Kamienky, tukance na kapote po zime - co s nimi?

Fórum o všetkom, čo vás zaujíma ...

Moderátor: Elvis

Robexus
panic
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Sobota, 3. Januára 2009, 13:06
Bydlisko: BA, TN

Kamienky, tukance na kapote po zime - co s nimi?

Príspevok od používateľa Robexus » Pondelok, 23. Marca 2009, 18:33

Od kupi auta som bol uz asi 3x na dialnici a samozrejme ze pribudli dva tukance od kamienkov. Neviem si predstavit keby som dochadzal po dialnici kazdy den, to by som ich tam mal snad dvadsat po zime. Nebyvalo tolko strku na ceste ako teraz a tiez uz skoro nikto nema zastierky. Predtym som mal strieborne auto a to nebolo vidiet. Teraz mam bordovu farbu.

Vie niekto poradit co sa s tym da robit? Vedia to v servise dobre spravit s opravnou sadou? Ak ano tak kde? Pocul som ze byvaju aj priesvitne folie, ktore sa davaju ako ochrana pred kamienkami, neviete poradit kde sa take predavaju a ci to stoji za to (hlavne vzhladovo)?
Lexus RC-F, 2017

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Kamienky, tukance na kapote po zime - co s nimi?

Príspevok od používateľa Rasťo » Pondelok, 23. Marca 2009, 19:29

Ak tam budeš dávať tú fóliu, tak jednoznačne na celú kapotu - ono to na tmavších farbách celkom vidno... ;-)
Opravné farby by malo byť dostať kúpiť v origo farbe a verím že si to urobíš rovnako kvalitne aj sám. Tipujem že v BA Ti ponúknu prestrek komplet kapoty a ešte to sfušujú... :?
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

splat
panic
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Streda, 4. Marca 2009, 10:03
Bydlisko: Žilina

Re: Kamienky, tukance na kapote po zime - co s nimi?

Príspevok od používateľa splat » Utorok, 24. Marca 2009, 11:11

Podla mna sa vobec neoplati ist s tym do servisu lebo nech tam mas jeden alebo sto skrabancou vzdy ti povedia ze treba prestriekat a velakrat to naozaj aj sfusuju a ked mas starsie auto s vyblednutou farbou malokedy sa ti trafia odtien. Odporucam kupit oravnu sadu mas v nej farbu od vyrobcu a niektore znacky su aj v odtienoch vyblednutia, v sade je aj priesvitny lak. A pokial si aspon trochu zrucny nemozes s tym ani nic pokazit
Avensis D-4D 2.0l ( Berta )
EX Octavia TDI 1.8l ( Adela )
EX 807 HDI 2.2l ( Carmen )

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Kamienky, tukance na kapote po zime - co s nimi?

Príspevok od používateľa chmelo » Utorok, 24. Marca 2009, 11:32

Skoro každý predajca autolakov ponúka aj korekčné tyčinky, perá, alebo fľaštičky so štetcom-obdoba obalu laku na nechty, do ktorých plnia origo autolak. Kód origo autolaku sa väčšinou berie ako orientačný, hlavne pri striekaní len časti auta...po správnosti by mal predajca podľa tvojho auta vybrať presný odtieň zo vzorkovníka a namieša ti deci, dva vybratej farby. Trošku problematickejšie je to pri metalíze, ale aj to je riešiteľné.
Záleží aj na tom, či máš tie ťukance len povrchové, alebo je to odstrelené od základu, alebo nebodaj až od plechu.
Auto máš viacmenej nové, takže by som možno skúsil tú fóliu a aspoň nám ostatným môžeš referovať, či je to dobré, alebo áno ;-)
Väčšinou sa ale stretávam (a viacmenej fungujem na tom princípe aj ja), že sa s tým nikto nejak extra nepára a po pár rokoch si (najlepšie v rámci nejakej tej poistnej udalosti) dá streknúť aj kapotu....je to lacnejšie ako nejaké koženkové podprsenky, ktoré sú aj tak ako päsť na oko a sú len lákadlom pre všelijakých nenechavcov ;-)
Tááááákže tak.
Drž si ;-)
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Robexus
panic
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Sobota, 3. Januára 2009, 13:06
Bydlisko: BA, TN

Re: Kamienky, tukance na kapote po zime - co s nimi?

Príspevok od používateľa Robexus » Utorok, 24. Marca 2009, 21:00

Tukance boli az na kov - jeden asi 1-2 mm, druhy mensi, takmer sa mi ho podarilo zalestit. Pocul som ze Lexus ma velmi haklivy lak. Kupil som gulickovu tuzku ktora mi pripadala presne ako moj lak, mozno trochu tmavsia, ked som to naniesol, bola vsak bledsia. Ostala po nej iba tenka vrstva. Cital som na forach inych znaciek, ze sa to neda bez stopy ani keby to bola original sada od vyrobcu- Prelestil som to a je to teraz rozoznatelne od beznych flakov od spiny a musiek, iba tak ze ked sa niekto prizrie. Hlavne ze ten kov tam nesvieti ako predtym a nebude to hrdzaviet.

V Piatok idem dat natiahnut priesvitnu foliu. Volal som tam, nejaky lexus RX robili aj vcera. Tu foliu bude zrejme vidiet viac ako ten tukanec, obzvlast ked bude iba na kapote, ale aspon budem mat dusu na mieste ze tych tukancov tam nebude coskoro 20. Ten lak je fakt nenormalne citlivy a tenky, je ako zrkadlo ale aj po autoumyvarke s penovymy kefami musim vzdy rozlestit nejake skrabance. Pasta Tempo je najlepsia na take veci ale uz ma to roslestovanie nebavi. Takze rucne umyvanie a folia a po case sa na to uz uplne vy.....
Pre tych co maju starsie Celiky by som odporucil dat si taku foliu nie priesvitnu, ale karbonovu. Moze sa to celkom hodit ale na Lexus sa to nehodi.
Lexus RC-F, 2017

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Kamienky, tukance na kapote po zime - co s nimi?

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Utorok, 24. Marca 2009, 21:44

mas kontak na firmu, ktora ma karbon foliu? mozno lacnejsia varianta a kvalitnejsia, ako nalakovanie doma.. :-)))
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Robexus
panic
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Sobota, 3. Januára 2009, 13:06
Bydlisko: BA, TN

Re: Kamienky, tukance na kapote po zime - co s nimi?

Príspevok od používateľa Robexus » Utorok, 24. Marca 2009, 22:00

Ja si idem dat priesvitnu foliu do firmy Caroline v Bratislave ale ked si das google tak tych karbonovych foli je plny internet..
Lexus RC-F, 2017

splat
panic
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Streda, 4. Marca 2009, 10:03
Bydlisko: Žilina

Re: Kamienky, tukance na kapote po zime - co s nimi?

Príspevok od používateľa splat » Štvrtok, 26. Marca 2009, 12:59

Väčšinou sa ale stretávam (a viacmenej fungujem na tom princípe aj ja), že sa s tým nikto nejak extra nepára a po pár rokoch si (najlepšie v rámci nejakej tej poistnej udalosti) dá streknúť aj kapotu....
inac toto je asi fakt najlepsia varianta clovek neminie na vseliake farbicky, plnice a ine somariny ani korunu a nejaky chudak co do teba tukne ti vlastne zaplati novu kapotu :D
Avensis D-4D 2.0l ( Berta )
EX Octavia TDI 1.8l ( Adela )
EX 807 HDI 2.2l ( Carmen )

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Kamienky, tukance na kapote po zime - co s nimi?

Príspevok od používateľa chmelo » Štvrtok, 26. Marca 2009, 13:02

Pokiaľ má ten "chudák" povinné poistenie, tak mu to môže byť šumafuk a myslel som to tak, že väčšinou sa s lakýrnikom dá dohodnúť na nejakej tej práci naviac (v rámci toho, že reálne náklady na opravu bývajú nižšie ako odhad poisťovne...väčšinou).
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
shuster
panic
Príspevky: 140
Dátum registrácie: Štvrtok, 5. Júna 2008, 12:59
Bydlisko: PO
Kontaktovať používateľa:

Re: Kamienky, tukance na kapote po zime - co s nimi?

Príspevok od používateľa shuster » Nedeľa, 29. Marca 2009, 19:34

Ked som kupolval "Terezku" od toho T-pka, co ju pritiahol z nemecka (on na nej cez zimu, co ju mal skoro nejazdil), tak bol lak v pohode. Ale teraz po zime, mam na kapote ale aj na bokoch kopu tukancov po kamienkoch az do plechu. No hroza.
Ked bude teplejsie, tak skusim cele auto napastovat, prelestit a uvidim ako velmi je to zle. A potom budem asi tiez zhanat nejaku opravovaciu sadu :(
Sašenka (Lexus IS 200)
Terezka (Toyota Paseo)
ex: Škoda Rapid 136L
HŇEŚKA JUTRE TOYOTA (abo LEXUŚ - ta ňe?)

Robexus
panic
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Sobota, 3. Januára 2009, 13:06
Bydlisko: BA, TN

Re: Kamienky, tukance na kapote po zime - co s nimi?

Príspevok od používateľa Robexus » Pondelok, 30. Marca 2009, 20:12

Na striebornej farbe to nevidno. Ja na bordovom vidim kazdy novy skrabanec aj slaby a myslim si ze jedina vec co je na Lexuse nedokonala je velmi tenky a citlivy lak :( Ale nastastie som sa vcas rozhodol, slabe skrabance som rozlestil s Tempom - to je najlepsia pasta. Jeden tukanec je vidiet iba ked sa clovek prizrie zblizka. Taky o velkosti asi 1 mm co bol az po kov uz nejde rozlestit, iba zatriet. Kamos mi poradil ze mi zakazuje sa divat zblizsia ako 1m :D No inak tu foliu uz mam na kapote a neni ju poznat, je to dobra vec. Mozno bude casom matnejsia vplyvmi prachu a pocasia. Ale hlavne ze nemeni odtien farby a chrani povodny lak. Idem si ku kapote dat dorobit este aj blatniky a spataky, pretoze pokym to clovek nestuduje tak to fakt nevidno. Nad naraznikom zatial neuvazujem pretoze ten je stejne stale spinavy a koli zahybom by vysiel prilis draho. folia na kapotu stala 130 ale na predny naraznik moze stat vraj aj do 400 - podla poctu zahybov.
Lexus RC-F, 2017

Používateľov profilový obrázok
shuster
panic
Príspevky: 140
Dátum registrácie: Štvrtok, 5. Júna 2008, 12:59
Bydlisko: PO
Kontaktovať používateľa:

Re: Kamienky, tukance na kapote po zime - co s nimi?

Príspevok od používateľa shuster » Utorok, 31. Marca 2009, 11:22

Co stoji taka folia?
Sašenka (Lexus IS 200)
Terezka (Toyota Paseo)
ex: Škoda Rapid 136L
HŇEŚKA JUTRE TOYOTA (abo LEXUŚ - ta ňe?)

Používateľov profilový obrázok
aspire
začiatočník
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Štvrtok, 17. Apríla 2008, 19:04
Bydlisko: Bratislava

Re: Kamienky, tukance na kapote po zime - co s nimi?

Príspevok od používateľa aspire » Utorok, 31. Marca 2009, 14:36

karbonova folia rozmery cca 150x150 niekde na nete som vyhrabal stoji cca 6500 ceskych :mrgreen:
Nie je dôležitá rýchlosť ale Zábava :-D

Mitsubishi Grandis 2,4L - All for Family
Ex : Corolla E11 - 1.4 86 PS

Používateľov profilový obrázok
aspire
začiatočník
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Štvrtok, 17. Apríla 2008, 19:04
Bydlisko: Bratislava

Re: Kamienky, tukance na kapote po zime - co s nimi?

Príspevok od používateľa aspire » Utorok, 31. Marca 2009, 14:41

Nie je dôležitá rýchlosť ale Zábava :-D

Mitsubishi Grandis 2,4L - All for Family
Ex : Corolla E11 - 1.4 86 PS

Používateľov profilový obrázok
shuster
panic
Príspevky: 140
Dátum registrácie: Štvrtok, 5. Júna 2008, 12:59
Bydlisko: PO
Kontaktovať používateľa:

Re: Kamienky, tukance na kapote po zime - co s nimi?

Príspevok od používateľa shuster » Utorok, 31. Marca 2009, 14:44

Robexus ma asi nejaku priesvitnu foliu.
Sašenka (Lexus IS 200)
Terezka (Toyota Paseo)
ex: Škoda Rapid 136L
HŇEŚKA JUTRE TOYOTA (abo LEXUŚ - ta ňe?)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných