Strana 1 z 1

Renenica

Napísané: Utorok, 21. Mája 2013, 13:37
od používateľa ketrin33
Ahojte, som tu nova a som zo Slovenska. Chcem sa opytat, ci mi niekto z vas nevie poradit, kde by som mohla zohnat remenovicu na Toyotu Corolu roc. 1998, kw53, 2l, diesel. Stoji okolo 300 eur, co je vela. Potrebovala by som zohnat nejaku lacnu. Mam rada corolu, neznicitelne auto:) aj ked ako vidim, niektore dielce treba nahradit. Aj ked je to dost zvlastne, ze pri takomto aute mam problem s remenovicou. Zacalo to pokazenim klimatizacie a prislo to az k chybe motora. Je to isto moja chyba, ze som nekupila hned potrebnu suciastku na klimu, no myslela som, ze to vydrzi. Prosim poradte mi, kde by som taku suciastku nasla, pripadne ak niekto taku ma, kupim ju, ale pravdaze za lacnejsie peniaze.

Dakujem vsetkym za ochotu

ketrin33
________

Re: Renenovica -

Napísané: Utorok, 21. Mája 2013, 13:46
od používateľa grexos
NEviem ale ja som vzivote nepocul taky nazov asi myslis remenicu.

Re: Renenovica -

Napísané: Utorok, 21. Mája 2013, 13:55
od používateľa smutok
Mam komplet klimatizaciu z corolly E11 zo 4AFE motorom (1.6 benzin).
Podla http://www.toyodiy.com/parts/ by kompresor aj s remenicou mali pasovat aj na tvoj motor.
Daj prosim ta vediet co presne potrebujes, najlepsie ako fotku alebo referenciu z vysespominanej stranky.

Re: Renenovica -

Napísané: Streda, 22. Mája 2013, 18:15
od používateľa ketrin33
Ahoj, jeden chalan z ceskeho fora mi ponuka staru remenicu. Ale este jedna vec by bola, potrebujem alektromagneticku cievku na kompresor klimatizacie, alebo cely komresor s cievkou...Za kolko by si ju predal, alebo ten kompresor. Jedna sa o Corolu roc. 1998.

Re: Renenica -

Napísané: Streda, 22. Mája 2013, 18:16
od používateľa ketrin33
Ahoj, jeden chalan z ceskeho fora mi ponuka staru remenicu. Ale este jedna vec by bola, potrebujem alektromagneticku cievku na kompresor klimatizacie, alebo cely komresor s cievkou...Za kolko by si ju predal, alebo ten kompresor. Jedna sa o Corolu roc. 1998.

Re: Renenica

Napísané: Streda, 22. Mája 2013, 18:37
od používateľa smutok
Cely kompresor aj s remenicou ti dam za 100 eur.

Re: Renenica

Napísané: Streda, 22. Mája 2013, 19:14
od používateľa ketrin33
To vazne? To by bolo super. Len aby to pasovalo. Odkial si? Ja z BA...

Re: Renenica

Napísané: Streda, 22. Mája 2013, 20:22
od používateľa spider207
zeby tiez BA? (vid udaje pod jeho nickom) ;-)

Re: Renenica

Napísané: Streda, 22. Mája 2013, 22:20
od používateľa tofak
A tu remenovicu (uuj plesk :mrgreen: ) by som skor nazval elektomagnetickou spojkou. Cize motor sa toci, ale vnutro tej remenovice (uuj plesk :shock: ) stoji, zapnes klimu+ventilator , ozve sa cvak a vnutro remenovice (uuj plesk :roll: ) sa zacne tocit, cim sa roztoci kompresor klimy a ten tlaci uuj brr chladiace medium. Ak to neplieska a netlaci, nemusi to byt len ta elektrospojka.

Re: Renenica

Napísané: Štvrtok, 23. Mája 2013, 19:38
od používateľa ketrin33
No s tou akoze "remenovicou" som to trochu zabila, ale tak som len zena:)) je to ze vraj remenica, tak povedal automechanik:) a tu elektromagneticku spojku tiez potrebujem...
Preto som sla na toto forum, aby som ziskala profesionalne nazory a hlavne pomoc:)
Takze ziadne srandicky, dievca sa uci a treba ho v tom podporit, hlavne nech auticko sliape:)

Re: Renenica

Napísané: Štvrtok, 23. Mája 2013, 20:02
od používateľa Gabriel Nagy
Ahoj, ako pise kolega, preda ti cely kompresor aj s remenicou, takze vtom mas komplet aj tu elmag spojku :-)

Re: Renenica

Napísané: Piatok, 24. Mája 2013, 08:58
od používateľa tofak
NIkdy som to nemeral, lebo remenica pekne zopinala, ale skuste este premerat ci po zapnuti klimy+ventilatora sa objavi 12V na ovladani tej remenice. Mal by to byt len taky tenky kablik s jednym pinom + a kostra - pol ,alebo 2 piny a tak tam bude +aj- polarita je jedno, tak merak ukaze -12V, hlavne aby sa tam objavili, cim vylucis chybu v ??? relatkach a celom ovladani klimy.
A potom kup ten kompresor.
A teraz moja vidlacka rada, ak tam bude 12V aj tak by so tu klimu preveril, cize kratkym ZVAROM :evil: spojil stred remenice s jej okrajom a tym by sa kompresol tocil , tlacil a chladil, teda ak tam je este napln.

Re: Renenica

Napísané: Piatok, 24. Mája 2013, 10:35
od používateľa ketrin33
Dik za radu, predam ju kompetentnym:)