Hadice chladica sa odpajaju

Fórum o všetkom, čo vás zaujíma ...

Moderátor: Elvis

filip
nula
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Nedeľa, 28. Mája 2017, 14:18

Hadice chladica sa odpajaju

Príspevok od používateľa filip » Nedeľa, 8. Júla 2018, 12:10

Ahojte ToyotaTeam,

Mam Camry '04, inak skvele auto na svoj vek, no nedavno som menil prasknuty chladic za novy - netoyotacky. Po par tyzdnoch sa mi pravidelne zacali odpajat hadice chladica a s tym vzdy vytiekla chladiaca kvapalina. Nech robim co robim, pri vacsej zatazi sa to vzdy odpoji. Vymenil som uz aj hadice chladenia a stale sa odpajaju.

Napadlo ma, ze to moze byt nestihajuci-lacny chladic, kvapalina sa viac zohrieva, vnutri je vacsi tlak a tesnenie to nevydrzi. Dam tam menej kvapaliny (nie az do plna), dal som dvojity prsten okolo hadice, no stale sa bojim jazdit, ze zase niekde ostanem pri ceste bez chladenia.

Mate niekto prosim skusenost a radu?

Nezijem na Slovensku.

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Hadice chladica sa odpajaju

Príspevok od používateľa smutok » Pondelok, 9. Júla 2018, 04:16

Nestretol som sa s tym. Je mozne ze chladic ma nizsi prietok ako original alebo ma uzsie pripojky pre hadicu tak zoskakuju.
Skusil by som ich zaistit stahovacimi paskamiso srobom pokial sa tozopakuje vymenil by som chladic. A kcapalinu by som dolial do plna, nemalo by tam byt menej. Este skontrolovat vstupy hadic na chladici ci tam nie je nieco co by branilo prietoku.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

tofak
Toyota guru
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Júna 2008, 21:22
Bydlisko: Košťany nad Turcom (skoro MT)

Re: Hadice chladica sa odpajaju

Príspevok od používateľa tofak » Pondelok, 9. Júla 2018, 07:38

Ahoj nema tam byt preco vysoky tlak, iba ak by bolo fuknute tesnenie pod hlavou a tlak z valcov ti ide do vody a tlakuje hadice .
Pred nastartovanim by mali byt hadice mäkke ak sa hned nafuknu ako motor naskoci je to to tesnenie .
Este skontroluj stupel na chladici , pri zvysenom tlaku by mal prepustit do nadobky , ak nema stupel chladic tak nadobka , nieco proste musi odfuknut
ked je vysoky tlak v sustave.
0. od 24.11.2018 aj UFO - 1,8 i-Vtec 103kW
1. Corolla E11 - 4ZZ-FE
2. Carina TA62 (r.v.1982) - 3T
Ex: Starlet darca EP 82- 4E FE
Ex: Starlet EP82-2E E,swap 4E FE(62 kW)
Ex: Carina 2- 4A FE(74 kW)
Ex: Carina E- 4A FE(85 kW)
Ex: Corolla AE86- 4A GE

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Hadice chladica sa odpajaju

Príspevok od používateľa jarson » Streda, 11. Júla 2018, 00:07

veko - uzáver chladiča je skonštruovaný na určitý tlak. Je to na ňom napísane. Ak sa ten tlak dosiahne, prepusti to ventil v tomto uzávere do vyrovnavacky.
Ak teda na chladiči más klasicky veko - uzáver nalievacieho hrdla, skontroluj , či je na predpísaný tlak. Alebo je možne, že je ventil úplne nefunkčný. Ideálne ak ti ostalo zo starého a vymeniť ( keď nie je poskodene pravdaže). Keby nepasoval náhodou, aspoň sa dozvieš aký tlak tam ma byt a podla toho kupis. Ak nie je problém inde , malo by to vyriesit tvoj problém.
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných