Oleje raz a navždy

Fórum o všetkom, čo vás zaujíma ...

Moderátor: Elvis

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Oleje raz a navždy

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Štvrtok, 4. Marca 2010, 12:51

tak schvalne, cena 4litrof?
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
miguellito
začiatočník
Príspevky: 470
Dátum registrácie: Nedeľa, 6. Júla 2008, 13:59

Re: Oleje raz a navždy

Príspevok od používateľa miguellito » Piatok, 5. Marca 2010, 11:43

schvalne ? schvalne? :) cena 4l pixle a 1l pixle dokopy bola 82 eur, lebo 5 litrovky nerobia ,neviem kolko stala cisto4ka a 1ka ,zobral som aj litrovku,lebo nieco to urcite pozere pri tych sportovych jazdach -takze na doplnanie... hlavne ma nekamenujte do SS ale radsej verejne :D hej viem si aj ja zohnat lacno oleje vsetkych znaciek-a u znamych v predajni este aj vzdy o par stoviek sk so zlavou ale islo o to vyskusat prave tento olej- hawk.
Mi Angelita CeliCa GTi 2.0 16 V-oltov:-), Morning Lemon Zltunka Designed by the Wind
Hlavne netreba stat vedla auta ktore je od vas 1,5metra a ide rychlostou 170km/h
mam fakt DAMNED car
yellow mambaaa

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Oleje raz a navždy

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Piatok, 5. Marca 2010, 12:30

hm, tak uvidime, ake budes mat pocity, iked to sa tazko takto... no cena brutal, ale ked je to zatial rarita....
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
Avensis
Toyota guru
Príspevky: 1160
Dátum registrácie: Utorok, 10. Marca 2009, 15:22
Bydlisko: RV
Kontaktovať používateľa:

Re: Oleje raz a navždy

Príspevok od používateľa Avensis » Streda, 10. Marca 2010, 23:01

Lexus LS 430 President pack
ex.Lexus GS 300
ex.Celica GT 94 LSD SS II + chladič prevodovky
ex.Corolla GT-i AE92 89"

Yamaha WR
Yamaha XS veterán :-)
ex.Yamaha XT
ex. Carina E 2,0 TD

ex. Toyota Avensis D4D 2,0 T22

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Oleje raz a navždy

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Štvrtok, 11. Marca 2010, 11:20

cena dobra, ale totok je bez mos2
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
stenky
Toyota guru
Príspevky: 1852
Dátum registrácie: Piatok, 13. Marca 2009, 16:08
Bydlisko: Bratislava -=}Petrzalka{=-

Re: Oleje raz a navždy

Príspevok od používateľa stenky » Štvrtok, 11. Marca 2010, 17:01

apropo magneticky vypustny srob oleja na zachytavanie ocelovych ciastociek, dobre ci zbytocne?
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
miguellito
začiatočník
Príspevky: 470
Dátum registrácie: Nedeľa, 6. Júla 2008, 13:59

Re: Oleje raz a navždy

Príspevok od používateľa miguellito » Štvrtok, 11. Marca 2010, 21:32

radsej nemagneticky , aby nebolo vidno tie ciastocky ktore lietaju z motora :D a co oko neboli srdce nevidi ci ako..... :D
Mi Angelita CeliCa GTi 2.0 16 V-oltov:-), Morning Lemon Zltunka Designed by the Wind
Hlavne netreba stat vedla auta ktore je od vas 1,5metra a ide rychlostou 170km/h
mam fakt DAMNED car
yellow mambaaa

hornet74
panic
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Utorok, 31. Marca 2009, 14:31
Bydlisko: Revúca

Re: Oleje raz a navždy

Príspevok od používateľa hornet74 » Štvrtok, 15. Apríla 2010, 11:11

zdravím páni, mám za sebou prehliadku po prvom roku prevádzky a trocha ma prekvapilo, že pri výmene oleja použili olej 5W-30 pričom v príručke k autu jasne píšu, že od výroby je použitý olej 0W-20, môže byť síce nahradený olejom 5W-30, ale pri ďalšej výmene by mal byť použitý 0W-20, takže nechápem prečo sa toyota neriadi svojimi vlastnými odporúčaniami, aj som sa prijímacieho technika nato pýtal a zdôvodnil mi to slovami, že oni používajú plnú syntetiku čo som dobre nepochopil čo tým chcel vlastne povedať, to akože 0W-20 nie je plná syntetika? Dúfam že to nebude môjmu malému motoríku veľmi vadiť :roll:
Toyota Auris 1,33 Dual VVT-i 2009

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Oleje raz a navždy

Príspevok od používateľa Rasťo » Štvrtok, 15. Apríla 2010, 12:08

Ty si ako myslíš že ten Tvoj Dual VVTi je niečím výrazne rozdielny od klasických VVTi do ktorých sa lial 5W-30 až 5W-50 (2ZZ-GE)???
O pojmoch ako syntetika, polosyntetika sa hádam nebudeme v tomto storočí už baviť... ;-)
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

hornet74
panic
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Utorok, 31. Marca 2009, 14:31
Bydlisko: Revúca

Re: Oleje raz a navždy

Príspevok od používateľa hornet74 » Štvrtok, 15. Apríla 2010, 12:39

mne je jedno čo sa leje do klasického vvti, mňa len zaráža že toyota odporúča 0W-20 a autorizovaný servis tam leje 5W-30, je problém dať tam 0W-20???
Toyota Auris 1,33 Dual VVT-i 2009

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Oleje raz a navždy

Príspevok od používateľa Rasťo » Štvrtok, 15. Apríla 2010, 13:05

Ja by som tam lial 5W-30 alebo 5W-40. Problém vznikne ak budeš viskozitu meniť naverimboha - ostal by som u toho, čo Ti tam teraz naliali.
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

hornet74
panic
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Utorok, 31. Marca 2009, 14:31
Bydlisko: Revúca

Re: Oleje raz a navždy

Príspevok od používateľa hornet74 » Štvrtok, 15. Apríla 2010, 13:10

jasné že to meniť nebudem, verím že vedia čo robia
Toyota Auris 1,33 Dual VVT-i 2009

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Oleje raz a navždy

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Štvrtok, 15. Apríla 2010, 14:00

5w-30 moze byt...
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Oleje raz a navždy

Príspevok od používateľa AndyGTP » Štvrtok, 15. Apríla 2010, 19:06

rasto, tvoje pripomienky su spravne, tiez si myslim ze 5W30 je beznejsi olej nez 0W20. Kazdopadne, ak by bolo v prirucke z akychkolvek (logickych ci paranormalnych) dovodov explicitne uvedene, ze sa naozaj ma pouzivat 0W20, tak by som sa cudoval, preco chrapuni v autorizovanom servise odbiju zvedaveho zakaznika hentakou prijebanou odpovedou. Tu nejde o to ci sa hornetovi nieco doserie alebo nie, ale o princip. Kazdopadne, aspon ja osobne neviem, aky je rozdiel medzi dual vvti a klasickym vvti, rozdiel medzi spodnym a letnym cislom je u noveho oleja vacsi, takze je pravdepodobne jemne hustejsi nez OEM olej.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
drgi
Vševed
Príspevky: 2734
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Februára 2005, 21:50
Bydlisko: doma.
Kontaktovať používateľa:

Re: Oleje raz a navždy

Príspevok od používateľa drgi » Piatok, 16. Apríla 2010, 10:06

ta 0W-20 bude vhodna tak na Sibir - podla tabulky na konci clanku je do +10°C.

http://www.oleje.cz/index.php?left=main&page=mot_visko
'miatka' : Mazda MX-5 Sportive, 2001 (NBFL), 1.8, 128 000 km

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných