátum registrácie: Nedeľa, 6. Júla 2008, 13:59

Re: Zapisanie alternativnych diskov a pneu do TP

Príspevok od používateľa miguellito » Piatok, 25. Júla 2008, 15:53

OK hosi potrebujem na isto vediet ci R.v.november 1989 celica 5gen. ma rovnake parametre ako celica z januara 1992,hlavne podvozok a motor ked je to gti,ci to je teda zhodny 3S-GE,ST182,a oznacenie T180,lebo iba to ma moze zachranit. :? :? :? :? :? :? :? :? :neutral: :evil:
Mi Angelita CeliCa GTi 2.0 16 V-oltov:-), Morning Lemon Zltunka Designed by the Wind
Hlavne netreba stat vedla auta ktore je od vas 1,5metra a ide rychlostou 170km/h
mam fakt DAMNED car
yellow mambaaa

Používateľov profilový obrázok
miguellito
začiatočník
Príspevky: 470
Dátum registrácie: Nedeľa, 6. Júla 2008, 13:59

Re: Zapisanie alternativnych diskov a pneu do TP

Príspevok od používateľa miguellito » Sobota, 26. Júla 2008, 12:31

tak stale zistujem ze v tyh hlavnych veciach to je rovnake az na tie brzdy ako vravel gabko24 a tak,tak nevem co s tym robia take problemy
Mi Angelita CeliCa GTi 2.0 16 V-oltov:-), Morning Lemon Zltunka Designed by the Wind
Hlavne netreba stat vedla auta ktore je od vas 1,5metra a ide rychlostou 170km/h
mam fakt DAMNED car
yellow mambaaa

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Zapisanie alternativnych diskov a pneu do TP

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Sobota, 26. Júla 2008, 13:14

brzdy urcite... stabilizator je mozno hrubsi, ale nie som si isty.
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

ATO27
panic
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Sobota, 7. Júna 2008, 20:41

Re: Zapisanie alternativnych diskov a pneu do TP

Príspevok od používateľa ATO27 » Utorok, 29. Júla 2008, 10:01

Vcera som sa pytal zastupcu ETOPu v PN ako je to momentalne zo zapisom do TP.
Aj na Okrese v PN Vas poslu z tym certifikatom do p...., uznavaju papaier len od vyrobcu auta.
Tento problem by nemal byt vo vsetkych okresoch, niekde to v pohode zapisuju.
A ze podla ministerstva ak ma clovek pri sebe certifikat tak by "nemal" dostat pokutu.
Ale zevraj sa to riesi a treba este nejaky mesiac vydrzat.

Používateľov profilový obrázok
miguellito
začiatočník
Príspevky: 470
Dátum registrácie: Nedeľa, 6. Júla 2008, 13:59

Re: Zapisanie alternativnych diskov a pneu do TP

Príspevok od používateľa miguellito » Streda, 30. Júla 2008, 19:54

na urade treba ten certifikat z etopu,na ktory vam este da ten predajca ktoremu to poslu a u ktoreho to budete kupovat ,svoj podpis a peciatku,a este je dobre mat -a to vam by mal dat tiez predajca diskov-to povolenie resp.tu vynimku na tie urcite .disky -alebo proste pre tu firmu AEZ-od ministerstva ale to by vam mal tiez dat ten predajca. a ak vam to na urade nebudu chcet uznat,tak treba brnknut do etopu ,tam je taky typek co ich donuti, a vypytat si pisomne odovodnenie preco vam nechcu na zaklade predlozenych dokumentov uskutocnit zapis,a niektory sa potom zlaknu ze to asi myslite vazne a zapis prebehne :lol: ,a ak neprebehne ,tak s tym odovodnenim treba oboznamit ministerstvo ,ale to je len pre tych trpezlivejsich a odhodlanych :) ,ja mam stale problemy ale ani nie zo zapisom ako skor s tym ,ze moja celica je 1990 resp.1989 ale 5.gen a tie atesty su od r.v..1992 januar a furt niektory nevedia pochopit ze mam tiez ST182,3S-GE a j rozsirene blatniky -lebo predtym tam boli Borbety !!!!9x16!!!!.Inak ten typek na obvodnom tiez nevedel poriadne co chce -som sa ho bol spytat dopredu a daval mi take odpovede,ze asi som nebol na jeho mentalnej urovni lebo som mu vobec nejak nerozumel :D -ale to je asi moja vina :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Mi Angelita CeliCa GTi 2.0 16 V-oltov:-), Morning Lemon Zltunka Designed by the Wind
Hlavne netreba stat vedla auta ktore je od vas 1,5metra a ide rychlostou 170km/h
mam fakt DAMNED car
yellow mambaaa

Používateľov profilový obrázok
Youngblood
začiatočník
Príspevky: 198
Dátum registrácie: Streda, 20. Júna 2007, 19:11
Bydlisko: Dunajská Streda / Bratislava

Re: Zapisanie alternativnych diskov a pneu do TP

Príspevok od používateľa Youngblood » Streda, 30. Júla 2008, 20:18

Chalani... Takze ja som si kupil kolesa od dealera ETOP-u a dostal som milion certifikatov, minimalne 3xTUV, od dealera osvedcenie ze mozu vykonavať montáž a navrhnuť zápis do TP a este aj vyjadrenie ministerstva... S tym som vletel na ten obvodny urad a manik mi povedal, ze na 2 dni mi zobere technicak a zapise to tam... Tak ja som s tym nesuhlasil, lebo bez technicaku jazdit nemožem, tak tam idem v piatok rano a za 2 hodinky by som to tam mal mať zapisane... Potrebujem na to len 100skk kolok... A na tie kolesa som čakal 5 mesiacov do p.... Nechcel som sem pisat nič pred tym, lebo som si nebol isty či mi to prejde tym zapisom, ale v pondelok som tam bol a vypadalo to velmi slubne... Tak v piatok napišem či mi dopisali 215/40 R17 :D :D :D
Toyota Celica TS23, VVTL-i (2ZZ-GE)
Ex:Toyota Celica T23, VVT-i (1ZZ-FE)
If U dont fight, U lost allready!!!
トヨタ セリカ

Používateľov profilový obrázok
miguellito
začiatočník
Príspevky: 470
Dátum registrácie: Nedeľa, 6. Júla 2008, 13:59

Re: Zapisanie alternativnych diskov a pneu do TP

Príspevok od používateľa miguellito » Štvrtok, 31. Júla 2008, 14:22

no dufam ze si to vybavim na pockanie ,za chvilu sak na co by mu boli 2hodiny.To on si ce borec asi setko overovat a silou mocou hladat nieco preco by to nemusel zapisat. :? ja tiez uvidim teraz v piatok a ak nestihnem ,tak v pondelok,tak potom tiez napisem .A to bude posledne vyjadrenie k tejto problematike,a ak mi to nezapisu tak.................
Mi Angelita CeliCa GTi 2.0 16 V-oltov:-), Morning Lemon Zltunka Designed by the Wind
Hlavne netreba stat vedla auta ktore je od vas 1,5metra a ide rychlostou 170km/h
mam fakt DAMNED car
yellow mambaaa

Používateľov profilový obrázok
Youngblood
začiatočník
Príspevky: 198
Dátum registrácie: Streda, 20. Júna 2007, 19:11
Bydlisko: Dunajská Streda / Bratislava

Re: Zapisanie alternativnych diskov a pneu do TP

Príspevok od používateľa Youngblood » Piatok, 1. Augusta 2008, 13:09

Vypada to tak, že možu, ale vobec nemusia zapisať tie kolesa... Typek ako som čakal, xcel odomna potrvdenie z toyoty, ze na tento druh auta povoluju aplikovať tie kolesa... Vravel mi že keby som tam nahodou došiel dalši krat bez toho potvrdenia z toy, tak mi to vobec nemusi prejst... Hoci som mal zo sebou milion certifikatov, potvrdení, vyjadrenie ministerstva dopravy a osvedčenie o montazi školeným technikom a čojaviem čo ešte... No ale hlavná vec je, že mam to zapísané :twisted: :twisted: :twisted: Tak to som mu radšej ani nehovoril, že bol som už dávnejšie v toyote na importe a že ma poslali akurat do teplejšich krajin... :lol: :lol: :lol: To by ma možno poslal aj on... Takto mi to aspon spravil a mam pokoj :D
Toyota Celica TS23, VVTL-i (2ZZ-GE)
Ex:Toyota Celica T23, VVT-i (1ZZ-FE)
If U dont fight, U lost allready!!!
トヨタ セリカ

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Zapisanie alternativnych diskov a pneu do TP

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Piatok, 1. Augusta 2008, 13:51

gratulujem... takze da sa to :-)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
miguellito
začiatočník
Príspevky: 470
Dátum registrácie: Nedeľa, 6. Júla 2008, 13:59

Re: Zapisanie alternativnych diskov a pneu do TP

Príspevok od používateľa miguellito » Streda, 6. Augusta 2008, 14:44

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Obrázok
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ale trvalo to 2 tyzdne, lebo ja mam r.v.1989 5 gen., ale hodne boli ochotny v Etope ,a ked som nasiel konecne dielnu-predajcu kde do toho pojdu,tak uz to slo,do tej dielne im z etopu poslali papier,na ktorom bolo asi do polky popisane od nich,a do druhej polky dopisali v tom pneuservise zase svoje schvalenie plus peciatku a podpis,ta polka od etopu je ciernobiela lebo oni im to posielaju mailom,-takze podpis aj peciatka od etopu je cierna-ale to nevadilo.Dalej mi v tom servise vytlacili TUV certifikat -ale setko tiez ciernobiele ,tak som ich poprosil nech tam daju svoju peciatku a podpis a datum tiez-aby mi zas na urade netvrdili ,ze som si to napisal vo worde,aj ked by nemali lebo na tom papieri od etopu je to uvedene konkretne na vas VIN.Dalej mi vytlacili v tej predajni tu vynimku od MDPT pre firmu AEZ kde su vymenovane setky tie schvalene disky- ,pretoze kazda prevadzka ma len jeden orig.papier-povolenie -ale staci ked vam to prefotia alebo vytlacia a tam uz som nemal podpis ani peciatku od nich a ta od ministra aj s podpisom bola tiez vlastne len vytlacena-cierna.
dalej som dal 100 sk kolok a oni si este ofotili technicak,aby som mohol zatial jazdit,-dve noci som nespal :D ,a dnes som hned rano siel na urad-borec to strcil do tlaciarne dotlacil :D a tie papiere si ale oni nechavaju :?: :!: ale to uz mam na haku.mne su uz na nic
Takze da sa to na slovensku a je to tymto sposobom legalne -absolutne.upne
Takze musia ti to zapisat aj keby si tam prisiel 20 razy,a nie ze "nabuduce uz vam to nemusi vyjst"ako tu niekto spomenul.
Hlavne zmaknu po tom papieri s tou ministerskou vynimkou.-a naozaj si ho pytajte v tej predajni-TREBA HO K TOMU.
este chcel akysi 4 papier,to uz sa mi otvaral nozik v kapse,ale potom povedal ze hlavne ze mam tu dvojstranku s tym povolenim MDPT.
ciao bambiny :o
Mi Angelita CeliCa GTi 2.0 16 V-oltov:-), Morning Lemon Zltunka Designed by the Wind
Hlavne netreba stat vedla auta ktore je od vas 1,5metra a ide rychlostou 170km/h
mam fakt DAMNED car
yellow mambaaa

Používateľov profilový obrázok
aspire
začiatočník
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Štvrtok, 17. Apríla 2008, 19:04
Bydlisko: Bratislava

Re: Zapisanie alternativnych diskov a pneu do TP

Príspevok od používateľa aspire » Utorok, 24. Marca 2009, 19:39

Dobojovane :D konecne mam zapisane vecsie disky aj s pneu v technicaku, ale to co tam mam napisane to by ste sa zasmiali : "rozmery diskov su povolene len pre vyrobcu AEZ, typ ENZO dizajn H" to je presny citat z technicaku :mrgreen: skoro ma drblo. Presne ako sa tu pise, priniesol som na obvodny urad "38" certifikatov, povoleni a este neviem coho, chlapik ktory tam pracuje mi povedal ze este mi chyba jeden papier. Zavolal som predajcovi ten velmi pocudoval a vystavil mi ten posledny certifikat, na co mi chlapik na obvodnom urade povedal ze ma prist nasledujuci den a bude zapisane. Ozaj ziadali odo mna aj papiere z STK a EK, naco???? A este musim ist na dopravnu policiu (mam na to 15 dni) aby mi tento zapis zaevidovali do neviem coho. Este im venujem hodinku z mojho casu a potom im uz se....
Drzte si :mrgreen:
Nie je dôležitá rýchlosť ale Zábava :-D

Mitsubishi Grandis 2,4L - All for Family
Ex : Corolla E11 - 1.4 86 PS

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 38 neregistrovaných