KÚPIM SADU DISKOV´17 (´18) + pneu. letné

ak zháňate náhradné diely, ...
Používateľov profilový obrázok
jose6979
panic
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Štvrtok, 9. Septembra 2010, 23:07
Bydlisko: trenčín

KÚPIM SADU DISKOV´17 (´18) + pneu. letné

Príspevok od používateľa jose6979 » Štvrtok, 23. Septembra 2010, 01:47

kupim elektrony R17 (114,3 x 5) ET 50 az 38, najlepsie aj s pneu (alebo aj zvlast) Pneu 225(235)/45 R17.

Pripadne aj sa niekomu povaluju aj ´18. V tom pripade pneu 225-245/40 R18.
roztec a ET diskov ostava.

Za ponuky vopred dakujem :-)
TOYOTA PREVIA 4WD GL ´95

Používateľov profilový obrázok
teer7
začiatočník
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Apríla 2008, 21:12
Bydlisko: Bratislava

Re: KÚPIM SADU DISKOV´17 (´18) + pneu. letné

Príspevok od používateľa teer7 » Piatok, 24. Septembra 2010, 01:20

chces to na previu, do ktorej zhanas zadnu sedacku? previa ma z prvovyroby 215/65 R 15, ja mam obute 235/45 R 17 a poviem ti, ze je to dost tvrde. na 18" to musi byt iny kostitras :)) zalezi, akym stylom jazdis a na aky ucel chces auto pouzivat. ak to ma byt rodinne jazdenie prevazne po meste, 16" budu bohate stacit, aby to bolo este komfortne. drzim palce, aby prisla nejaka ponuka a zozenies kolesa, ake chces. btw, aku mas previu (rok vyroby / motorizacia / prevodovka / vybava)?
Lexus RX400h (2008)
Toyota Corolla Verso 1.6 VVTi (2003)
ex: Toyota Previa 2.4 GL (1997)
ex: Toyota Previa 2.4 GL (1995)

Používateľov profilový obrázok
jose6979
panic
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Štvrtok, 9. Septembra 2010, 23:07
Bydlisko: trenčín

Re: KÚPIM SADU DISKOV´17 (´18) + pneu. letné

Príspevok od používateľa jose6979 » Piatok, 24. Septembra 2010, 09:22

hej, to je to auto, do ktoreho zhanam sedacku.
Pre ´17 som urcite rozhodnuty. Dal som si ich pri prihlasovani zapisat do TP, tak bude konecne pokoj s policajtami. A kostitras mi nevadi. Mal som favorita na ´15, teraz mam VW transporter na ´17 ... mame viac skusenosti ... Je sice pravda, ze auto nieje z najmaksie odladenych aj teraz na ´15, stare plasty sem-tam vrzaju, ale bude to stat za to. Mat opat auto, ake v meste nema nikto :-)))

Ake ET mas prosim ta ty na tvojich ´17??

Mam ´95, 4WD, GL (zial bez sibru), manual. Trochu hrdzula, ale na jar sa to da doporiadku. Trocha ju prevetram a cca o mesiac este planujem prestavbu na LPG. jazdim aj dost dlhe trasy.
Na buducu sezonu - na jar ju este trosku znizim. sady pruzin stoji okolo 200-250 € co je prijatelne (ved teraz je to vyssie ako moj transporter :-)))

Ale ty si tusim riesil zalezitosti okolo svetiel. tato tema ma celkom zaujima. este urcite dame o tom. rec.

zatial ahoj a dik

-odkial si prosim ta? (TN)
TOYOTA PREVIA 4WD GL ´95

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: KÚPIM SADU DISKOV´17 (´18) + pneu. letné

Príspevok od používateľa Rasťo » Piatok, 24. Septembra 2010, 09:56

Nechcem Ťa odrádzať ani nič podobné, ale...
- mať auto aké nemá nik v meste nie je žiadna výhra...
- urobiť naraz výmenu diskov za väčšie a znížiť podvozok výmenou pružín je čisté koledovanie si o prúser...
- akékoľvek zoficiálnenie LPG/CNG do toyoty je nerentabilné ak na tom aute Ty ako majiteľ nenabeháš aspoň 50 tisíc km...
- keď budeš riešiť denné svietenie, tak pls nezabudni tak ako polka diletantov, že by Ti mali svietiť aj zadné svetlá - nie len skupinka kade-tade svietiacich diodiek vpredu...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: KÚPIM SADU DISKOV´17 (´18) + pneu. letné

Príspevok od používateľa smutok » Piatok, 24. Septembra 2010, 10:28

Rasto, s poslednym bodom nemas pravdu. Maju ti svietit len predne a nic ine a az ked zapnes svetla, tak ti maju svietit aj zadne.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: KÚPIM SADU DISKOV´17 (´18) + pneu. letné

Príspevok od používateľa Rasťo » Piatok, 24. Septembra 2010, 10:42

Však jasné - potom vidíš ráno a večer v šere pred sebou veľký prd a kopu bielych diódiek idúcich oproti. A len tak medzi nami - nové vozy ktoré majú diódové denné svietenie od výroby, majú prečo zarovno s nimi zapnuté aj zadné svetlá??? Osobne by som to zakázal.
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: KÚPIM SADU DISKOV´17 (´18) + pneu. letné

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Piatok, 24. Septembra 2010, 10:43

to ze je to blbo v zakone.
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: KÚPIM SADU DISKOV´17 (´18) + pneu. letné

Príspevok od používateľa smutok » Piatok, 24. Septembra 2010, 11:03

Pokial by sa ti zapli aj zadne svetla, tak uz sa nejedna o denne svietenie. Pozri si to lepsi, pri dennom svieteni nie su zapnute zadne svetla na novych autach. Mas to tak aj v zakone, ze pri dennom svieteni maju svietit len svetla na denne svietenie a ziadne ine.
http://www.soundcar.sk/clanky/clan/led- ... azane.html
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
teer7
začiatočník
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Apríla 2008, 21:12
Bydlisko: Bratislava

Re: KÚPIM SADU DISKOV´17 (´18) + pneu. letné

Príspevok od používateľa teer7 » Piatok, 24. Septembra 2010, 11:29

- mať auto aké nemá nik v meste nie je žiadna výhra...
to je individualne, isteze ked uprava sklzne do tuzingoveho sialenstva, stava sa auto dalej nepredajnym a bude objektom posmechu. ale rozumiem joseho tuzbe mat nieco vynimocne, tej mojej obcas dozicim nieco z JP... ak sa do toho pustis, je to navykove a aj dost drahe :D btw, Previa prvej generacie nie je auto, ktore by si na cestach stretaval denne, takze nieco vynimocne v podstate uz mas :D

- urobiť naraz výmenu diskov za väčšie a znížiť podvozok výmenou pružín je čisté koledovanie si o prúser...
absolutny suhlas. aj ked to tak na prvy pohlad nevyzera, Previa je sama o sebe dost nizka. som v kontakte s nemcom, ktory ju znizil o cca. 3 cm vpredu a cca. 2,5 cm vzadu, ma tam 18" kolesa a na fotke bola vzdialenost vozovky od najblizsej kovovej suciastky rovnaka ako vyska cigaretovej krabicky, teda necelych 10 cm. pri pohlade zboku to nevidiet, ale zohni sa pod auto, co sa skryva za kolesami a ako je to nizko. uz samotne obutie na 17" to auto poriadne pritvrdi, ked ho aj znizis, bude to fakt hrkalka. parkovat s tym niekde na chodniku a zdolavat pritom obrubniky sa nezaobide bez neprijemneho skripania kovu o kamen. ak bude ujma len kozmeticka, da sa hovorit o velkom stasti.

- akékoľvek zoficiálnenie LPG/CNG do toyoty je nerentabilné ak na tom aute Ty ako majiteľ nenabeháš aspoň 50 tisíc km...
takisto suhlas. marcello - clen fora, ktory mal takisto Previu (2. gen.) riesil LPG velmi zlozitym administrativnym postupom. ak to ma byt v poriadku, musi to byt absolutne precizna zalezitost (co v marcellovom pripade bola), ale tu onaniu by vedel najlepsie opisat on sam. jose, pocitaj s tym, ze bombou si zlikvidujes viac ako polovicu kufra. existuje aj riesenie, ked sa bomba ulozi namiesto rezervy, ale nie som si isty, ci sa to da urobit aj pri Previi prvej generacie. pises, ze s tym najazdis dost vela km, takze LPG by sa mozno aj oplatilo, najma ak mas rocnik 95 4WD s motorom 2.4, ktory zrovna nizkou spotrebou nevynika. treba posudit, kolko by montaz LPG stala. k tomu pripocitaj cenu a montaz flashlube, bez neho motor rychlejsie zhumplujes. ak s autom najazdis cca. 50.000 km rocne, ako spomina rasto a planujes si ho nechat aspon 5 - 6 rokov, tak sa to podla mna financne neoplati. na spotrebe usetris menej ako na investiciach, nehovoriac o tom, ze takyto zasah znizuje hodnotu auta pri jeho potencialnom predaji. tie peniaze by som osobne radsej venoval na uvedenie auta do co najlepsieho stavu a potom si ho len uzival a vychutnaval.

Ake ET mas prosim ta ty na tvojich ´17??
ja mam ET 38. vzadu licuju uplne presne s lemom blatniku, vpredu trcia asi o 3 mm von, z coho nie som uplne nadseny... disky su Momo Tens Black, pneu Yokohama c.drive 235/45.

Ale ty si tusim riesil zalezitosti okolo svetiel. tato tema ma celkom zaujima.
ano, riesil som JDM svetla. rasto sa vo svojom prispevku zrejme domnieval, ze sa pytas na denne svietenie, ale predpokladam, ze otazka smerovala k mojej teme o moznostiach pripadnych uprav svetiel z RHD verzie na LHD. podarilo sa, zadne svetla uplne super, treba uz len ozivit parkovaciu kameru. bolo treba urobit nejake zasahy, ale s vysledkom som nadmieru spokojny. co sa tyka prednych svetiel, tak uprava zatial nie je definitvna, ale vsetko funguje, vidim a nikoho neoslepujem, co je najdolezitejsie. teraz pridu na rad doladovacky z kategorie estetickych.

-odkial si prosim ta?
z BA. cez SS posli mailovu adresu alebo telefonne cislo.
Lexus RX400h (2008)
Toyota Corolla Verso 1.6 VVTi (2003)
ex: Toyota Previa 2.4 GL (1997)
ex: Toyota Previa 2.4 GL (1995)

Používateľov profilový obrázok
Elvis
Toyota guru
Príspevky: 1989
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 12:30
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: KÚPIM SADU DISKOV´17 (´18) + pneu. letné

Príspevok od používateľa Elvis » Piatok, 24. Septembra 2010, 14:24

niekde doma sa mi povaluju Lexusacke 18" a mozno budu na predaj aj 17"
najdi tu niekde moj inzerat na IS200, su to tie cierne kolesa.
Obrázok
Autá, ľudia, príbehy. Vyberáme tie najlepšie témy, príbehy a živé prenosy z motoršportu. volant.tv

Používateľov profilový obrázok
teer7
začiatočník
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Apríla 2008, 21:12
Bydlisko: Bratislava

Re: KÚPIM SADU DISKOV´17 (´18) + pneu. letné

Príspevok od používateľa teer7 » Piatok, 24. Septembra 2010, 14:50

tie elvisove disky z lexusa vyzeraju fakt pekne, podla mna by sa ti na auto hodili.
Lexus RX400h (2008)
Toyota Corolla Verso 1.6 VVTi (2003)
ex: Toyota Previa 2.4 GL (1997)
ex: Toyota Previa 2.4 GL (1995)

Používateľov profilový obrázok
jose6979
panic
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Štvrtok, 9. Septembra 2010, 23:07
Bydlisko: trenčín

Re: KÚPIM SADU DISKOV´17 (´18) + pneu. letné

Príspevok od používateľa jose6979 » Sobota, 25. Septembra 2010, 00:58

Kedze auto budem pouzivat casto a najma asi na slovenskych cestach, tak sa asi nakoniec priklonim k ´17. hmm takze ET do 41 by to chcelo. skoda, takmer som kupil tmave´17 z EVA VII (prave ET 38) , nerad by som vykukajuce kolesa. je to dost neesteticke podla mna a najma lahko dojdes k poskodeniu blatnika pri najazde na nejaku vacsiu jamu - a takych je po nasich cestach zial ako maku a este viac.

Nepochopil som poznamku, kde si myslite, ze znizenie a vacsie disky = pruser.
´17 aj ´18 mam zapisane v TP. Pokial ide o nizko polozene auto, nebude mojim prvym. viem, co je s tym spojene a ake rizika to obnasa.

LPG - prestavba aj s mazanim stoji 950 € + administrativa. bude to uz moje 5. auto na plyn (3. oficialne) ...
Prestavbou setrim cca 1 Sk/km. aspon pri aute s asi 10L spotrebou LPG to tak bolo, takze tu to bude o nejaky halier viac.
Pri autach s rezervou od spodu sa nadrz dava pod auto miesto rezervy a uchytava sa dodatocne takymi ´trakmi´ + ak sa da pouzije sa aj povodna klietka na uchytenie rezervy. Do kufra davaju dnes nadrz uz iba blazni a ti co maju Š 120.
Pri mojom jazdeni, kedze mam este jedno auto - sa plyn zaplati cca za 2 roky.

A co je to tuningove al. akekolvek ine sialenstvo ... aj o tom by som vedel aj ja nieco porozpravat :-D Ono malo to svoj vyvoj, najskor ide clovek zvacsa po optickej stranke, ale neskor ide viac do hlbky ... preto som kupil 4WD. vecna skoda ze v EU nebola bezna verzia S/C (supercharged s kompresorom). hm kto vie ... dovoz z ameriky vobec nieje komplikovana a nedostupna zalezitost ...
uvidime, ako sa auto osvedci a potom sa uvidi.

A pokial ide o svetla - dobre si to teer7 pochopil. ale lepsie ako 100x pocut, je raz sa prist pozriet. ty mas tiez predpokladam I. generaciu (?)

V danubii na vrakovisku je udajne jedna previa, tak sa chcem v nablizsom case istna nu pozriet a ozbijat ju - ak bude o co stat.

Rad by som tiez poriesil predne hmlovky. Vo svetlach je na ne predpriprava, ak som sa dobre pozeral.

Zatial je auto v servise a vymienaju sa kvapaliny a cakam na vyrok servismana - co vsetko bude trebe na zaciatok este dat do poriadku, aby bolo vsetko tak ako ma a hlavne pre bezpecne vozenie.
Naposledy upravil/-a jose6979 v Sobota, 25. Septembra 2010, 14:57, upravené celkom 1 krát.
TOYOTA PREVIA 4WD GL ´95

Používateľov profilový obrázok
jose6979
panic
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Štvrtok, 9. Septembra 2010, 23:07
Bydlisko: trenčín

Re: KÚPIM SADU DISKOV´17 (´18) + pneu. letné

Príspevok od používateľa jose6979 » Sobota, 25. Septembra 2010, 13:00

*
Naposledy upravil/-a jose6979 v Sobota, 25. Septembra 2010, 14:54, upravené celkom 1 krát.
TOYOTA PREVIA 4WD GL ´95

Používateľov profilový obrázok
jose6979
panic
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Štvrtok, 9. Septembra 2010, 23:07
Bydlisko: trenčín

Re: KÚPIM SADU DISKOV´17 (´18) + pneu. letné

Príspevok od používateľa jose6979 » Sobota, 25. Septembra 2010, 13:04

Elvis napísal:niekde doma sa mi povaluju Lexusacke 18" a mozno budu na predaj aj 17"
najdi tu niekde moj inzerat na IS200, su to tie cierne kolesa.

Clovece, tie 18" su ozaj uzasne - farba aj dizajn. Ake maju ET? a ake rozmery maju pneu?
Ale zujimali by ma aj tie 17".
A stredova diera?
TOYOTA PREVIA 4WD GL ´95

Používateľov profilový obrázok
Elvis
Toyota guru
Príspevky: 1989
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 12:30
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: KÚPIM SADU DISKOV´17 (´18) + pneu. letné

Príspevok od používateľa Elvis » Sobota, 25. Septembra 2010, 15:06

jose6979 napísal:
Elvis napísal:niekde doma sa mi povaluju Lexusacke 18" a mozno budu na predaj aj 17"
najdi tu niekde moj inzerat na IS200, su to tie cierne kolesa.

Clovece, tie 18" su ozaj uzasne - farba aj dizajn. Ake maju ET? a ake rozmery maju pneu?
Ale zujimali by ma aj tie 17".
A stredova diera?
tie cierne su 17", 18" su strieborne.
fakt neviem stredova diera, ale je to presne koleso na IS. Skus posmatrat na nete tie cisla
Obrázok
Autá, ľudia, príbehy. Vyberáme tie najlepšie témy, príbehy a živé prenosy z motoršportu. volant.tv

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných